Bazı kişiler, gizlilikle ilgili endişeler nedeniyle Gmail hesaplarını devre dışı bırakmak istiyor. Günümüzde, birçok güvenli e-posta sağlayıcısı var. Bu hizmetler kullanıcı e-postalarını şifreler. Ayrıca gönderenler ve alıcılar arasındaki e-postaları şifrelerler. Daha iyi e-posta seçenekleriyle, birçok kişi Gmail'i bir kez ve herkes için silmeye karar veriyor.

Bazı insanlar ayrıca, e-postaların nasıl arşivleneceğini, e-postaların nasıl silineceğini ve balıklarla yüzmeden önce tüm Gmail hesaplarının bir arşivinin nasıl indirileceğini bilmek ister. Aşağıda, kalıcı olarak nasıl silineceği konusunda adım adım bir kılavuz sağladık .

Gmail'i Kalıcı Olarak Silme

1. Google hesabınıza gidin ve giriş yapın.

2. Gmail için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

gmail-my-account2


3. Account Hesabım ’sayfasına gidin ve Hesap tercihleri'ni seçin.

4. Soldaki menüde Hesabınızı veya hizmetlerinizi silin'i tıklayın.gmail-tercihleri

5. Ürünleri sil'i tıklayın.

gmail-silme-hesap

gmail-silme-ürünler

6. Şimdi kimlik bilgilerini tekrar girmeniz istenecektir. Onları girin ve oturum açın.

7. Gmail hesabınızın simgesine gitmek için çöp kovası simgesini tıklayın.

8. Yeni bir birincil e-posta adresi yazın (fırçalamayı planladığınız eski bir e-posta hesabı veya yeni şifreli e-posta adresiniz). Şifrenizi tekrar girin ve GMAIL'i KALDIR'ı tıklayın.gmail-çöp tenekesi

gmail-new-posta

9. Şimdi Google'a verdiğiniz yeni e-posta adresinden e-postalarınızı kontrol etmeniz ve kontrol etmeniz istenecektir. "Tamam, anladım" ı seçin.

10. Yeni e-postanıza gönderilen Gmail Silme Onayı mesajını açın. Onay bağlantısını tıklayın.

gmail-onayla-posta

11. Şimdi Sil'i seçin ve onaylayın.

gmail-onayla-delete1

Gördüğünüz gibi Google, Gmail'i devre dışı bırakmayı çok katmanlı bir işlem haline getirdi. Bu muhtemelen kullanıcının hesaplarını silmesini uzatmak, ertelemek ve caydırmaktır.

Tebrikler, artık Gmail'i Google Hesaplarınızdan sildiniz.gmail-başarı

Bir Gmail hesabındaki E-postaları Kalıcı Olarak Silme

E-postaları Gmail'den kalıcı olarak silmek için, bunları çöp kutunuza gönderin ve ardından çöp kutusunu boşaltın. Bu noktadan sonra e-posta hesabınızdan ve Gmail’in sunucularından silinir. Ancak, tüm postalarınızın "Tüm postalar" klasörü.

Gerçekte (öyle görünse de) başka klasör yok ama tüm postalar. Diğer tüm klasörler gelen kutunun ikincil bir görünümüdür..

gmail-all-posta

Bu nedenle, e-postaları Google hesabınızdan silmek için her zaman onları gelen kutusundan çöp kutusuna gönder. Aksi takdirde, hala orada olacaklar.

Unutmayın: Birincil tüm posta gelen kutusundan çöp kutusuna posta göndermezseniz, e-postanız bu klasörde kalır.

Gmail Arşivinizi İndirme

Gmail hesabınızın dijital bir cenaze olduğundan eminseniz, tüm e-postalarınızın tam bir arşivini indirmeyi düşünmenin zamanı geldi. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Gmail’in Veri indirme sayfanıza gidin. Erişmek için Gmail hesabınıza giriş yapın.

gmail-dahildir-arşiv

2. Google'ın size indirilebilir arşivinizi sağlamasını istediğinizi seçin. Her bir Google hizmeti için daha fazla seçenek görmek üzere aşağı oku seçin.

gmail-seçenekleri

3. Saklamak istediğiniz şeyleri seçtikten sonra İleri'yi tıklayın..

4. İndirme işleminiz için bir dosya türü seçin.

5. Son olarak, arşivinizin yayınlanma şeklini seçin.

Google Play Müzik şarkılarınızın istenen arşive dahil edilemeyeceğini unutmayın. Bu nedenle, müziğinizi manuel olarak indirmek için Google Play Müzik Yöneticisi'ne gitmeniz gerekecek.

gmail-indir-teslim-seçenekleri

Arşivinizi Google'dan aldıktan sonra, Gmail hesabınıza geçebilirsiniz. E-postaların ve diğer kişisel verilerin arşivini istemiyorsanız doğrudan Gmail'i silmeye devam edin.

Arşivleme Vs. E-postaları Silme

Bazı kişiler, gelen bir e-postaya sahip olmamak için e-postaları giderken siler. Sorun, Google'ın çöp kutunuzdaki iletileri her 30 günde bir silmesidir. Bu, sonunda önemli bir e-postayı kaybedeceğiniz anlamına gelir.

E-postaları arşivlemek, daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz e-postaları kaybetmeden gelen kutunuzu düzenlemenin harika bir yoludur.

E-postalar kaydırarak veya kullanılarak arşivlenebilir içinde aşağı ok bulunan kutu (iletinin görev çubuğunda). Gelen kutusunda birden çok mesaj da seçebilir, ardından aşağı ok simgesiyle kutuyu kullanabilirsiniz..

gmail-arşiv

Gmail Hesabını Devre Dışı Bırakma: Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gmail hesabınızı devre dışı bırakmadan önce dikkate almanız gereken birkaç nokta vardır. İlk olarak, Gmail'i silerseniz, sonsuza dek tamamen erişemezsiniz. Bu, bu e-posta adresini kullanarak başka bir web sitesine veya sosyal medyaya abone olursanız, şifrenizi sıfırlama yeteneğinizi kaybedersiniz. Bu sizi potansiyel olarak bir veya daha fazla hizmetten çıkarabilir.

Bu ciddi bir acı olabilir. Erişiminizi yeniden kazanmak için web sitesine hak sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Bu, takma ad veya takma ad altında sosyal medya sitelerini kullanan kişiler için ciddi bir sorun olabilir. Kim olduğunuz hakkında yalan söylüyorsanız ve bu hesaplara herhangi bir ayırt edici fotoğraf yüklemezseniz, hesabın size ait olduğunu kanıtlamanın inanılmaz zor olduğunu görebilirsiniz.

Başka bir yaygın sorun, bir banka hesabının Gmail hesabına kaydedilmesidir. Bu, bankanın müşteri hizmetleri ekibiyle iletişim kurma ihtiyacına yol açar, bu da premium tarifeli bir çağrı anlamına gelebilir ve uzun bekleme süreleri içerebilir.

Şifreli E-posta Sağlayıcı Seçenekleri

Gmail hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra yeni bir e-posta adresine ihtiyacınız olacak. Bunu göz önünde bulundurarak, hangi güvenli e-posta sağlayıcılarından hangisine abone olacağınızı bulmanız gerekir.

Günümüzde dijital mahremiyet, vatandaşların kendilerini yeterince siber korumak istedikleri takdirde kendilerinin aramaları gereken bir şey haline gelmiştir. Bilgisayar korsanları ve hükümetler özel internet verilerinin peşinden koşarken, riskler yüksek.

Bu gerçekleşmenin sonucu, insanların dijital ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olan şifreleme araçları ve hizmetlerinin alımında keskin bir artış oldu..

VPN Hizmetleri

VPN hizmetleri, dijital gizlilik devriminin merkezi bir parçasıdır. En iyi VPN servis sağlayıcıları, insanların gerçek IP adreslerini maskelemesine ve sansürlenmiş içeriğin engellemesini kaldırmasına izin verir. Buna ek olarak, VPN yazılımı tüm kullanıcı web trafiğini güvence altına almak için askeri düzeyde şifreleme kullanır. Sonuç, siz ve aileniz için çok daha yüksek çevrimiçi gizlilik ve güvenlik düzeyidir..

Şifreli E-posta Sağlayıcıları

İnsanlar Google gibi vicdansız çokuluslu teknoloji devlerini geride bırakmaya çalışıyorlar. gerçekten güvenli bir e-posta hizmeti sunmayı vaat eden bağımsız şifreli e-posta sağlayıcılarını tercih ediyorlar.

Bir VPN ve güvenilir bir e-posta servisinin kombinasyonu, kullanıcılara tamamen farklı bir web deneyimi sunar. Bu, çevrimiçi faaliyetlerini istenmeyen dış kuvvetler için hızlı bir şekilde görünmez kılar.

Gözetlenmekten kaçınmak için bu son teknoloji şifreleme hizmetlerini kullanmak isteyenler için, en iyi VPN hizmetlerimize bakmanızı öneririz..

Geçişinizde size yardımcı olması için şifreli bir e-posta hesabı almanız için birkaç öneri.

Hushmail popüler bir şifreli e-posta sağlayıcısıdır. Bir Hushmail hesabıyla, e-postanız şifreli biçimde saklanır ve oturum açtığınızda şifrenizle şifresi çözülür. Buna ek olarak, Hushmail aboneleri arasında gönderilen e-postalar şifrelenir ve şifresiz bir şekilde çözülür. Bir üçüncü taraf e-posta sağlayıcısına (Gmail veya Yahoo gibi) e-posta gönderirken, e-postanın şifresini çözmek için kişinizle gizli bir soruyu önceden kabul edebilirsiniz.

VaultletMail, Hushmail'e benzer. VaultletMail kullanıcıları arasındaki tüm e-postaları otomatik olarak şifreler. Ayrıca, kullanıcılar sistemini kullanarak diğer sağlayıcılara güvenli bir şekilde e-posta gönderebilir. Herhangi bir alıcının, daha sonra bir VaultletMail hesabından gelen tüm e-postaların şifresini çözmek için kullanabileceği güvenli bir parola oluşturmasına izin vererek çalışır. VaultletMail ayrıca e-postalar için kendini yok etme süreleri ve e-postaları kopyalama, alıntılama, yazdırma ve iletme önleme gibi bir dizi ekstra özelliğe sahiptir.

Gmail'i Kalıcı Olarak Sil - Uyarı

Bazı kişiler Gmail hesaplarını devre dışı bırakabileceğini, daha sonra aynı kullanıcı adı ve e-posta adresiyle tekrar Gmail'e katılabileceklerini düşünüyor. Bu doğru değil.

Gmail'i sildiğinizde, bu e-posta adresinin herkesin - sonsuza dek - sizi taklit etmesini engellemek için sınırsız olması.

Bu nedenle, Gmail hesabınıza kayıtlı tüm sosyal medya hesaplarını, web sitelerini ve hizmet aboneliklerini güncellemeniz gerekir. E-posta adresini geri alamazsınız. Gmail'i silmeden önce e-posta adresinizi bu aboneliklerin her biri ile tek tek güncellediğinizden emin olun..

Gmail Gizlilikle İlgili Sorunlar

Gmail’in gizlilik politikası, bir Gmail hesabına / hesabından gönderilen e-postaların hiçbir zaman bir kişi tarafından (gönderen ve alıcı dışında) okunmadığını belirtir. Ayrıca, Google Inc. bilgisayarlar tarafından işlenen e-postaların yalnızca spam'ı engellemek ve reklam hedeflemesini iyileştirmek için kullanıldığını iddia ediyor.

Ancak pek çok kişi, e-postaların Gmail tarafından işlenme biçiminin kabul edilebilir kullanımın çok ötesine geçtiğine inanmaktadır. 2004 yılında, 31 bağımsız gizlilik savunucusu ve insan hakları kuruluşu, Google'ın bu gizlilik endişeleri nedeniyle e-posta hizmetini askıya almasını istedi. Ardından 2013'te Microsoft, e-postaları elektronik olarak taradığı için Google'a da saldırdı. Microsoft, çoğu tüketicinin Google'ın reklamlarını hedeflemek için gelen kutularını izlediğinin farkında olmadığını iddia etti.

Aynı yıl, Tüketici Gözcüleri, Google'ın Gmail kullanıcılarının 'e-postalarının gizliliğinin dolaylı olarak güvence altına alınmadığını' iddia ettiğini iddia eden davaya ilişkin kanıt buldu. Google, iddialara cevap verdi.,

"... tüm e-posta kullanıcıları mutlaka e-postalarının otomatik işleme tabi tutulmasını beklemelidir ... Nasıl bir iş arkadaşına mektup gönderen alıcının asistanının mektubu açtığına şaşıramazsa, bugün web tabanlı e-posta kullanan kişiler iletişimi, teslimat sırasında alıcının ECS [elektronik iletişim hizmeti] sağlayıcısı tarafından işlenirse şaşırın."

Gmail'i Sil: Sonuç

Bu makale, bir Gmail hesabını kalıcı olarak devre dışı bırakmak için ayrıntılı bir kılavuz sağlamıştır. Ayrıca, e-postaların nasıl düzgün bir şekilde silineceğini ve nasıl arşivleneceğini açıkladık. Silmeden önce verilerinizi Google'dan nasıl isteyeceğinizi de gösterdik..

Dijital ayak izlerini korumaya başlamak istedikleri için Gmail'i silmek isteyenler için VPN'ler hakkında da bilgi verdik. VPN'ler, en hayati internet güvenlik aracıdır. Birkaç şifreli öneriyoruz (Gmail’i devre dışı bırakmak için katılmanız için).

Gerekli tüm adımlar tek bir yerde, verilerinizi burada düzgün bir şekilde güvenli hale getirmeye başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize sormaktan çekinmeyin. Mutlu silme!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me