Netflix'in ABD abonelerine Avrupalı ​​meslektaşlarından daha fazla başlık sunduğu bir sır değil. Bu kılavuzda, yabancı Netflix kütüphanelerinin ekstra içeriğini telefonunuzda istediğiniz herhangi bir yerde Netflix izleme rahatlığıyla nasıl birleştirebileceğinizi göstereceğiz.

Neye ihtiyacınız olacak

Aşağıdaki adımları takip etmek için ihtiyacınız olacak:

 • Netflix aboneliği
 • Netflix VPN aboneliği
 • Bir Android veya iOS cihazı (telefon veya tablet)

Android, iPhone ve iPad'de American Netflix uygulamasına erişme

Son on yılda, insanların izleme alışkanlıkları televizyonun önünde oturmaktan hareket halindeyken izlemeye değişti. Netflix, Android ve iOS uygulamalarının kullanımını kolaylaştırarak bu konuda bilgili. Neyse ki, doğru VPN sağlayıcısını aldığınız sürece Netflix ABD'ye erişmek de benzer şekilde kolaydır..

ABD'deki bir Netflix dostu VPN sunucusuna bağlandığınızda, bağlantınız Amerika'ya yönlendirilir, bu da uygulamayı kaçınılmaz olarak ABD'de olduğunuzu düşünmeye kandırır. Netflix uygulamanızda daha fazla başlık izlemenizi sağlayacak aşağıdaki adımları izleyin. Bu yöntem Android, iPhone ve iPad ile çalışacaktır. Bunlar arasındaki tek fark VPN uygulamanızı indirdiğiniz mağaza.


 1. Bu makaleden Netflix ile çalışan bir VPN seçin.

  ExpressVPN'i öneriyoruz çünkü platformun güvenli bir şekilde engelini kaldırıyor ve daha yüksek çözünürlükte akış için inanılmaz bir hız sunuyor.

 2. VPN'ye abone olun ve giriş kimlik bilgilerinizi ayarlayın.

  Bunu web sitesi üzerinden yapmak istemiyorsanız, uygulamayı indirdikten sonra bir şans daha elde edersiniz.

 3. VPN'yi iPhone, iPad veya Android cihazınıza yükleyin.

  VPN uygulamaları hem Google Play Store'da hem de Apple App Store'da mevcuttur.

  Android App Store'da ExpressVPN uygulaması

 4. Mobil cihazınızda VPN uygulamasını başlatın ve kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.

  2. adımda web sitesine kaydolmadıysanız, doğrudan uygulamadan kaydolabilirsiniz.

  ExpressVPN giriş ekranı

 5. ABD'de bir VPN sunucusu seçin.

  Bu, diğer Netflix bölgeleriyle çalışacaktır, bu nedenle başka bir ülkedeki içeriğin engellemesini kaldırmak istiyorsanız, bağlandığınız ülkedeki bir sunucuya bağlanmanız.

  ExpressVPN bağlı

  VPN bir ABD sunucusuna bağlandıktan sonra bir Amerikan IP adresiniz olacaktır. Bu, Netflix web sitesine bir sonraki girişinizde Netflix sunucusunun ABD'de olduğunuzu düşüneceği ve size Amerikalı Netflix abonelerinin aldığı aynı içeriği sağlayacağı anlamına gelir.

 6. Artık uygulamanızdaki ABD Netflix kütüphanesine göz atabilirsiniz

  Her şeyin işe yaradığını doğrulamak için ABD'ye özel Fraiser veya Parklar ve Rekreasyon gibi başlıkları arayın.

  Netflix uygulamasında parklar ve rec

VPN'im Netflix Uygulaması ile çalışmıyor?

Forumlarda ve sosyal medyadaki kişilerin Netflix uygulamasını kullanırken ABD Netflix'e bir VPN ile nasıl erişemediklerini tartıştık. Bir VPN Netflix'in engellemesini kaldırırsa, mobil uygulamadan US Netflix'e erişebilmeniz gerekir. Basit bir çözüm, Netflix uygulamasını kapatıp yeniden başlatmadan önce başka bir ABD sunucusuna geçmektir. Sorun devam ederse, daha fazla bilgi için lütfen Netflix VPN sorun giderme kılavuzumuza bakın veya destek sayfalarından sağlayıcınızla iletişim kurmayı düşünün.

Faydalı Netflix Kılavuzları

Netflix VPN bloğunu yendi - Netflix proxy hata mesajı için sorun giderme ipuçları

Engellemeyi kaldır Netflix - Netflix ülkenizi değiştirme

Okulda veya İşte Netflix'in Engellemesi Nasıl Kaldırılır - Kısıtlı WiFi'de Netflix'i izleme kılavuzu

O nasıl çalışır?

VPN, gerçek konumunuzu gizleyerek farklı bir ülkede gibi davranmanıza izin veren çevrimiçi bir hizmettir. Evinizde Netflix'e eriştiğinizde (uygulamada veya web sitesinde olsun) Netflix, IP adresiniz nedeniyle nerede olduğunuzu söyleyebilir.

ABD'de bir VPN sunucusuna bağlandığınızda, trafiğiniz o sunucu üzerinden yönlendirilir - bu da VPN'nin evinizin IP adresini gizlemesine izin verir. Sonuç olarak, trafiğiniz Netflix ile geldiğinde, eviniz yerine VPN sunucusundan gelmiş gibi görünüyor. Bu, Netflix'i başarıyla kandırır ve size Netflix kataloğunun tamamını sunmasını sağlar!

Bazı VPN'ler VPN gizleme (gizli sunucular) sağlar, bu özellik çoğu yerde ABD gibi Netflix kitaplıklarının engellemesini kaldırmak için gerekli değildir. Aslında, gizleme daha fazla işlem gücü gerektirir ve trafiğinizin biraz daha yavaş olmasına neden olur (bu da gereksiz arabelleğe neden olabilir).

Öte yandan, Çin'deyseniz, Çin'in Büyük Güvenlik Duvarını atlamak için şaşkınlık kullanmanız gerekecektir. Bu nedenle, Netflix'in engellemesini kaldırmak isteyen bir Çinli vatandaşıysanız, gizleme özelliği olan bir VPN'e bağlı kalmanız gerekir (ExpressVPN, NordVPN veya PrivateVPN).

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me