Birçok kişi kendilerini telif hakkı zorbalıklarından korumak için en iyi VPN hizmetlerini kullanır, ancak bunu yaparken çok büyük bir tehlike, VPN bağlantısının düşmesi ve BitTorrent trafiğinin dünyanın görmesi için açık kalmasıdır..

Özel İnternet Erişimi, Mullvad ve VPNArea gibi bazı VPN sağlayıcıları (2018'deki en iyi VPN için VPN incelemelerimize göz atın) VPN istemcilerinde bir internet kill anahtarı içerir (VPNArea, uygulama başına bir kill anahtarı içerir) ve soruna daha önce üçüncü tarafların çözümlerini tartıştık.

Ancak, başka bir doğrudan yol daha vardır - Güvenlik duvarı kullanarak kendi kill anahtarınızı (global veya uygulama başına) döndürmek.

Yerleşik Windows Güvenlik Duvarı'nı kullanma

Windows 7'de yerleşik Güvenlik Duvarını kullanarak bir kill anahtarı ayarlamak oldukça kolaydır..

Ağ ve Paylaşım Merkezi, Ağ türünü Evden Genel'e değiştirmenize izin vermediğinden, Windows 8.x'te işler daha zordur. Windows 8.1'i Ağ ve Paylaşım Merkezinde OpenVPN bağlantımızı görüntüleyemedik.


İlk sorun bu talimatları izleyerek çözülebilir ve PPTP ve L2TP bağlantıları için iyi çalışmalıdır. Ancak ikincisini çözemedik, bu yüzden Comodo Güvenlik Duvarı'na döndük.

Bu öğreticinin geri kalanı OpenVPN kullandığınızı varsayar (özel bir VPN istemcisi veya temel açık kaynak kodlu olsun fark etmez).

Comodo Güvenlik Duvarını Kullanma

Comodo Güvenlik Duvarı, yalnızca gelen bağlantıları izleyen temel Windows'tan farklı olarak, tüm giden bağlantıları da izleyen (bir bilgisayarı 'dışarı arama' bulaşmış virüsleri engellemek için çok yararlıdır. orijinalliğini doğrulamaktan 'ev aramak').

Comodo Güvenlik Duvarı buradan indirilebilir. Aşağıdaki işlemin çalışması için, Comodo yüklendikten sonra Windows Güvenlik Duvarı'nı devre dışı bırakmanız gerekir.

1. VPN'nizin fiziksel adresini oluşturun

OpenVPN bağlantınız açık ve çalışır durumdayken, Başlat -> "CMD" yazın. Komut istemine ipconfig / all yazın ve TAP-Win32 (veya TAP-Windows Bağdaştırıcısı) etiketli bölümü görünceye kadar kaydırın. Fiziksel Adresi not edin ve referans için pencereyi açık tutun.

cmd

2. Yeni bir Ağ Bölgesi oluşturun.

a) Comodo Güvenlik Duvarını başlatın ve Gelişmiş görünüm için ilerleyin (sol üstteki simge) -> Duvarı -> Ağ Bölgeleri. Comodo penceresinin altındaki küçük oku tıklayın ve Ekle'yi seçin -> Yeni Ağ Bölgesi

komodo 1

b) Yeni bölgenize uygun bir ad verin ve Tamam'ı tıklatın..

komodo 2

c) Yeni ağ oluşturduğunuz bölgeyi seçin, Ekle -> Yeni adres

komodo 3

d) Tür: Mac Adresi'ni seçin ve 1. Adımda not ettiğiniz Fiziksel Adresi girin..

komodo 4

3. Kural Seti Yap

a) Comodo'da Güvenlik Duvarına gidin -> Kural kümelerini ve ‘Ekle’yi tıklayın.

komodo 5

b) Yeni Kural Kümesine bir ad verin ve Ekle'yi tıklatın..

komodo 6

c) Aşağıdaki ayarları seçin:

 • Eylem: Engelle
 • Protokol: IP
 • Yön: Giriş veya Çıkış
 • Kaynak Adres: Herhangi Bir Adres
 • Hedef Adres: Herhangi Bir Adres

komodo 7

Tamam'ı tıklayın.

d) Aşağıdaki ayarlarla iki kural daha oluşturun:

 • Eylem: İzin Ver
 • Protokol: IP
 • Yön: Dışarı
 • Kaynak Adres: Ağ bölgesi / bölgeniz
 • Hedef Adres: Herhangi Bir Adres

e) Aşağıdaki ayarlarla tekrarlayın:

 • Eylem: İzin Ver
 • Protokol: IP
 • Yön: In
 • Kaynak Adres: Herhangi Bir Adres
 • Hedef Adres: Ağ Bölgesi / yeni oluşturduğunuz ağ bölgesi (örnek VPN Alanımızda)

Şimdi Özel Kural Kümenizde 3 satır görmelisiniz - 2 yeşil satır, ardından 1 kırmızı satır (aşağıda gösterilen sırayla) - bu kuralların uygulanma sırası olduğu için bu kuralların görünme sırası önemlidir. Kuralları farenizle sürükleyerek veya bir kural seçerek ve menüden 'Yukarı Taşı' veya 'Aşağı Taşı' (altta bulunan ok) tuşlarını kullanarak sırayı değiştirebilirsiniz..

komodo 8

4. Programlara kural uygula

a) Güvenlik Duvarı'na gidin -> Uygulama Kuralları'na gidin ve VPN kullanmaya zorlamak istediğiniz uygulamayı bulun (bunun için önceden ayarlanmış bir Güvenlik Duvarı kuralı varsa) veya yeni bir tane ekleyin (açılır menü için pencerenin altındaki oku tıklayın).

komodo 9

b) Kullanmak istediğiniz programın konumuna "Göz Atın" (Dosya Gruplarını veya Çalışan İşlemler filtresini kullanarak)

c) "Kural Kümesini Kullan" radyo düğmesini tıklayın ve VPN Kural Kümenizi seçin. Tamam'ı tıklayın. Burada Kural Kümesini Google Chrome'a ​​uyguladık, ancak uTorrent gibi programlara da uygulanabilir.

5. Her şeyin çalıştığından emin olmak için uygulamayı test edin.

Bilgisayarın yeniden başlatılmasının gerekli olduğunu gördük.

Global Kill Switch

Bunun yerine işleri basit tutabilir ve VPN'nize bağlı değilken tüm PC'nizin internet erişimini kesecek bir 'Global' öldürme anahtarı ayarlamayı seçebilirsiniz. Bunu yapmak için Güvenlik Duvarı'na gidin -> Global Kurallar'ı seçin ve 3. Adım 'Kural Yap' bölümünde tartıştığımız aynı 3 kuralı ekleyin. Bunlar, bazıları kaldırılması gerekebilecek mevcut Güvenlik Duvarı kurallarıyla çakışabilir (burada biraz deneme yanılma gerekebilir).

Çevrimiçi ortamda güvenli kalma hakkında daha fazla bilgi için Windows 10 için en iyi vpn kılavuzumuza göz atın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me