İnternet, siber suçluların cihazları devralmasına ve hatta Komuta ve Kontrol sunucularından ikincil açıkları indirmesine izin veren kötü amaçlı yazılım, casus yazılım, fidye yazılımı ve truva atları gibi virüslerle doludur..

Bir zamanlar insanlar Apple'ı kullanırken daha güvende hissediyorlardı. Ancak, günümüzde Mac kullanıcılarının bile dikkatli olması gerekiyor. Bu, cihazlarını sağlam antivirüs yazılımı ile de koruması gerektiği anlamına gelir.

İster dizüstü bilgisayarınız, ister masaüstü bilgisayarınız, ister mobil cihazınız olsun, virüsten koruma yazılımınız olduğundan emin olun. Bunu yapmamak, bilgisayar korsanlarının hassas verilerinize erişmesine, sosyal medya hesaplarınıza giriş yapmasına ve banka ayrıntılarınızı, e-postalarınızı veya diğer gizli bilgilerinizi çalmasına izin veren korkunç bir enfeksiyonla sonuçlanabileceğiniz anlamına gelebilir..

Bir virüsten koruma seçmek kafa karıştırıcı olabilir, çünkü piyasada birçok farklı virüsten koruma programı vardır.?

Kullanılacak en iyi virüsten koruma programları nelerdir?

 1. F-Secure


  - Mükemmel koruma, performans ve kullanılabilirlik.

 2. McAfee Total Protection

  - Düşük bir fiyat noktasında birçok özellik sunar.

 3. Malwarebytes

  - Son derece verimli ve sistem performansını olumsuz etkilemez

En iyi Antivirüs Yazılımı 2020: Derinlemesine analiz

1. F-Güvenli

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 69.99
  / ay

Bu popüler antivirüsün mükemmel koruma, performans ve kullanılabilirlik sağladığı bilinmektedir. Yazılım hem Mac hem de Windows için kullanılabilir. Testlerde, F-Secure Antivirus mükemmel performans gösterir; kötü amaçlı yazılımların% 100'ünü sürekli engelliyor. Aslında, F-Secure 2018'de AV-TEST en iyi koruma ödülünü kazandı.

Yazılım, piyasadaki diğer bazı antivirüs programları kadar zengin özelliklere sahip olmayabilir. Bununla birlikte, bu ekstra fonksiyonların çoğunun aren olduğunu belirtmek gerekir.’t Her zaman bir virüsten koruma açısından kesinlikle gereklidir (bazen yararlı ekstralar olsa da).

Bir cihazı korumak için 35,99 $ veya üç cihazı korumak için 39,99 $ maliyetle, bağımsız virüsten koruma planını seçerseniz bu yazılım oldukça pahalıdır. Bu planı satın almak, makinelerinizi virüslere karşı taramanıza izin verir ve hepsi bu.

Bununla birlikte, şu anda F-Secure daha iyi F-Secure SAFE planını sadece 34.99 $ 'a satıyor (aslında bağımsız virüsten korumadan daha ucuz). Bu nedenle, F-Secure SAFE, aşağıdaki özelliklerle birlikte gelen mükemmel bir anlaşma olarak kabul edilebilir:

 • Gerçek zamanlı izleme
 • İndirme koruması
 • Kimlik avı koruması
 • Tarayıcı uzantısı
 • Bankacılık modu, güvenilmeyen tüm bağlantıların internetten bağlantısını keser ve bir işlem yapılırken yeniden bağlantı kurmasını engeller
 • Mac, Windows, Android ve iOS desteği
 • Firewall
 • Canlı sohbet ile mükemmel destek

Bazı antivirüs programları bilgisayarınızı biraz yavaşlatabilir - bu antivirüs yazılımı işlem gücüne aç değildir. Ayrıca, işlevlerin düzenini minimumda tutarak, kullanımı son derece kolaydır. Bu, teknik olmayan kullanıcılar için iyi bir seçenek olmasını sağlar.

Hızlı tarama işlevi varsayılan olarak ayarlanmıştır ve son derece hızlıdır - taramayı birkaç dakika içinde tamamlar. Ayarlara girmek, kullanıcılara tam bir sistem taraması yapma seçeneği sunar. Ancak, çıkarılabilir sürücüleri tarama veya özel taramalar yapmaya alışkınsanız, bu yazılım sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Belki de F-Secure'un tek dezavantajı, bazı yanlış pozitifleri işaretleme eğiliminde olduğu kadar hassas olmasıdır. Ancak, bu gerçek istismarları özleyen bir antivirüsten daha iyidir.

Öte yandan, F-Secure'u sadece SAFE planında tavsiye etmemiz gerekiyor - ki bu para için çok daha iyi bir değer ve bağımsız antivirüs planından çok daha iyi özelliklere sahip.

Genel olarak, bu işi yapan sağlam bir antivirüs. Virüslerin% 100'üne karşı koruma sağlayan bir şey isteyen teknik olmayan kullanıcılar için mükemmel şekilde uygundur.

2. McAfee Total Protection

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 34.99
  / ay

McAffee, bağımsız denetçi AV-TEST tarafından yüksek puan alan başka bir virüsten koruma yazılımıdır. 2018 yılında, koruma, kullanılabilirlik ve performans için mümkün olan en yüksek puanı aldı. Bu, güvenilir olabileceği anlamına gelir ve birkaç yıl önce bazı kötü eleştiriler aldığı doğru olsa da, şirket o zamandan beri kötü amaçlı yazılım tarama motorunu tamamen (ve başarıyla) elden geçirdi..

McAffee Total Protection ile ilgili en iyi şeylerden biri, kullanıcıların nispeten düşük bir fiyat noktasında çok sayıda özelliğe erişebilmeleridir. Kullanıcılar 10 cihazı 44.99 dolara koruyabilir (ilk yıl için - yenileme sırasında 109.99 dolar). Bu, kullanıcılara tüm cihazları ve bazı faydalı ekstralar için aktif gerçek zamanlı koruma sağlar. Yazılım CPU'da da aç değil ve çalışırken sistem performansını olumsuz etkilemeyecek.

Özellikler:

 • antivirüs
 • Otomatik güncellemeler
 • Gerçek zamanlı izleme
 • Web izleme
 • Kimlik avı koruması
 • İndirme koruması
 • Firewall
 • Dosya parçalayıcı
 • Şifre yöneticisi
 • McAffee kullanıcı arayüzü üzerinden birden fazla cihaz (Windows, macOS, iOS ve Android) desteği

McAffee'yi kullanma’Kullanıcı Arabirimi kullanıcı arabiriminin tüm özellikleri tek bir istemcide bulunduğundan antivirüs uygulamasına alışmak biraz zaman alacaktır. Kullanıcı arayüzünün üst kısmında, çeşitli sekmeler kullanıcıların şifre yöneticisine ve diğer güvenlik özelliklerine erişmesini sağlar.

Bununla birlikte, sadece küçük bir uygulama ile işlerin kolaylaştığını gördük ve kullanıcılar ortak istismar alanlarındaki virüsleri aramak için kolayca hızlı tarama yapmaya başlayabilirler. Tüm sabit disklerde kötü amaçlı yazılım aramak için tam bir sistem taraması da mevcuttur ve bundan hoşlanan veya özel gereksinimleri olan kişiler için bazı özelleştirilebilirlik de mevcuttur.

Ebeveyn denetimleri ve anti-spam özellikleri de yararlıdır ve kullanıcıların bu orta fiyatlı güvenlik paketi ile gerçekten çok fazla para aldıkları anlamına gelir. McAffee'nin tek dezavantajı, fidye yazılımı korumasının Toplam Koruma planına dahil edilmemesidir (evet, bunun ironisi’bizi kaybetmedi).

Bununla birlikte, genel olarak, bu antivirüsün düşük bir fiyat noktasında birçok özellik sunduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle McAffee, ailelere veya virüslere karşı korumaları gereken çok sayıda cihaza sahip kişiler için iyi bir virüsten koruma yazılımıdır. McAffee'nin, insanların kredi kartı bilgilerinizi sormadan Toplam Koruma planını 30 gün boyunca denemelerine izin vermesini seviyoruz.

3. Malwarebytes

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Malwarebytes, Windows makinelerinde ücretsiz olarak mevcut olduğu için dahil etmeye karar verdiğimiz mükemmel bir antivirüs programıdır. Ücretsiz kullanıcılar, bilinen kötü amaçlı yazılımların güncel bir veritabanına karşı virüs taraması yapan antivirüs yazılımına tam erişim elde eder. Bu tarama son derece verimlidir ve diğer üst düzey antivirüs programları gibi Malwarebytes sistem performansını olumsuz etkilemez

Antivirüs, önerilen minimum tarama haftada bir olmak üzere, virüsleri istediğiniz sıklıkta tarayacak şekilde ayarlanabilir. Malwarebytes hakkında güzel olan şey, özgür olmasına rağmen güncel kalmanın ve kötü amaçlı enfeksiyonlara karşı güvenilir bir şekilde korunmasının bilinmesidir..

Kuşkusuz, Malwarebytes'in ücretsiz sürümü sınırlıdır; yalnızca kullanıcıların bir virüs tarama işlevi yapmasına izin verir. Gerçek zamanlı koruma isteyen herkesin - e-postaların, web sitelerinin ve indirmelerin aktif olarak taranmasıyla - onları yıllık 39,99 $ geri alacak olan premium plana geçmesi gerekecektir. Mac, iOS veya Android cihaz için virüs korumasına ihtiyacınız varsa aynı şey geçerlidir - bunlar ücretsiz antivirüs programına erişemezler..

Yazılım için ödeme yapmak, aşağıdaki özelliklere erişmenizi sağlayarak korumanızı da artırır:

 • antivirüs
 • Web izleme
 • Otomatik güncellemeler
 • Fidye yazılımı koruması
 • Kimlik avı koruması
 • İndirme koruması
 • Disk temizleme
 • Güvenli tarama

Genel olarak, bu ücretsiz antivirüs son derece yararlıdır ve’Herkes için, dünya çapında insanların büyük çoğunluğunun hala Windows bilgisayarlarına sahip olduğunu ve çalıştığını biliyoruz. Bu nedenle, Malwarebytes, hiçbir koruma olmadan internete bağlanarak dayağı çalıştıran herkes için çalma olarak kabul edilir..

Malwarebytes, sezgisel gösterge paneli ve anlaşılması kolay kontrolleri sayesinde yeni başlayanlar için olağanüstü bir seçenek olarak kabul edilebilir. Ancak, bir antivirüs için ödeme yapmaya karar verirseniz, Drawaret'lerinde Malwarebytes'ten daha fazla kötü amaçlı yazılım yakalama eğilimi olduğu için bu listedeki daha yüksek seçeneklerden birine bağlı kalmak daha iyi olabilir..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me