Bir DD-WRT yönlendiriciniz varsa, VPN yazılımınızı doğrudan üzerine kurabilirsiniz. Unutmayın, tüm VPN'ler DD-WRT bellenimiyle uyumlu değildir, bu nedenle DD-WRT ile bir yönlendiriciyi kendiniz flaş etmek istiyorsanız üreticinize danışmanız gerekir..


Çoğu insan için DD-WRT ürün yazılımını kurma işlemi çok tekniktir (ve "bricking" o). Bu nedenle, insanların çoğu hazır flaşlı bir DD-WRT yönlendirici satın almayı tercih ediyor. Aslında, VPN yazılımınızla önceden yüklenmiş olarak gelen önceden yanıp sönen bir DD-WRT yönlendirici satın almak bile mümkündür. Önceden yanıp sönen favori yönlendiricilerimiz hakkında daha fazla bilgi için 2018'in en iyi 5 DD-WRT Yönlendiricisi sayfamıza göz atın..

Zaten bir DD-WRT yönlendiriciniz varsa ve cihaza kendiniz VPN yazılımı yüklemek istiyorsanız - bu kılavuz tam size göre!

Yönlendiricinize VPN Kurun

En iyi VPN şifreleme biçimi OpenVPN'dir. Bu nedenle, bu kurulum kılavuzu önerilen protokole odaklanır. Cihazlarınızın en güvenli olmasını istiyorsanız OpenVPN kullanmaya devam etmenizi öneririz.

DD-WRT yönlendiriciye (bu kılavuzda örnek olarak kullanılan ExpressVPN gibi) sınıfının en iyisi bir VPN istemcisi yüklemek için, en son VPN yapılandırmalarını çalıştırabilecek DD-WRT sabit yazılımına ihtiyacınız olacaktır. ve bu kartta en az 8 MB flash bellek var.

Yönlendiricinizin bu özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmek için üreticinize danışmanız gerekir. Alternatif olarak, Flashrouters.com'a sorabilirsiniz - çünkü bunlar flash yönlendiriciler konusunda uzmandır.

Yönlendiriciniz uygunsa, VPN'yi yönlendiricinize yüklemek için bu kılavuzdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu makalede, yönlendiricinize bir OpenVPN bağlantısı kurarak size rehberlik edeceğiz (askeri sınıf şifrelemeyle en güvenli VPN bağlantısı biçimi).

 1. DD-WRT yönlendiricinize bir VPN ayarlamak için, önce OpenVPN yapılandırma dosyalarını indirmeniz gerekir. Bu dosyalar VPN'niz tarafından sağlanacaktır, bu nedenle dosyalar için lütfen onlarla iletişime geçin. VPN'nizin böyle bir kurulum kılavuzuna sahip olacağını unutmayın (bu VPN'ye özgüdür), bu yüzden lütfen onlardan da bu kılavuzu görmelerini isteyin!
 2. Web tarayıcınızda yönlendiricinizin ayarlar sayfasına gidin (çoğu DD-WRT yönlendiricide varsayılan adres http://192.168.1.1)
 3. DD-WRT yönlendiriciniz için kontrol paneline girdikten sonra, Hizmetler sekmesini, ardından VPN alt sekmesi.
 4. Ardından, OpenVPN İstemcisini Başlat seçeneği. Bu açılacak OpenVPN yapılandırma paneli ayarlarınızı girebileceğiniz.DD-WRT Kurulum Kılavuzu

User Pass Kimlik Doğrulaması ile DD-WRT sürümleri için

Bu adım, DD-WRT ürün yazılımı sürümünüzde Kullanıcı Parolası Kimlik Doğrulaması olup olmadığına bağlıdır. Bu adımları izlerse, sonraki bölüme atlamazsanız.

 1. DD-WRT sürümünüzde Kullanıcı Parolası Kimlik Doğrulaması, ekranınız şöyle olmalıdır:DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 2. Varsa, aşağıdaki ayarları girin: strong>Sunucu IP / Adı: Bu adresi VPN'nizden alacaksınız Kullanıcı adı: Bu kullanıcı adını VPN'nizden alacaksınız (VPN giriş kullanıcı adınızdan farklı olabilir) Parola: Bu şifreyi VPN'nizden alacaksınız (VPN giriş şifrenizden farklı olabilir)

User Pass Kimlik Doğrulaması olmayan DD-WRT sürümleri için

DD-WRT sürümünüzde User Pass Kimlik Doğrulaması yoksa, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Aramak Ek Yapılandırma metin kutusuna girin ve şu komutu girin: auth-user-pass /tmp/auth.txt
 2. Sunucu IP / Adı”, Bağlanmak istediğiniz VPN sunucusu konumunun adresidir. Sen-ebilmek bulmak senin Sunucu IP / Adı ve Liman içinde .ovpn yapılandırma dosyası VPN'nizden alırsınız. Bunu yapmak için: .ovpn dosyasını herhangi bir metin düzenleyicisinde açın. kopya yapılandırma dosyasında listelenen "uzak" sunucu kümesi adı ve yapıştırmak içine Sunucu Adresi / Bağlantı Noktası OpenVPN temel kontrol panelinin alanı. İçin de aynısını yapın Liman.DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 3. DD-WRT yönlendiricinizin kontrol panelinde, “Hizmetler” sekmesini ve ardından “VPN” alt sekmesini tıklayın.
 4. Bulun Ek Yapılandırma ve yapılandırma ayrıntılarını girin. Bunları VPN'nizden almanız gerekecek.
  ExpressVPN için şöyle görünürler:DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 5. Daha önce bir metin düzenleyicide VPN sağlayıcınızdan aldığınız OpenVPN yapılandırma (.ovpn) dosyasına bakın. Aradaki metni kopyalayıp yapıştırın "tls-auth ve /tls-auth" içine TLS Kimlik Doğrulama Anahtarı alan. Doğru verileri kopyalamak için aşağıdaki örnek resme bakın: DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 6. Metin düzenleyicide .ovpn dosyasına tekrar bakın ve aradaki metni kopyalayın "CA ve /CA" ve içine yapıştırın CA Sertifikası alan. Aşağıdaki örnek resme bakın:DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 7. Aradaki metni kopyala "sertifika ve / sertifika" ve içine yapıştırın Genel Müşteri Sertifikası alan. Doğru verileri kopyalamak için aşağıdaki örnek resme bakın:DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 8. Aradaki metni kopyala "anahtar ve / anahtar" ve içine yapıştırın Genel Müşteri Sertifikası alan. Doğru verileri kopyalamak için aşağıdaki örnek resme bakın:DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 9. Tıklamak Kayıt etmek, ve sonra tıklayın Ayarları uygula VPN bağlantısını başlatmak için.
 10. Bağlantı durumunuzu kontrol etmek için durum > OpenVPN. Boş formlar görürseniz, bir şey düzgün ayarlanmamıştır. Her şeyin doğru bir şekilde girildiğinden ve kaydedildiğinden emin olmak için muhtemelen yukarıdaki adımları tekrar uygulamanız gerekecektir. Doğru girildikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsü gibi görünmelidir: DD-WRT Kurulum KılavuzuDD-WRT Kurulum Kılavuzu
 11. Yukarıdaki adımlardan herhangi biriyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa veya net olmayan bir şey varsa, lütfen doğrudan VPN'nize başvurun. İhtiyacınız olan tüm verileri içeren VPN'ye özel bir rehberleri olacak. Canlı sohbet desteği de süreç boyunca size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yönlendiricinizde VPN Nasıl Test Edilir

DNS sızıntıları, İnternet Servis Sağlayıcınıza çevrimiçi olarak hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi bildirir: VPN tarafından sağlanan gizliliği bozmak. Bu çok büyük bir sorundur, bu yüzden her zaman DNS sızıntısı almadığınızdan emin olmalısınız. Yönlendiricinizin VPN bağlantısında DNS sızıntısı almadığınızdan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Yönlendirici kontrol panelinde şu adrese gidin: Kurmak > Temel kurulum.DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 2. Altında Ağ Adresi Sunucusu Ayarları (DHCP), aşağıdaki DNS ayarlarını girin (bunlar Google DNS ayarıdır - farklı DNS ayarları kullanmanız gerekebilir, bu yüzden lütfen VPN'nize danışın): Statik DNS 1: 8.8.8.8 - Statik DNS 2: 8.8.4.4 - Zorunlu DNS Yeniden Yönlendirmesi: bu kutuyu işaretle DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 3. Sayfanın alt tarafındaki simgesini tıklayın. Kayıt etmek ve Ayarları uygula.DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 4. Sayfanın üst kısmına gidin. Hizmetler > Hizmetler.DD-WRT Kurulum Kılavuzu
 5. Altında Ek DNSMasq Seçenekleri, şu arayüzü girin = tun1 (ExpressVPN için). Ancak, VPN'nizden bu ayarları istemeniz veya özel yönergelerini takip etmeniz gerekir..
 6. Sayfanın alt tarafındaki simgesini tıklayın. Kayıt etmek ve Ayarları uygula.

DD-wRT VPN Kurulum Kılavuzu - Sonuç

DD-WRT yönlendiriciye bir VPN kurmak, evinizdeki tüm cihazların tek bir VPN bağlantısıyla korunduğu anlamına gelir. Bu, VPN kurmanın son derece verimli ve güvenli bir yoludur. Yukarıda, bir DD-WRT yönlendiriciye VPN yüklemek için gereken adımları açıkladık. Örnekte ExpressVPN kullanıyoruz. Bununla birlikte, DD-WRT yönlendiriciler için en iyi 5 VPN'imizde bulunan VPN'lerden herhangi birinin belirli bir kurulum kılavuzu olacaktır, bu nedenle VPN'inizi ayarlama konusunda daha kesin yönergeler için lütfen VPN'nizle iletişime geçin..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me