Okuldaki VPN - Neden?

Çocuklar okula gittiklerinde, genellikle okulun kablosuz ağındaki sosyal medya sitelerine erişmeleri yasaklanır. Bu öncelikle onları dijital olarak “sınıfta notlar almak” için durdurmaktır. Facebook, Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya siteleri okulda mevcut olduğunda son derece dikkat dağıtıcı olabilir, ancak her zaman çocuklarının mesaj gönderebilmesini tercih eden bazı ebeveynler olacaktır..

Bazı ebeveynler gün boyunca çocuklarına check-in yapmaktan hoşlanırlar ve her ebeveyn çocuğunun veri veya telefon sözleşmesi yapması için ödeme yapmayı göze alamaz. Bu ebeveynler için, sosyal medya platformlarında mevcut olan haberci hizmetleri gerçek bir nimet olabilir - ancak sadece çocukları gün boyunca bu hizmetlere erişebiliyorsa.

Çoğu insan için önemsiz görünebilir, ancak çocuğunuza onları almak için geç kaldığınızı bildirme ve endişelenmemeleri - ya da zaman kazanmak için köşedeki mağazada buluşmalarını istemeleri - düşündüğünüzden daha önemli. Basit ekonomi ve okul ağı yöneticileri tarafından hizmetlere ve web sitelerine getirilen kısıtlamalar nedeniyle, bazı ebeveynler bu konuda diğerleri kadar şanslı değildir.

Bu nedenle ebeveynler VPN'lere yönelebilir. Bir VPN ile çocuklar okulların hizmetlerine getirilen internet kısıtlamalarını atlayabilirler. Bu, çocuklarının kampüsteyken kolayca iletişim kurabilmeleri için engellenen sitelere erişmelerini sağlar.


Okulda VPN

Yasal mı?

VPN kullanımı neredeyse kesinlikle okullar tarafından kaşlarını çattı ve çocuğunuzu öğretmenleriyle başını belaya sokabilir. Güçlerini kötüye kullandıkları ve okul tesislerinde kısıtlı sitelere eriştikleri fark edilirse bu çok daha olasıdır. Okullar sosyal medyayı, oyun sitelerini, gerçek zamanlı web sitelerini, yetişkinlere uygun içeriği ve diğer birçok hizmeti engeller, böylece çocukların dikkatinin dağılmaması veya yaşa uygun olmayan materyalleri görmemesi.

VPN özellikli bir cihazla, bir çocuk tüm bu blokları atlatabilir, yani okul saatlerinde yapmaları gerekmeyen birçok şeyi potansiyel olarak yapıyor olabilirler. Sorumlu bir çocuk VPN ile temas kurulduğunda yalnızca ebeveynlerine mesaj göndermek için yeterince duyarlı olabilir; ancak, diğer çocuklar okulda Minecraft (diğer oyunlar mevcuttur) oynayabilir veya arkadaşlarının videolarını gösterebilir - gözaltına ve telefonlarına veya cihazlarına el konulmasına yol açabilir.

Buna rağmen, çoğu ülkede VPN kullanmanın yasadışı olmadığı doğrudur. Aslında, VPN kullanımının yasalarca yasaklandığı ve çocuğunuzun başını belaya sokabileceği çok az ülke vardır. Öte yandan, çocuğunuzun yasalarla başa çıkabileceği bir VPN ile yapabileceği şeyler vardır....

Okullardaki veya üniversitedeki kısıtlı içeriğin engellemesini kaldırın

Birçok okul WiFi'yi kısıtlar ve böylece belirli web siteleri öğrencileri için engellenir. Tabii ki, okullarda eğitim en önemli şeydir. Bununla birlikte, okulların öğrencileri çalışma aralarında veya kesinti sürelerinde rahatlamaya teşvik etmeleri gerektiğini düşünüyoruz ve en sevdikleri çevrimiçi hizmetlere erişimin engellenmesi, tam da bunu yapmalarını sağlayacaktır. Okulunuzun Kablosuz Ağında web siteleri kısıtlanmışsa, bir VPN aşağıdaki hizmetlerin engellemesini kaldırmanıza ve daha pek çok şey için size yardımcı olabilir!

  • Netflix üzerindeki engellemeyi kaldır
  • Okuldaki SnapChat üzerindeki engellemeyi kaldır

Bir çocuk bir VPN kullanarak bir yasayı ihlal edebilir mi??

VPN kullanımı çoğu ülkede yasa dışı değildir ve okulda VPN kullanmak özellikle yasa dışı değildir. Ancak, hangi ülkede yaşadığınıza bağlı olarak, bir çocuğun VPN ile yasadışı olabilecek bir şeyler yapabileceği şeyler vardır. Bazı ülkelerde, LGBT materyal, cinsel içerik, kumar (ve dini açıdan uyumsuz diğer içerikler) veya politik olarak tartışmalı web sitesi içeriği hükümet adına İSS'ler tarafından engellenir.

Bir çocuk bir VPN kullandığında, sadece okul tarafından engellenen içeriğe değil, aynı zamanda İSS'ler ve hükümet tarafından engellenen içeriğe de erişmeleri mümkündür. Bu nedenle, bir çocuğun hükümet tarafından engellenen web sitelerine erişmesi mümkündür ve bu eylem (VPN kullanmak yerine) yetkililerle ciddi sorunlara neden olabilir..

VPN kullanan çocuk

ABD'de ne var?

ABD'de bile, teknoloji meraklısı bir çocuk, iyi olamamak için proxy kullanabilir. Bir çocuk, kimliklerini gizlemek için bir VPN kullanabilir ve bu, siber zorbalık gibi küfürlü davranışları mümkün kılabilir. Bununla birlikte, yine çocuğun yasadışı olduğu - VPN'nin kendisinin kullanımı değil - uğraştığı davranıştır..

Okulda VPN kullanımı yasa dışı mı - Sonuç

Bir ebeveyn veya vasi, çocuklarının okuldayken bir VPN'i kötüye kullanmamalarına güvenebilirse, web sitesi bloklarını aşmanın etkili bir yoludur. Önemli olan ebeveyn / velinin çocuklarına duydukları güveni vurgulaması ve VPN ile onlarla temas kurmaktan başka bir şey kullanmanın onları hem okul içinde hem de okul dışında çok fazla sorun haline getirebileceğini açıklamasıdır..

Günün sonunda, bir çocuk okulda bir VPN kullanarak yakalanırsa, telefonuna el konmasına neden olabilir ve çocuğunuzun öğretmeniyle konuşmanız gerekebilir. Çocuk, engellenen web sitelerine erişme sorumluluğunu yerine getiremediğini gösterirse, çocuğunuzun erişmesini durdurmak için muhtemelen VPN hizmetindeki şifreyi değiştirmeniz gerekecektir. Aksi takdirde, okul tarafından tekrar harekete geçilmesi için tekrar VPN kullanılarak yakalanabilirler.

Fotoğraf: Monkey Business Images / Shutterstock.com, thodonal88 / Shutterstock.com, wavebreakmedia / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me