Vietnam ciddi çevrimiçi sansür uygular. Sınır Tanımayan Gazetecilerden (RSF) kınamaya yol açtı. Vietnam'da yaşayan veya ziyaret eden insanlar için bu, birçok web sitesine, haber mağazasına ve çevrimiçi hizmete erişememe anlamına gelir. Vietnam VPN kullanarak, vatandaşlar dijital gizlilik ve güvenlik elde edebilirken, aynı zamanda Vietnam hükümeti tarafından kısıtlanan içeriğin engellemesini kaldırabilir.

Vietnam için VPN

Vietnam için en iyi VPN'ler

Vietnam için en iyi VPN'leri karşılaştırmak için aşağıdaki tabloya bakın. Vietnam'da neden VPN kullanmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, ayrıntıları aşağıda bulacaksınız.

 1. ExpressVPN

  - Vietnam'da gizlilik kazanmak için mükemmel bir çok yönlü hizmet

 2. NordVPN


  - Hem ucuz hem de olağanüstü - her şeyin engelini kaldırın ve Vietnam'da gizlilik kazanın

 3. IPVanish

  - İhtiyacınız olan ve hızlı yıldırım sağlayan sunuculara sahip ABD merkezli sağlayıcı

 4. TorGuard

  - Nispeten düşük bir fiyata çok sayıda olağanüstü gizlilik özelliğine sahiptir

 5. VPNArea

  - Olağanüstü müşteri desteği ile Bulgaristan'dan etkileyici bir VPN

Vietnam VPN Konuları

Vietnam VPN Konuları

Vietnam Sanal Özel Ağ (VPN) hizmeti, insanların farklı bir ülkede rol yapmalarını sağlar. Bunu yapmak, sanki Vietnam dışındaymış gibi internete erişmelerini sağlar. Sonuç olarak, Vietnam için bir VPN tüm hükümet web sitesi kısıtlamalarını atlar. Bir VPN ile Vietnam'daki herkes sansürden tamamen kurtulabilir.

Aslında, işyerleri, okullar ve ev sahipleri tarafından uygulananlar da dahil olmak üzere tüm internet bloklarının üstesinden gelmek mümkündür. Ayrıca, belirli bir ülkeye genellikle coğrafi olarak engellenen kısıtlı içeriğe ve web sitesi hizmetlerine erişim için coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelebilirsiniz (örneğin, İngiltere'nin BBC iPlayer'ı - örneğin).

Vietnam baskıcı olduğu için hükümet kısıtlamalarını atlamak riskli olabilir. Bazı VPN hizmetlerinde tehlikeli olabilir. Bu yüzden Vietnam için bir VPN seçerken dikkat etmek çok önemlidir. Uzmanlarımız, Vietnam'daki kullanım için bu kılavuzdaki tüm VPN'leri dikkatlice seçtiler. Bu önerilen VPN'ler, askeri sınıf şifreleme kullanarak sağlam dijital gizlilik sağlar.

Hükümetin baskıcı doğası nedeniyle, bir VPN kullanmak Vietnam'da tehlikeli olabilir. Putlocker veya PopcornTime gibi korsan içerik sağlayan sitelerin engellemesini kaldırmanız sizi hapse atabilir. Bir Popcorn Time VPN'nin güvenli olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, Popcorntime VPN kılavuzumuza bakın.

Piyasadaki VPN'lerin büyük çoğunluğu (yüzlerce var) eski veya kötü uygulanan şifreleme sağlar. Ayrıca tarama alışkanlıklarınızı keşfetmelerini sağlayan tehlikeli gizlilik politikaları da vardır. Vietnam'da bir VPN kullanmanın getirdiği tehlikeleri göz önünde bulundurarak: VPN seçimi çok önemlidir. Peki, Vietnam için bir VPN'nin neye ihtiyacı var??

Önemli VPN Özellikleri

Vietnam için bir VPN verilerinizi güvende tutmalıdır. Bu nedenle, VPN'nizin sıfır günlükleri veya yalnızca en düşük toplu bağlantı günlüklerini tutması çok önemlidir. Bu, Vietnam'da hiçbir zaman ücretsiz VPN'leri (örneğin, Hotspot Shield) kullanmamanız gerektiği anlamına gelir. Aslında, Vietnam için bir VPN kullanırken tamamen güvenli olmak için hizmetin aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir:VPN Güvenliği

 • Güçlü gizlilik politikası. IP adreslerini ve diğer kişisel olarak tanımlanabilir verileri depolamazlar.
 • Güçlü VPN şifrelemesi. Şifreleme güvenli olmalı ve minimum koruma standartlarımızı karşılamalıdır.
 • Killswitch. İnternet Servis Sağlayıcınıza hiçbir veri sızmamasını sağlar. Herhangi bir veri sızıntısı ISS'ye sansürlenmiş bir web sitesine eriştiğinizi bildirebilir: bu da hapis cezasına neden olabilir.
 • DNS sızıntı koruması. DNS sızıntısı, ISS'nize kısıtlanmış bir web sitesini ziyaret ettiğinizi bildirebilir. Bu yüzden Vietnam'da asla PureVPN gibi sızdıran VPN'leri kullanmamalısınız: sizi hapse indirebilirler.
 • Gizli modu. Bu teknoloji VPN gizleme teknolojisidir. VPN kullanıcılarının bir VPN kullanımını gizlemelerine izin verir. VPN trafiği şifrelenmiş olmasına rağmen (ISS hangi sitelerin ziyaret edildiğini asla bilmeyecek şekilde) - ISS'lerin bir VPN kullanımda olduğunu fark etmeleri mümkündür. Bu tek başına sizi Vietnam'daki polisle başınız belaya sokabilir. Bir VPN kullanıyorsanız, hükümetin sizden şüphelenmesi için gerekçe göstermiş olursunuz. Bu nedenle, gizli modu olan bir VPN kullanmak çok daha iyidir (VPN kullanımını normal HTTPS trafiği olarak gizlemek için).

Sunucu Konumu

Vietnam için kullanışlı bir VPN de birçok sunucu seçeneğine sahip olacak. VPN'nizden en iyi şekilde yararlanmak için, birçok farklı ülkede gibi davranmanız gerekir. Bu, web sitelerinin ve hizmetlerin çevrimiçi olarak engellenmesi söz konusu olduğunda en fazla seçeneğe sahip olmanızı sağlayacaktır..Sunucu Konumu

Önerdiğimiz VPN'lerin tümünde çok sayıda sunucu var. Bu sunucuların hepsi de süper hızlı: HD akış (örneğin YouTube videolarının engelini kaldırma veya örneğin yabancı Netflix içeriği) veya oyun oynamak gibi veri yoğun görevler yapmak için mükemmel. Özellikle Netflix için bir VPN istiyorsanız, Netflix VPN kılavuzumuza göz atın.

VPN'ler Vietnam'da yasal mı

Evet, VPN'ler Vietnam'da yasaldır. Vietnam'da VPN kullanabileceğiniz şeylerin çoğu (örneğin, kısıtlı içeriğe erişmek için web sitelerinin engellemesini kaldırma) yasa dışıdır. Ancak, VPN aboneliğinin kendisine sahip olmakta sorun yaşayamazsınız. Buna rağmen, Vietnam'daki VPN kullanımını gizlemek için genellikle VPN gizli modunu (gizleme) kullanmanızı öneririz.VPN yasallığı

Vietnam'da VPN kullanmak için önerdiğimiz minimum koruma DNS sızıntısı koruması ve bir öldürme anahtarıdır: bunlar Vietnam'da mutlak bir zorunluluktur. Önceden bir kill switch'i etkinleştirmeden asla Vietnam VPN kullanmayın.

Vietnam'da İnternet Sansürü

Vietnam’ın kısıtlayıcı hükümeti siyasi ve dini nedenlerle web sitelerini engelliyor. Aynı zamanda telif hakkı koruması konusunda da sağlam.

İnternet sansürü

Vietnam hükümeti, insanların sansürden kurtulmak için VPN'leri ve diğer kaçırma araçlarını kullanmasını istemiyor. Bu nedenle, Vietnam'da bir VPN kullanmak farklı konumlardan daha tehlikeli olabilir. Bu nedenle, bu kılavuz için bir öldürme anahtarı ve gizli modu olan VPN'ler seçtik. Vietnam'da VPN kullanırken güvende olmak için: lütfen bu özellikleri kullanın.

RSF'nin Vietnam'daki vekillerin kullanımı hakkında aşağıdaki yorumu yaptığını da belirtmek gerekir:

“Ağ altyapısının şifreli iletişimin (Derin Paket Denetimi yok) yakalanmasına izin vermediği bir ülkede anonimliklerini korumak için Vietnamlı blog yazarlarının şifreleme kullanmak için her nedenleri var. Sonuç olarak, VPN proxy'lerden daha iyi bir seçenektir. İkincisi, erişim engellemesinin atlanmasını sağlar, ancak - VPN'den farklı olarak - şifrelemez. ”

Gördüğünüz gibi, proxy'ler Vietnam'daki kişilerin sansürlenmiş web sitelerinin engellemesini kaldırmasına izin verecek. Ancak, RSF'nin açıkladığı gibi Vietnam'da proxy kullanmak bir risktir - lütfen bu listeden güvenli bir VPN'e sadık kalın.

Sosyal medya

Sosyal Medya Engelini Kaldırın

Vietnam ayrıca Facebook ve Twitter'ı da engelledi. Bir VPN ile, engellenen sosyal medya sitelerine erişmek ve kullanmak için farklı bir ülkede gibi davranabilirsiniz. Bir VPN ayrıca, Yahoo anlık mesajlaşma (kullanıcıların hükümet tarafından sansürlenen iletilere sahip olduğunu söyleyen) gibi engellenen mesajlaşmalara erişmenize ve bunları kullanmanıza izin verir..

Anonim Bloglama

Reddit gibi blog sitelerini okumak isteyen herkes bunu Vietnam için bir VPN kullanarak yapabilir. Vietnam, VoP hükümetini eleştiren blog yazan insanları da tutukladı. Bir VPN kullanarak, kullanıcılar blog sitelerine erişebilir, engellenen blogları okuyabilir ve hatta oluşturmaktan çok korkacakları bloglar yazabilirler. Bir VPN sizi kesinlikle anonim yapmasa da, gerçek IP adresinizi gizler. İsterseniz gizlilik içinde anonim bir blog yazmanıza izin verebilir.Blog

Yahoo360, Vietnam'da bulunmayan popüler bir blog sitesidir. Önerilen VPN'lerimiz Yahoo360'a erişmenize izin verecektir.

WordPress siteleri, çevrimiçi olarak en iyi ve en çeşitli blog topluluklarından bazılarıdır. Vietnam bu siteleri engelledi. WordPress'in engellemesini kaldırmak için yalnızca bu kılavuzdaki VPN'lerden birini kullanın.

Sonuç

Bu kılavuzdaki tüm VPN'ler olağanüstü gizlilik sağlar. Onlar dünyanın her yerinde bulunan mükemmel sunucuları var. Daha fazla veya daha az Asya sunucusuna ihtiyacınız olup olmadığına bağlı olarak, ilk üç VPN'ye konsantre olmak daha iyi olabilir. Vietnamca hizmetlerini kullanırken VPN'nizi kullanmak istiyorsanız, bir Vietnam IP adresine ihtiyacınız olacaktır. Bu makalede daha yüksek olan hizmetler gizliliğiniz için IP'nizi Vietnam olarak değiştirmenize izin verecektir.En İyi Vietnam VPN Sonuç

Lütfen bireysel incelemeleri dikkatlice kontrol ettiğinizden ve VPN'inizi mobil cihazlarda kullanmayı planlıyorsanız, karar verdiğiniz VPN'in mobil uygulamada bir öldürme anahtarının olduğundan emin olun. Unutmayın, hatalı bir VPN veya öldürme anahtarı olmayan bir VPN kullanmak sizi hapse indirebilir, bu yüzden lütfen dikkatli olun. Herhangi bir endişeniz veya sorunuz varsa, lütfen aşağıdan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Son olarak, diğer VPN karşılaştırma sitelerine bakarken lütfen çok dikkatli olun. Vietnam'da kullanım için PureVPN'i öneren bazı VPN karşılaştırma sitelerini fark ettim. PureVPN'in gözden geçiren tarafından DNS sızıntılarından muzdarip olduğu bulundu: sizi hapse atabilir. Vietnam için PureVPN öneren herhangi bir site görürseniz: bunlar yanlıştır ve tehlikeli çöp olduğu için bu karşılaştırma sitesini bir daha asla kullanmamayı unutmayın..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me