Apple, App Store'da BitTorrent uygulamalarına izin vermez, bu da iPhone veya iPad'de torrent göndermeyi diğer platformlarda olduğundan biraz daha zorlaştırır. İyi haber, bulut torrent hizmetleri sayesinde, bir iOS cihazında torrent işleminin mümkün olmasıdır.

Bulut torrent hizmeti nedir?

Bir bulut torrent hizmeti, sizin için gerçek torrent'i yapan bir arkadaş gibidir. Ancak, indirme işlemi tamamlandığında torrent içeriğini USB çubuğuna aktarmak için evlerine gitmek yerine, normal HTTP kullanarak uzak bir sunucudan iPhone veya iPad'inize aktarır veya aktarabilirsiniz..

Bulut torrent hizmetleri genellikle tarayıcınızın içinde çalışır, ancak Apple'ın bazı bulut torrent uygulamalarına App Store'a izin verdiğini belirtmek ilginçtir..

Birçoğu aşağı yukarı aynı şekilde çalışan çok sayıda bulut hizmeti vardır. Bunlar arasında Bitport.io, put.io ve Zbigz var, ancak daha fazlası var.

Fiyat:% s

Bulut torrent hizmetlerinin, genellikle 1 GB depolama sınırına sahip ücretsiz hesaplar sunması yaygındır. Bunlar yararlı olabilir, ancak sizin için ne ödeme olsun. Ücretsiz hesapların çoğunun kullanılamayanlar dışında HTTP indirme hızlarıyla sonuçlandığını tespit ettik.


Ücretli planlar genellikle 100 GB depolama alanı için ayda yaklaşık 10 $ 'dan başlar. Bu önemli ölçüde değişebilir, bu yüzden alışveriş yapmaya değer. Ücretli planlar, ücretsiz planlardan çok daha iyi indirme hızları üretir ve genellikle HTTPS tarafından güvence altına alınır.

Yayın Akışı

İPhone'unuzda çalışacakları dışında, bulut torrent hizmetlerinin büyük bir avantajı, video içeriğini telefonunuza aktarabilmeleri, böylece yerel olarak depolanmaları gerekmiyor.

Apple, harici SD kartlarını da desteklemeyen mobil cihazlarında depolama belleği dağıtırken çok spartan. Bu, yerden kazandıran bu özelliği iOS kullanıcıları için bir nimettir.

İPhone veya iPad'de torrent nasıl

Bazı bulut torrent hizmetlerinin (örnek put.io dahil) aslında bir iOS uygulaması vardır, ancak çoğu yalnızca tarayıcı tabanlıdır. Bu genel bir rehber olduğundan, öncelikle web arayüzü üzerinden bir bulut hizmetinin nasıl kullanılacağına odaklanıyoruz.

 1. Kendinize bir bulut torrent hesabı edinin. Bu kılavuzda put.io kullanacağız çünkü bu tür bir hizmet için çok tipik. İyi çalıştığını ve bir iOS uygulaması sunduğu gerçeği gibi bulduk, ancak pazarı tam olarak araştırmadık ve bu nedenle yalnızca açıklayıcı nedenlerle put.io'yu seçtik.

  Değeri ne olursa olsun, put.io ücretsiz hesap sunmuyor. Ancak, deneme amaçlı olarak denediğimiz herhangi bir ücretsiz hesaptan çok daha yararlı bulduğumuz 0.99 $ karşılığında 1 günlük premium hizmet denemesi sunuyor.

 2. Bir VPN'ye bağlanın (kesinlikle gerekli değildir, ancak her zaman iyi bir fikir).

 3. Bir torrent sitesini ziyaret edin. Bu makaleyi okuyan çoğu kişinin zaten bir favorisi olacak, ancak torrentde yeniyseniz, Google (veya seçtiğiniz özel bir arama motoru) arkadaşınızdır..

 4. İstediğiniz içeriği arayın.

  1337x web sitesi

 5. Mıknatıs bağlantısını bulun, üzerine uzun basın ve Bağlantıyı Kopyalayın. Bazı bulut torrent hizmetleri de .torrent dosyalarını yapıştırmanıza izin verir, ancak çoğu çalışmak için bir Mıknatıs bağlantısına ihtiyaç duyar.

  mıknatıs bağlantısını kullanarak torrent indir

 6. Tarayıcınızda bulut torrent hesabınızda oturum açın ve "yeni torrent ekle" alanını bulun (başka bir şey olarak adlandırılabilir). Uzun basma -> Mıknatıs bağlantısını yapıştırın. Bunu put.io'da nasıl yaptığımızı aşağıya görün.

  put.io yeni transfer

  Teorik olarak, herhangi bir tarayıcı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, Safari ve Chrome indirme işlemi sırasında bazı hatalar attığından iOS için Firefox'un bizim için en iyi şekilde çalıştığını belirtmek gerekir..

 7. Torrent, bulut torrent hesabınıza indirilmeye başlayacaktır. Yerel olarak HTTP üzerinden iPad'inize aktarmak için ilgili indirme düğmesine basın.

  put.io dosya listesi

  Alternatif olarak, video içeriğini doğrudan tarayıcı pencerenizde yayınlamak da mümkündür.

  yaşayan ölü sel gecesi

 8. Bir iDevice sahibi olarak, iOS'ta dosya yönetiminin diğer platformlarda olduğu kadar basit olmadığını zaten biliyorsunuzdur. Neyse ki, Dosyalar (iOS yerleşik dosya yöneticisi uygulaması) yeni indirilen torrentlerinize kolayca erişebileceğiniz Firefox İndirme klasörüne erişim sağlar.

  firefox'ta gösterilen indirmeler

  Kullanışlı ipucu: VLC for Mobile, atabileceğiniz her video dosyasını hemen hemen oynayacak% 100 ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulamadır.

  Daha önce de belirtildiği gibi, put.io aslında bir iOS uygulaması da sunuyor. Bu, put.io hesabınızda depolanan dosyalara göz atmanıza, bunları yerel olarak iPhone veya iPad'inize aktarmanıza veya (film dosyaları olması durumunda).

  Başka bir deyişle, 7. adımı gerçekleştirme ihtiyacının yerini alır & Tarayıcınızda yukarıdaki 8. Dosyaları hesabınıza sunmak için yine de yukarıdaki 1-6 adımlarını izlemeniz gerekir..

Torrent ile iPhone'unuzu nasıl güvende tutabilirsiniz??

Bir VPN, torrent kullanırken iPhone'unuzu güvende tutmanıza yardımcı olacaktır. VPN kullanmanın yararları şunlardır:

 • Gerçek IP adresinizi, tam olarak kim olduğunuzu görebilen eşlerden gizler. Bu, özellikle telif hakkı uygulayıcılarının fikri mülkiyetlerini kullanan ve IP adreslerine karşı harekete geçen kişilerin IP adreslerini rutin olarak izlediğini düşündüğünüzde endişe vericidir..
 • İnternet sağlayıcınızdan (ISS) indirdiklerinizi gizler.

Bu konu hakkında ayrıntılı bir tartışma için lütfen Torrenting için En İyi VPN'lere bakın.

Bununla birlikte, bir iPhone veya iPad'de torrent yapmak farklıdır, çünkü doğrudan torrent kullanmıyorsunuz. Cloud torrent hizmetiniz aracı görevi görüyor:

 • Eşler bulut sunucunuzun IP adresini görür, gerçek IP'nizi değil.
 • Yerel aktarımlarınız büyük olasılıkla HTTPS tarafından gizlenmiştir (bu genellikle ücretsiz hesaplarda geçerli değildir, ancak çoğu premium bulut torrent hesabı için oldukça standart bir özelliktir).

Bu nedenle, bir VPN'de istediğiniz tek şey, bir iPhone'da torrent kullanırken kendinizi korumaksa, bir VPN'e ihtiyaç duyma durumu daha az basmaktır. Ancak yine de bir VPN kullanmanızı öneririz:

 • Bir VPN, torrentleri ilk etapta bulmak için hala ziyaret etmeniz gereken torrent sitelerinin engellemesini kaldıracak.
 • Bir VPN, gerçek IP adresinizi ziyaret ettiğiniz torrent sitelerinden gizler ve hangi kayıtları kaydettiklerini kim bilebilir??
 • Bir VPN, gerçek IP adresinizi bulut torrent sağlayıcısından gizleyecektir (premium plan satın alınmışsa muhtemelen ödeme ayrıntılarınız olacaktır).

Zaten tüm cihazlarınızda bir VPN kullanmanız gerektiğini düşünüyoruz. Çoğu VPN hizmeti bir iOS uygulaması sunar, ancak en iyi önerilerimiz için lütfen iPhone ve iOS için En İyi VPN Uygulamalarına göz atın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me