Facebook'u kalıcı olarak nasıl sileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Facebook'u üç basit adımda nasıl kalıcı olarak silebileceğinizi gösteriyoruz.


facebook'u kalıcı olarak sil

Oldukça basit görünse de, çok fazla veri söz konusu olduğundan, her şeyin düzgün bir şekilde ele alındığından emin olmanın bir zararı yoktur..

Facebook sonsuza kadar nasıl silinir

 1. Facebook hesabınızı silmek için önce; https://www.facebook.com/help/delete_account.
 2. Penceredeki bilgileri dikkatlice okuyun ve ardından 'Hesabımı sil'.

facebook hesabını sil

 1. İstendiğinde kimliğinizi ve şifrenizi girin ve 'Tamam'ı tıklayın. Hepsi bu, Facebook hesabınız silinmiş.

Bu aşamada, Facebook hesabınız silindi ve artık arşivinize veya hesabınıza erişemeyeceksiniz. Daha da önemlisi, kişisel Facebook veritabanınızın devam eden derlemesine eklemeyi bırakıyorsunuz.

Hatırlamaya değer bir şey, Facebook'u sildiğinizde, üye olduğunuzda yaptığınız eski mesajların ve sohbetlerin hala diğer kişilerin gelen kutularında kalmasıdır. Eski ileti dizilerine erişiminiz olmayacak, ancak eski kişileriniz ve arkadaşlarınız.

Bir Facebook hesabını silindiğinde geri alabilir misiniz??

Facebook'u sildiğinizde gerçekten sonsuza dek yok. Daha sonra fikrinizi değiştiremezsiniz. Bu nedenle, yalnızca Facebook hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak istiyorsanız, Facebook hesabınızı devre dışı bırakmayı düşünmelisiniz. Hesabınızı devre dışı bırakarak, Facebook hesabınız olmadan messenger'a erişmeye devam edebilirsiniz.

Facebook verilerinizi indirme

Facebook hesabınızı sildiğinizde sonsuza kadar kayboldu ve tekrar erişemeyeceksiniz. Bu nedenle, önce kişisel Facebook hesabınızın bir arşivini indirmek isteyebilirsiniz. Verilerinizi indirmek, gelecek nesiller için saklayabileceğiniz anlamına gelir. Belki anılarınızı yazmak için bile kullanabilirsiniz!

 1. Facebook verilerinizi indirmek için önce https://www.facebook.com/settings adresine gidin..
 2. Ardından, sayfanın altına gidin ve tıklayın Bir kopyasını indir Facebook verilerinizin.

Facebook nasıl silinir

 1. Arşivimi Başlat'ı tıklayın. Bu aşamayı tamamlamak için istendiğinde şifrenizi girmeniz gerekecek.

facebook arşivi

 1. Facebook'tan kişisel arşiviniz hazır olduğunda eklenmiş bir e-posta alacaksınız. Bunun sizin için derlenmesinin 90 gün sürebileceğini unutmayın.

Facebook güvenli mi??

Gerçek şu ki, kullanıcıların verilerini Facebook'ta korumak için yapabileceği birçok şey var. Bir Facebook kullanıcısıysanız, bu her zaman ilk düşünmeniz gerekir. Facebook'u sorumlu bir şekilde kullanırsanız, sizinle ilgili önemli şeyleri açığa çıkarmayacak bir profiliniz olabilir. Facebook'a her şeyi anlatmanıza gerek yok. Günün sonunda, kullanıcı olarak seçiminiz.

Facebook'un Gizlilik Politikası

Avrupa'dan Max Schrems - Facebook'un müşterileri adına istilacı doğasıyla mücadele eden bir kuruluş olan Facebook, şu yorumu yapar:

'Gizlilik ayarlarımı sık sık kontrol eder, her şeyi only Yalnızca arkadaşlar’a çevirir ve turn Platform’u kapatırdım. Kullanıcılar yalnızca Arkadaşlarınızla paylaşmadığınızı, ancak her zaman Arkadaşlarınızla ve Facebook'unuzla paylaştığınızı anlamalıdır.'

Facebook'un üzerimde ne gibi bilgiler var?

Facebook'un Facebook verilerinizin çoğunu tuttuğu bilinmektedir. Bazı veriler sildiğinizde bile saklanır. Bu şunları içerebilir:

 • Temel hesap bilgileri:
  adınız, kullanıcı adınız, geçmiş kullanıcı adlarınız, şifreniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız.
 • İçeriği çevreleyen bilgiler:
  Facebook kullanırken oluşturduğunuz ve paylaştığınız içerik hakkında bilgi. Bu, neyi paylaştığınıza ve kimlerle paylaştığınıza ilişkin ayrıntıları içerir. Ayrıca, Facebook diğer kullanıcı yüklemelerinden ve yorumlarından (örneğin fotoğraflar) sizin hakkınızda bilgi toplar.
 • Bağlantıları çevreleyen bilgiler:
  Facebook, kişilerinizin kim olduğunu ve ne zaman iletişim kurduğunuzu bilir. Ayrıca onlarla ne zaman birlikte olduğunuzu da bilir. Pasif dinlemenin, gerçek hayatta tanıştığınız Facebook dışı kullanıcılar hakkındaki verileri derlediğine inanılıyor - 'Konu A' - (örneğin büyükanneniz).
 • Ödeme bilgileri:
  Bir Facebook hizmetini kullanarak bir işlemi tamamlarsanız, ödeme bilgileriniz (örn. Kart numarası, fatura adresi, vb.) Facebook tarafından saklanabilir.
 • Bağlantılar ve çerezler:
  Facebook, kullanıcıların kendilerine sunulan tüm bağlantılarla nasıl etkileşime girdiğinin kaydını tutmak için çerezleri kullanır. Ayrıca, tercihlerinizin ayrıntılı bir profilini oluşturarak bu bağlantıları daha spesifik olarak hedefler. Facebook ayrıca hizmetlerine erişmek için kullanılan cihazın, işletim sisteminin, web tarayıcısının ve IP adresinin kayıtlarını tutar.

Facebook verilerimi nasıl kullanabilir??

Facebook'un gizlilik ayarlarından tümüyle yararlanılsa ve 'arkadaşlarınız' sadece verilerinizi görse bile, Facebook sizden bilgi toplamak için perde arkasında durmadan çalışıyor. Ayrıca, Hizmet Şartları, insanların bir Facebook hesabına yüklediği kişisel veriler ve fotoğraflar artık yasal olarak kendilerine ait olmayacak şekildedir..

Bu, Facebook'un kullanıcı verileriyle istediği her şeyi yapabileceği anlamına gelir. Facebook, kullanıcı verilerini üçüncü taraflara aktarabilir, bu da kullanıcı verilerinin yayılması için hayal edilemeyecek kadar büyük bir potansiyel oluşturur.

Facebook verilerime ne olur??

Sonra Facebook'un kullanıcı verilerini nerede sakladığı sorusu var. Facebook’un sunucuları nerede? Daha da önemlisi, verilerin saklandığı ülkede yasalar nelerdir??

Uzun zamandır siber güvenlik, halk tarafından büyük ölçüde yanlış anlaşıldı. Dijital gizlilik kabul edildi ve insanlar çevrimiçi ortamda oluşturdukları verilere kimsenin bakmadığını düşündüler. Snowden bunu değiştirmeye yardım etti ve kitleler uyanıyor.

Sonuç

Bu kılavuzda, Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeniz için ayrıntılı bir adım adım yol gösterdik. Bu şekilde, aranızdaki göbek kablosunu keserek birçok kişinin gizlilik istila eden bir parazit olarak gördüğü bir hizmete kolayca devam edebilirsiniz..

Basit rehberimiz sayesinde, kısa süre sonra harika dış mekanlara geri döneceksiniz. "Beğen" i tıklamak geçmişinize kaybolabilir ve belki de çok nadir bir Pokemon için ciğerlerinizi temiz hava ile doldurmanın tadını çıkarabilirsiniz..

IP adresiniz, Facebook'un Facebook'ta oturum açtığınız her konumun bir veritabanını tutmasını sağlar. Yine de bir çözüm var. En iyi VPN, verilerinizi güvenli ve gizli tutabilir. En iyi VPN'lerin listesi için en iyi VPN hizmetleri listemize bakın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me