VPN yazılımını doğrudan bir Smart TV'ye kurmak her zaman mümkün değildir. Ancak, Smart TV'niz Google Play Store'a erişebiliyorsa (Android Smart TV'ler olabilir) VPN uygulamasını (sağlayıcınız için) doğrudan akıllı TV'nize yükleyebilirsiniz. Akıllı TV'nizi bağlamanın en iyi yolu budur, bu yüzden mümkünse bu yöntemi kullanın. Lütfen her Smart TV'nin bunu yapamayacağını unutmayın, bu nedenle üreticinize danışmanız gerekecektir..


SmartTV'niz Google Play'e erişebiliyorsa şu adımları izleyin:

Android TV'niz varsa, Android TV VPN'nizi yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz..

 1. bir VPN aboneliği satın aldığınızda, bu makalenin altındaki Akıllı TV'ler için en iyi 5 VPN'i öneriyoruz.
 2. Yazılımı indirin ve Android akıllı TV'nize Android istemcisini (.APK dosyası) yükleyin.
 3. Abone olduğunuz zamandan itibaren kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
 4. Uygulamayı Akıllı TV'nizde çalıştırın ve bir sunucuya bağlanın.

İşte bu: artık farklı bir ülkede gibi davranıyorsunuz ve o bölgeden içeriğe erişebiliyorsunuz! VPN'in şifrelemesi sayesinde gizliliğiniz de korunur.

Ruiz ve Joshua arasındaki büyük rövanş ülkenizde mevcut değil mi??

2020'nin en çok beklenen boks maçını kaçıracağınızdan korkuyorsanız, ProPrivacy'nin Ruiz ile Joshua'nın yeniden oynamasını bir VPN ile nasıl izleyeceğinize dair rehberini takip edin ve Anthony Joshua'nın WBA'yı (Süper Süper ), Dünya şampiyonu Andy Ruiz'in IBF, WBO ve IBO ağır başlıkları bu yüksek bahisli yüz yüze.

PC veya Dizüstü Bilgisayar ile Bağlama

Çoğu Akıllı TV sahibi, TV'lerini bir ethernet kablosu ile bilgisayarlarına bağlamayı tercih eder. Bu, bilgisayarlarının internet bağlantılarını paylaşmalarını sağlar (bu konuda daha fazla bilgi). Bu, bir Smart TV'deki kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırmak için bir VPN kullanmanın etkili bir yoludur. Örneğin, ülkenizde kısıtlanmış Youtube videolarının engelini kaldırmak ve ülkenizde engellenmiş / kısıtlanmış akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmak için bir VPN kullanabilirsiniz. Uygulamaların doğrudan yüklenmesine izin vermeyen herhangi bir Akıllı TV'nin bu yöntemi (veya bir VPN yönlendiricisini) kullanması gerekir..

Windows'da VPN Bağlantısını Paylaşma

 1. Bilgisayarınızın VPN hizmetinize bağlı olduğundan emin olun. Henüz bir VPN'ye abone değilseniz, - Smart TV için en iyi 5 VPN makalemize göz atın. Akıllı TV'de HD olarak daha fazla içerik akışı sağlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğu için NordVPN'i öneriyoruz.
 2. SmartTV'nizi bir Ethernet kablosu kullanarak PC'ye bağlayın.
 3. PC'de Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni açın (Başlat > Kontrol Paneli > Ağ ve Paylaşım Merkezi) ve adapter Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir'i tıklayın.
 4. VPN bağlantınızı bulun. OpenVPN bağlantıları genellikle açıkça etiketlenmez, bu yüzden ‘TAP-Win32 Adapter V9 or (veya benzeri) açıklamasına sahip bir tanesini arayın. Üzerine sağ tıklayın ve açılır menüden "Özellikler" i seçin.
 5. ‘Paylaşım’ sekmesini seçin ve other Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın internet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver ’kutusunu işaretleyin. Ardından, açılır menüden 'Yerel Ağ Bağlantısı'nı seçin (bilgisayarınızda birden fazla Ethernet bağlantı noktası varsa, SmartTV'nizi bağladığınız bağlantıyı seçtiğinizden emin olun) ve ‘Tamam'ı tıklayın..
 6. SmartTV'nizi ve bilgisayarınızı yeniden başlatın ve düzgün çalışıyor olması gerekir.

Bir VPN Bağlantısını OSX'te (PPTP veya L2TP) paylaşma

OpenVPN kurmak istiyorsanız, bağlantınızı OSX'te paylaşmak biraz daha karmaşıktır, ancak bu TunnelBlick öğreticisi size nasıl yapılacağını gösterecektir. PPTP veya L2TP ve yerleşik VPN istemcisi kullanarak nasıl ayarlanacağınızı göstereceğiz.

 1. Bir VPN hizmetine kaydolun ve sağlayıcının talimatlarına göre ayarlayın. Akıllı TV'de HD olarak daha fazla içerik akışı sağlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğu için NordVPN'i öneriyoruz.
 2. SmartTV kapalıyken, Ethernet kablosunu ve adaptörü kullanarak Mac'inizdeki bir USB bağlantı noktasına bağlayın.
 3. OSX'te Sistem Tercihlerini açın (ekranın sağ üst köşesindeki Apple simgesi -> Sistem Tercihleri) ve "Paylaşım" ı tıklayın.
 4. a) "Bağlantınızı paylaşma" menüsünden aşağı çekin ve VPN bağlantınızı seçin. b) "Kullanan bilgisayarlara" kutusunda "USB Ethernet" i işaretleyin. c) "İnternet Paylaşımı" nı işaretlediğinizde bir açılır kutu görünür. ‘Başlat’ı tıklayın ve (d)‘ İnternet Paylaşımı: Açık ’her şeyin yolunda gittiğini bildirmek için yeşil renkte görünür.
 5. SmartTV'nizi yeniden başlatın.

VPN Yönlendirici Yöntemi

Bazı insanlar yanıp sönen bir yönlendiriciye yüklenmiş bir VPN kullanmayı tercih eder. Bu, evlerindeki tüm cihazlara - Akıllı TV'leri de dahil - VPN bağlantısıyla desteklendiği anlamına gelir. Bu, bir Smart TV'yi bir VPN servisine (ve evinizdeki diğer tüm cihazlara) bağlamak için son derece kolay bir yöntemdir.

Bir yönlendiriciyi kendiniz flaş edebileceğiniz doğru olsa da (uyumluysa), bu genellikle sadece teknik olan kişiler tarafından yapılır. Bunun nedeni, bir yönlendiricinin DD-WRT ürün yazılımı (veya başka bir üçüncü taraf yönlendirici ürün yazılımı) ile yanıp sönmesinin "tuğla" cihazı (kullanılamaz hale getirerek kilitleyin).

Yönlendiricinizin yanıp sönmesi düşük seviyede teknik bilgi birikimine sahipseniz muhtemelen sizin için uygun değildir. Neyse ki, basit bir tak ve çalıştır kurulumuna izin veren ön ödemeli ve önceden flaşlanmış yönlendiriciler sunan şirketler var - Flashrouters harika bir örnektir.

Bazı VPN hizmetleri (örneğin, NordVPN önceden flash edilmiş yönlendiricileri kendileri satar).

Önceden yanıp sönen yönlendiriciler

Yanıp sönen bir yönlendirici kullanmanın önemli bir avantajı, internete bağlı tüm cihazlarınızın (oyun konsolları, iPhone ve Android telefonlar ve elbette SmartTV'niz dahil) yönlendiriciye bağlandıklarında VPN'ye bağlanmaktan faydalanmasıdır..

Çoğu VPN, üçüncü taraf satıcı Flashrouters'daki bir yönlendiriciye önceden flashed edilmiş olarak satın alınabilir. İki ana tip flaşlı yönlendirici vardır: DD-WRT ve Domates. DD-WRT en popüler seçenektir, çünkü en özelleştirilebilir flaşlı yönlendiricidir. Bu tür yönlendiriciler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen bağlantıları tıklayın.

Yanıp sönen bir yönlendirici kullanmanın avantajı, WiFi ağınıza hangi cihazı bağlarsanız bağlayın otomatik olarak VPN hizmetini kullanmasıdır. Ayrıca, kullandığınız ağ kablolarının sayısının azaltılmasına yardımcı olur ve bilgisayar ağ ayarlarınızla uğraşmanıza gerek kalmaz. Bilgisayarınızın SmartTV'nize yakın olmaması da önemli değil.

DD-WRT yönlendirici

Uyumlu yönlendiricilerin tam listesini DD-WRT web sitesinde bulabilirsiniz, burada DD-WRT'yi yükleme ve yapılandırma hakkında bilgi de bulabilirsiniz. PPTP ve OpenVPN kurulumu hakkında kılavuzlar için bu bağlantıları tıklayın.

Domates yönlendirici

Domates yönlendiricinin web sitesinde uyumlu yönlendiricilerin tam bir listesi bulunabilir, ayrıca Domates'i kurma ve yapılandırma hakkında bilgi ve OpenVPN kurma kılavuzu.

Akıllı TV kullanıcıları için en iyi 5 VPN

Başlık resim kredisi: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me