İnternet çağının en güzel yanlarından biri, dünyanın neresinde olursak olalım, asla sevdiklerimizden bir kaç tık daha uzakta değiliz. Yurtdışına seyahat ederken, halka açık WiFi erişim noktaları, çevrimiçi olmanın ve arkadaşlarınızla ve ailenizle evinizle iletişim kurmanın kolay ve uygun maliyetli bir yoludur. Ne yazık ki, havaalanlarında, otellerde, kafelerde veya başka bir yerde ücretsiz WiFi kullanmak, çoğumuzun düşündüğü kadar güvenli değil.


Seyahat Kampanyası Pic

Siber suçlular giderek daha karmaşık saldırılar yapıyor. Bilgisayar korsanları tarafından kullanılan popüler bir yöntem, onu bulmayı beklediğiniz bir yerde sahte bir WiFi hotspot oluşturmaktır. Bilgisayar korsanı, resmi görünmesi için ağı akıllıca etiketler. Bu 'kötü ikiz' tekniği, resmi bir sıcak noktaya mı yoksa bir hacker'a mı ait olduğunuzu bilmenizi çok zorlaştırıyor.

İyi haber, turistlerin bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanarak kendilerini koruyabilmeleri. Dahası, herkes şu anda aşağıdaki VPN bağlantısını tıklayarak bir VPN aboneliğinden% 77 indirim alabilir .

Zaman içinde yolculuk

Aşağıdaki infografik, insanların tatilde yanlarında götürdüğü şeylerin yıllar içinde nasıl değiştiğini gösteriyor ... 21. yüzyılın önemli bir VPN'sini unutmayın! Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın!

neden seyahat için bir VPN kullanmalısınız

Seyahat için bir VPN ile tatilde güvende kalın

Bir siber suçluya ait WiFi'ye yanlışlıkla bağlanırsanız, çevrimiçi olarak yaptığınız her şeyi potansiyel olarak görebilirler. Ayrıca giriş bilgileri, şifreler, özel bilgiler ve PayPal veya kredi kartı bilgileri gibi girdiğiniz tüm verileri çalabilirler. İndirdiğiniz dosyaları, yüklediğiniz fotoğrafları görüntüleyebilir ve sizi kötü amaçlı yazılım içeren sitelere yönlendirebilirler.

Seyahat ederken verilerinizin güvende olduğundan emin olmanın tek yolu bir VPN kullanmaktır. Bir VPN, WiFi hotspot aracılığıyla internete gitmeden önce tüm verilerinizi güvenli bir şekilde şifreler. Bu VPN şifrelemesi verilerinizi güvenli bir şekilde karıştırır, böylece bilgisayar korsanları sizden bir şey çalamaz.

İçeriğin engellemesini kaldır

Seyahat için bir VPN kullanmanın en güzel yanı, sizi sadece bilgisayar korsanlarından korumak değildir. Ayrıca, coğrafi kısıtlamalı hizmetlere erişebilmeniz için eve dönmüş gibi davranmanıza olanak tanır.

Örneğin, bir VPN ile Netflix'i izleyebilir veya çevrimiçi bankacılığınıza erişebilirsiniz. Facebook veya Twitter gibi yerel olarak engellenen hizmetlere de giriş yapabilirsiniz.

Vpn Tatilde

Ayrıca, korkunç yerel TV'lerden kaçınabilir ve bunun yerine, coğrafi olarak kısıtlanmış TV akışlarını evinizden izleyebilirsiniz. Örneğin, İngiltere'ye seyahat eden bir Aussie, Ten'i izlemek için Avustralya'ya geri döndü. İspanya'da İngiliz bir tatilci BBC iPlayer'ı izleyebilir. Yunanistan'da tatile gelen bir ABD vatandaşı ABD Netflix veya ESPN'yi izleyebilir.

Aslında, bir VPN kullanarak dünyanın herhangi bir yerinde gibi davranabilirsiniz - ve herhangi bir çevrimiçi hizmetin engelini kaldırabilirsiniz ... Otel odanızın konforunda dijital dünya paça!

Hangi içeriğin engellemesini kaldırabilirim?

Yurtdışına seyahat ettiğinizde, evden coğrafi olarak kısıtlanan tüm hizmetler otomatik olarak engellenir. Bunun nedeni, bu hizmetlerin yabancılar için kullanılamamasıdır. Buna ek olarak, bazı ülkeler çok katıdır ve bir dizi çevrimiçi hizmeti sansürler. VPN rehberlerimizi kullanarak, dünya genelinde hangi popüler hizmetlerin engellendiğini hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Seyahat için en iyi VPN'ler?

Dijital gizliliğinizi korumak ve tatildeyken siz ve aileniz için güvenlik kazanmak istiyorsanız - kesinlikle ideal olan birkaç VPN var:

  • ExpressVPN, VPN'lerin crème de la crème'i olarak kabul edilir. Hızlı, güvenli, tüm platformlar için kullanılabilir ve 30 günlük para iade garantisi yoktur, böylece hizmeti test edebilir ve devam etmek istemiyorsanız paranızı geri alabilirsiniz!
  • NordVPN güçlü şifreleme ve güvenlik ayarlarına sahiptir. Siz yokken tüm favori şovlarınızı akış için yüksek hızlar sağlar. Ayda sadece 2,75 $ 'lık mutlak bir pazarlıktır (yıllık abonelik satın alırsanız). 30 do para iade garantisi olduğunu unutmayın. Yani, tüm yıl istemediğinize karar verirseniz; geri ödeme alabilirsiniz.
  • ibVPN (Invisible Browsing VPN), ProPrivacy.com'daki tüm yorumcular tarafından beğenilen başka bir hizmettir. Hızlıdır, bol miktarda sunucusuna sahiptir ve siz uzaktayken ihtiyacınız olan güvenliği sağlar. En iyisi ibVPN'in şu anda VPN fiyatını ayda çok rekabetçi $ 2,42'ye düşüren özel bir yaz anlaşması var.

Seyahat için daha fazla VPN için seyahat rehberi için en iyi 5 VPN hizmetimize bakın.

Seyahat Yarışması

İbVPN ile Seyahat Yarışması

Fotoğraf: icemanphotos / Shutterstock.com, Ivanko80 / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me