Umman Sultanlığı mutlak bir monarşidir. Bu demokrasi olmadığı anlamına gelir - Sultan yasaları hemen değiştirebilir.VPN Umman


Umman'daki genel yasal iklim, Arap Yarımadasının geri kalanında olduğu gibi, ifade özgürlüğünü teşvik etmiyor.

Umman'da ziyaret ettiğiniz web siteleri ve orada yazdığınız şeyler konusunda çok dikkatli olmalısınız. Yasalar çok belirsizdir, bu nedenle yetkililer istedikleri gibi onları yorumlamakta serbesttirler. Ülkede yabancı olmak tutuklama veya kovuşturmaya karşı hiçbir koruma sağlamaz.

Bu yüzden Umman için bir VPN'nin mutlak bir zorunluluk olması şaşırtıcı değil!

VPN, kimliğinizi korumanıza yardımcı olur ve meraklı gözlerin internet etkinliklerinize bakmasını engeller.

Umman için en iyi VPN'ler

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

Umman VPN Konuları

Saltanattaki tüm medya kontrollerinin temel amacı nüfusun ahlaki ve dini standartlarını korumaktır. Bu kontroller sadece internet erişimi için geçerli değildir. TV ve müzik de sıkı sansüre tabidir. Ayrıca, müthiş veya küfürlü içerik için telefon görüşmelerinin sık sık izlenmesi söz konusudur.VPN Konuları

Yetkililerin ikinci amacı, potansiyel siyasi huzursuzluğu bastırmaktır. Bütün devlet çalışanları Sultan'ın doğrudan çalışanlarıdır. Ana görevlerinden biri, nüfusu kontrol etme hakları üzerinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın onu iktidarda tutmaktır. Böylece, yurtdışındaki demokratik prosedürler hakkında olumlu bir yorum bile başınızı belaya sokabilir.

VOIP / İnternet Telefon Yasağı

Umman internet telefonculuğunu da yasaklıyor. Devlet tek sabit hattın sahibi ve işletmecisidir. Mobil hizmetler çok daha kuralsızdır. Omanis 3G hizmetlerini bir Omante bölümü olan Omanmobile veya Ooredoo'dan alabilir. Devlet ilkini işletir ve Katar Sultanı ikincisini yönetir. Omani muadili ile ifade özgürlüğü konusunda benzer görüşlere sahip. Umman'daki (Renna ve Frendi) diğer iki şirketin mobil ağlarına erişebilirsiniz, ancak ikisi de veri paketleri sunmaz.VOIP Yasağı

Skype Umman'da mevcut değildir. İkisi de Viber, IMO veya Google Hangouts değildir. Sosyal medya sitelerinde sohbet sistemleri mevcuttur, ancak sağlayıcılar ses ve video işlevlerini devre dışı bırakır. Şaşırtıcı bir şekilde, WhatsApp ve Signal zaman zaman çalışır, ancak kimse ne zaman çalışacaklarını ve ne zaman çalışmayacaklarını tahmin edemez.

İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS) uyguladığı blokları atlatabiliyorsanız yasaklı sitelere erişebilirsiniz. Ancak, Umman hem proxy sunucularını hem de Tor ağını engeller. Sanal Özel Ağlar (VPN'ler) ülkede yasal ve popülerdir. Bu nedenle, daha iyi eğlenceye erişmek veya flört, porno, gey, kumar veya siyasi siteleri ziyaret etmek istiyorsanız, bir VPN kullanmanız daha iyi olurdu.

Umman'da İnternet Kontrolleri

İnternet erişimini sadece devlete ait telefon şirketi ile Sultan'ın bir arkadaşının sahip olduğu bir mobil şirkette tutmak internet kontrollerini merkezileştirmeyi kolaylaştırır. İnternete yalnızca bilgisayarınız veya telefonunuzla bağlanabilirsiniz - ISS ile bir sözleşmeniz varsa - Omantel veya Ooredoo anlamına gelir.İnternet Kontrolleri

WiFi noktasında WiFi bağlantı noktaları yoktur. Bir internet kafede sörf yaparak anonimlik elde edemezsiniz. Bu kuruluşların sahipleri işletme ruhsatı almak zorundadır. Bu izni almak için, sahiplerin tüm ekranların merkezi olarak konumlandırılmış bir insan vigilator tarafından görülebildiğini gösteren alanın kat planlarını sunması gerekir. İnternet kafeler ayrıca yasaklanan sitelere erişimi engelleyen ağ proxy'lerini yüklemelidir. Ayrıca bilgisayarlarının tüm faaliyetlerini kaydetmelidirler..

Umman'daki İSS'ler sitelerin kara listelerini çalıştırır. Bunlar uzun bir adres listesine erişimi engeller. İzin verilmeyen sitelerde tek tek web sayfaları, uygunsuz giyinen kişilerin resimlerini içeriyorsa veya uyarı anahtar kelimeleri listelerinden birini içeriyorsa yayınlanması için de engellenebilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir McAfee bölümü tarafından bir yazılım (SmartFilter) bu kontrolleri gerçekleştirir. Orta Doğu'daki hemen hemen her hükümet Umman da dahil olmak üzere kullanımını zorlar.

Umman'da VPN Yasallığı

Umman'da VPN kullanımı yasa dışı değildir. Gerçekten de, nüfusun büyük bir yüzdesi onları kullanıyor. Ancak, Umman'daki her şeyde olduğu gibi, ne hakkında ve kime konuştuğunuz konusunda dikkatli olmalısınız. Bu, VPN'inizin çalışmasını sağlamak için yardım istemenin riskli olabileceği anlamına gelir.

Bu nedenle, kendi kendine yüklenen ve kullanımı kolay bir VPN almak önemlidir. VPN şirketinde güçlü bir müşteri destek ekibi de önemlidir. Bu, faaliyetlerinizi Umman hükümetine bildirmeyecek uzmanlardan tavsiye almanızı sağlayacaktır..

VPN'ler, taşıdıkları trafiğin hedef adresini gizledikleri için İSS'lerin temel kara liste stratejisini aşmaktadır. Bilgisayarınızdaki VPN istemci yazılımı, ev sunucusuyla bağlantı kurar. Bu bir "tünel". İstemci ve sunucu tüm iletişimleri şifreler. Bu şifreleme, kaynak ve hedef adresleri içeren başlık bilgilerini bile kapsar.

Bu nedenle, bir VPN kullanıyorsanız, internet etkinlikleriniz tamamen özel olacaktır.

Umman'da Sansürlü Eğlence

Umman'da 13 TV istasyonu var. Tüm şovları ağır bir şekilde sansürlendi. Aynı şey ülkede mevcut olan müzik için de geçerlidir. Filmler ve şovlar rahatsız edici içeriği kaldırmak için düzenlenir. Ayrıca, dünya çapında birçok popüler TV şovu Umman'da gösterilmiyor.Sansürlü Eğlence

Neyse ki, diğer ülkelerden eğlenceye internet üzerinden erişebilirsiniz. Netflix'in bir Umman şubesi bile var. Ancak, ABD'de gösterdikleri sürümü alamazsınız. Umman'daki Netflix ile eriştiğiniz eğlence kütüphanesi, orada TV'de gördüğünüz şovlara oldukça benzer.

Umman'da bir Netflix aboneliğiniz varsa, dünyanın herhangi bir yerinde Netflix'i izleyebilirsiniz. Hizmet her ülkede farklıdır. Erişebileceğiniz kitaplık, web sitesine girdiğinizde bulunduğunuz yere bağlıdır. Bu nedenle, giriş yaptığınızda ABD'deyseniz, o ülkedeki müşterilerin sunduğu tüm harika eğlencelere erişebilirsiniz..

Bu nedenle, bir VPN'niz varsa, uygun bir sunucuya bağlandıktan sonra, dünya çapında Netflix'i izleyebilirsiniz. Ancak, tüm sunucular ve sağlayıcılar bunu desteklemediğinden Netflix ile çalışan geçerli VPN'leri kontrol edin.

Sonuç

Umman'da internette neler görebileceğinizle ilgili kontrollerle sabırsızlaşabilirsiniz ve yasaklanmış web sitelerine erişmeyi umabilirsiniz. Bu incelemedeki tüm VPN'ler Umman'da iyi çalışıyor.

Kimliğinizi koruyacak ve denizaşırı akış hizmetlerine erişmenizi sağlayacaktır. Umman'daki parkurlarınızı bir VPN ile kapatmayı unutmayın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me