Kısa süre önce Android telefonunuzu köklendirdiyseniz veya Android telefonunuzu rootlamanız gerekip gerekmediğini düşünüyorsanız, rootlanmış bir Android için en iyi uygulamaların neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz..


Android Robotu

Köklü telefonlar için pazarda çok fazla süper yararlı uygulama olmamasına rağmen, son derece popüler olan bazı uygulamalar var. Bu kılavuzda, köklü Android telefonlar için en kullanışlı uygulamalarda size yol göstereceğiz.

Herhangi bir uygulama yüklemeden veya yeni bir ROM, ROM modülleri veya herhangi bir ROM değişikliği ile cihazınızı yanıp sönmeden önce ROM'unuzun Nandroid yedeklemesini (Android cihazınızın NAND flash belleğinde depolanan tüm verilerin bir kopyası) yapmayı unutmayın. Bu, herhangi bir sorun olduğunda telefonunuzu önceki durumuna geri getirmenizi sağlar.

Androidler için En İyi Köklenme Uygulamaları

 1. Titanyum yedekleme
  Titanyum logosu

  Bu uygulama köklü Android telefonlar için son derece popüler bir araçtır. Kullanıcıların, sistem dosyaları ve kullanıcı uygulama verileri ve videolar, fotoğraflar ve kişiler gibi kişisel veriler dahil olmak üzere tüm ROM'larını istedikleri harici bir depolama aygıtına yedeklemelerine izin verir. Telefonunuzu başarıyla rootladıktan sonra telefonunuzu yedeklemeniz önemle tavsiye edilir (Nandroid yedekleme). Bunu yapmak, cihazınızı yeni rootlandırdığınız zamana geri yüklemenizi sağlar. Daha sonra bir şeyler ters giderse, bu bir cankurtaran olabilir. ROM'unuzun bir flaşı, başka bir telefonu eski telefonunuzun bulunduğu duruma geri yüklemenizi sağlar - kayıp veya hırsızlık nedeniyle değiştirmeniz gerekiyorsa.

 2. Xposed Çerçevesi
  Android Logosu için Xposed

  Bu uygulama, Android cihazınızın görünümünü ve işlevselliğini özelleştirmenizi sağlayan modüller yüklemenize izin verir. Xposed ile ilgili güzel olan şey, gerçekten istediğiniz birkaç modu elde etmek için sistem genelinde büyük değişiklikler yapmak zorunda olmamanızdır - bunun yerine hangi belirli modların yükleneceğini seçebilirsiniz. Popüler Xposed Framework modlarının listesi için bu makaleye göz atın.

 3. Greenify
  Yeşil Logo

  Bu popüler uygulama Google Play Store'da mevcuttur. Ancak, Xposed Framework çalıştıran köklü bir cihazda çok daha iyi çalıştığı bilinmektedir. Kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak hazırda bekletmek için Android’in yerel özelliklerini kullanarak pil tasarrufu sağlar ve RAM kullanımını azaltır (cihazınızı daha hızlı hale getirir). Bu uygulama yalnızca geliştiricisinin tavsiyesine uygun olarak kullanılmalıdır.

 4. SuperSu
  Süper SU logosu

  Bu uygulama, hangi kullanıcılara süper kullanıcı erişimi verileceğini (ve verilmediğini) yönetmenize olanak tanır. Bir cihazı köklendirdiğinizde, hangi uygulamaların tam kök iznine sahip olduğu üzerinde kontrol sahibi olmak hayati önem taşır ve bu uygulama.

 5. ROM Yöneticisi
  ROM Yöneticisi arayüzü

  Bu uygulama, Android cihazlar için piyasaya sürülen yeni ROM'lar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes için yararlıdır. Uygulama, cihazınız için kullanılabilir tüm popüler ROM'ların bir listesini sağlar. Uygulama ayrıca ROM'ları indirmenize izin verir ve ROM'ları kendiniz aramak zorunda kalmanıza gerek kalmaz.

 6. Kök Güvenlik Duvarı Pro
  Kök Güvenlik Duvarı logosu

  Bu uygulama, belirli uygulamaların internete bağlanmasını engelleyerek bant genişliğini koruyabilir.

 7. Sistem Uygulama Sökücü
  Sistem uygulaması temizleyici pro

  Bu kullanışlı uygulama, üretici tarafından telefonunuzda yüklü olan sinir bozucu bloatware'i kolayca ve hızlı bir şekilde silmenizi sağlar..

 8. Düzenbaz Modu
  düzenbaz mod logosu

  Bu uygulama popülerdir, çünkü Android telefonunuzu daha hızlı hale getirmek için hız aşırtmanıza izin verir. Ek olarak, pilin daha uzun süre dayanması için hızını aşmak mümkündür. Piyasada bu tür birçok uygulama olsa da, bu uygulama en iyi kullanıcı arayüzü ve desteğine sahiptir.

 9. apps2sd
  apps2sd

  Bu uygulama, kullanıcıların kolayca dahili bellekten bir SD karta veri kaydırmasına izin verir. Bu, tüm obb dosyaları (genellikle telefonun dahili deposundaki Android Data obb'da bulunur) dahil olmak üzere uygulamaları (büyük oyunlar gibi) taşımak için kullanışlıdır. Daha yeni Android OS sürümleri (8.0 Oreo), kullanıcıların uygulamaları SD'ye taşımasına izin verir, ancak her zaman tüm uygulamalarla çalışmaz.

 10. SoftKeyZ

  SoftKeyZ

  Bu uygulama ücretsiz değil, ama popüler. Android cihazınızın görünümünü özelleştirmenizi sağlar. Telefonunuzdaki tüm gezinme düğmelerinin görünümünü değiştirmenize izin veren 150'den fazla tema var..

 11. DiskDigger Pro
  DiskDiggerPro Logosu

  Bu veri kurtarmak için köklü telefonlar için harika bir uygulama. Bir fotoğrafı veya başka bir veriyi yanlışlıkla silerseniz, bu uygulama onu geri almanıza olanak tanır ve mutlak bir cankurtaran olabilir.

 12. Katı Kaşif
  Solid Explorer Uygulaması

  Bu dosya gezgini, çift panel işlevselliği sayesinde dosyaları taşımayı çok daha kolay hale getirir. Bu uygulama ile dosyaları taşımak için artık dosya yollarını hatırlamanıza gerek yok, onları istediğiniz yere sürükleyip bırakabilirsiniz.

 13. SD Hizmetçi
  SD Hizmetçi

  Bu, telefonunuzdaki dosyaları yönetmek için başka bir araçtır. Cihazınızda asılı olan istenmeyen hayalet dosyalarını temizlemek için iyidir, böylece her bir bellek belleğinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

 14. magisk
  Magisk logosu

  Bu uygulama, özellikle rootlu telefonlarda çalışmayacak şekilde tasarlanmış uygulamaları ve hizmetleri kullanmak için root'u gizlemenize olanak tanır. Bu, köklü bir telefona sahip olmanıza rağmen Netflix'i izlemek gibi şeyler yapmanıza izin verecektir. En son sürümün, müdahaleci reklamlar nedeniyle uygulama mağazasında kötü yorumlar aldığını belirtmek gerekir..

 15. Tasker
  Tasker Logosu

  Bu uygulama teknik fikirli olmayanlar için oldukça göz korkutucu olabilir. Ancak, çeşitli sistem ve uygulama seviyesi görevlerini otomatikleştirmek için birçok insanın kullanacağı hoş bir araçtır..

 16. Rec
  Ekran Kaydedici Logosu

  Bu kullanışlı uygulama, ekranı köklü bir telefona kaydetmenizi sağlar. Bu, oyun oynarken kendinizi kaydetmek veya teknik yardım ararken sorunları paylaşmak için harika.

 17. Hızlı Yeniden Başlatma (kök ile)
  Hızlı Yeniden Başlatma

  Bu uygulama, özel Android'in olmadığı şekilde önyükleme yapmanıza izin verir. Bu kurtarma için önyükleme veya bootloader önyükleme sağlar. Herkesin telefonunu hızlı bir şekilde yeniden başlatması veya kapatması gereken basit bir uygulama.

 18. Viper4Android
  Viper4Android Logosu

  Bu mükemmel uygulama Android telefonunuzdaki Ses ayarlarını kontrol etmenizi sağlar. Sesi açmanız mı gerekiyor? Bu uygulama tam size göre! Dahası, bir ekolayzır, tonlarca efekt ve kulaklık çıkışı veya Bluetooth ile sesi farklı şekilde etkileme yeteneği ile birlikte gelir.

 19. Wakelock dedektörü
  Wakelock dedektör arayüzü

  Wakelocks, bir aygıtta pil tüketiminin en yaygın nedenidir. Bu uygulama wakelocks için izler ve bir uygulama haywire gittiğinde sizi uyarır. Pil ömrünün nereye gittiğini ve nasıl tükeneceğini nasıl durdurabileceğinizi belirlemenin harika bir yolu.

Android cihazınızı güvenli ve gizli tutmak için Android için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me