Mac için bir şifre yöneticisi kullanmak, çevrimiçi hesaplarınızın güvenli ve gizli kalmasını sağlayacaktır. Korkunç veri ihlalleri o kadar yaygın hale geldi ki şok olma güçlerini kaybettiler, ancak gizliliğiniz için ciddi bir tehdit olmaya devam ediyorlar.


Verileriniz için en iyi savunma, ziyaret ettiğiniz her web sitesi için farklı bir güçlü şifre kullanmaktır. Ve "güçlü" ile vE} [e-posta korumalı] ~ 9VuW]) C + [8 - kedinizin adı değil!

Düzinelerce, bu güvenli şifreyi hatırlamamamızın bir yolu yok. Ama neyse ki, zorunda değiliz. Bunun yerine bilgisayar programlarının bizim için ağır kaldırmayı yapmasına izin verebiliriz.

Parola yöneticileri, kullandığınız her web sitesi, uygulama ve çevrimiçi hizmet için gerçekten güvenli parolalar oluşturabilir, bunları hatırlayabilir ve bu hizmeti her kullandığınızda sizin için otomatik olarak doldurabilir. Bu nedenle, haklı olarak veri gizliliği cephaneliğinizdeki en önemli araç olarak görülmelidir. Gerçekten de, yalnızca bir gizlilik aracı kullanıyorsanız, iyi bir şifre yöneticisi olmalıdır.

Mac için en iyi Şifre Yöneticileri

Çok fazla araştırmadan sonra, Mac için en iyi beş şifre yöneticisini listeleyebiliyoruz. Aşağıda listelenen hizmetlerden herhangi biri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, bu hizmetleri neyin mükemmel kıldığının bir özeti için aşağıdaki bağlantıları tıklayın veya bu listenin altına gidin.

 1. Bitwarden

  - Mac'in en kullanıcı dostu şifre yöneticisi

 2. KeepassXC

  - Tüm Apple hesaplarınızı korumak için açık kaynaklı şifre yöneticisi

 3. RoboForm

  - macOS'u tamamlayan inanılmaz sağlam özelliklere sahiptir

 4. macOS Anahtarlık Erişimi

  - macOS'un yerleşik şifre yönetimi çözümü

 5. Passbolt

  - Üçüncü taraf doğrulaması, bunun güvenebileceğiniz bir şifre yöneticisi olduğu anlamına gelir

En İyi Mac Şifre Yöneticileri

Aşağıda Mac için en iyi şifre yöneticilerini daha ayrıntılı olarak inceledik.

1. Bitwarden

Mac'in en erişilebilir ve kullanıcı dostu şifre yöneticisi Bitwarden ile hesaplarınızı koruyun!

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

Bitwarden açık kaynaklı bir çapraz platform şifre yöneticisidir. Tüm temel özellikleri ücretsizdir, ancak bir aylık para geliştiricisini desteklemeye yardımcı olur ve birkaç güzel (ancak zorunlu olmayan) ekstra sağlar. Bunların arasında, gizlilik fanatikleri için mükemmel bir seçenek olan kendi kendine ev sahipliği yapma yeteneği de var..

Bitwarden’ana çekme o (büyük ölçüde) ücretsiz bir açık kaynak şifre yöneticisi güzel görünüyor ve onun büyük isim ticari rakipleri kadar kullanımı kolaydır. Safari, Chrome, Firefox, Vivaldi, Opera ve Brave için tarayıcı eklentileri, macOS'ta kolay ve rahat otomatik doldurmaya izin verir.

Kodu artık Cure53 tarafından tamamen denetlendi, güçlü uçtan uca şifreleme kullanıyor ve çeşitli iki faktörlü kimlik doğrulama biçimlerini destekliyor.

2. KeepassXC

Windows için KeePass'tan uyarlanan KeePassXC, selefini çeşitli şekillerde aşıyor.

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

KeePassXC, Windows için mükemmel KeePass şifre yöneticisinin resmi olmayan bir platformlar arası limanıdır. Mono'yu kullanarak orijinal KeePass'ı Mac'inize yüklemek artık mümkün, ancak KeePassXC çok daha güzel ve daha fazla görünüyor “yerli” macOS'a.

KeePassXC, KeePass'ın diğer tüm sürümleri ve çatalları ile tamamen birlikte çalışabilir ve .kbdx kaplarınızı istediğiniz bulut hizmetinde depolayarak platformlar arasında sorunsuz bir şekilde senkronize olur. Bu kapsayıcılar çok güvenlidir ve yalnızca tam uçtan uca şifreleme için yerel olarak şifresi çözülür, bu nedenle bunları güvensiz bir platform (Dropbox gibi) kullanarak senkronize etmeniz önemli değildir..

Firefox ve Chrome için tamamlayıcı bir tarayıcı eklentisi (Safari olmasa da) bu tarayıcılarda kolay otomatik doldurmaya izin vermelidir, ancak şu anda bununla ilgili sorunlar yaşıyoruz. Resmi olarak amortismana rağmen, KeePassHttp-Connector eklentisi iyi çalışmaya devam ediyor, ancak.

KeePassXC, Bitwarden kadar hoş veya kullanıcı dostu değildir ve KeePass eklentileri için destek eksikliği, onu ana programından daha az esnek hale getirir. Ancak, popüler açık kaynaklı KeePass .kbdx dosya biçimini kullanarak ücretsiz, kolay ve yüksek düzeyde güvenli platformlar arası şifre yönetimi ve senkronizasyonu için harika.

3. RoboForm

RoboForm'un şık yaklaşımı Apple estetiğine çok iyi uyuyor - şifrelerinizi kilitliyor!

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 1.79
  /ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

ProPrivacy'de, ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımların büyük hayranlarıyız, ancak gördüğümüzde mükemmelliği tanıyoruz. RoboForm, bir şifre yöneticisinin yapmasını isteyebileceğiniz her şeyi yapan şık ve şık bir çapraz platform şifre yöneticisidir.

Bu, platformlar arası ve tarayıcılar arası şifre senkronizasyonu, güvenli notlar, yer imleri, çoklu “Kimlikler” gelişmiş form doldurma, şifrelerin güvenli gönderilmesi ve senkronizasyonu ve daha fazlası için. Ücretsiz bir sürüm mevcut, ancak muhtemelen yalnızca senkronizasyon özellikleri için ayda 2 ABD doları ödemeye değer.

Tam bir Mac'e ek olarak “Güvenlik Merkezi” uygulamasında tüm RoboForm'un temel özelliklerine Safari, Firefox ve Chrome için tarayıcı eklentileri kullanılarak erişilebilir. Apple Watch için bir uygulama bile var!

RoboForm kapalı kaynaklıdır ve bir ABD şirketi tarafından işletilmektedir, ancak güçlü uçtan uca şifreleme kullanması bu noktaları akademik hale getirmelidir. RoboForm'un tescilli bir ürün olduğu gerçeğiyle yaşayabiliyorsanız, gözden geçirdiğimiz en etkileyici şifre yöneticilerinden biridir..

4. macOS Anahtarlık Erişimi

macOS Anahtarlık Erişimi rakipler kadar zengin özelliklere sahip değildir, ancak son derece erişilebilir ve kullanıma hazırdır!

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Mac'iniz varsa, zaten iyi (biraz sınırlıysa) bir şifre yöneticiniz var - macOS Keychain Access. Bu, çoğu Mac uygulamasına ve Safari giriş formuna yazarken şifreleri hatırlamak için harika bir iş çıkarır ve daha sonra gerektiğinde otomatik olarak doldurur.

Çoğu tarayıcıda ve birçok uygulamada daha yeni iOS cihazlarda sorunsuz otomatik doldurma için iOS 12+ Kimlik Doğrulama Hizmetleri çerçevesiyle entegre olarak iPhone ve iPad'inizle otomatik olarak senkronize edilir.

Özel bir Apple kullanıcısıysanız, macOS Keychain Access tüm şifre ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Ancak Apple olmayan cihazlarla senkronize etmek istiyorsanız, üçüncü taraf bir alternatif kullanmanız gerekir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, Keychain Access'in yalnızca kullanıcı adı / şifre girişleri ile ilgilenmesidir. Daha karmaşık formları otomatik olarak doldurmaz, banka ayrıntılarınızı depolamaz, şifrelerinize dosya veya notlar eklemenize veya en temel üçüncü taraf çözümlerinin bile sundukları diğer çeşitli şeylerden herhangi birine izin vermez.

5. Passbolt

Başlangıçta iş odaklı bir sağlayıcı olan Passbolt, herkes için güçlü şifre yönetimi çözümlerine sahiptir

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

Şifre yöneticisi pazarı şu anda gülünç derecede rekabetçi. Yani, her zamanki LastPass veya 1Password önerileri ile gitmek yerine (eğer maOS'da iyi’Ticari olmayan kapalı kaynaklı ürünleri düşünmeyin, ancak Bitwarden'den daha iyi bir şey yapmadığımızı hissettiğimiz), son önerimiz biraz farklı bir şey için.

Passbolt açık kaynaklı bir takım şifre yöneticisidir. Esas olarak işletmelere yöneliktir, ancak kişisel veya aile kullanımı için mükemmel çalışır. Barındırılan planlar için ücretli, ancak programın temel Topluluk Sürümü% 100 ücretsizdir ve kendi Mac donanımınızda (sanal bir makinenin içinde) veya bağımsız olarak kiralanan sunucu alanında barındırılabilir..

Passbolt tarafından kullanılan tüm kodlar açık kaynak kodludur ve üçüncü taraflarca bağımsız olarak doğrulanır. Bununla birlikte, Passbolt'un kendisinin dediği gibi, “kod inceleme çalışması asla yapılmayacak,” çoğu, kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmiş ve denetlenmiştir - ki bu harika.

Parolalar bir web arayüzü üzerinden yönetilir ve Passbolt'u büyük ölçüde platformdan bağımsız hale getirir. Tarayıcı entegrasyonu, ne yazık ki Safari olmasa da Chrome ve Firefox için eklentiler kullanılarak gerçekleştirilir. Tüm masaüstü platformlarında iyi çalışan açık kaynaklı bir ekip şifre yöneticisine ihtiyacınız varsa Passbolt'u yenmek zor.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me