Yunanistan'da hükümet 12 ay boyunca web'de gezinme geçmişlerinin ve meta verilerin zorunlu olarak saklanmasını zorunlu kılar. Bir VPN ile, herkes çevrimiçi etkinliklerini güçlü bir VPN şifreleme katmanıyla Yunan hükümetinden gizleyebilir. Bu, Yunan vatandaşlarının dijital gizliliklerini kontrol etmelerini sağlar.


VPN Yunanistan

Yunanistan için bir VPN ayrıca herkesin gerçek IP adresini gizlemesine izin verir, bu da gerçek konumlarını ziyaret ettikleri web sitelerinden gizlemelerine izin verir. Bu, web sitesi IP izlemeyi ve hedefli reklamcılığı durdurur.

Bir VPN sunucusuna bağlanmak, VPN kullanıcılarının farklı bir ülkede gibi davranmalarına da izin verir. Bu, VPN kullanıcılarının hükümet tarafından engellenen sitelere ve denizaşırı ülkelerden coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmesine olanak tanır. Örneğin, bir VPN kullanarak Netflix aboneleri dünyanın dört bir yanından gelen içeriklerin engelini kaldırabilir. Buna, herhangi bir ülkenin Netflix sürümünden daha fazla içeriğe sahip ABD sürümü de dahildir.

VPN, gerçek internet özgürlüğüne giden yoldur.

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

Yunanistan için VPN nedir

VPN, cihazlarınıza yüklediğiniz çevrimiçi bir abonelik hizmetidir. Bir VPN kurulduktan sonra, birkaç şey yapabilirsiniz. İlk olarak, cihazlarınızdan gelen ve giden tüm verileri şifreleyebilirsiniz. Bu, İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS) Yunan hükümeti adına zorunlu veri saklama işlemini gerçekleştirmesini engelliyor.

Dijital gizliliğe ek olarak, VPN gerçek konumunuzu da gizler. Bir VPN sunucusuna bağlandığınızda, gerçek IP adresiniz VPN adresiyle maskelenir. Bu, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin gerçek IP adresinizi bilmesini engeller. Ayrıca VPN kullanıcılarının farklı bir konumda veya ülkede rol yapmalarına izin verir.

Yunanistan'da bir VPN ile ne yapabilirim??

Çoğu insan bir şeylerin kombinasyonu için bir VPN kullanır. Bazı ülkelerde hükümet çok sayıda sansür uygulamaktadır. Yunanistan'da sansür aşırı sert değil, ancak yine de engellenen bazı web siteleri ve hizmetler var.

Bazı korsan web siteleri ve torrent depoları sansürlenmiş sayfalara sahiptir. Birçok kumar sitesi de kısıtlanmıştır. Bir VPN ile bu yerel web sitesi bloklarını aşarak çevrimiçi olarak tam erişim özgürlüğü sağlayabilirsiniz.

Sınırların dışında olması gereken şeylere erişmek, para cezası, telif hakkı sahiplerinden mektup almak veya daha da kötüsü, polisle ilgili sorun yaşamamaktan kaçınmak iyi bir fikir değildir. Bu yüzden bir VPN'nin sağladığı şifreleme çok faydalıdır. Çevrimiçi olarak istediğiniz her şeyi yapmanızı ve izlenme korkusu olmadan istediğiniz içeriğin engelini kaldırmanızı sağlar.

Son olarak, birçok kişi yabancı hizmetlere ve İsteğe Bağlı Video akış hizmetlerine erişmek için bir VPN kullanır. Bunu yapmak VPN kullanıcılarının çok daha fazla içeriğe erişmesini sağlar, çünkü bu hizmetler için ABD kataloğu genellikle çok daha kapsamlıdır, yani bir VPN ile para için çok daha iyi bir değer elde edebilirsiniz.

Yunanistan'da internet sansürü

Yunan hükümeti bazı web sitelerini sansürler. Korsan sitelerdeki belirli sayfalar kısıtlanmıştır (ancak web sitelerinin tamamı değil). Bu web sitelerinde kumarla ilgili bazı bloglar gibi yaklaşık 400 kumar sitesi de kısıtlanmıştır.

Genel olarak özgür bir basına sahip olmasına rağmen, özgürlük evi Yunanistan'ın son beş yılda basın özgürlüğünde bir azalma yaşadığını bildirdi. Özellikle, basının devlet kemer sıkma önlemleri hakkında olumsuz bildirimde bulunması kısıtlanmıştır. Bir gazetecinin gizlilik hakkı Yunanistan'da da tehdit altına girdi ve gazetecilere yasal yollarla baskı uygulandı ve susturuldu.

Yunanistan içinden sansürlenmiş web sitelerine erişmek isteyen herkes için bir VPN doğal çözümdür. Muhalif siyasi görüşlerini ifade etmeyi düşünen herkes Yunanistan'da tamamen özgür olmalıdır çünkü konuşma özgürlüğü doğrudan yasaklanmamıştır. Ancak, gizliliklerini korumayı tercih eden vatandaşlar ve gazeteciler VPN şifrelemesini kullanmak isteyebilir.

VPN şifrelemesi, Yunan İnternet kullanıcılarının, web tarama alışkanlıkları hükümet adına ISP'leri tarafından toplanmadan istedikleri içeriğe erişmesine izin verir.

Yunanca bir IP adresi alın

Yunanistan'ın coğrafi kısıtlamalı hizmetlerini kullanırken gizlilik kazanmak istiyorsanız, Yunanistan'daki bir VPN sunucusuna bağlanmanız gerekecektir. Bu makalede önerilen tüm VPN'lerin verilerinizi şifreleyebilmeniz ve yine de bir Yunan IP adresi kullanarak internete erişebilmeniz için Yunanistan'da çeşitli sunucu seçenekleri vardır..

Yunan sunucuları, tatilde Yunanistan dışında olduğunuzda coğrafi kısıtlamalı çevrimiçi hizmetleri kullanmanıza da izin verir. Yani, tatildeyseniz ve çevrimiçi bankacılık yapmanız gerekiyorsa veya coğrafi olarak kısıtlanmış başka bir çevrimiçi hizmet kullanıyorsanız - Yunanistan'a VPN gönderebilir ve yeniden erişim kazanabilirsiniz!

Herkese açık WiFi için bir VPN

Hem Yunanistan içinde hem de tatildeyken halka açık WiFi'ye bağlandığınızda, bir siber suçlu tarafından saldırıya uğrama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Kötü bir şekilde uygulanan WiFi noktaları güvenli olmayabilir, WiFi'deki diğer kişilerin oturumunuza saldırmasına ve verilerinizi, şifrelerinizi ve kredi kartı ayrıntılarınızı çalmasını sağlar.

Buna ek olarak, bilgisayar korsanları tarafından kurulan sahte etkin noktalara bağlanmak mümkündür. Bu “kötü ikiz” sıcak noktalar bilerek resmi bir sıcak nokta gibi görünmek için yapılmıştır. Bu, yanlışlıkla birine bağlanmayı çok kolaylaştırır.

Bir VPN ile, kötü yapılandırılmış bir ağa veya bir siber suçluya ait kötü bir ikize bağlanmanızın önemi yoktur. Bunun nedeni, VPN tarafından sağlanan şifrelemenin, cihazınızdan İnternet'e geçerken verilerinizi hacklemesini engellemesidir. VPN, genel WiFi kullanıcıları için mevcut en iyi kişisel siber güvenlik şeklidir. Ve bir VPN ucuz olduğu için, her zaman bir tane kullanmanız önerilir..

VPN Proxy Yunanistan

Bir VPN bir tür proxy olsa da, normal bir proxy'den çok daha güvenilirdir. Ayrıca, bir VPN çok daha güvenlidir, çünkü cihazlarınızdan gelen ve giden tüm verileri otomatik olarak şifreler (yalnızca tarayıcınızdaki verilerden ziyade). Bu kılavuzdaki gibi güvenilir VPN'ler de en yeni ve en iyi şifreleme protokollerini kullanır; en üst düzeyde güvenlik ve gizlilik sağlamak.

Farklı bir konumdaymış gibi yapmak istiyorsanız, proxy yine de bir seçenektir. Ancak, en popüler çevrimiçi hizmetler artık bir proxy ile engellenemez, bu yüzden bir VPN çok daha iyi bir çözümdür. Buna ek olarak, bir VPN çok daha iyi hızlar ve güvenilirlik sağlayacaktır.

Sonuç

Bu kılavuzdaki tüm VPN'ler seçilmiştir, çünkü dünya çapında geniş bir sunucu yelpazesine sahiptirler. Bu, her zamankinden daha fazla içeriğin engelini kaldırmak için herhangi bir yerdeymiş gibi davranabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, sunucular hızlıdır, bu da HD kalitesinde akış için uygun oldukları anlamına gelir.

Bu kılavuzdaki tüm VPN'ler, güçlü gizlilik politikalarına ve güncel şifrelemeye sahip oldukları için seçilmiştir. Bu, hepsinin hem evde hem de halka açık WiFi'de ihtiyacınız olan dijital gizliliği ve güvenliği sağlamaya uygun olduğu anlamına gelir..

Neden bir VPN aradığınız önemli değil, bu makaledeki VPN sağlayıcıları iyi bir seçenektir. Her VPN biraz değişir, ancak hepsi uygun deneme teklifleri ve para iade garantisi sağlayan mükemmel hizmetlerdir.

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

Fotoğraf: akedesign / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me