Başka bir ülkeye taşınmak heyecan vericidir. Taşınma sizi yeni yaşam deneyimleri ve yeni bir kültürle tanıştırır. Bu gerçekleşmeyi bekleyen bir macera. Bununla birlikte, jet gecikmesini salladıktan sonra, bazı ciddi ev hastalıklarına maruz kalabilirsiniz. Bununla savaşmanın doğal bir yolu, aileniz ve arkadaşlarınızla sohbet etmek için WhatsApp veya Skype'a girmektir. Evden TV izleme dürtüsü bile alabilirsiniz.


Ne yazık ki, bunları yapmaya gittiğinizde, bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Birçok ülke WhatsApp ve Skype gibi uygulamaları engeller. Buna ek olarak, ev tabanlı TV kanallarının telif hakkı nedeniyle coğrafi olarak kısıtlanması muhtemeldir. Neyse ki, bir VPN eve dönmüş gibi davranmanıza izin verebilir - böylece interneti genellikle yaptığınız gibi kullanabilirsiniz.

Bir Expat Nedir?

Yurtdışında yaşayan gurbetçiler

Bir yabancı, yabancı bir ülkeye göre kısadır, doğduklarından farklı bir yerde yaşayan bir kişidir. Bir kişinin bir göçmen olmayı - iş fırsatlarından ve eğitimden - bir aşık olmak için seçmesinin onlarca nedeni vardır. başka bir ülkeden insan. Sebep ne olursa olsun, gurbetçiler kendilerini yeni bir kültür ve yeni çevresi ile yeni bir evde bulurlar.

Yabancılara genellikle tek bir homojen grup deniyor olsa da, her bir yabancı grubun kendi başına bir birey olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, bir göçmene kendi ülkelerini hatırlatacak bir şey aramak nadir değildir. Çoğu zaman bir yemek, bir gelenek ve hatta bir TV şovu olmasına rağmen, bu “bir şey” her birey için farklı olabilir..

Ne yazık ki yurtdışında yaşamak evdeymişsiniz gibi yaşamak her zaman kolay değildir. En büyük şeylerden biri, web sitesi engelleri ve coğrafi kısıtlamalı içerikle uğraşmaktır. Yiyecekler ve gelenekleri yeniden oluşturmak genellikle kolay olsa da, belirli TV şovlarına ve web sitelerine erişmek başka bir hikaye. Neyse ki, bir göçmen VPN kullanımı ile mümkündür.

Bir VPN, dünyanın her yerinden gelen göçmenlerin akış hizmetinin engelini kaldırmasını sağlayabilir. Doğru VPN ile Netflix aboneleri, diğer ülkelerin Netflix kataloğundan daha binlerce film ve TV şovuna sahip olan hizmetlerin ABD sürümüne erişebilir. Ayrıca diğer hizmetlere de erişebilirsiniz, örneğin, İngiltere dışındaki BBC iPlayer'ı ve daha fazlasını izleyebilirsiniz!

Gurbetçiler için VPN nedir?

Bir göçmen VPN, konumunuzu sahtekarlık ederek coğrafi kısıtlamalı içeriğe ve engellenen web sitelerine erişmenizi sağlar. Yabancı bir VPN kullanarak, kendi ülkenizdeki TV şovlarına güvenli ve özel bir şekilde erişebilirsiniz. Buna ek olarak, bir göçmen VPN, bazı ülkelerde engellenen WhatsApp ve Facebook gibi web sitelerine erişmenize de yardımcı olabilir..

Expat VPN'im

2017 yılında yapılan bir araştırmada, yaklaşık 13.000 göçmenden yurtdışındaki yaşamın çeşitli yönlerini sıralaması istendi. Bu, göçmenlerin taşınması için en iyi ülkeleri içeriyordu. ABD ve İngiltere 2016’nın çalışmasından biraz düşerken, Meksika, İspanya ve Kolombiya listelenen 65 ülkeden ilk on seçime girdi. Bu nedenle, aşağıdaki ülkelerde gurbetçilere tavsiyelerde bulunmaya karar verdik: İspanya, Meksika, Kolombiya, ABD ve İngiltere.

İspanya'daki Gurbetçiler için VPN

İspanya'nın güçlü veri gizliliği yasalarına sahip açık ve demokratik bir ülke olmasına rağmen, İspanyol hükümeti TV seçeneklerinizi sınırlayan bazı korsanlıkla mücadele politikalarına katılıyor. Ayrıca, TV akış hizmetleri diğer ülkelerin içeriğine erişimi kısıtlar - yani İspanya'nın sunduğu her şeye sıkışmışsınızdır.

Neyse ki, bir göçmen VPN bu sorunu çözebilir. Daha önce erişemediğiniz TV şovlarına erişmenin yanı sıra, bir expat VPN de dijital ayak izlerinizi ve bağlantılarınızı - halka açık WiFi erişim noktalarında bile - korumaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, İspanya'da ikamet ederken bir şeyi sunmak istiyorsanız, bir göçmen VPN, ISS'niz, hükümet veya yerel ağ yöneticilerinizden ödün vermeden bunu yapmanıza yardımcı olabilir..

İspanya için en iyi göçmen VPN'leri hakkında daha fazla bilgi için İspanya için En İyi 5 VPN kılavuzumuzu ziyaret edin.

Meksika'daki Gurbetçiler için VPN

İspanyolca konuşabileceğiniz bir dildeyse, Meksika'da erişebileceğiniz sonsuz eğlence seçenekleri vardır. Bununla birlikte, Meksika'da yaşayan bir göçmenseniz, Meksika pembe dizilerinin yoğun özelliklerine ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz. Buna ek olarak, Meksika çok pahalı geniş bant seçenekleri sunan bir ülkedir. Bu, Meksika'da yaşayan bir göçmenseniz, kendi internet hizmetinizi ödemek yerine sık sık ücretsiz halka açık WiFi erişim noktalarına sahip olabileceğiniz anlamına gelir..

Bu kesinlikle uygun olsa da, aynı zamanda tehlikelidir. Halka açık WiFi erişim noktaları, bilgisayar korsanlarının parolalarınızı, kredi kartı verilerinizi, giriş bilgilerinizi ve diğer hassas bilgilerinizi tehlikeye atması için ideal yerlerdir: Meksikalı yetkililerin gözetiminden bahsetmiyoruz. Parlak tarafta, bu sorunların çözümü basittir: bir expat VPN kullanın. Meksika'da bir göçmen VPN kullanarak, çevrimiçi etkinliklerinizi gözetim ve bilgisayar korsanlarından koruyabilirsiniz..

Meksika için en iyi göçmen VPN'leri hakkında daha fazla bilgi için Meksika için En İyi 5 VPN kılavuzumuzu ziyaret edin.

Kolombiya'daki Gurbetçiler için VPN

Kolombiya

Kolombiya'da yurtdışında yaşayan bir gurbetçiyseniz, izlemek istediğiniz TV şovlarına evinizden geri dönmek zor olabilir. Buna ek olarak, Kolombiya’nın çevrimiçi gizlilik yasaları biraz puslu. İftira, karalama, sorumsuz gazetecilik veya çevrimiçi söylenti için özel cezalar olmamakla birlikte, çelişkili sonuçlara sahip birkaç yüksek profilli dava var.

Örneğin, 2014 yılında Gonzalo Lopez, çevrimiçi bir gazetenin yorum bölümünde bir kamu görevlisine hakaret ettiği gerekçesiyle mahkemeye gönderildi. Lopez bunu anonim olarak yapmasına rağmen IP adresi ona geri gönderildi ve 5.200 dolar para cezasıyla 18 ay hapis cezasına çarptırıldı. Her Kolombiya vatandaşı için durum böyle olmasa da, çözümü istemenizi sağlamak için yeterlidir: bir göçmen VPN.

Kolombiya'da bir göçmen VPN kullanarak verilerinizi özel ve çevrimiçi etkinliklerinizi meraklı gözlerden koruyabilirsiniz. Ayrıca, daha iyi bir kataloğa sahip bir ülkede gibi davranarak coğrafi yayın kısıtlamalı içeriğe TV akış hizmetlerinden erişebilirsiniz.

Kolombiya için en iyi göçmen VPN'leri hakkında daha fazla bilgi için, Kolombiya için En İyi 5 VPN kılavuzumuzu ziyaret edin.

İngiltere'de Gurbetçiler için VPN

İngiltere'de yaşayan bir göçmenseniz, Birleşik Krallık yetkilileri tarafından uygulanan yoğun hükümet gözetiminden habersiz olabilirsiniz. İngiltere, hükümete vatandaşlarının bilgisayarlarını hacklemesine izin vermenin yanı sıra, bazı şirketleri sunuculara arka kapıları yükleyerek şifreli ürünlerinin güvenliğini zayıflatmaya da zorluyor. Daha kötü olan ne? Bu şirketler yasaya göre talimat verilirse sessiz kalmak zorundadırlar (gag emri).

İngiltere'de göçmen bir VPN kullanarak çevrimiçi gizlilik ve güvenlik hakkınızı kullanıyorsunuz. Doğru VPN'yi kullandığınızda, TV yayın hizmetlerinin coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğine erişirken hükümet gözetim fırsatlarını önlersiniz. Buna ek olarak, bir expat VPN kullanmak, halka açık WiFi'deki hackerlar ve siber suçlular gibi üçüncü tarafların meraklı gözlerinden korunmanıza yardımcı olacaktır..

İngiltere için en iyi göçmen VPN hakkında daha fazla bilgi için En İyi İngiltere VPN kılavuzumuzu ziyaret edin.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Gurbetçiler için VPN

ABD'de yaşayan göçmenler için bir göçmen VPN gereklidir. Başlangıç ​​olarak, bir göçmen VPN kullanmak sizi NSA'nın meraklı gözlerinden koruyacaktır. Dahası, ABD Beş Göz gözetim ittifakının bir üyesi olduğu için. Ayrıca, firmaları gizli tutarken tüm tüketici verilerini teslim etmeye zorlayan varantlar ve tıkaç emirleri uygular. Buna ek olarak, İSS'lerin tüketicilerin web tarama alışkanlıklarını süresiz olarak tutmasına ve satmasına izin verilir,.

Yabancı bir VPN kullanarak, TV akış hizmetlerindeki ülkeye özgü kitaplıklardan en sevdiğiniz TV şovlarına erişirken güvenli, özel bir ortamda internette gezinebilirsiniz. Ayrıca, izlenecek endişeler olmadan P2P etkinliklerine katılabilirsiniz.

Bu sadece başlangıç. Bir göçmen VPN kullanmak, bir okul, ev sahibi veya işyeri tarafından yerleştirilen blokları aşmanıza da yardımcı olabilir. Bugünün dünyasında, özellikle ABD'de, olabildiğince özel kalmanın tek bir yolu var: VPN kullanmak.

Expat VPN Konuları

Bir göçmen VPN seçerken göz önünde bulundurulması gereken çeşitli şeyler vardır - sunucuların hızı ve güvenliğinden sunulan yer sayısına. Bu nedenle, bir VPN'ye yerleşmeden önce tüm faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Sonuçta, sunucu konumları kütüphanesine erişmek istediğiniz ülkeyi içermiyorsa ülkeye özgü kütüphanelere erişmek için bir VPN kullanmanın faydası nedir? Aranacak bazı şeyler şunlardır:

  • Performans (hız / sızıntı vb.)
  • Sunucu sayısı
  • Sunucu konumları
  • Günlükler politikası (günlük tercih edilmez)
  • Ülke VPN'si
  • Sunulan şifreleme düzeyi / protokoller
  • Ek güvenlik özellikleri

Expat Kılavuzu: Sonuç

Yurtdışında yaşayan bir gurbetçiyseniz, göçmen bir VPN, yabancı bir yerde kendinizi evinizde hissetmenize yardımcı olabilir. Dahası, bir göçmen VPN, çevrimiçi gizliliğinizi korurken en sevdiğiniz ev tabanlı TV şovlarına erişmenize yardımcı olabilir. Hangi ülkede ikamet ederseniz edin, çevrimiçi güvenlik ve gizlilik uygulaması son derece önemlidir.

Bir VPN sizi devlet gözetimi ve WiFi korsanlığı girişimlerinden korumaya yardımcı olacaktır. Belirli bir konuma ait bir VPN bulmak için lütfen buraya bakın. En önemlisi, göçmen bir VPN, ücretsiz internet hakkınızı kullanmanıza yardımcı olabilir.

Resim Kredisi: Shutterstock, Alex Brylov, ID: 254895751

İmaj Kredisi: Shutterstock, BlueBoeing, ID: 651570313

İmaj Kredisi: Shutterstock, Gökhan Bozkaya, ID: 583977184

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me