Norveç'teki internet kısıtlamaları hakkında endişelenen var mı? Sınır Tanımayan Gazeteciler düşünmüyor. Freedom House gibi konuşma baskısı gruplarının özgürlüğü de endişe etmiyor. Norveç, popüler bir anayasal monarşiye ve duyarlı bir politik sınıfa sahip kapsayıcı bir toplumdur.


Bu mutlu ülkede internet baskısının klasik nedenlerinden hiçbiri mevcut değil.Norveç VPN

AB üyeliğine karşı tekrarlanan oylara rağmen, Norveçliler AB yasalarına tabidir. Çünkü Norveç hükümeti AB direktiflerini uyguluyor. AB Veri Saklama Direktifi ve telif hakkı icra kararları torrentlerle indirmeyi tehlikeli bir alışkanlık haline getiriyor. Her ikisi de Norveç yasalarının bir parçası haline geldi.

Ayrıca akış hizmetlerine erişilmesi zor yerel lisanslama ve telif hakkı sözleşmeleri nedeniyle Netflix gibi.

Norveç için şiddetle tavsiye edilen ve Norveç'te yukarıda belirtilen sorunları çözmenize yardımcı olan beş VPN seçimimiz!

En İyi Norveç VPN Hizmetleri

İşte en iyi Norveç VPN hizmetleri - veya Norveçlilerin söylediği gibi "Norsk VPN".

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

VPN Norveç Konuları

Aşağıda, Norveç'te bir VPN kullanmanın nedenleri ve ayrıca bir VPN seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında daha ayrıntılı bilgi okuyabilirsiniz..

Norveç'te Akış ve Torrent

Norveç'te karşılaştığınız iki internet sorunu, torrent indirmelerinin yasadışı olması ve yabancı akış hizmetlerine girmenin imkansızlığıdır, bir VPN ile American Netflix Unblocked'i alabilirsiniz ve genellikle Norveç'te bulunmayan diğer tüm hizmetler.Akış Hizmetleri

Bu iki sorun Sanal Özel Ağ (VPN) kullanılarak çözülebilir. VPN, internette yaptığınız her şeyde sizi temsil eder. Bilgisayarınız ile VPN sunucusu arasında geçen trafiği korur. Bu nedenle, İnternet Servis Sağlayıcınız (İSS) torrent dizinlerine eriştiğinizi veya eşler arası (P2P) indirmeler yaptığınızı göremiyor.

VPN'lerde yeniyseniz ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm bilgiler için tek bir kullanışlı kılavuzda VPN başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın.

VPN, VPN istemcisini açarken seçtiğiniz sunucuyla aynı ülkedeymişsiniz gibi görünür. İle akış hizmetlerine girmenizi sağlar coğrafi konum erişim kısıtlamaları.

Norveç için bir VPN ararken, seçtiğiniz sağlayıcının akış videosuna erişmek istediğiniz ülkelerde sunuculara sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, kullandığınız VPN'nin etkinlik günlüğü tutmadığından emin olmanız gerekir. Bu sizi torrent indiricileri izlemeye çalıştıklarında sizi izleyen telif hakkı avukatlarından koruyacaktır. Torrent kullanırken güvende kalma hakkında daha fazla bilgi için Torrenting için en iyi VPN kılavuzumuza bakın.

Norveç'te Amerikan Netflix Nasıl Gidilir

Tahmin edebileceğiniz gibi, bir VPN de Norveç'te Amerikan Netflix almanıza izin verecektir. Tek yapmanız gereken yukarıdaki VPN sağlayıcılarından birini seçmek. Ardından bir ABD sunucusuna bağlanın ve Netflix'e istediğiniz gibi erişebilmelisiniz. Daha fazla bilgi için Netflix VPN kılavuzumuza bakın.

Norveç'te P2P İndirme

Norveç'te sellerle indirmeye çalışırken karşılaştığınız ilk engel ülke çoğu torrent dizini sitesini engelliyor. Bir Norveç mahkemesi, Eylül 2015 tarihli bir kararda yedi torrent sitesine erişimi engelledi. İSS'ler, yasağı uygulamak için bu sitelerin adreslerini Alan Adı Sunucularından kaldırır.

torrenting

Etki Alanı Adı Sistemi (DNS), insanların tarayıcılarına yazdığı web adresleri ile bu siteleri depolayan bilgisayarların gerçek internet adresleri ("IP adresleri" olarak adlandırılır) arasında çeviri yapan bir arama tablosudur. Tarayıcınız bir web sitesini barındıran bilgisayarın adresini alamıyorsa, herhangi bir sayfa isteyemez. VPN'ler, DNS sunucularına bu engelin üstesinden gelmelerini sağlar. VPN'yi açtıktan sonra, bilgisayarınız tüm internet trafiğini VPN sunucusu üzerinden yönlendirecektir. Buna DNS istekleri dahildir.

Dünyanın dört bir yanındaki ISS'lerin P2P indirmelerini kaçırmak için uyguladıkları başka bir numara da BitTorrent istemcinizin eşlerle kurduğu bağlantıları kapatmaktır. ISS, bilgisayarınıza gönderilen torrent trafiğini algıladığında, indirdiğiniz eşe bir sıfırlama komutu gönderir. Sıfırlama bağlantıyı keser, böylece herhangi bir şey indirmenin imkansız olduğunu görürsünüz.

Bilgisayarınızda VPN çalışırken bir sürüye bağlandığınızda, bilgisayarınızı terk eden tüm trafik şifrelenmiş bir durumda VPN sunucusuna gider. Bu, ISS'nin yazılımının BitTorrent protokol sinyallerini tespit etmesini imkansız hale getirir. ISS’nin bilgisayarları P2P etkinliğini algılayamazsa sıfırlama komutları gönderemezler. Bu nedenle indirme işleminiz devam edecek.

En iyi çevrimiçi gizlilik kılavuzumuzla VPN şifrelemesi ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

AB Veri Saklama Direktifi

AB, Veri Tutma Direktifini yardım telif hakkı avukatları. Avukatların belirli bir dosyayı indiren kişileri izlemesi zaman alabilir. İSS'ler müşterilerinin yaptığı bağlantıların kayıtlarını saklamazsa, avukatlar yalnızca canlı indirmeleri izleyebilirler. Bu, takip edebilecek insan sayısını önemli ölçüde azaltacaktır. Norveç'te, İSS'ler faaliyet kayıtlarını altı ay boyunca tutmakla yükümlüdür. Bu, telif hakkı avukatlarının bu kayıtlara erişim için mahkeme emri almaları için bir fırsat penceresi sunuyor.AB Veri Saklama Direktifi

Etkinlik günlükleri tüm bağlantılarınızı gösterir - nereye gittikleri, hangi bağlantı isteklerinin geldiği ve kullanılan ağ protokolü gibi bağlantının tüm özellikleri. Bu bilgiler belirli bir dosyanın indirilmesini tanımlayabilir. İnternet üzerinden yapılan tüm iletişimin üzerinde “gönderen” ve “gönderen” adresi olduğu için, telif hakkı avukatları sizi İSS'nizin hesap kayıtları üzerinden izleyebilir.

Başka bir gizlilik zayıflığı BitTorrent sistemi kimliğinizi ortaya çıkarabilir. BitTorrent istemcisinin hemen hemen her lezzetinde Peers sekmesidir. Sürüdeki herkes tüm akranlarının IP adreslerini görebilir. Bu nedenle, bir telif hakkı hukuk firmasının tek yapması gereken torrent dosyaları ile indirmek ve akranlarının adreslerini not etmektir. Daha sonra avukatların İSS'yi hangi müşterilerin kayıtlı adresleri kullandığını detaylandırmaya zorlamak için bir mahkeme emrine ihtiyaçları var.

Norveç'te Kullanılacak En İyi VPN'ler: Sonuç

VPN Norveç

VPN'ler size farklı bir yerde görünmenizi sağlayan düzgün bir numara sunuyor. Bu hizmetle, yabancı bağlantılara video göndermeyi reddeden akış hizmetlerine erişmek için başka bir ülkede görünebilirsiniz. Video akışı siteleri VPN özellikleri için istekleri tarar. Tespit ettikleri her şeyi engellerler. Bu nedenle, tüm VPN'ler size yurtdışından video akışı sağlayamaz. Norveç için en iyi beş VPN'in bu listesindeki hizmetler dünyanın en iyileri arasında ve videolara sınır ötesi erişim sağlar.

Norveç'te iken bir VPN kullanarak skoru biraz artırabilir ve internet bloklarını ve kısıtlamalarını atlayabilirsiniz.. Kendinizi internette izlenmekten koruyun ve telif hakkı avukatlarının sizi izlemesini önleyin. Norveç'te internet erişimi için bir VPN kullanın ve internetten en iyi şekilde yararlanmaya devam edin.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me