Web sitesi sansürü Türkiye'de büyük bir sorundur. Hükümet, İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS) AKP'yi eleştiren web sitelerini kara listeye almak için anahtar kelimeler kullanmaya zorlamaktadır. 2016'daki askeri darbe, işleri daha da kötüleştirerek hükümetin daha fazla web sitesini karartmasına neden oldu. Ayrıca, bu yılın Mart ayında, Türkiye'nin medya gözlemcisi RTUK'un daha fazla içerik sansürlemesine izin veren yeni yasalar çıkarıldı. Şimdi, yapılan erken seçimlerle, ülkedeki sansür ve sosyal medya bloklarındaki artış hakkında raporlar ortaya çıkıyor.


Türkiye için bir Sanal Özel Ağ (VPN) en iyi çözümdür. Bir VPN, web sitelerinin engellemesini kaldırır ve herkesin izlenmekten korkmadan engellenen sitelere erişmesine izin vermek için gizlilik sağlar. Bir Türkiye VPN kullanarak, vatandaşlar farklı bir ülkede gibi davranabilirler. Bu, tüm hükümet sansürünü atlamalarına ve kısıtlı elçilerle sosyal medya sitelerine erişmelerine olanak tanır

Güvenilir bir VPN şifreleme sağlar, böylece kimsenin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı söyleyememesi. Özgürlük ve dijital gizlilik: mükemmel kombinasyon!

Türkiye için En İyi VPN: Fiyat Karşılaştırması

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

VPN Nedir?

Sanal Özel Ağ, yabancı bir ülkede gibi davranmanıza izin veren çevrimiçi bir hizmettir. Türkiye dışındaki bir sunucuya bağlanarak istediğiniz web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Hükümetin sansürü güçsüzleşir, çünkü VPN bağlanır bağlanmaz gerçek IP adresinizi gizler - ve VPN'nin IP'si ile değiştirir.

Kısıtlama ne olursa olsun - bir İnternet Servis Sağlayıcısı (ISS), hükümet, işyeri, okul veya ev sahibine bağlı olsun - bir VPN ile tam erişimi yeniden kazanabilirsiniz. Aslında, başka bir ülkede gibi davranmanıza izin verdiği için, bir VPN coğrafi kısıtlamaların üstesinden bile gelebilir. Bu, BBC iPlayer'ı izlemenizi, Netflix ABD'ye erişmenizi ve isterseniz dünyanın dört bir yanından yerel spor müsabakalarını izlemenizi sağlar..

Not: ProPrivacy.com telif hakkı ihlallerini göz ardı etmez. VPN'lerin konumunuzu başka bir ülkeye taklit etmek ve böylece coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmek için kullanılabileceğinin farkında olsak da, birincil amaçları size çevrimiçi güvenlik ve gizlilik sağlamaktır. Her şeyden önce, bu yüzden bir VPN kullanmanızı öneririz.

Neden VPN'e İhtiyacım Var??

Türkiye'deki siyasi durum çok gergin. Hükümet, rejim karşıtı, din karşıtı ve / veya ahlaksız olduğunu düşündüğü web sitelerini sansürlemek için büyük çaba sarf ediyor. Erdoğan'ın katı rejiminin yarattığı balonun dışından tarafsız haberlere, web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlere erişmek isteyen vatandaşlar, gazeteciler, siyasi muhalifler ve diğerleri için doğru Türk VPN'si mükemmel bir çözümdür.

Türkiye için gerçek IP adresinizi (konum) gizlemek için bir VPN kullanmak ve güçlü askeri sınıf şifrelemesinden faydalanmak, korunan cihazlarınızdan gelen ve giden tüm verilere erişilemediği anlamına gelir. Bu nedenle, VPN rakipsiz düzeyde dijital gizlilik sağlar. Bu gizlilik ve coğrafi bilgi sızdırma yeteneği ile Türk hükümetinin izlemekten korkmadan herhangi bir web sitesine erişmek mümkündür.

Türkiye seçimleri

Erken Türkiye seçimleri gerçekleşmek üzeredir ve Türkiye içinden sansür artışıyla ilgili raporlar ortaya çıkmaktadır. Mart ayında kabul edilen yeni yasalar, medya gözlemcisinin Erdoğan hükümetini eleştiren ulusal ve uluslararası web sitesi içeriğini daha kolay engellemesine izin veriyor.

Seçimlerin yakın olması beklenmesine rağmen, Erdoğan'ın iki turluk bir başkanlık yarışı kazanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, her zamankinden daha fazla güce sahip olacak.

Bu, Türkiye'nin artan seviyelerde gözetim ve sansür yaşamaya devam etmesini büyük olasılıkla mümkün kılmaktadır. Bu nedenle, Türk vatandaşlarının seçim öncesinde, sırasında ve sonrasında bir VPN ile kendilerini korumaları son derece önemlidir..

Türk Kanunlarına Hızlı Bir Bakış

Türkiye'de internet, birkaç invaziv yasa sayesinde sıkı kontrol altında: Elektronik Haberleşme Kanunu (ECL) ve İnternet Yasası. Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK) ve Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı (PTC) bu mevzuatı uygular.

Mart ayında Türkiye'nin medya gözlemcisi RTUK'a çevrimiçi içeriği sansürlemeye gerek kalmadan daha fazla güç veren yeni yasalar çıkarıldı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü gibi kuruluşlar, Erdoğan'ın ulus üzerindeki demir yumruklu kontrolünü ciddi şekilde eleştirdi. Başarısız askeri darbe, gözetim ve sansür her ikisi de büyük ölçüde arttı. Yetkililer, rejimin davranışlarına karşı konuşmaya cesaret eden gazetecilerin yanı sıra çok sayıda Erdoğan karşıtı polisi hapsetti.

Bu aşırı ve kısıtlayıcı politikalara katılmayan ve propaganda tarafından lekelenmeyen haberleri okumak isteyen Türk vatandaşları için internet yararlı bir araçtır. Ancak, Türk hükümeti sorunlu gördüğü malzemeye erişimi kapatmak için büyük çaba sarf etti..

Türkiye için bir VPN sağladığı şifreleme nedeniyle mükemmel bir çözümdür. Bu, ISS'niz veya hükümetiniz ne yaptığınızı bilmeden internette yapmanız gereken her şeyi yapabileceğiniz anlamına gelir.

Darbeden bu yana, Türkiye Twitter, Facebook ve Youtube gibi birçok web sitesini sansürledi. Türkiye için bir VPN ile, bu web siteleri veya başkaları gelecekte tekrar engellenirse, bunlara erişmeye devam edebilirsiniz.!

Türkiye'de VPN ile Neler Yapabilirim?

Türkiye'de yasaklanan haberleri okumakla özellikle ilgilenmiyorsanız bile, bir VPN ile yapabileceğiniz birçok şey var. Türkiye için bir VPN, tüm dünyanın internetine pasaportunuzdur. Nerede yaşarsanız yaşayın coğrafi kısıtlamalar sinir bozucu. Bir VPN ile, tekrar aramak ve tekrar aramak için Google'a tekrar tıklamak zorunda kalmazsınız.

Önerdiğimiz VPN'lerde dünyanın her yerinde devasa sunucu ağları var. Bu ağlar, coğrafi kısıtlamalı web sitelerine erişmek için istediğiniz ülkeye bağlanmanıza olanak tanır.

Buna ek olarak, bir VPN gizlilik sağladığı için, korsan materyallere (TV şovları ve filmler gibi) erişmekten çekinmeyin. Bu listedeki VPN'lerin bazıları eşler arası (P2P) torrent oluşturmaya bile izin verir. Torrent siteleri için VPN kullanma hakkında daha fazla bilgi için torrentler için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın.

Dahası, spor severler VPN'leri sever, çünkü dünyanın her yerinden coğrafi kısıtlamalı yarışmaları izleyebilirler.

Türkiye'de Sansür: Hangi Web Siteleri Engelleniyor?

Türkiye, web sitelerine erişimi kısa bir süre için kısıtlama eğilimindedir. Örneğin, siyasi ayaklanma dönemlerinde Facebook, Twitter ve YouTube'u (diğer birçok site arasında) engellediği bilinmektedir. Ayrıca, hükümet, protestolar gibi siyasi kriz dönemlerinde bant genişliğini azaltmaya başvuruyor.

Geçen yılki askeri darbenin ardından, Türk hükümeti birçok web sitesine erişimi engelledi. O zamandan beri, birden fazla siteye erişimi geri yükledi. Ancak, durum çok akıcı ve Erdoğan, hükümetinin buna ihtiyaç duyduğunu hissettiği zamanlarda web sitelerini tekrar engelleyecek gibi görünüyor.

Kalıcı olarak engellenen bazı siteler arasında YouPorn, Mrstiff, The Pirate Bay, Megaupload, Deezer, Tagged, Slide ve ShoutCast sayılabilir. Google Dokümanlar, Google Çeviri, Google Kitaplar, Google Analytics ve Google Araçları dahil olmak üzere, zaman zaman Google'ın tüm web siteleri engellendi.

Zaman zaman engellenen diğer siteler arasında Google Drive, GitHub, Dropbox ve Microsoft’un OneDrive yer alır. Aslında Engelliweb.com'a göre Erdoğan hükümeti 114.000'den fazla siteyi engelledi.

Bir VPN ile, ciddi Türk sansürünün üstesinden gelebilir ve engellenen tüm web sitelerine tekrar erişebilirsiniz.

VPN'ler Yasal mı?

Türkiye'de VPN kullanmak yasa dışı değil. Bununla birlikte, içeriğin engellemesini kaldırmak ve hükümetten yaptıklarınızı gizlemek başınızı belaya sokabilir. Mevcut hükümetle ilgili sorun, bir diktatörlük olma yolunda ilerlemesidir. Polis ve hukuk sistemi Erdoğan'ın eline geçti. Dolayısıyla, hükümet ilgilendiğiniz bir kişiye karar verirse, sizi gerçekten tutuklayabilir - gerçekten yanlış bir şey yapmamış olsanız bile.

Askeri darbenin ardından binlerce vatandaş (polis memurları, hükümet çalışanları, gazeteciler, öğretmenler ve diğerleri dahil) darbeyi desteklemek için hapse atıldı. Bununla birlikte, bu insanların çoğunun asla suçlu olmadığı kanıtlanmıştır. Bunun yerine, hükümet onları uçtan uca şifreleme ile özel haberciler kullanmaya mahkum etti.

Bu nedenle, Türkiye'de bir VPN'in yasal kullanımı gri bir alandır. Bunu göz önünde bulundurarak, vatandaşların sadece yüksek güvenlikli VPN'ler kullanmaları değil, aynı zamanda bu VPN'leri nereden aldıkları konusunda da dikkatli olmaları önerilir. Ev IP adresinizden VPN aramak sizi ilgilendiğiniz bir kişi olarak işaretleyebilir. Bu nedenle, VPN'yi evinizin internet bağlantısı yerine ilk etapta almak için halka açık WiFi kullanmak faydalı olabilir. Bu biraz paranoyak görünebilir, ancak bence, değerli olabilir.

Ayrıca, VPN kullanıcıları VPN kullanımını gizlemek ve VPN bloklarını aşmak için mevcut en iyi şifrelemeyi (OpenVPN) ve VPN gizlilik modunu (VPN gizleme teknolojisi) kullanmalıdır..

VPN Blokları

Türk ISP'leri hükümet adına VPN IP adreslerini engelliyor. Bu, Türkiye'de VPN kullanmayı zorlaştırabilir. Ancak, incelememizdeki VPN'lerde binlerce IP adresi var. Ayrıca her zaman yenilerini eklerler. Bu, her zaman kullanabileceğiniz IP'ler olacağı anlamına gelir. VPN'niz çalışmıyorsa, ISS VPN güvenlik duvarını aşmak için bağlantı noktası yönlendirme veya gizleme modunu kullanmanız gerekebilir..

VPN Bloğunda Gezinme: Bağlantı noktası seçimi

ISS'ler trafiği VPN kullanımı için tarayabilir. Bir VPN kullanımını algılarsa, ISP siz VPN'yi kapatana kadar internet bağlantınızı basitçe güvenlik duvarına bağlayabilir. Neyse ki, ISS'nin VPN'yi algılamasını durdurmak için VPN gizli modunu veya bağlantı noktası seçimini kullanabilirsiniz. 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden OpenVPN İletim Kontrol Protokolü'nün (TCP) bağlantı noktası seçimi - OpenVPN trafiğini normal HTTPS olarak gizler.

HTTPS, web'de gezinme trafiğini (şifreler, giriş bilgileri vb.) Güvenli tutmak için kullanılan standart İnternet şifreleme protokolüdür. Neredeyse tüm web siteleri ve çevrimiçi hizmetler HTTPS kullandığından, İSS'ler bunu engelleyemez. Böylece bir VPN, OpenVPN'i HTTPS olarak gizlediğinde, İSS bir VPN'nin kullanıldığını bilmez. Bu, güvenlik duvarı olmaktan kurtulabileceğiniz anlamına gelir.

ISS VPN güvenlik duvarından kaçınmanın başka bir yöntemi de bir VPN'i seçimle kullanmaktır "gizli modu." Gizli mod (gizleme teknolojisi olarak da bilinir), VPN trafiğini, İSS'lerin algılayamaması için gizler. Böylece VPN'nizi engelleyemezler. Gizlilik modunun yaygın biçimleri Stunnel ve Obfsproxy'dir. Bazı VPN'lerde de başarılı bir şekilde çalışan özel gizlilik teknolojisi bulunur.

Türkiye'deki siyasi durum nedeniyle, VPN'niz engellenmemiş olsa bile VPN gizleme teknolojisini kullanmaya değer. Bunu yapmak, ISS'nizin sizi bir VPN kullanıcısı olarak işaretlemesini engelleyecektir (ve bu nedenle ilgili kişi).

Türkiye için bir VPN seçme

Türkiye için bir VPN'nin son derece güvenilir olması gerekir. Birçok VPN'in, sizinle ilgili verileri depolamasına izin veren kötü gizlilik politikaları vardır. Buradaki sorun, eğer bir hükümet VPN'den verileri teslim etmesini isterse, soruşturmaya uyma yeteneğine sahip olmasıdır..

Bu kılavuzdaki VPN'ler kullanım günlükleri ve çevrimiçi yaptıklarınızı belirlemek için kullanılabilecek bağlantı günlükleri tutmaz. Bu, bir devlet kurumu çevrimiçi olarak ne yaptığınızla ilgili kayıtlar istese bile, VPN'nin teslim edeceği hiçbir şey olmadığı anlamına gelir.

Türkiye için VPN arayan kişilerin güçlü bir gizlilik politikası, sağlam şifreleme ve bir öldürme anahtarı, sızıntı koruması ve gizli mod veya bağlantı noktası iletme gibi önemli özelliklere sahip bir VPN'e ihtiyacı vardır. Rehberimizdeki tüm VPN'ler bu önemli özelliklere sahiptir.

İyi bir VPN'in de çok sayıda sunucu konumuna ihtiyacı vardır. Bir VPN'de ne kadar çok sunucu konumu varsa, o kadar çok yer varmış gibi davranabilirsiniz. Bu size çok daha fazla özgürlük ve seçenek sunar.

Genel bir kural olarak, ücretsiz VPN hizmetleri önermiyoruz. Bunun nedeni çoğunlukla sundukları hizmetin akış, indirme ve diğer veri yoğun görevler için yeterince sağlam olmaması ve bazı servis sağlayıcıların verilerinizi en yüksek teklif verene satmasıdır. Ancak, deneme sürümü için ücretsiz bir VPN almak istediğinizden eminseniz, tüm sağlayıcıların incelendiği ve güvenilebileceği ücretsiz VPN sayfamıza göz atın..

Türkçe IP Adresi Alın

Birçok kişi, Türk web sitelerine eriştiklerinde bir VPN gizliliğini kullanmak istiyor. Türkçe bir IP adresi isteyen kişiler için, bu kılavuzdaki VPN'lerin hepsinin Türkiye içinde sunucuları vardır. Bir Türk VPN sunucusuna bağlanmak gerçek IP adresinizi (konumunuzu) gizler, ancak interneti Türkiye'deymiş gibi kullanmaya devam etmenizi sağlar. Bu, ISS'nizin ve hükümetin web tarama trafiğinizi görmesini engeller.

Sunucular ve Bağlantı Hızları

Türkiye için iyi bir VPN'in dünya çapında çok sayıda sunucusunun olması gerekir. Birçok kişi farklı bir ülkede rol yapmak için VPN kullanıyor. Bu, yerel sansürü atlamalarına izin verir. Bu makaledeki tüm VPN'lerde dünya çapında bulunan birinci sınıf VPN sunucu ağları vardır. Bu sunucular optimum seviyelerde performans gösterir. Bu, şimşek hızlandıkları ve kullanıcıların HD akışı gibi veri yoğun görevler yapmalarına izin verecekleri anlamına gelir. Bu önemlidir, çünkü birçok VPN son derece yavaştır, yani akışlı video izlemeye çalıştığınızda kullanımı çok eğlenceli değildir ve sürekli arabelleğe alma ile sonuçlanır.

Bu makalede, Türkiye için en hızlı VPN'i ve yaklaşan diğer VPN'leri bulacaksınız! Yani en hızlı VPN ihtiyacınız olan şeyse, bu VPN'ler idealdir!

Türkiye VPN Kurulumu

Türkiye için bir VPN kurmak özellikle zor değil. Bunu yapmak için şu basit adımları izleyin:

 1. Bu kılavuzdan Türkiye VPN'lerinden birini seçin. Türkiye'de kullanım için ExpressVPN'i öneriyoruz, çünkü ihtiyacınız olan her şey üst sınıf bir VPN'den geliyor. Gizlilik ve şifreleme mükemmel ve VPN'in tüm dünyada süper hızlı sunucuları var.
 2. Bağlantıyı tıklayarak favori VPN'inize gidin. Daha uzun bir süre abone olmak VPN aboneliğinin maliyetini düşürür, bu nedenle VPN'inizi tüm yıl kullanmayı düşünüyorsanız indirimden yararlanmayı unutmayın.
 3. VPN yazılımını indirin ve yükleyin. VPN yazılımı (VPN istemcisi olarak bilinir) birden çok platformda kullanılabilir, bu nedenle cihazlarınız için doğru olanı aldığınızdan emin olun. ExpressVPN eşzamanlı üç bağlantıya izin verir, böylece VPN'yi dizüstü bilgisayarınızda, tabletinizde ve akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz.
 4. Artık VPN yüklendiğine göre, ihtiyacınız olan özellikleri seçmelisiniz. Türkiye'de OpenVPN şifrelemesi, kill switch'i, otomatik bağlanma, NAT güvenlik duvarı, sızıntı koruması ve gizli modunu öneriyoruz. Bu özellikler VPN'nizin optimum gizlilik seviyelerinde çalışmasını sağlayacaktır.
 5. Listeden bir sunucu seçin ve Bağlan'a tıklayın.
 6. VPN'iniz bağlanır bağlanmaz şifreleme protokolü verilerinizi korur. Buna ek olarak, gerçek IP adresiniz gizlenir ve seçtiğiniz uzak bir konumdaymış gibi görünürsünüz.
 7. Yeni VPN'niz sayesinde internete sınırsız erişimin tadını çıkarın!

VPN bağlantınızla, istediğiniz kadar akışlı yayın yapabilir, P2P torrent yapabilir veya istediğiniz içeriğin engellemesini kaldırabilirsiniz; çünkü VPN size rakipsiz dijital gizlilik sağlar.

VPN'nizi test edin

ProPrivacy.com'da uzman ekibimiz VPN hizmetlerini düzenli olarak test ediyor ve inceliyor. Bu nedenle, bir VPN'nin hızını ve performansını kontrol etmenin en iyi yolu, bu hizmet hakkındaki incelememizi okumaktır. Karar vermek için doğru bilgileri alabilmeniz için tüm VPN'ler hakkında güncel ve tarafsız bilgiler sunmaktan gurur duyuyoruz..

ProPrivacy.com dünyanın en gelişmiş VPN hız testi altyapısına ve metodolojisine sahiptir. Bu, VPN bağlantı hızları hakkında doğru bilgi vermemizi sağlar - rakiplerimizin yapamayacağı bir şey.

Buna ek olarak, VPN'nizi kendiniz test etmek isteyebileceğinizi anlıyoruz. Bunu yapmak için, sızıntıları kontrol etmek için ipleak.net adresine gidin. Bu makaledeki VPN'ler, gizlilik açısından mükemmel oldukları için Türkiye'de kullanılmak üzere seçilmiştir, bu nedenle kesinlikle herhangi bir sızıntı tespit etmeyeceksiniz.

Size yakın bir test sunucusu seçmeyi ve VPN hızını VPN bağlı olan ve olmayan internet hızınızı kontrol etmeyi unutmayın, böylece ikisini karşılaştırabilirsiniz. Ancak, çevrimiçi hız testlerinin kusursuz olmadığını unutmayın. Size, amaca yönelik olarak kurulmuş test sunucularımız gibi doğru sonuçlar vermezler. En hızlı VPN hizmetleri için en son hız testi sonuçlarına bakmak için lütfen bu makaleye göz atın..

VPN'inizden En İyi Şekilde Yararlanma

Bu kılavuzdaki VPN sağlayıcılarının hepsi VPN endüstrisinin en tepesindedir. En iyi performans ve hız seviyelerini sağlarlar. Bununla birlikte, VPN'nizin optimum seviyelerde çalışmasını sağlamak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Gizlilik için, bu makalede daha ayrıntılı olarak kurulum kılavuzundaki talimatları izlemelisiniz. OpenVPN'in seçilmesi, kill anahtarı, sızıntı koruması ve gizli mod / port yönlendirme (443 portu üzerinden TCP) özel kalmanıza yardımcı olacaktır.

En iyi hızlar için, size daha yakın olan bir sunucuya bağlanmanız önerilir. Ancak, çoğu zaman bir Türk VPN sunucusuna veya Türkiye dışındaki bir sunucuya bağlanmanızı öneririm. Bu nedenle, size yakın olan ancak komşu bir Avrupa ülkesinde gizlilik açısından iyi bir sunucu seçin (İsviçre veya Hollanda gibi). Türkiye'de yalnızca bir VPN coğrafi kullanımı kısıtlı hizmetler kullanmanız gerekiyorsa bir VPN sunucusu kullanın, çünkü bu, VPN sunucusunun hükümet tarafından hedeflenme şansını azaltacaktır..

Bunu söyledikten sonra - endişelenecek bir şeyiniz yok, çünkü bu kılavuzdaki VPN sağlayıcıları herhangi bir günlük tutmuyor. Bu nedenle, Türk hükümeti bir VPN servisini hedeflese bile, toplanacak herhangi bir veri olmayacaktır. Yukarıdaki sadece ekstra bir önlemdir.

En İyi VPN Protokolleri

Bazı VPN protokolleri (tünel protokolleri) diğerlerinden daha iyi güvenlik ve gizlilik sağlar. Ayrıca farklı bağlantı hızları da sağlarlar. ProPrivacy.com'da, en güvenli olduğu için OpenVPN şifrelemesini kullanmanızı öneririz. Bununla birlikte, mevcut olanların bir listesi, böylece isterseniz tünel protokolleri arasında seçim yapabilirsiniz:

 • PPTP. Noktadan Noktaya Tünel Protokolü en az güvenli VPN protokolüdür. Bundan kaçınmanızı öneririz. PPTP saldırıya uğrayabilir ve bu nedenle devlet istihbarat teşkilatlarına karşı savunmasızdır. Ancak, zayıf olduğu için çok hızlı.
 • L2TP / IPsec. Katman 2 Tünel Protokolü / Internet Protokolü Güvenliği, PPTP'den daha güvenlidir, ancak biraz daha yavaştır. Gizlilik nedeniyle kullanmak için yeterince güvenlidir - ancak OpenVPN kadar güçlü değildir. iOS cihazlar genellikle iPad ve iPhone'larla yerel olarak uyumlu olduğu için L2TP / IPsec kullanıyor.
 • SSTP. Güvenli Soket Tünel Protokolü, oldukça iyi hızlar sağlayan başka bir güvenli şifreleme biçimidir. OpenVPN kadar iyi değil, ancak gizlilik için kesinlikle iyi kabul edilebilir.
 • IKEs2. Internet Key Exchange sürüm 2, nispeten hızlı ve güvenli olan başka bir şifreleme protokolüdür.
 • OpenVPN. Bu, doğru bir şekilde uygulandığında piyasadaki en iyi VPN şifrelemesidir. Bu kılavuzdaki tüm VPN'ler mükemmel bir şekilde uygular. OpenVPN şifrelemesi iki şekilde gelir: OpenVPN İletim Kontrol Protokolü (TCP) ve OpenVPN Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP). TCP gizlilik için biraz daha iyidir, ancak özel olarak akış için OpenVPN UDP'yi öneririz, çünkü daha hızlıdır.

VPN şifrelemesinin tam bir özeti için lütfen başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın.

Proxy'ler Vs. VPN'ler

Türkiye'de sansürün üstesinden gelmek için bir proxy web sitesi veya tarayıcı uzantısı proxy'si kullanabilirsiniz. Ancak, bir proxy web sitelerinin engellemesini kaldıracak olsa da, size bir VPN hizmetinin yüksek düzeyde gizlilik sağlamayacaktır. Tarayıcı uzantısına sahip içeriğin engellemesini kaldırmak istediğiniz şeyse, bazı VPN'ler hizmetlerinin bir parçası olarak tarayıcı proxy'leri sağlar. Ancak, trafiğinizi şifrelemek için OpenVPN kullanan VPN yazılımlarına bağlı kalmanızı önemle öneririz - en yüksek düzeyde dijital gizlilik elde etmenin tek yolu budur.

Mobil için VPN

Android tablet veya akıllı telefon için bir Türkiye VPN'i veya iPhone için bir iPad (iPad veya iPhone) arıyorsanız, bu kılavuzdaki VPN'ler mükemmeldir. Türkiye için önerdiğimiz tüm VPN'lerin mobil cihazlar için VPN yazılımları vardır. Mobil VPN istemcisini kurmak için dosyayı VPN'nin indirme sayfasından indirmeniz yeterlidir. Uygulama, mobil cihazınızdaki diğer tüm uygulamalar gibi çalışır. Başlatmak için hangi güvenlik ayarlarını kullanmak istediğinizi seçin ve bir sunucuya bağlayın.

Herkese açık bir WiFi etkin noktasını kullandığınızda VPN'inizi kullanmayı unutmayın. VPN, verilerinizi aynı WiFi'yi kullanarak siber suçlulardan ve bilgisayar korsanlarından koruyacaktır. VPN'in şifrelemesi, bilgisayar korsanlarının giriş bilgilerinizi, şifrelerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi çalmasını engelleyecektir.

Sonuç

Seçimler sırasında Türkiye her zamankinden daha fazla web sitesini engelliyor. Ayrıca sosyal medyada karartmalar olması bekleniyor. Çevrimiçi gizlilik isteyen ve bir dahaki sefere hazır olmak isteyen insanlar için Türkiye'nin kısıtlayıcı hükümeti web sitelerini engellediğinde, güvenilir ve yerleşik bir VPN mükemmel.

Bu makaledeki VPN'lerin kullanımı güvenlidir ve istediğiniz web sitelerinin güvenli bir şekilde engellenmesini sağlar. Ayrıca, Türkiye için önerilen tüm VPN'lerimiz güçlü şifrelemeye sahiptir ve herkese açık Kablosuz ağdayken sizi güvende tutar.

Bu makalede açıkça bilmeniz gereken her şeyle, Türkiye için bir VPN seçmek için güçlü bir konumdasınız. Bu listedeki tüm VPN'ler son derece güvenilirdir, ancak hepsi biraz farklıdır, bu yüzden lütfen seçeneklere dikkatlice baktığınızdan emin olun. Bunu yapmak, sizin için mükemmel VPN'e abone olmanızı sağlayacaktır..

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me