Netflix neredeyse her yerde kullanılabilir, hizmetlerine dünya çapında 190'dan fazla ülkede erişebilirsiniz. Sonuç olarak, çoğu kişi özel bir şey yapmadan Netflix'te oturum açabilir.


Ne yazık ki, birçok işyeri, okul, üniversite ve kolej WiFi ağlarında Netflix'i engelliyor. Aslında, Netflix böyle bir bant genişliği domuzudur, halka açık WiFi erişim noktaları bile Netflix'e erişimi kısıtlamaya başlıyor.

Okulda veya işte Netflix'in engellemesini kaldırma konusunda sorun yaşıyorsanız, nasıl erişeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Neye ihtiyacın var?

Okulda veya işte Netflix'in engellemesini kaldırmak son derece kolaydır, tek ihtiyacınız olan Sanal Özel Ağ (VPN) adı verilen ucuz bir çevrimiçi hizmettir.

VPN, internet engellemelerinden ve kısıtlamalarından kaçınmanıza izin veren çevrimiçi bir araçtır. Bir VPN ile, en sevdiğiniz Netflix şovlarını izlemek ve diğer web sitelerine erişebilmek için ağ yöneticileri tarafından yerleştirilen blokları kolayca atlayabilirsiniz..

Daha fazla bilgi için yeni başlayanlar için VPN kılavuzumuza göz atın.

Okulda Netflix'in engellemesini kaldırma veya bir VPN ile çalışma

Netflix'i okulda veya işte izlemek için aşağıdaki basit adımları izleyin:

 1. Netflix ile çalışan bir VPN seçin.

  Lütfen aklınızda bulundurun: Birçok VPN Netflix tarafından engellenir, bu yüzden çok spesifik hizmetlere bağlı kalmak önemlidir.

 2. VPN hizmetine abone olun.

  HD olarak akış için gerekli olan, tüm dünyada sunucuları olan ve güvenilir olan ExpressVPN'e kaydolmanızı öneririz..

  Netflix'in engellemesini kaldırabilecek, en iyi listelerin listesi için Netflix için VPN sayfamıza göz atabilecek başka VPN hizmetleri de var.

 3. VPN yazılımını indirin ve cihazınıza yükleyin.

  Yardım etmek için Windows, Mac, Linux, iOS, Android ve Fire TV Stick için cihaza özel bazı kurulum kılavuzlarımız var.

 4. Kimlik bilgilerinizi kullanarak VPN'de oturum açın.

 5. Ülkenizdeki veya Netflix'in bulunduğu başka bir ülkede bulunan bir VPN sunucusuna bağlanın.

  Biliyor musun? Başka bir ülkedeki bir sunucuya bağlanarak ek Netflix içeriğinin engellemesini kaldırabilirsiniz!

 6. Netflix'i açın ve hala engellendiği bir yerde olmasına rağmen şovları yayınlamaya başlayın!

  Sorun yaşıyor? Genel düzeltmeler için Netflix VPN sorun giderme kılavuzumuza göz atın.

Tüm VPN'ler Netflix ile çalışmaz

Tüm VPN hizmetlerinin Netflix'in engellemesini kaldırmamasını bilmeniz önemlidir. Aslında, sadece az sayıda VPN Netflix VPN yasağını atlayabilir. Netflix'in engellemesini kaldıracağı garanti edilen hizmetlerin listesi için Netflix VPN kılavuzumuza bakın.

Faydalı Netflix kılavuzları

Android, iPhone ve iPad'de US Netflix nasıl edinilir

Netflix 2020 için En İyi VPN | TEST & DOĞRULANDI [GÜNLÜK]

Netflix VPN bloğunu yendi - Netflix proxy hata mesajı için sorun giderme ipuçları

Bir VPN okulda veya çalışma WiFi'sinde Netflix'in engellemesini nasıl kaldırır??

Bir VPN'ye bağlanmak, sizinle sağlayıcının sunucusu arasında şifreli bir bağlantı kurar. Bu, çevrimiçi etkinliğinizi ağ yöneticilerinden gizleyen ve Netflix gibi kısıtlı web sitelerinin engellemesini kaldırarak güvenlik duvarları tarafından uygulanan filtreleri atlamanıza izin veren bir tünel olarak düşünülebilir..

Unutmayın, saygın bir VPN, internet trafiğini izleyen herkesten gizlilik vaat ederken, yalnızca belirli VPN'ler Netflix’in proxy algılamasını geçebilir, bu nedenle sağlayıcınızı akıllıca seçin.

Okulda Netflix'in engellemesini kaldırabilir miyim veya ücretsiz çalışabilir miyim?

Muhtemelen değil. Bazı ücretsiz VPN hizmetleri mevcut olsa da, genellikle bağlantı hızları ve indirme sınırları açısından kısıtlayıcıdır. Bu onları Netflix'te şov akışları için uygun hale getirmez. Buna ek olarak, son derece sınırlı sayıda VPN aslında Netflix ile çalışır ve çoğu ücretsiz hizmet bu kategoriye girer.

Ancak, iradenin olduğu yerde bir yol var. İnternet bağlantınızın kısıtlamalarını ücretsiz olarak atlamak istiyorsanız, bazı VPN hizmetleri para iade garantisi veya ücretsiz deneme sunar. Piyasadaki en iyi hizmetlerden biri olan ExpressVPN, risksiz 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

Sorun yaşıyor?

VPN sağlayıcıları Netflix ile sürekli bir kedi ve fare oyununda ve Netflix'e erişebilen VPN hizmetleri sürekli gelişiyor. Sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yöntemlerden bazılarını deneyin veya ek düzeltmeler için Netflix VPN sorun giderme kılavuzumuza göz atın.

Başka bir VPN sunucusuna bağlanma

Bu kılavuzdaki VPN'lerden birine kaydolduysanız ve Netflix'e erişemiyorsanız, bunun nedeni belirli bir sunucuya bağlanmanız gerekebilir.

Netflix, VPN IP adreslerini düzenli olarak engeller, bu yüzden çoğu VPN'nin engellemeyi kaldırmayı denemesinden vazgeçmiştir. Yalnızca belirli katalogların engelini kaldıran birkaç sağlayıcı. Böylece, hangi sunucuyu kullanmanız gerektiğini öğrenmek için VPN'nizle kontrol etmeniz gerekecektir..

VPN trafiğinizi gizleyin

Netflix için zaten doğru VPN sunucusuna bağlanıyorsanız, ancak hala sorun yaşıyorsanız, yerel ağ yöneticinizin VPN trafiğini engellemesi mümkündür. Bu durumda, VPN'lerin gizleme özelliğini kullanmayı denemenizi öneririz..

Bu, bu tür yönetici bloklarını atlamanıza izin vermek için tasarlanmış bir teknolojidir. Sorun yaşamaya devam ederseniz, kapsamlı canlı sohbet ve e-posta hizmetleri aracılığıyla birçok yardım sağladığı için sağlayıcınızın desteğiyle iletişime geçmeye değer. Daha fazla bilgi için VPN trafiğini gizleme kılavuzumuza göz atın.

Başka bir seçenek, bazı kullanıcılar için çalıştığı bilindiği için Shadowsocks sağlayan bir Netflix VPN kullanmayı denemektir. Shadowsocks, birkaç VPN'nin sağladığı bir proxy sunucusuna (HTTP proxy) tünel oluşturmanın alternatif bir yöntemidir. Shadowsocks'un SOCKS5 ile aynı olmadığını belirtmek gerekir. Şu anda bildiğimiz Shadowsocks sağlayan tek Netflix VPN, PrivateVPN'dir .

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me