AB veya İsveç hükümetinin bir sonraki adımının ne zaman yürürlüğe gireceğini bir günden diğerine bilmek zordur. Hükümet veri saklama yasalarını uygulamaya koydu ve mahkemeler bunları attı.VPN İsveç

Kendinizi İsveç'teki veri saklama mevzuatının değişen kumlarından korumanın en basit yolu, ISS'nizin etkinliğinizi tanımlamasını engellemektir. İsveç'teki internet gizliliğinizi korumak için bir VPN (Sanal Özel Ağ) kullanabilirsiniz.

Ayrıca, içeriğin engellemesini kaldırmanız gerekirse, İsveç'te bir VPN'e ihtiyacınız vardır. Hızlı olan, iyi bir yazılıma ve mükemmel müşteri hizmetlerine sahip olan.

En İyi VPN İsveç

Beş yılda 150 farklı VPN şirketini inceledik ve işte buna dayanarak seçtiğimiz en iyi beş şirket. İşte buradalar.

 1. ExpressVPN


  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

İsveç VPN Konuları

Telif hakkı ihlali, İsveç'te internette yasadışı faaliyetin en önemli alanlarından biridir. The Pirate Bay'in yüksek profili sayesinde İsveç, torrent yapmak için bir üne sahiptir. İsveç hükümeti bundan hoşlanmıyor. Özellikle torrent için bir VPN arıyorsanız, torrent siteleri için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın.İsveç'te VPN Kullanımı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mahkeme kararları, İsveç'in 2012'den bu yana AB Fikri Mülkiyet Hakları Uygulama Direktifi (IPRED) uygulamasını güçlü bir şekilde güçlendirmiştir. Bu, İSS'leri müşterilerinin eşler arası (P2P) faaliyetlerinin ayrıntılarını toplamaya ve teslim etmeye zorlamaktadır. ECJ'nin ülkenin veri saklama yasalarına karşı verdiği karar, IPRED yasalarını etkilemez. Bu nedenle, İSS'ler faaliyetlerinizi izlemek ve dosya paylaşımını engellemekle yükümlüdür. Ayrıca dosya paylaşımınızı araştırmayı seçmeleri durumunda polisle işbirliği yapmakla yükümlüdürler.

İsveç için ücretsiz VPN

ProPrivacy.com'da ücretsiz VPN'lerden uzak durmanızı öneririz. Güvenilmez olma eğilimindedirler ve çoğunun gölgeli bir geçmişi vardır. Ayrıca, bir şekilde kısıtlanmıştır. Ücretsiz kullanmak istediğinizden eminseniz listemize göz atın. Ancak, İsveç'te bir sunucuya sahip olmayacaklarını unutmayın..

ISS Gözetleme

Tüm internet trafiğiniz ISS'nizin sunucularından geçer. Bu nedenle, ISS'nizin ne yaptığınızı görmesi kolaydır. Ayrıca trafiğinizi yönlendirebilir, engelleyebilir veya günlüğe kaydedebilir ve hatta yetkililere bildirebilir. Bir program, ISS bilgisayarından geçen her veri parçasını işler. Veri işleme yazılımındaki küçük değişiklikler izleme fırsatları yaratabilir. ISS, bağlantı programlarınızdan belirli verileri elde etmek için izleme programlarında anahtar kelimeler kullanır.ISS Gözetleme

İnternette dolaşan her bilgi parçasının önünde bir başlık vardır. Üstbilgi ve yük yapısı “paketi” oluşturur. Üstbilgi, paketin kaynak ve hedef adreslerini içerir. Bu bilgi, ISS'ye pakete ne olduğu konusunda anında kontrol sağlar. Daha sofistike programlar, içeriklerini okumak için paketlerin içine bakabilir. Bu inceleme paketin yolculuğunu yavaşlatmaz ve neredeyse tespit edilemez.

Yalnızca veri saklama yasaları hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Mahkeme emri, bir İSS'yi adresiniz de dahil olmak üzere üzerinizdeki tüm bilgileri teslim etmeye zorlayabilir. Polis veya gizli servis, bir İSS'den veri toplamak için trafiğinizi izlemesini isteyebilir. Mahkeme kararları, İSS'lerin soruşturma hedeflerine hangi bilgileri verdiklerini söylemelerini de önleyebilir. Böylece polis bilmeden size karşı dava açmak için veri toplayabilir.

kısma

İSS'lerin gündemleri de var. Dosya paylaşımı, bant genişliğini kullandığından ISS'leri rahatsız eder. Spotify, Netflix ve HBO Nordic'in ortaya çıkışı, İsveçlilerin çoğunun artık istedikleri eğlenceyi yasal olarak alabileceği anlamına geliyor. Ancak, müzik ve video akışı torrentde olduğu kadar bant genişliği kullanır. Bu uygulamalar için bant genişliği sağlama maliyeti ISS'lerin kar marjlarını sıkıyor.

Bir internet servisine abone olduğunuzda, reklamı yapılan bir fiyat için belirtilen hızlara kaydolursunuz. İSS bu hizmet düzeyine bağlı kalmalıdır. Aksi takdirde, sahtekarlık için dava açılabilir veya kapatılabilir.kısma

İSS'lerin aynı plana kaydolan herkese eşit davranması gerekse de, maliyetleri azaltmalarını sağlayan bir dirsek odası var. Başlık hızlarını her zaman sunmaları veya aynı bant genişliğini tüm uygulamalar için kullanılabilir hale getirmeleri gerekmez. Bu nedenle, bazı ISS'ler “kısıtlama” adı verilen bir uygulamaya girer. Belirli uygulamaların seçici yavaşlamasıdır..

Akış ve oyun bağlantılarını daha yavaş, daha ucuz bağlantılara açmak için, ISS'nin ekipmanından geçen paketleri okuyabilmesi gerekir. “Derin paket denetimi” devreye giriyor. ISS, hedef adreslerin bir kara listesini oluşturabilir. The Pirate Bay gibi belirli sitelere erişimi engelleyebilir ve Netflix bağlantılarını daha yavaş hatlara geçirebilir. VPN'ler bu stratejileri engeller.

Ayrıca bir VPN kullanarak Netflix kullanıcıları, hizmetin ABD sürümüne bağlanarak binlerce film ve TV şovunun engelini kaldırabilir. Elbette bir VPN, bölgenizde bulunmayan Youtube videolarının engellemesini kaldırmanıza ve ayrıca BBC iPlayer, hulu, Youtube içeriği ve daha fazlası gibi kısıtlı içeriğe erişmenize de olanak sağlayabilir..

VPN Anonimlik

Bilgisayarınıza indirdiğiniz VPN yazılımı paketleri şifreler. Hatta adres bilgilerini gizler. Yönlendiricilerin hedef adresi görmesi gerekir. Aksi takdirde, paketleri komşu yönlendiricilere aktaramazlar. Bu nedenle, VPN yazılımı şifreli her paketi başka bir pakete koyar ve bu dış paketi sunucusuna hitap eder. Paketlerin gönderildiği sunucu, VPN'yi açmadan önce hangi konumu seçtiğinize bağlıdır.VPN anonimitesi

Bu işleme “tünel açma” denir, çünkü yolculuğunuzun bir kısmı boyunca trafiğinizi gizler. VPN sunucusundan geçene kadar gizli kalır. Daha sonra, orijinal paket başlıkları görünür olarak hedeflenen hedefe doğru devam eder. VPN sunucusu IP adresini paketin kaynağı olarak koyar, bu nedenle onu alan sunucu gerçek konumunuzu bilmez. Bu ikinci anonimlik katmanı, denizaşırı akış ve oyun sunucularına erişmenizi sağlar. Bu siteler genellikle yurt dışından erişimi engeller. Bununla birlikte, erişmek istediğiniz akış hizmetiyle aynı ülkede bir VPN konumu seçerseniz, bu blokların etrafından dolanırsınız.

VPN Yasallığı

VPN'ler İsveç'te tamamen yasaldır. Hükümetin kalıcı bir veri saklama yasası oluşturma girişimlerine rağmen, VPN'lerde bu kuralları hiçbir zaman zorlamaya çalışmadı. Hem veri saklama yükümlülükleri hem de telif hakkı koruması için İsveç'teki tüm veri toplama sorumluluğu ISS'lere aittir.VPN yasallığı

Bu nedenle, ISS'nizin bağlantılarınızı günlüğe kaydetmesini engellemek için bir VPN kullanıyorsanız, yanlış bir şey yapmadınız. VPN'nin maskelediği faaliyetlerin yasa dışı olup olmadığı başka bir konudur.

İsveç için En İyi VPN'ler: Sonuç

İsveç hükümeti internete erişimi kontrol etmeye çalıştığında dikkatli davranmak zorundadır çünkü iktidardaki herkes yeniden seçilmek ister. İnternet erişimine sahip İsveçlilerin çok yüksek bir yüzdesi, hükümetin veri saklama ve telif hakkı kontrolü konusunu hassas bir şekilde ele alması gerektiği anlamına geliyor.En İyi İsveç VPN Sonuçları

İnterneti İsveç'te kullandığınızda, ana düşmanınız İsveç hükümeti değil, AB'dir. AB, üye devletler üzerinde yeni veri saklama yasalarını zorunlu kılmak için verilen mücadeleden vazgeçmedi. Tüm internet kontrollerini görev alanı içinde birleştirmeyi amaçlayan bir “Dijital Tek Pazar” direktifi oluşturmuştur. AB topraklarındaki farklı yasaların bu mantıklı bir şekilde birleşmesi, yeniden seçim baskısına tabi olmayan seçilmemiş komisyon üyelerinin elindeki gücün merkezileştirilmesini gizliyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, merkezileştirme yönündeki bu çaba, fikri mülkiyet haklarının uygulanması için daha sert tedbirler de içermektedir. Yerel mahkemelerin gizlilik adına icra atmalarını zorlaştıracak.

Bu nedenle, bireylerin İsveç'teki çevrimiçi gizliliklerini korumak için doğrudan adımlar atma ihtiyacı daha acil hale gelecektir. Yetkililerin önünde olun ve kendinizi şimdi koruyun! İsveç için en iyi beş VPN listemize giren hizmetler sizi internette güvende tutacak.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me