Bu Kodi Rehberi size nasıl yapılacağını gösterir daha ucuz ve daha kolay için daha fazla akış gerçekleştirin!

Normalde, daha az umursamayacağınız bir dizi ucuz kanal için ayda yaklaşık yüz dolar harcayabilirsiniz.

Gerçekten önem verdiğiniz kişiler için muhtemelen üçte bir kez reklam izlemeye sıkışmışsınızdır. Bu doğru değil!

Kodi, piyasadaki hemen hemen her cihaza yüklenebilen popüler bir akış programıdır. PC, Mac, Android cihaz, Apple TV veya Raspberry Pi olsun, bu programın akış avantajlarından yararlanabileceğinizden emin olabilirsiniz..

İster bir teknoloji gurusu olun, ister tam bir acemi olun teknoloji söz konusu olduğunda, basit rehber niyet sana yardım etmek hemen başlayın ve hemen yayınlayın.


Kodi nedir?

Kodi bir medya oynatıcı Xbox Media Player veya kısaca XBMP olarak adlandırıldığında 2002 yılına kadar uzanıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, medya oynatıcı ilk nesil Xbox video oyun konsolu için oluşturuldu. Bir yıl sonra, “medya oynatıcı” kelimeleri bir kenara atıldı ve yetenekleri için daha uygun bir isim olan Xbox Media Center olarak yeniden adlandırıldı.

Ancak, medya merkezi sonsuza dek Xbox platformunda kalmayacaktı ve 2008'de program XBMC olarak yeniden adlandırıldı. Bu, Xbox adını kaldırmak için yapıldı, ancak uzun zamandır kullanıcılarının bildiği bazı markaları koruyor.

2010 yılında, XBMC ekibi Kodi kullanıcılarının bugün takdir edemeyeceği, ancak medya merkezinin yeteneklerini basitleştirmeye ve popülerleştirmeye yardımcı olan bir anahtar öğe ekledi. Bu ilerleme Eklenti Deposu olarak bilinir. Kullanıcı eklentileri popülaritesini artırmaya başladığında, bunların nereden alınabileceği konusunda bir kaynak yoktu. Ekip, kullanıcıların sonunda en sevdikleri tüm eklentileri doğrudan geliştiricilerin kendilerinden indirebilecekleri resmi bir havuz oluşturdu..

Son olarak, 2014 yılında XBMC programı, adı ve Xbox kökenleri ile ilgili yasal anlaşmazlıkları takiben Kodi olarak yeniden adlandırıldı. Birçok eski okul kullanıcısı hala XBMC adını nostaljik amaçlar için kullanıyor, ancak isim değişikliğinden sonra Kodi’nin geliştiricileri, daha kullanıcı dostu ve dolayısıyla son derece popüler olmasına izin veren kullanıcı deneyimini kolaylaştırmaya başladı..

Neden bu kadar popüler?

Çok uzun zaman önce, duyacağınız tek şey Netflix. Birçok kişi kablo şirketlerini terk etmeleri ve Netflix'e ayda 8 dolarlık bir abonelikle değiştirmeleri beni çok heyecanlandırdı. Ancak Netflix hala her kablo kesicinin hayallerinin cevabı mı?

Bir zamanlar harika bir hizmet olarak başlayan Netflix kullanıcıları, son zamanlarda birçok forumda ve blogda seçimin bir zamanlar olduğu gibi olmadığından şikayet etti.

Çünkü Netflix, çevrimiçi video akışının gerçek değerini ve popülaritesini bilmediklerinde stüdyolarla birçok video akışı anlaşması yaptı. Netflix kötü şöhret kazanmaya başladığında, stüdyolar daha fazla para talep etmeye başladı veya kendi yayın hizmetlerini oluşturmak için ayrıldı. Bir diğer olumsuzluk, bazı ülkelerin bölgelerinde bölünmüş bir topluluğa yol açan belirli filmlere veya şovlara erişiminin olmamasıydı..

"Kodi'yi almalısın ” şimdi bu nedenle çok popüler bir terimdir. Neden Netflix gibi istediğiniz tüm gösterilere ve filmlere sahip olmayan bir hizmet için ödeme yapmalısınız? Özellikle Kanada gibi ülkelerde Amerika Birleşik Devletleri'nin erişebildiği içeriğin yaklaşık% 55'i vardır. Elbette, Netflix ile çalışan bir VPN alarak, ancak izlemek istedikleri tüm filmlere ve şovlara erişmek için Netflix, Amazon Prime, Hulu ve HBO Now'a abone olmak için ödeme yapmak isteyen bunu atlayabilirsiniz.?

Kodi, kullanıcılarına şimdiye kadar oluşturulmuş hemen hemen her film ve TV şovunu tek bir çatı altında sunuyor. Ayrıca, kullanıcılarına canlı spor, canlı TV şovları ve daha birçok özelliği ücretsiz olarak yayınlama olanağı sunar..

Program tamamen ücretsiz olmakla birlikte, görüntüleme deneyiminizi artırabilecek aylık bir ücret karşılığında satın alabileceğiniz paketler vardır..

Kodi yasal mı?

Kısacası evet!

Burada programın etrafındaki gri alan var. Kodi, kullanıcıların çeşitli eklentiler ve eklentiler yükleme yeteneği sağlayan bir medya merkezidir. Yüklediğiniz eklentiye bağlı olarak, belirli medya kaynaklarını akışa alma olanağınız olabilir ve yasallık sorunu burada ortaya çıkar.

Kodi kendi içinde% 100 tamamen YASAL. Telif hakkı veya yasallık ile ilgili sorunlar, canlı spor yayınlarına erişmenizi veya filmleri ücretsiz olarak izlemenizi sağlayan belirli eklentileri kullandığınızda başlar. Ödeme yapmadığınız içeriği akışla alarak, telif hakkı ihlallerine ilişkin yasayı ihlal ediyor olabilirsiniz.

Ülkenize ve yasalarına bağlı olarak, kullanıcıların akış aktiviteleri nedeniyle İnternet servis sağlayıcılarından (İSS) bir telif hakkı ihlali bildirimi aldıkları birkaç rapor olmuştur. Yasal sorunlardan kaçınmanın bir yolu, bazı havadan kanal paketlerini aylık bir ücret karşılığında yayınlayan abonelik eklentileri satın almaktır.

Bununla birlikte, Kodi’nin kullanıcılarının birçoğu videolarını yasa dışı bir şekilde yayınlamayı seçiyor. Herhangi bir yasadışı akışı göz ardı etmiyoruz; ancak kendinizi ve internet bağlantınızı korumanızı öneririz..

VPN ile Uyarı Mektubu Almaktan Kaçının

ISS'lerinden bir uyarı mektubu almamak için, birçok Kodi kullanıcısı, kimliğini ve çevrimiçi etkinliklerini gizlemesine izin veren bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmaya başladı..

Kodi için çok sayıda VPN var ve okuma sırasında en alakalı olanı bulmak için en iyi Kodi VPN listemize göz atmak isteyebilirsiniz, hızlı bir genel bakış için aşağıdaki en son sıralamaya bakın.

 1. ExpressVPN - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her alanda inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor
 2. NordVPN - Çok iyi değeri ve uygun fiyatı ile büyük marka
 3. PrivateVPN - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet
 4. CyberGhost VPN - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN
 5. IPVanish

Kodi nasıl kurulur

Şimdi eğlenceli kısım geliyor: Kodi'yi cihazınıza yüklemek. Giriş bölümünde belirtildiği gibi, yazılımın en büyük avantajlarından biri, piyasadaki hemen hemen her cihaza yüklenebilmesidir. İster mevcut bilgisayarınızı kullanmak isteyin, ister Amazon Fire TV çubuğunuz varsa veya birileri size geçen Noel'de bir Android kutusu aldıysa, Kodi'nin cihazınızda kusursuz bir şekilde çalışacağından emin olabilirsiniz.

Çoğu cihazın farklı işletim sistemlerine sahip olduğunu akılda tutmak önemlidir, bu nedenle bazı platformlara kurulum diğerlerinden daha kolay olabilir.

Bu işlemi biraz daha kolaylaştırmak için Kodi'yi çalıştıran her platform için bir kılavuz oluşturduk. En sevdiğiniz tüm filmleri ve şovları izlemek için kullanmak istediğiniz cihazı seçin ve başlamanıza yardımcı olalım.

Windows'ta

Kodi'yi Windows bilgisayarınıza veya tabletinize yüklemek için resmi Kodi indirme sayfasına gidin ve Windows simgesini seçin. Simgeyi seçtikten sonra, aşağıdaki resmi görmelisiniz:

Kodi Windows Kurulumu

Bu noktadan sonra, kurulumu tamamlamak için iki kolay adımı izlemeniz gerekecektir:

 1. Nightly sürümünü yok sayın ve bunun yerine sürüm seçeneklerinden birini seçin. Cep telefonu veya tablet gibi bir Windows mobil cihazı kullanıyorsanız, Windows Mağazası'nı seçin. Aksi takdirde, bir PC kullanıyorsanız, başlamak için Yükleyici (32 bit) seçeneğini belirleyin..
 2. Yüklenebilir .exe dosyası bilgisayarınıza indirildikten sonra, programı açmak için çift tıklayın.
 3. Lisans Sözleşmesi sayfasına gitmek için İleri düğmesini tıklayın.
 4. Bir kez oradayken, kuruluma devam etmek istiyorsanız anlaşmayı okumayı ve “Kabul Ediyorum” u seçebilirsiniz..
 5. Bir sonraki ekranda sadece gerekli eklentileri yüklemeniz istenecek.
 6. Şimdi bir sonraki ekran kullanıcılara Kodi'nin nereye kurulacağını seçebilmelerini sağlıyor. Varsayılandan farklı bir konum seçmek istiyorsanız, Gözat düğmesini ve yeni konumu seçin. Aksi takdirde, Kodi'nin varsayılan konuma yüklenmesini istiyorsanız devam etmek için İleri'ye basın (yeni kullanıcılar bu seçeneği tercih etmelidir).

Ve bu kadar! Kodi yüklenmeye başlayacak ve yeni akış deneyiminizi başlatmak için tüm favori eklentilerinizi yükleyebileceksiniz. Kuruluma devam etmek için lütfen Multimedia Junkies Kodi Kılavuzumuzu ziyaret edin.

Mac'te

Kodi'yi Mac bilgisayarınıza yüklemek için resmi Kodi indirme sayfasına gidin ve Mac simgesini seçin. Simgeyi seçtikten sonra, aşağıdaki resmi görmelisiniz:

Kodi Mac Kurulumu

Bu noktadan sonra, kurulumu tamamlamak için iki kolay adımı izlemeniz gerekecektir:

 1. Nightly sürümünü yok sayın ve bunun yerine Release kategorisinden Installer'ı seçin.
 2. Yükleme işlemine başlamak için Kodi'yi uygulamalar klasörünüze sürükleyin.

Ve bu kadar! Kodi yüklenmeye başlayacak ve yeni akış deneyiminizi başlatmak için tüm favori eklentilerinizi yükleyebileceksiniz.

Linux'ta

Kodi'yi Linux aygıtınıza yüklemek, programı bir Windows veya Mac aygıtına nasıl yükleyeceğinizden çok farklıdır..

Kodi'nin en yeni sürümü olan Kodi 17 Krypton, Ubuntu deposunda bulunmaktadır. Bu nedenle, Ubuntu veya Ubuntu tabanlı bir dağıtımda yaparsanız, en son Kodi sürümünü yüklemek oldukça basit ve kurulumu kolay olmalıdır.

Terminali klavyenizle Ctrl + Alt + T tuşlarını kullanarak açacaksınız. Ardından, aşağıdaki dört kod satırını yazmanız gerekir:

 1. sudo apt-get install yazılım-özellikleri-ortak
 2. sudo eklenti havuzu ppa: takım-xbmc / ppa
 3. sudo uygun-güncelleme
 4. sudo apt-get install kodi

Ubuntu dağıtımınızda bu talimatları dikkatli bir şekilde izlediyseniz, artık Linux cihazınızda Kodi'yi kullanabilmeniz gerekir..

Amazon Fire TV Stick hakkında

Amazon'da “Fire OS” adı verilen kapalı bir işletim sistemi çalıştırırken Kodi'yi bir Amazon Fire TV veya Fire TV Stick'e kurmak.

 1. Fire TV Ayarları / Geliştirici Seçeneklerinize gidin ve Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamaları etkinleştirin.
 2. Ana ekranınıza geri dönün ve arama alanına gidin ve - ES Explorer yazın - Explorer'ı seçin ve “İndir” düğmesine tıklayarak yükleyin.
 3. ES Explorer uygulamasını başlatın ve adresi İndirme Yöneticisine girin - http://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/kodi-17.3-Krypton-armeabi-v7a.apk ve KODI olarak yeniden adlandırın
 4. İndir düğmesini tıklayın ve KODI indirmeye başlayın.
 5. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum ekranına geçersiniz. Yükle düğmesine tıklayın ve devam etmeden önce Kodi'nin tamamen yüklenmesine izin verin.
 6. Ana ekranınızdan çıkın ve uygulamalar bölümünde Kodi'nin listelendiğinden emin olun. Kodi'yi başlatın ve düzgün çalıştığından emin olun.

Raspberry Pi üzerinde

Kodi'yi bir Raspberry Pi'ye kurmak için çalışabilmesi için birkaç şey gerekir. İhtiyacınız olacak şeylerden bazıları bir Raspberry Pi Model B + veya üstüdür, bir HDMI kablosuna, 2A USB güç adaptörüne ve bir MicroSD karta (sorunsuz bir deneyim için 8 GB veya daha fazlası önerilir) ihtiyacınız olacaktır..

Raspberry Pi'niz Raspbian Jessie işletim sistemiyle çalışıyorsa, Kodi'yi birkaç küçük, kısa kodla yükleyebilirsiniz ve hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır. Bu nedenle Raspbian Jessie'yi yüklemenizi ve ardından Kodi'yi yüklemeye devam etmenizi öneririz.

Raspbian'ı kurduktan sonra terminal penceresini açın ve aşağıdakileri girin:

 1. sudo apt-get install kodi
 2. sudo nano / etc / default / kodi
 3. ETKİN ayarını 1 olarak değiştirin.
 4. Bunu bir kaydetme ile tamamlamak ve tüm değişiklikleriniz için çıkmak için ctrl-z tuşlarına basın.

Şimdi Kodi'yi masaüstünde bir fare tıklaması ile çalıştırabilir veya terminal merkezini açıp şunu yazabilirsiniz:.

Android Cihazlarda

Eğiticimiz, Kodi'yi Android kutunuza 5 dakikadan daha kısa bir sürede nasıl yükleyebileceğinizi gösterecek, böylece en sevdiğiniz filmlerin, TV şovlarının, canlı sporların ve daha birçok ses biçiminin tadını çıkarabilirsiniz. & video ortamı.

Piyasada zaten Kodi ve birçok eklentisi önceden yüklenmiş olan birçok Android TV kutusu var. Bununla birlikte, yazılımla önceden yüklenmiş olarak gelen bu cihazları kaldırmak için bazı satış platformlarında bir baskı olmuştur. Bunun yerine, kullanıcıların Kodi'yi kendileri yüklemeleri gerekebilir. Endişelenmeyin, bu kısa kılavuz hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak.

En iyi Android kutusu nedir?

Android işletim sistemiyle satılan yüzlerce kutu ve cihaz var. Hangisi senin için doğru olan?

Amazon gibi web sitelerinde bulduğunuz birçok Android kutusu Kodi'yi çalıştırabildiği ve videoları çok iyi aktarabildiği için bu soruya doğru veya yanlış bir cevap yoktur..

Amazon'da “Android box” yazarken alacağınız arama sonuçlarının ekran görüntüsü:

Android Multimedya Kutusu

Gördüğünüz gibi, bu arama terimleri için yaklaşık 12.000 sonuç var, bu nedenle bazı kullanıcı yorumlarını okumak ve kararınızı oradan yapmak en iyisidir.

Kodi'yi herhangi bir Android Kutusuna Yükleme

Android kutunuz Kodi önceden yüklenmiş olarak gelmiyorsa, yükleme işlemi son derece kolay olduğundan endişelenmenize gerek yoktur..

 1. Google Play Store uygulamasını açın.
 2. Arama çubuğuna Kodi yazmanız yeterlidir.
 3. Yapmak isteyeceğiniz şey, resmi geliştiriciler olan XBMC Vakfı tarafından geliştirilen ilk seçeneği seçmek..
 4. Bu sonraki sayfayı ziyaret ettiğinizde, yeşil renkli Yükle düğmesine basın ve Kodi'nin en son kararlı sürümünü Android cihazınıza yükleyeceksiniz.

Kodi Uzaktan Kumandalar

Akıllı Telefondan

Akıllı telefonların yaptığı harika şeylerden biri, hayatımızdaki dağınıklığı ortadan kaldırmalarıdır. Hesap makinesini hatırlıyor musunuz? Telefonunuzda bir uygulama olduğunda artık bunları kim satın alıyor? Benzer şekilde, akıllı telefonunuz artık evinizdeki uzaktan kumandayı değiştirebilir, bu yüzden bu pilleri tekrar tekrar satın almak zorunda kalın.

Android için En İyi Kodi Uzaktan Uygulaması

İşte bazı harika haberler: Kodi geliştiricileri Android cihazlar için resmi bir uzaktan uygulama geliştirdiğinden, üçüncü taraf uzak uygulamaları aramanıza gerek yok. Google Play Store'unuzu açın ve Kore'yi Synced Synapse tarafından değil, XBMC Vakfı tarafından indirin.

İşte Kore’nin bazı özellikleri:

 • Kodi'yi kolayca kontrol edin
 • Görsel olarak çekici birkaç tema arasından seçim yapın
 • Şu anda nelerin oynandığını ve ilgili bilgileri görün
 • Ekranda görüntülemek için altyazıları indirin
 • Kodi ekranınıza YouTube videoları gönderin

Kore Kodi nasıl kurulur

Adım 1: Hazırlık

Cihazınızda şu anda Kodi'nin ve telefonunuzda Kore uygulamasının çalıştığından emin olun.

Ardından, hem telefonunuzun hem de Kodi cihazınızın aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Bu uygulama, hücresel veri hizmetlerinize bağlıysa ve Kablosuz ağa bağlıysa uzaktan kumanda olarak çalışmaz.

Adım 2: Kore ve Kodi'yi Bağlama

Kore uygulamasını ilk kez açtığınızda, bir medya merkezi eklemeniz istenir. Sadece İleri düğmesine basın ve uygulama Kodi cihazınızı aramaya başlayacaktır..

Bu işlem birkaç saniye sürecek ve “Medya merkezi bulundu” ekranıyla karşılaşacaksınız. Kodi cihazınızı seçip İleri düğmesine geçmeniz yeterlidir.

Not: Birden fazla Kodi cihazınız varsa, bu adımları her cihaz için ayrı durumlarda yapmanız gerekir.

Ve bu kadar! Android akıllı telefonunuz artık Kodi cihazınızı kolaylıkla kontrol edebiliyor.

Çalışmadı?

Akıllı telefonunuz medya merkezi cihazınıza bağlanamıyorsa, diğer programları ve cihazları tanıması için Kodi'de birkaç seçeneği etkinleştirmeniz gerekebilir.

Ayarlar sekmesine gidin ve seçin (eski Kodi sürümlerinde Sistem alanının altında bulunabilir) ve ardından Hizmetler seçeneğini belirleyin.

Daha sonra Uzaktan Kumanda'yı seçme seçeneğiniz olacaktır ve her iki seçeneğe de izin vermelisiniz. Uzak bağlantı daha önce sizin için çalışmadıysa, Kodi ayarlarınızın diğer sistemlerin Kodi programınız üzerinde kontrol sahibi olmasına izin vermemesi ihtimali.

Uzaktan Kumanda Ayarları

İOS için En İyi Kodi Uzaktan Uygulaması

İOS platformu, Android platformunun sahip olduğu Kore uzaktan kumandasına sahip olmasa da, iOS hala joethefox tarafından Resmi Kodi Remote adlı resmi bir Kodi uzaktan kumandasına sahip.

İşte Resmi Kodi Remote’un bazı özellikleri:

 • Kodi'yi kolayca kontrol edin
 • Görsel olarak çekici birkaç tema arasından seçim yapın
 • Şu anda nelerin oynandığını ve ilgili bilgileri görün

Kodi için Resmi Kodi Uzaktan Uygulamasını Yükleme ve Yapılandırma

Adım 1: Hazırlık

Cihazınızda şu anda Kodi'nin ve telefonunuzdaki resmi uzaktan uygulamanın çalıştığından emin olun.

Ardından, hem telefonunuzun hem de Kodi cihazınızın aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Bu uygulama, hücresel veri hizmetlerinize bağlıysa ve Kablosuz ağa bağlıysa uzaktan kumanda olarak çalışmaz.

Adım 2: Resmi Uzaktan Kumandayı ve Kodi'yi Bağlama

Uygulamayı ilk kez açtığınızda, boş bir sayfa ile karşılaşacaksınız. İki cihazı bağlamaya başlamak için Ana Makine Ekle düğmesini tıkladığınızdan emin olun.

Bir sonraki ekran Host ve MAC adreslerini içeren birçok karmaşık seçenek isteyecektir. Ancak endişelenmenize gerek yok. Sadece seçeneğe basın; “Kodi Bul”, sizin için bu bilgileri otomatik olarak dolduracaktır.

Kaydet'i tıkladıktan sonra, uzaktan kumandayı kullanabilmeniz gerekir..

Çalışmadı?

Android uzaktan kumanda kılavuzunda olduğu gibi Kodi kurulumunuz da akıllı telefonunuzun bulunmasını engelliyor olabilir.

Ayarlar sekmesine gidin ve seçin (eski Kodi sürümlerinde Sistem alanının altında bulunabilir) ve ardından Hizmetler seçeneğini belirleyin.

Daha sonra Uzaktan Kumanda'yı seçme seçeneğiniz olacaktır ve her iki seçeneğe de izin vermelisiniz. Uzak bağlantı daha önce sizin için çalışmadıysa, Kodi ayarlarınızın diğer sistemlerin Kodi programınız üzerinde kontrol sahibi olmasına izin vermemesi ihtimali.

Uzaktan Kumanda Ayarları

Web Tarayıcıdan

Çoğu Kodi kullanıcısı programı büyük ekran televizyonlarında kullanmaya eğilimli olsa da, bilgisayarınıza bilgisayarınızdan erişmeniz gereken zamanlar vardır. Bu, oynatmayı etkinleştirmekten, bilgisayarınızdayken gelecekteki bir görüntüleme zamanlamaya, Kodi cihazınızdan kendi bilgisayarınızda içerik akışına kadar her şey anlamına gelebilir.

Bu aşırı popüler bir özellik olmayabilir, ancak ek özelliklere sahip olmak asla acıtmaz.

Web Tarayıcı Kullanarak Kodi Nasıl Denetlenir

 1. Adresine git Ayarlar
 2. seçmek Servis Ayarları
 3. seçmek Kontrol
 4. seçmek HTTP üzerinden uzaktan kontrole izin ver

Not: Kullanıcı adı ve bağlantı noktası için varsayılan değerler “kodi” ve “8080” olmalıdır..

Kodi Cihazınızın IP Adresini Bulma

 1. Adresine git Ayarlar
 2. seçmek Sistem bilgisi
 3. seçmek özet

Burada, bir sonraki adım için bir yere yazmanız gereken IP adresinizi göreceksiniz.

Web Tarayıcınız üzerinden Bağlanma

Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna şunu yazın:

http: // kodi-IP adresi: port

Tabii ki, ‘port’ kelimesini 8080 ve ‘kodi-IP-adresini’ önceki adımda yazdığınız IP adresiyle değiştirin.

En İyi Kodi Uzaktan Kumandaları

İnsanların Kodi kutuları ile ilgili birçok şikayetten biri, uzaktan kumanda ile uzun film veya televizyon başlıkları yazmanın imkansız olmasıdır. Bunun nedeni, kullanıcının her harfe ayrı ayrı ilerlemesi, enter tuşuna basması ve ardından sonraki harflere ilerlemeye devam etmesidir. Bu çok sinir bozucu, ancak mevcut en iyi kodi uzaktan kumandalarından bazı yardımlarla kolayca çözülebilen bir sorundur.

Çözüm 1: Mini Klavye ile Kodi Uzaktan Kumanda

Kodi Uzaktan Kumanda

Normal bir uzaktan kumanda ile aynı minimum boyutu korurken, FeBite MX3 Pro uzaktan kumanda ayrıca uzaktan kumandanın arkasında kaygan, arkadan aydınlatmalı bir kablosuz klavye içerir. Bu, düzenli bir uzaktan kumanda ile uğraşmak zorunda kalmadan en sevdiğiniz filmlerin ve şovların adlarını yazmayı kolaylaştırır.

Ek avantajlardan biri, bu ünitenin Android cihazınıza, Akıllı TV'nize, HTPC'ye, Windows'a takılabilen küçük bir kablosuz USB dongle ile gelmesidir. & Mac bilgisayarlar ve daha birçok cihaz. Artık uzaktan kumandayı programlamanıza gerek yok, sadece 15 $ 'a kadar basit bir tak ve çalıştır.

Bu ünitenin tek olumsuz yanı, fare kontrollerinin biraz yavaş ve sert olmasıdır, bu nedenle fare işlevi istediğiniz bir şeyse, bir sonraki çözüm sizin için daha iyi çalışabilir.

Çözüm 2: Mini Kablosuz Klavye Denetleyici

Kodi Denetleyici

Yazmak için küçük bir uzaktan kumandadan biraz daha büyük bir şey tercih ederseniz, REIIE H9 + Kablosuz Mini Taşınabilir Uzaktan Klavye sizin için mükemmel bir seçenektir.

FeBite MX3 Pro uzaktan kumanda sınırlı bir fare özelliği içerirken, bu el cihazı, parmak ucuyla dokunarak fare gibi navigasyon için mükemmel bir dokunmatik yüzey içerir..

Tıpkı FeBite uzaktan kumanda gibi, bu klavye 2.4GHz kablosuz teknolojisini kullanan bir kablosuz USB dongle kullanır, böylece kanepede arkasına yaslanıp herhangi bir kablo için endişelenmenize gerek kalmaz. USB donanım kilidini USB bağlantı noktası olan Kodi cihazınıza takmanız yeterlidir ve anında kullanabilirsiniz.

İçerik Oynatma

Müzik

Kodi'den müzik çalmadan önce, müziği Kütüphaneye nasıl yükleyeceğimizi bilmemiz gerekir.

Aşama 1

Home menüsünde Müzik ve sonra Dosyaları gir bölümü.

Kodi Müzik Adım 1

Adım 2

Tarayıcıya girdikten sonra, Müzik Ekle seçenek.

Müzik Adım 2

Aşama 3

Pencere açıldığında, Araştır, veya kutu ile kaynağınızı manuel olarak arayabilir ve ekleyebilirsiniz ve oradaki yolu yazabilirsiniz..

Müzik Adım 3

4. Adım

Bu yeni pencerede, müzik dosyalarınızın bulunduğu yolu seçin ve tamam sağdaki düğme.

Adım 5

Tamam'a bastıktan sonra, medya kaynağınızı kütüphaneye eklemek isteyip istemediğiniz sorulacak, YES'e basarsanız, o klasördeki tüm müzik dosyalarını yükleyecektir, HAYIR'a basarsanız, medya dosyalarını manuel olarak seçebilirsiniz. Müzik Dosyası Tarayıcısı üzerinden yüklemek istiyorum.

EVET'i seçtiyseniz, kitaplığınızı tarar ve tamamlandığında tüm dosyalarınız için kitaplığınızı kontrol edebilirsiniz. Bunları Kategoriler bölümünde Kategoriler ile sıralayabilirsiniz (ör. Kategoriler-->Sanatçı).

Müziğinizi yükledikten sonra, artık tüm şarkılarınızı dinleyebilir ve tek bir yerde düzgün bir şekilde organize edebilirsiniz..

Videolar

Kodi ile ilgili harika şeylerden biri, video oynatmak için kullanım kolaylığıdır. Bu kısa dökümde, Kodi’nin ekran görüntüsünde size yol göstereceğiz, böylece birkaç dakika içinde uzman olabilirsiniz.

Çeşitli oynatma işlevlerini gerçekleştirmek için ekran görüntüsünü kullanmak için klavyenizdeki Enter veya M tuşuna veya uzaktan kumandanızdaki OK düğmesine basın. Bunu yaptıktan sonra, aşağıdaki ekran görünmelidir:

Videobar

Aşağıda karşılık gelen rakamların ve harflerin neyi temsil ettiğini göndereceğiz:

1. Önceki A. Altyazı indiricisi (eklenti aracılığıyla)
2. Geri sar Video ayarları
3. Oynat / Duraklat Ses ve altyazı ayarları
4. Durdurun D.
5. Hızlı İleri E. DVD Menüsü (bir DVD diski veya ISO oynatılıyorsa)
6. Sonraki 7. Ovma çubuğu (dokunma / tıklanabilir)

Fotoğraflar

Müzik ve videolarda olduğu gibi Kodi de en sevdiğiniz ve en unutulmaz resimlerinizi görüntülemenize olanak tanır. Bunları şuradan görüntüleyebilirsiniz:

 • Bilgisayarınızın dosya paylaşım sistemleri
 • Harici HDD'ler, USB bağlantı noktalı kameralar, USB anahtarlar
 • Kart okuyucuları (cihaza bağlı olarak)
 • USB kablolu telefonlar
 • Doğrudan Kodi aygıtının sabit diskinde depolanan fotoğraflar
 • CD / DVD / Blu-ray (cihaza bağlı olarak)

Oynatma performansını artırma

Video oynatma deneyiminiz arabellek sorunları yaşıyor mu? Sık sık Kodi kullanıcısıysanız, patlamış mısırınızı veya yongalarınızı ayarlamış olmanız ve yalnızca klasik arabelleğe alma sorununu yaşamak için bir film izlemeye hazır olmanız ihtimali.

Endişelenmenize gerek yok. Sizi rehberimizin bu sonraki bölümünde ele aldık.

Önbelleğinizi Temizle

Kodi veya başka bir web sitesi kullanarak video akışı yaptığınızda, cihazınızdaki RAM genellikle videonun birkaç saniyesini kaydeder. Bu, İnternet bağlantınızın kesilmesi durumunda videonuzun sorunsuz oynatılmasını sağlamak için yapılır.

Kutusundan çıkar çıkmaz, Kodi sadece 60MB önbellek depolar. Bu ölçü birimini anlamayan bu kılavuzu okuyanlar için, Kodi'nin 60MB'ın az miktarda video verisi olduğu için herhangi bir önbelleği zar zor saklayacağı anlamına gelir..

Önbelleğinizi Temizleme

Kodi kullanıcılarının önereceği birçok program eklentisi var, ancak bugüne kadar hala çalıştığı için en sık kullanılan Bakım Araçlarına sadık kalacağız.

Bakım Araçlarını kurmak için önce Fusion Deposunu eklemelisiniz. 1Channel ve Exodus gibi eklentileri zaten yüklediyseniz, sisteminizde zaten Fusion Deposu'nuz olması ihtimali vardır.

Bu tamamlandığında, eklentiyi yüklemek için şu talimatları uygulamanız gerekir:

 1. Kodi ana ekranından Programlar'a gidin ve Daha fazla al
 2. Bulmak için listede ilerleyin Bakım Aracı ve onu seç
 3. Yükle düğmesini tıklayın ve başarı bildirimlerini bekleyin

Şimdi, bu eklentiyi kullanarak önbelleği temizlemek için aşağıdaki kolay adımları izleyin:

 1. Kodi ana ekranından Programlar'a gidin ve Bakım Aracı
 2. Seçin Genel bakım ikon
 3. seçmek Önbelleği Temizle

Tebrikler! Şimdi önbelleğinizi temizlediniz ve daha az arabelleğe almanın keyfini çıkarmalısınız.

Kodi Yapıları

Kodi yapıları, Kodi'nin topluluk tarafından geliştirilen ve genellikle cildinizi değiştirecek temalarla birlikte gelen ve aynı zamanda çok sayıda en popüler eklentiyle birlikte gelen sürümleridir..

Kodi derlemeleri, daha kolay indirme yeteneği için eklentilerin derlemesidir, bu nedenle her eklentiyi ayrı ayrı indirmeniz gerekmez. Beğendiğiniz bir yapı bulmanıza rağmen, her zaman geçerli Kodi sürümüyle güncel olduğu anlamına gelmez, bu yüzden indirmeden önce yapılarınızı her zaman kontrol edin ve güncel sürümle uyumlu olduklarından emin olun.

Bazen bir veya iki sürümün arkasında olsalar da, Kodi deneyiminiz için hala son derece yararlıdırlar. Çıplak kemik kurulumundan çok zaman alacağı için bir Kodi yapısını almanızı öneririz. Hangisini seçeceğiniz hakkında en son bilgiler için bu kodi derlemelerini incelemenizi öneririz..

Kodi Kaplamaları

Kodi, Confluence adlı ilk indirdiğinizde yüklü bir ciltle birlikte gelir ve varsayılan cilt olmasına rağmen, aynı zamanda daha iyi olanlardan biridir..

Bununla birlikte, hala Kodi’nin varsayılan görünümünü değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki çok basit adımları uygulayabilirsiniz:

Kodi'yi aç > sistem > Ayarlar > Görünüm > skins > Daha fazla al

Burada seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kaplamalar bulacaksınız. Kodi deneyiminiz için en iyi cildi seçebilmeniz için aşağıdaki bazı kaplamalara bir göz atalım ve pozitifleri ve negatifleri inceleyelim.

1. Yeniden Odaklama

Refocus

ReFocus, daha güzel tasarlanmış, zengin kaplamalardan biridir ve bir ton özelleştirme seçeneği sunar. Ev eşyalarından, dokunma desteğinden, cilt widget'larından, sanat eseri indiricisinden ve çok daha fazlasından her şeyi özelleştirebilirsiniz.!

2. Aeon Nox

sonsuzluk

Aeon Nox, toplumdaki en popüler ciltlerden biridir ve varsayılan cilt olan Confluence'dan sonra ikinci sıradadır..

Hafif düzeni ile Kodi özellikli tüm cihazlarda iyi çalışır ve sistemin kaynaklarının çoğunu kullanmaz.

Ayrıca çok zarif bir görünüme sahiptir, ancak düzeni size en uygun olanla değiştirmek isterseniz kolay bir özelleştirme özelliğine de sahiptir..

3. Eminence

itibar

Eminence çok şık bir cilt ve Netflix düzenine benziyor. Eminence, çok fazla kişiselleştirme seçeneğine sahip olmadığı için daha basit derilerden biridir..

Basitliği, mizanpajlarını özelleştirmek istemeyen ve tercih ettikleri görüntüleme deneyimine atlamak isteyenlere çekici geliyor. Temiz düzenlerden hoşlanıyorsanız ve kişiselleştirmeyi önemsemiyorsanız, Eminence sizin için mükemmel bir cilt ve şiddetle tavsiye ettiğimiz cilt.

4. Xperience 1080

Xperience

Xperience 1080, tam genişlikte panel tabanlı bir kaplamadır. Çok temiz düzeni ve X-Box One ekranına benzerliği ile çok kullanıcı dostudur ve Kodi topluluğundaki birçok kişi tarafından kullanılır.

Özellikleri şunları içerir: ev eşyalarını özelleştirme, yatay menü, TV şovları logoları ve diğer bazı küçük özellikler. Bu cilt için en büyük dezavantaj, çok kısmi dokunma desteği sunmasıdır.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me