Android cihazınızda VPN kurmanın en kolay yolu, Google Play mağazasından güvenilir bir hizmet yüklemek. Çoğu olmasa da, çoğu sağlayıcı özel Android VPN uygulamaları sunar.


Android'de bir VPN nasıl kurulur

Android telefonunuzda bir VPN kurmak için aşağıda listelenen adımları izleyin:

 1. VPN hizmetiniz tarafından sağlanan bağlantıyı izleyin veya Google Play Store'da saygın bir VPN uygulaması arayın. önerdiğimiz hizmetlerin bir listesi için Android için en iyi VPN'ler makalemize bakın.
 2. Uygulamanın indirme sayfasında, uygulamanın yasal olup olmadığını kontrol etmek için kullanıcıların yorumlarını okumak her zaman iyi bir fikirdir. Memnun kalırsanız, “Yükle” yi seçin.

Android için bir VPN hizmeti yükleme

 1. Uygulamanın cihazınızda gerektirdiği İzinler'i okuyun ve onlardan memnun olduğunuzdan emin olun. Uygulama içinden bir abonelik satın almak için uygulama içi satın alımlar gerekir ve her VPN uygulamasının WiFi ayarlarınıza erişmesi gerekir. Başka izin gerekmez. Devam etmeye hazır olduğunuzda "Kabul Et" e dokunun.

Android Yükleme 2

Uygulama daha sonra Android cihazınıza indirilir ve yüklenir. Bu tamamlandığında, uygulamayı başlatın ve gerekirse oturum açın. Uygulamaya girdikten sonra, bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçin ve “Bağlan” a basın.

OpenVPN Android kurulumu

OpenVPN artık endüstri standardı VPN protokolüdür. ProPrivacy.com'un hemen hemen her koşulda kullanmanızı tavsiye ettiği.

Android için ana üçüncü taraf OpenVPN uygulamaları OpenVPN Connect ve Android için daha eksiksiz ve açık kaynaklı OpenVPN'dir (F-Droid sürümü mevcuttur). Android'de OpenVPN'yi yapılandırmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. OpenVPN yapılandırma dosyalarını VPN sağlayıcınızın web sitesinden indirin. Bunları sıkıştırın (gerekirse) ve Android cihazınızdaki bir klasöre aktarın. Alternatif olarak, bunları doğrudan Android cihazınıza indirin ve sıkıştırmasını açın.
 2. Android için OpenVPN'i indirin, yükleyin ve çalıştırın (henüz yapmadıysanız). Profil Eklemek için ekranın sağ üstündeki + simgesine dokunun. Profile uygun bir ad verin ve "İçe Aktar" ı tıklayın.

Android Ovpn 1

 1. Sıkıştırılmamış OpenVPN yapılandırma dosyalarını kaydettiğiniz klasöre gidin ve bir sunucu (.ovpn dosyası) seçin. İçe aktarıldıktan sonra devam etmek için onay işaretine dokunun..

Android Ovpn 2

 1. İşiniz bittiğinde, Profiller sekmesinin altında sunucu adını görürsünüz. VPN'yi başlatmak için dokunmanız yeterlidir. İstediğiniz sayıda sunucu için .ovpn dosyalarını içe aktarabilirsiniz ve burada görünürler.

Android Ovpn 3

Birçok sağlayıcı, gerekli tüm anahtarları ve hesap bilgilerini özelleştirilmiş .ovpn dosyalarına dahil eder, bu nedenle başka bir yapılandırmaya gerek yoktur. Diğerleri hesap bilgilerinizi ve diğer bilgilerinizi girmenizi isteyebilir. Özel talimatlar için lütfen sağlayıcınızın belgelerine bakın.

Android için ek OpenVPN ayarları (İsteğe bağlı ancak Önerilen)

IPv6 Yönlendirmesini Etkinleştir

IPv6 DNS sızıntılarını, Android'de OpenVPN'i tüm IPv6 trafiğini VPN üzerinden düzgün bir şekilde yönlendirecek şekilde yapılandırarak önleyebilirsiniz. Bunun etkinleştirildiğinden emin olmak için aşağıda listelenen adımları izleyin:

 1. "Profiller" sekmesinde belirli bir VPN bağlantısını düzenleyin.

Ovpn Android 1

 1. IPv6'nın -> Varsayılan yolu kullan işaretlidir. Buradayken, IPv4 sızıntı korumasının etkin olup olmadığını da kontrol edin (varsayılan olarak olmalıdır).

Ovpn Android Dns Kaçak Koruması

Android .apk dosyasını indirin

Android cihazınızın Google'ı kaldırmak için birçok neden var. Bu rotaya giderseniz, çoğu VPN'de size Android'e yükleyebileceğiniz bir Android uygulama paketi (.apk) dosyası sağlanacaktır..

Play Store dışından dosya yüklemenin güvenlik riski oluşturduğunu unutmayın. Bu nedenle .apk dosyasını saygın bir kaynaktan - böyle bir sağlayıcınızdan aldığınızdan emin olun. Üzerinde kötü amaçlı yazılım taraması yapmak zarar veremez.

 1. Bir Android dosya yöneticisi uygulaması indirin.
 2. .Apk dosyasını cihazınıza indirin. Web tarayıcınızı kullanarak doğrudan web'den indirebilir, e-posta eki olarak Android cihazınıza gönderebilir, USB kablosu veya USB çubuğu aracılığıyla bir masaüstü bilgisayardan aktarabilir, Dropbox hesabınızdan veya her neyse….

Android Yükleme Ipv Apk2

IPVanish, .apk dosyasını doğrudan web sitesinden indirmenize izin verir

 1. İndirilen dosyayı bir dosya gezgini kullanarak bulun (veya yalnızca açılır Android bildirimleri gölgesinde seçin) ve “Yükle” yi seçin. Uygulama yüklendikten sonra açın.

Android Yükleme Ipv Apk

PPTP veya L2TP / IPsec VPN ayarlarını manuel olarak yapılandırın

Android telefonlar, PPTP ve L2TP / IPsec protokollerini destekleyen bir VPN istemcisi ile birlikte gelir. VPN Şifreleme: Tam Kılavuz'da ayrıntılı olarak tartışılan nedenlerden dolayı, bunun yerine her zaman bir OpenVPN uygulaması kullanmanızı öneririm (yukarıda belirtilen uygulamalar için özel bir uygulama veya OpenVPN aracılığıyla).

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar, bir PPTP veya L2TP / IPsec bağlantısının bir üçüncü taraf uygulaması indirmeye gerek kalmadan olması gibi. Kullandığınız Android ve cihaz sürümüne bağlı olarak kurulum ayrıntılarının aşağıdaki talimatlardan biraz farklı olabileceğini unutmayın..

 1. VPN Ayarları sayfanıza gidin. Telefonumda bu, Ayarlar bölümünde bulunabilir -> Bağlantılar -> Diğer bağlantı ayarları -> VPN. “VPN ekle” yi seçin.

Android Yükleme 3

 1. Sağlayıcınız tarafından size verilen PPTP veya L2TP / IPsec ayarlarını girin. Bu ayarlar genellikle web sitesinin kurulum sayfalarında bulunur veya destek isteyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde "Kaydet" e dokunun.

Android Yükleme 4

Önceden paylaşılan anahtarların kullanımının güvenlik açısından güçlü bir şekilde kaşlarını çattığına dikkat edin, ancak hesaplar benzersiz bir kullanıcı adı ve parola kullanılarak korunuyorsa bu biraz azaltılır..

 1. VPN Ayarları sayfasında yeni oluşturulan bağlantıyı seçin.

Android Yükleme 6

 1. VPN hesabınızda oturum açın ve “Bağlan” a basın.

Android Yükleme 7

VPN'nizi test etme

Ne tür bir VPN kullanırsanız kullanın, Android, bağlandığında bildirim çubuğunda küçük bir anahtar simgesi görüntüler. Bu, bir bakışta korunduğunuzu bilmenizi sağlar.

Android Vpn Anahtarı

Ek onay için bir IP sızıntı testi çalıştırabilirsiniz…

IP sızıntıları için VPN kontrolü yapın

Android, DNS ve WebRTC sızıntılarına masaüstü platformlardan çok daha az duyarlıdır. Ancak bağlandıktan sonra yine de IP sızıntılarını kontrol etmelisiniz. Her ihtimale karşı.

Özel Kullanım - [RFCxxxx] IP'lerinin yalnızca yerel IP'ler olduğunu unutmayın. Bir kişiyi veya cihazı tanımlamak için kullanılamazlar ve bu nedenle bir IP sızıntısı oluşturmazlar.

Bir öldürme anahtarını etkinleştir

Yöntem 1 (Android Nougat 7+)

Android'in yeni sürümleri artık herhangi bir VPN ile çalışan yerleşik bir kill switch'i içeriyor. Buna Android'in yerleşik PPTP / L2TP uygulaması, Android için OpenVPN ve özel uygulamalar dahildir. Cihazınız Android Nougat 7+ çalıştırıyorsa, bu yöntemi kullanın.

1. VPN'nin kapalı olduğundan emin olun, ardından cihazınızın ayarlarına gidin. Samsung Galaxy S8 + cihazımda bu ayarları Ayarlar'da bulabilirsiniz -> Bağlantılar -> Diğer bağlantı ayarları -> VPN, ancak bu cihaza göre değişebilir.

2 için öldürme anahtarı ayarlamak istediğiniz uygulamanın veya bağlantının yanındaki dişli çark simgesine.

Android Öldür 1

3. Her ikisini de açın "Her zaman-VPN'de" ve olmayan bağlantıları engelle.

Android Kill 2

4. VPN'niz için bir öldürme anahtarı istediğinizi onaylayın

Android Kill 3

Ve ta-da! Oldukça harika, ha?

Yöntem 2

Android'in eski bir sürümünü çalıştırırsanız, asla korkmayın! Android için OpenVPN'i bir öldürme anahtarı olarak çalışacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu, yukarıdaki yöntem kadar güvenli olmayabilir, çünkü Android için OpenVPN çökerse sizi korumaz, ancak yine de oldukça etkilidir.

 1. “Profiller” sekmesindeki belirli bağlantıyı düzenleyin (yukarıya bakın).
 2. "Gelişmiş" sekmesine gidin ve "Kalıcı Ayar" ı kontrol edin ve "Bağlantı yeniden dener" i Sınırsız olarak ayarlayın.

Ovpn Android 3

Artık Android için bir OpenVPN kill switch'iniz var.

Sonuç

Google Play Store'dan özel bir VPN uygulaması kullanmak, telefonunuza bir VPN yüklemenin en kolay yoludur. Bununla birlikte, diğer yöntemler zordur.

Fotoğraf kredisi: .elcic tarafından / Shutterstock.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me