Akıllı bir TV'de US Netflix'e erişmek için birkaç farklı yöntem vardır. Ancak Android App Store'a TV'nizden erişemiyorsanız, o zaman işler biraz daha zor olabilir. Bu yazıda, üç farklı yöntem kullanarak akıllı TV'nizi ABD Netflix'i izlemek için bir VPN kurma adımları konusunda size rehberlik edeceğiz.


Aşağıdaki yöntemlere başlamak için bir Akıllı TV'ye, Netflix aboneliğine ve Netflix ile çalışan bir VPN hizmetine aboneliğiniz olması gerekir.

Smart TV'imde ABD Netflix'i nasıl edinebilirim??

Netflix'i Akıllı TV'de izlemenin üç farklı yolu vardır. Her yöntemin adımlarını görüntülemek için aşağıdaki bağlantıları tıklamanız yeterlidir.

 1. Bir VPN Yönlendirici kullanın
 2. Android tabanlı bir cihaz kullanın - Android TV veya Fire Stick
 3. Windows bağlantısını akıllı TV'nizle paylaşın
 4. Akıllı DNS hizmeti kullanma

Netflix'i bir VPN yönlendirici kullanarak bir Smart TV'de izleme

Bir VPN yönlendirici kullanmak, akıllı TV'nizde US Netflix'i izlemenin en kolay yoludur. Günümüzde en iyi yönlendiriciler hemen hemen her VPN hizmetiyle çalışacak şekilde yapılandırılabilir. Akıllı TV'nizi bir Netflix uygulaması olduğu varsayılarak yönlendiriciye bağladığınızda, Netflix'in ABD sürümünü izlemek mümkündür.

Bir yönlendiriciye VPN yüklemek için en özelleştirilebilir ürün yazılımı türlerinden biri DD-WRT'dir ve bunu aşağıdaki örneklerimizin bir parçası olarak kullanacağız.

 1. Yönlendiricinizde bir ABD VPN sunucusuna bağlanan bir VPN bağlantısı kurun.

  Bir DD-WRT yönlendiricide PPTP ve OpenVPN ayarları altında bulunabilir Hizmetler > VPN.

  Bir VPN yönlendiricisine ihtiyacınız var? VPN yönlendiricileri sayfamıza bir göz atın. Veya kurulumun derinlemesine bir incelemesi için DD-WRT yönlendirici kılavuzunda nasıl VPN ayarlanacağımıza göz atın.

  DD-WRT hizmetleri

 2. Smart TV'nizi, VPN bağlantısını kurarken aynı banttaki yönlendiriciye bağlayın.

  VPN'inizi 5Ghz bandını kullanarak kurmanızı, ardından VPN bağlantınız üzerinden yönlendirmek istediğiniz tüm cihazların (bu durumda akıllı TV'niz) bu frekansı kullandığından emin olmanızı öneririz.

 3. Akıllı TV'nizin Netflix uygulamasını açın ve oturum açın.

  Bunu yapmak için mevcut Netflix hesabınızı kullanabilirsiniz, yeni bir hesaba kaydolmanıza gerek yoktur. Hesabınızın ABD'de kayıtlı olmaması önemli değil, şimdi Netflix başlıklarının tam ABD kataloğunu görmelisiniz. "Şerefe" işe yarayan iyi bir göstergedir.

  Netflix ana sayfası

Bazı düşünceler

TV'nizde US Netflix'e erişmek için bir VPN yönlendirici kullanmak kesinlikle uzun vadede en uygun yöntemdir, ancak yine de yapılması gereken bazı hususlar vardır.

İyi bir yönlendiriciye yatırım yapın

VPN uygulamaları genellikle hafif olsa da, verilerin şifrelenmesi donanım açısından yoğun olabilir. Daha ucuz yönlendiriciler, bir VPN'yi düzgün bir şekilde çalıştırmak için gereken işlem gücüne sahip değildir ve bağlantılar kötüleşirse Netflix kalitenizi etkileyebilir ve sonuçta sizi korumasız bırakabilir. İyi bir yönlendirici satın almak pahalıdır, ancak harika bir uzun vadeli yatırım.

Doğru VPN hizmetini seçin & sunucu

İdeal bir dünyada, Netflix’in farklı kütüphanelerine erişmek, bir VPN'ye bağlanmak ve erişmek istediğiniz ülkede bulunan bir sunucu seçmek kadar kolay olacaktır. Ne yazık ki Netflix, çoğu VPN bağlantısını lisanslama ortakları adına engelliyor ve bazıları yalnızca belirli sunuculardaki akış platformunu destekliyor. Doğru VPN seçimi söz konusu olduğunda, sadece Netflix'in desteklendiğinden emin olmakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaçlarınıza uygun hangi ülkelerin mevcut olduğunu da kontrol etmelisiniz..

Bağlantınızı optimize edin

Kablosuz cihazlar bir düzine düzine olduğundan, yönlendiriciniz ve TV'niz arasındaki mesafenin ve nesnelerin bağlantınızın kararlılığını etkileyebileceği iyi bilinir, ancak gerçekten dikkate almanız gereken şey sunucu ile eviniz arasındaki mesafedir. Dünyanın diğer tarafında bir sunucu kullanmak, bağlantınızı yavaşlattığınız ülkedeki bir sunucuya bağlanmaktan çok daha olasıdır. Bazen doğru akış kataloğuna erişmek için uzlaşmalar yapılması gerekir, ancak her zaman mümkünse sunucuları daha yakın seçin.

Bölünmüş tünel açma & farklı frekanslar

Bir VPN yönlendirici kullanmak, Netflix'in uluslararası kütüphanelerine erişmenin en güvenilir yollarından biridir, ancak bir dezavantajı vardır - yönlendiriciye bağlı her cihaz, daha düşük hızlar ve yerel içeriğe erişememe gibi aynı ödünleri vermek zorunda kalacaktır. Neyse ki, bölünmüş tünelleme ve çok bantlı yönlendiriciler diğer cihazlarınızın hızlı çalışmasını sağlayabilir.

Bölünmüş tünelleme, VPN sunucusunda yönlendirilen aygıtları seçmenize ve atlamanıza olanak tanıyan VPN'de yerleşik bir özelliktir. Bununla birlikte, bu yalnızca belirli sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır, bu nedenle bir abonelik satın almadan önce kılavuzumuzu her zaman kontrol etmeye değer. Alternatif olarak, VPN'yi her zaman bir frekansta (5 GHz) ayarlayabilir ve cihazlarınızı çok bantlı bir yönlendiricide başka bir (2.4 GHz) bağlayabilirsiniz..

Android TV cihazlarıyla Netflix'i akıllı TV'nizde nasıl izleyebilirsiniz?

Akıllı TV'niz işletim sistemi olarak Android TV veya Amazon Fire TV kullanıyorsa, şanslısınız demektir! Gezegendeki hemen hemen her VPN bir Android uygulaması sunuyor ve birçoğu da Android TV ve Amazon Fire TV uygulamaları sunuyor. Bazı mükemmel üçüncü taraf OpenVPN de var - en önemlisi Android için OpenVPN. TV'nizin uyumlu olup olmadığından emin değilseniz, aşağıdaki hususları kontrol edin.

Android TV'nizle bir VPN kurmak ve Netflix'i izlemeye başlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Netflix uygulamasını Google Play Store'dan yükleyin.

 2. Google Play Store'dan bir VPN uygulaması yükleyin.

  Android TV'ler herhangi bir Android veya Android TV VPN uygulamasını yükleyebilir ve çalıştırabilir. Android TV uygulamaları Akıllı TV'ler için daha iyi optimize edilmiştir, ancak normal bir Android uygulaması da çalışacaktır.

 3. ABD'deki bir VPN sunucusuna bağlanmak için VPN uygulamasını kullanın.

 4. Hala çalışırken VPN uygulamasından çıkmak için uzaktan kumandanızdaki Ana Ekran düğmesine basın.

 5. Netflix uygulamasını başlatın ve oturum açın.

  Hesabınızın ABD'de kayıtlı olmaması önemli değil, şimdi Netflix başlıklarının tam ABD kataloğunu görmelisiniz.

TV şovu "Parklar ve Rekreasyon" ABD kataloğunu görüntülediğinizi doğrulamak için iyi bir ölçüttür. Her şey yolunda, şimdi izlemek için bir başlığa tıklayabilirsiniz.

Amazon Fire TV (Fire TV Stick) ile Netflix'i Akıllı TV'nizde nasıl izleyebilirsiniz

 1. VPN sağlayıcınızı arayın veya desteklenen sağlayıcılara göz atmak için sadece “VPN” yi arayın.

  Bunu, Fire TV ekranının sağ üst tarafındaki arama kutusundan manuel olarak yapabilir veya Alexa uzaktan kumandayla 2. Nesil sahipler için sesli aramayı kullanabilirsiniz.

  Fire TV uygulamasında VPN

 2. Uygulamayı yükle ve çalıştır.

  Firestick'te ExpressVPN uygulaması

 3. ABD'deki bir VPN sunucusuna bağlanma.

  ExpressVPN Uygulaması açık

 4. Hala çalışırken VPN uygulamasından çıkmak için uzaktan kumandanızdaki Ana Ekran düğmesine basın.

 5. Netflix uygulamasını başlatın ve oturum açın.

  Hesabınızın ABD'de kayıtlı olmaması önemli değil, şimdi Netflix başlıklarının tam ABD kataloğunu görmelisiniz.

TV şovu "İkiz tepeler" İngiltere Netflix aboneleri tarafından kullanılamadığından, ABD kataloğunu görüntülediğimizi doğrulamak için arama yapmanın yararlı olduğunu düşünüyoruz. Her şey yolunda, şimdi izlemek için bir başlığa tıklayabilirsiniz.

Bazı düşünceler

Bir yönlendirici VPN üzerinden Android VPN kullanmanın en büyük avantajı, VPN'i gerektiği gibi etkinleştirmenin ve devre dışı bırakmanın kolay olmasıdır. Ancak, bu yöntemi seçerseniz dikkate alınması gereken bazı hususlar vardır.

Uyumluluğu kontrol et

Doğal olarak, Netflix, bazı eski Akıllı TV'ler için uygulama desteğini durdurdu. Bazıları için bir çözüm var, ancak yalnızca cihazınız Google sertifikalıysa. Olası sorunları önlemek için, satın almadan önce uyumluluğu kontrol ettiğinizden emin olun.

Bir Fire TV çubuğu veya Android TV cihazı satın almayı düşünün

Akıllı TV'niz Android tabanlı bir işletim sistemine sahip değilse, bir Android TV cihazı veya bir Amazon TV Çubuğu satın almayı ciddi olarak düşünebilirsiniz. Büyük ekran TV'nizin HDMI bağlantı noktasına bir tane takarak, işlevselliğini büyük ölçüde geliştireceksiniz..

4K akış

Netflix içeriğini 4K çözünürlükte yalnızca çok sınırlı sayıda sertifikalı cihaz oynatacaktır (doğru plana ve en az 25 Mbit / s indirme bant genişliğine sahipseniz). 4K akış istiyorsanız, cihazlarınızın hepsinin uyumlu olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun..

Fire TV'de VPN desteklenmiyor

VPN hizmetiniz Amazon Fire TV Mağazası tarafından desteklenmiyorsa, herhangi bir Android VPN uygulamasını bir Fire TV cihazına yandan yükleyebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında tam bir rehber için lütfen Fire Stick için En İyi VPN'e bakın.

Windows veya macOS VPN bağlantınızı paylaşarak Netflix'i Smart TV'de izleyin

Windows PC'nizden veya Mac'inizden bir VPN bağlantısını Smart TV'nizle paylaşmak mümkündür. Bu, kurulum için en karmaşık seçenektir ve belirli bir zarafetten yoksundur. Ancak, VPN özellikli bir yönlendiriciniz veya Android / Fire TV donanımınız yoksa, bu bir çözümdür.

Metodoloji çok daha derinlemesine olduğundan, tamamen ayrı bir rehber hazırladık. Farklı WiFi / Ethernet kombinasyonlarını kullanarak bunu Windows ve macOS'ta yapma hakkında daha fazla bilgi için VPN bağlantı kılavuzunuzu paylaşmamıza göz atın..

Netflix izlemek için akıllı TV'de akıllı DNS nasıl yapılandırılır

Akıllı DNS hizmetleri, akıllı TV'nizin ABD'deki DNS sorgularını çözerek ABD Netflix'in engellemesini kaldırabilir.

Özellikler televizyonunuzun markasına ve modeline göre değişir, ancak DNS ayarları genellikle 'Ayarlar' menüsüne gidip 'Ağ' bölümüne giderek bulunur. Samsung TV'lerde, örneğin:

 1. Bilgisayarınızda Menü'ye basın uzak > Ağ > Ağ durumu > IP Ayarları > DNS Ayarları

 2. “Manuel Olarak Girin” i seçin.

 3. Mevcut DNS ayarlarınızı not edin (ne olur ne olmaz!)

 4. SmartDNS sağlayıcınız tarafından size verilen DNS adresini girin.

 5. Tamam'ı tıklayın ve TV'nizi yeniden başlatın.

 6. Netflix uygulamasını başlatın.

  Hesabınızın ABD'de kayıtlı olmaması önemli değil, şimdi Netflix başlıklarının tam ABD kataloğunu görmelisiniz.

Bazı düşünceler

Bu kılavuzda tartışılan diğer yöntemlerde olduğu gibi, bu yöntemi kullanmayı seçerseniz dikkate alınması gereken bazı noktalar vardır.

TV bölgesel ayarlarımı değiştirmek zorunda mıyım?

Hayır, Netflix artık dünyanın her yerinde (Çin, Suriye ve Kuzey Kore hariç) kullanılabilir, bu yüzden uygulamayı indirmek için TV'nizin bölgesel ayarlarını değiştirmeye artık gerek yok.

Akıllı DNS bir VPN'den daha güvenilir mi??

Netflix için VPN sunucusu IP adreslerinin engellenmesinin Akıllı DNS hizmetleri tarafından kullanılan DNS çözümleyicilerinden daha kolay olduğu argümanı vardır. Ancak gerçekte, bu tür birçok hizmet Netflix tarafından da engellenir.

Profesyoneller

Akıllı DNS'yi VPN üzerinden kullanmanın en büyük avantajı, Akıllı DNS'yi hemen hemen tüm internet özellikli makinelerde yapılandırmanın mümkün olmasıdır. Buna oyun konsolları ve evet akıllı TV'ler de dahildir.

Başka bir artı, Akıllı DNS'nin VPN'lerden daha hızlı olmasıdır, çünkü bağlantıyı korumak için kaynak yoğun şifreleme kullanılmaz.

Eksiler

Yerel akış hizmetleriniz Akıllı DNS sağlayıcınız tarafından desteklenmiyorsa, akıllı DNS yapılandırıldığında bunların engellendiğini görebilirsiniz. Akıllı TV'de akıllı DNS'yi açıp kapatmak için kolay bir yol yoktur.

Akıllı DNS hizmetleri yalnızca akışlı akışlar için kullanışlıdır. Benzer bir aylık ücret karşılığında, bir VPN Netflix'i yayınlamanıza, battaniye hükümet gözetimine karşı korumaya, web sitesi izlemeye karşı korumaya, genel WiFi kullanırken göz atma geçmişinizi gizli tutmanıza, sansürlenen web sitelerine erişmenize, güvenli bir şekilde torrent oluşturmanıza ve daha fazlasına izin verir..

Faydalı Netflix Kılavuzları

Netflix 2020 için En İyi VPN | TEST & DOĞRULANDI [GÜNLÜK]

Engellemeyi kaldır Netflix - Netflix ülkenizi değiştirme

Android, iPhone ve iPad'de US Netflix nasıl edinilir

Sorun yaşıyor?

Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biriyle ilgili sorun yaşıyorsanız, bunun birkaç nedeni olabilir. VPN sağlayıcınızın müşteri destek ekibine ulaşmadan önce ilk arama portunuz olarak Netflix VPN sorun giderme kılavuzumuza göz atmanızı öneririz..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me