Bu ARCTIC Accelero Hybrid III inceleme ve kılavuzunda, size AMD Radeon RX480 ile nasıl monte edileceğini göstereceğim, bazı kıyaslama sonuçlarına bakacağız ve meraklı all-in- bir su soğutma seçeneği.


Artıları

  • Harika ürünler ile büyük şirket
  • Özel GPU soğutma garantisini geçersiz kılar
  • Görsel olarak çekici olmayan
  • VRM soğutucuları en iyi tasarlanmış değil

EKSİLERİ

  • Bazı kötü noktalar
  • Buraya gel

ARCTIC Hakkında

ARCTIC (aslen Arctic Cooling), 2001 yılından bu yana faaliyet gösteren ve dünyanın dört bir yanındaki kişilere coşkulu soğutma çözümleri sunan bir İsviçre şirketidir. Linus Tech Tips ve JayzTwoCents gibi bunun için daha nitelikli birçok şirket olduğu için bunların tam bir incelemesini yapmayacağım. Ancak, şirket bize Ethereum Madencilik Rig ile kullanmak için dört Accelero Hybrid III - 140mm baskı sağlayacak kadar nazikti. Accelero Hybrid III, rezervuarlar ve damlama olanakları olmadan su soğutmanın tüm avantajlarından yararlanmanızı sağlayan bir AIO GPU su soğutma çözümüdür..

Ev bilgisayarımda üç yıldan fazla bir süredir çalışan bir Freezer i30'um var, mükemmel performans ve bozulma yok, Accelero Hybrid III için yüksek umutlarım vardı. Hayal kırıklığına uğratmadığını söylemekten memnunum.

Fiyatlandırma

Accelero Hybrid III saatte 99 dolara satılıyor. Piyasadaki diğer soğutma çözümleriyle karşılaştırıldığında bu, diğer teklifler ve su blokları ile aynı basketbol sahasıdır. Tabii ki, su blokları ile, tüm bir soğutma devresine hazır olmanız gerekirken, bununla, oldukça tak ve çalıştır.

ARCTIC Fiyatlandırması

ARCTIC, stok versiyonlarına kıyasla daha iyi performansa sahip bir dizi başka su soğutma çözümü ve hava soğutucuları da satıyor.

Video Kurulumu

Accelero Hybrid III'ü birleştirmenin ne kadar kolay olduğunu görmek için aşağıdaki videoya göz atın.

ARCTIC, önemli ölçüde daha sessiz çalışmanın yanı sıra oldukça soğuk ılımanlar (42-46C'ye kadar düşüyor) iddia ediyor. Bu inceleme sırasında, bu iddiaların her ikisinin de sadece doğru olmadığını deneyimlemenin zevkini yaşadım, ancak soğutucu da beklentilerimi önemli ölçüde başardı! Bunların tümünü kendiniz görmek için yukarıdaki videoya göz atın.

Destek

Genel olarak, ARCTIC ekibi tarafından sağlanan destek harikaydı. Ne yazık ki, en büyük hayal kırıklığı, grafik kartı genel talimatları vermemeleriydi. Bu benim için bir sorun olmasa da, ilk kez AIO soğutucu kullananlar için bu sorunlu olabilir. Neyse ki, YouTube'da bunu hedefleyen çok sayıda eğitici var.

Kurulum ve Test

Genel olarak, Accelero Hybrid'i RX 480 ile birleştirme işlemini çok basit bir görev buldum, bu da beni yaklaşık 30 dakika sürdü (termal tutkal için 60 dakikalık kurutma süresi hariç).

Stok soğutma solüsyonunun sökülmesiyle başlarsınız. RX480'de bu şu şekildedir. Plastik kapak için altı küçük vida. GPU soğutma bloğu için dört vida. Isı emici ve fan için 11 arka vida ve iki ön vida. Sadece PCB'ye girdikten sonra, ana GPU yongasını bir kağıt havluyla temizlemeniz gerekir..

RX480 Su Soğutma Grubu

Sökme işlemi tamamlandığında, AIO su soğutmasının montajını başlatabilirsiniz. İlk olarak, PCB'yi, su soğutma bloğu ve sağlanan özel arka soğutucu ile hizalayın. Şimdi GPU'ya küçük bir termal bileşik / macun topağı uygulayın. Bloğu, PCB'yi ve soğutucuyu hizalayın ve birlikte verilen vidaları, yayları ve pulları kullanarak birbirine vidalayın. Her vidayı bir seferde birkaç tur sıkarak, saat yönünde döndürdüğünüzden emin olun. Termal bileşiğin eşit olarak dağılması ve blok ve ısı emicinin uygun şekilde oturması için bunu yapmanız gerekir. Monte edildikten sonra, soğutma bloğunu rahatça oturduğundan emin olmak için hafifçe hareket ettirin ve hareket ettirin..

Şimdi VRM soğutucuları eklemeniz gerekecek. Ne yazık ki, RX480 için genel seti sağlarlar. Soğutucuların nereye gitmesi gerektiğini bulmak için, ısı pedlerinin orijinal soğutucuda nerede bulunduğuna bakabilirsiniz. Her ısı emicisini nereye yerleştireceğinizi öğrenin ve kendinize bir diyagram (zihinsel veya kağıt üzerinde) oluşturun. Her soğutucuya az miktarda termal yapıştırıcı sürün, yerinde kaldığından ve soğutucu ile herhangi bir elektrikli bileşeni köprülemediğinizden emin olun. Termal macun kuruduktan sonra, VRM soğutucu soğutma fanını ekleyebilirsiniz..

Fanları bağlayın ve şimdi GPU'yu sisteminize ekleyebilirsiniz.

Verim

ARCTIC Accelero Hybrid III'ün performansını birkaç farklı kriter ve özel "test" - Ethereum madenciliği kullanarak test ettim. Kullandığım kriterler için: PassMark ve 3D Mark. AIO sistemi ile stok performansı sırasıyla 74C ve 81C iken, sadece 38C ve 40C idi.

Bununla birlikte, en güvenilir test Ethereum Mining'dir. Ethereum Mining, GPU'nuzun% 100, 7/24 çalışmasını gerektirir. Soğutmadan ziyade GPU'nun performansına daha fazla bakacağı için bir stres testi yapmadım. Tabii ki, daha iyi GPU performansı elde etmek için daha iyi soğutma performansını kullanabilirsiniz.

Accelero Hybrid III - RX480 Performansı

Sonuçlar Accelero Hybrid modelinin açık arayla üstün bir soğutma çözümü sağladığını gösteriyor. Ne yazık ki, bunu karşılaştırmak için herhangi bir su soğutma çözümüm yok, sonuçlardan yola çıkarak; Herkese tavsiye ederim. Fan hızı% 10'a ayarlanmış olsa bile, sıcaklık 45C'nin üzerine çıkmadı! Ayrıca, sistem de oldukça sessiz çalıştı. Bilgisayarınız bir dolaba kilitlenmedikçe, onu asla sağır edici olduğu kadar yüksek hızlarda çalıştırmak istemezsiniz..

Diğer ürünler

GPU soğutmanın (hem Hava hem de Su) yanı sıra, ARCTIC size yardımcı olmak için CPU ve bellek soğutma çözümleri ve aksesuarları da satıyor. Ayrıca monitör yuvaları, kulaklıklar ve diğer birkaç ürünü de satıyorlar. Bunlardan herhangi birine bakmak isterseniz, ARCTIC web sitesine gidin.

ARCTIC Sonuç

Genel olarak, ARCTIC tarafından Accelero Hybrid III harika bir çözümdür, GPU'nuzda daha iyi ve daha sessiz soğutma elde etmek istersiniz. İster benim gibi AMD Radeon RX 480, ister başka bir desteklenen GPU olsun. Ancak, AIO'yu bileşenlerden daha fazla kullanmayı planlıyorsanız, tavsiye edemezsiniz çünkü özel olarak oynayabilir ve özel VRM soğutucuları kişisel olarak büyük bir avantajdır. Bu durumda, muhtemelen özel bir su soğutma sistemi kullanmaktan daha iyidir. Ancak sonuç olarak, bir veya iki GPU için Accelero Hybrid III harika ve ARCTIC'in muhtemelen karşılaştırılabilir performansa sahip birçok başka AIO soğutma sistemi var.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me