Gana içinde kısıtlanmış web sitelerine erişmek istiyorsanız, Gana için bir VPN'e ihtiyacınız var. Bir VPN, yalnızca engellenen içeriğe erişmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cihazınızdan gelen ve giden tüm verileri de şifreler, bu yüzden önemli bir gizlilik aracıdır. Ne yazık ki, tüm VPN'ler Gana'da kullanım için uygun değildir. Bu kılavuzda, Gana için en iyi beş VPN'yi listeliyoruz ve bir VPN ile çevrimiçi güvenliğinizi nasıl sağlayabileceğiniz konusunda bazı yararlı ipuçları veriyoruz.

Yüzlerce VPN var, ancak hepsi Afrika pazarına hitap etmiyor. Aslında, neredeyse hiç kimse Gana'da tesislere sahip değil. Gana IP adresi alabilmeniz için Gana'da sunucuları olan birkaç kişiyi izledik. Aşağıdaki listedeki VPN'ler ayrıca yüksek hızlı güvenli sunuculara, mükemmel şifrelemeye, akış hizmetlerinin engelini kaldırmalı ve diğer harika özelliklere sahiptir..

VPN'lerde yeni misiniz? İşte bazı rehberler

VPN'lerde yeniyseniz ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzlara göz atın:

 • VPN nedir - Toplam yeni başlayan biriyseniz, VPN'in ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için bu kılavuza göz atın..
 • VPN şifreleme kılavuzu - VPN şifrelemesi ve VPN protokolleri arasındaki farklar hakkında bilmeniz gereken her şey
 • IP adresinizi değiştirme - Bir VPN'nin IP adresinizi nasıl değiştirdiği hakkında bir rehber, böylece Gana'da şu anda engellenen web sitelerinin engellemesini kaldırabilirsiniz.

Gana için en iyi VPN'ler

Bunlar İnternet tehditlerini ve bloklarını yenmenize yardımcı olacak birinci sınıf VPN'ler nereye giderseniz gidin, sadece Gana'da değil. Gana için en iyi beş VPN listemiz, internet gizliliği aramanızı daraltmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda listelenen hizmetlerden herhangi biri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları tıklayın veya ayrıntılı VPN incelemelerimize göz atın.


 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 3. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 4. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

 5. IPVanish

Bir Gana VPN için Dikkat Edilmesi Gerekenler

VPN kullanımının neden önemli olduğunu öğrenmek için aşağıdaki noktaları okumaya devam edin. Ayrıca, İtalyan yasalarının gizlilik ve güvenlik üzerindeki etkilerini vurguluyoruz.

WiFi Erişim Noktası Güvenliği

Gana çevresinde seyahat ederken, İnternet erişiminin WiFi ile daha yaygın hale geldiğini göreceksiniz. Oteller, kafeler ve ulaşım merkezlerindeki WiFi erişim noktalarına bağlanabilirsiniz. Ancak, bu sıcak noktalar bir güvenlik riski oluşturur.

Çoğu kişi WiFi erişim noktalarını çok yakından araştırmaz. Havaalanı veya otobüs istasyonu gibi bir yere gidebilir ve sizi ücretsiz olarak internete bağlayabilecek mevcut ağları kontrol edebilirsiniz. Kuruluş tarafından yönetiliyor gibi görünen ve adında "Ücretsiz" olan bir tane gördüğünüzde, hemen bağlanırsınız. Hiç kimse, WiFi erişim noktasının resmi olup olmadığını sormak için bulundukları yerin yöneticisine gitmez. Ne yazık ki, genellikle değiller.

Akıllı telefonu, dizüstü bilgisayarı veya tableti olan herkes bir WiFi erişim noktası ayarlayabilir. WiFi snooper'ın kendi WiFi erişim hesaplarını açması bile gerekmez. Bu sahte etkin noktadan giden trafik, kuruluşun sağladığı orijinal WiFi üzerinden kanalize edilir. Bu tür saldırılara “ortadaki adam” saldırısı denir. Snooper sizinle internet erişim noktası arasında oturuyor.

Sahte bir WiFi erişim noktasına bağlandığınızda, bilgisayarınız şifreleme anahtarları üzerinde anlaşır. Bunların, sizinle WiFi yönlendirici arasında seyahat ederken trafiğinizi koruyacağı varsayılmaktadır. Ancak, sahte etkin noktayı çalıştıran bilgisayar cihazınıza şifreleme anahtarını verir. Böylece snooper bağlantıdan geçen herşeyin şifresini çözebilir ve okuyabilir.

Bilgisayar programları tüm bu eylemleri gerçekleştirir. Snooper orada oturmuyor ve bilgisayarınızı terk eden her bilgiyi okumuyor. Yerine, sahte hotspot yazılımı internet trafiğinizi yönetir ve izler. Bilgisayar korsanının kimlik hırsızlığı için kişisel bilgileri toplamasını sağlar. Giriş ve banka hesabı ayrıntılarınızı toplamak için gelen web sitelerini sahte sürümlerle bile değiştirebilirler.

Gana'da İnternet Sansürü

Oldu İnternet sansürüne ilişkin yeni bir rapor yok Gana'da. Hükümetin son büyük sansür girişimi 2002 yılında geri döndü ve kırsal alanlarda aşiret huzursuzluğu ile ilgili raporları ağır bir şekilde sansürledi.

Sosyal medya siteleri popüler ve Gana'da serbestçe kullanılabilir. Ayrıca, internet telefonu ve Skype, WhatsApp ve Signal gibi sohbet uygulamaları devlet müdahalesinden muaftır.

Akış hizmetleri

Karşılaşabileceğiniz bir diğer sorun da erişim denizaşırı eğlence. Gana hükümetinin yarattığı bir mesele değil. Bunun yerine, video akışı siteleri telif hakkı sorunları nedeniyle içeriklerine denizaşırı ülkelerden erişimi engeller.

Yapabilirsin WiFi güvenliğini ve denizaşırı video erişim sorunlarını çözmek için bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanın. Bir VPN, bağlantılarınızda verilerinizi gizli tutan ekstra şifreleme oluşturur. Ayrıca, yabancı sitelerde erişim kısıtlamalarından kaçınabilirsiniz, çünkü farklı bir konumda görünebilirsiniz.

VPN nasıl çalışır??

Bir VPN sisteminin iki bölümü vardır. Var VPN istemcisi cihazınızda çalışan ve VPN sunucusu bağlantılarınızı yönetir. Müşteri iletişiminizi şifreler yalnızca VPN sunucusunun bildiği bir anahtarla. Trafiğiniz şifrelemenin şifresini çözen ve giden istekleri İnternet'e gönderen VPN sunucusu üzerinden geçer. Bu isteklerin yanıtları doğrudan bilgisayarınıza değil, VPN sunucusuna gider. Bu sunucu her şeyi şifreler ve bilgisayarınızdaki istemci yazılımına gönderir.

İstemci yazılımı, karşılık gelen VPN sunucusu dışındaki hiçbir bilgisayardan gelen mesajları kabul etmez. İki VPN öğesinin koordine ettiği fazladan şifreleme, ortadaki adam meraklılarını yener. Bilgisayar korsanları ile bir WiFi yönlendiricisi arasındaki şifrelemeyi ele geçiren bilgisayar korsanlarının endişelenmesine gerek yoktur. Snoopers, yerel WiFi şifrelemesini çözebilecek, ancak VPN'nin izniyle başka bir kırılmaz şifreleme katmanı tarafından korunan bir mesajla karşı karşıya kalacak..

VPN sunucusundan geçen trafiğinizin başka bir avantajı daha var. Bu sunucuyu kullanarak başka bir ülkede gibi davranmak. Böylece TV sitelerine sizin değil, VPN sunucusunun adresini verebilirsiniz..

VPN'lerde yeniyseniz ve bir VPN'in ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, VPN Başlangıç ​​Kılavuzu'na göz atın.

Video web siteleri yalnızca belirli ülkelere içerik sunar. DSTV gibi bazı durumlarda, hizmetleri kendi ülkeniz dışındayken izleyebilirsiniz. Ne yazık ki, ev hizmetinize erişemiyorsunuz - bunun yerine yerel sürümü alıyorsunuz. Ancak, ülkenizde bir VPN sunucusu seçerseniz, evinizdeki tüm TV istasyonlarına giriş yapabilirsiniz. Bunun nedeni, bu TV sunucularının izin verilen içeriği gerçekte bulunduğunuz ülke değil, VPN sunucusunun konumunda sunmasıdır.

dstv

İçin bir aboneliğiniz varsa DSTV Compact, DSTV Compact Plus veya DSTV Premium, DSTV Now web sitesi aracılığıyla nerede olursanız olun hizmete internet üzerinden erişebilirsiniz. DSTV'nin bu çevrimiçi sürümü yalnızca aboneliği olanlar tarafından kullanılabilir.

Yapabilirsin DSTV'yi şimdi al Şirketin, Gana dahil Afrika'nın hemen hemen tamamı hakkında bir hizmeti var. Ne yazık ki, bulunduğunuz ülkede mevcut olan DSTV sürümüne yönlendirilirsiniz. Bu nedenle, Güney Afrika veya Nijerya'da evde DSTV'niz varsa ve sonra Gana'ya seyahat ediyorsanız, DSTV Now'ı izleyebilirsiniz, ancak ' Gana sürümünü alacağım.

Evde DSTV'de beğendiğiniz şovların çoğu Gana versiyonunda da mevcut, ancak hepsi değil. Kendi ülkenizdeki bir sunucuya sahip bir VPN seçerek bu sorunu aşabilirsiniz. Güney Afrika'da yaşıyorsanız, şanslısınız - listemizdeki tüm VPN'lerin sunucuları var. Afrika'daki diğer ülkeler için, ülkenizde sunucuları olduğundan emin olmak için ilk beşimizdeki VPN'lerin her biri için sunucu listesini okuyun. VPN önerilerimizi sipariş ettik, böylece Afrika'da en çok konuma sahip sağlayıcı listenin başında yer alıyor.

Afrika'nın dışına seyahat ederseniz, DSTV Now'a erişimin tamamen engellendiğini göreceksiniz. Bununla birlikte, VPN aboneliğinin devam etmesini sağlayın. Bu şekilde, Londra'ya, New York'a veya başka bir yere uçsanız da, doğru VPN sunucu konumunu seçerek DSTV sunucusunu eve döndüğünüzü düşünmeye devam ettirebilirsiniz..

Sonuç

Gana hızla büyüyor ve birçok fırsat sunuyor.

Ne yazık ki, siz oradayken dolandırılmadığınızdan emin olmanız gerekir. Sanatçılar, yeni teknolojiyi kazanç için ilk kullananlardan biri. Sahte WiFi etkin noktaları, teknoloji meraklısı veri hırsızlarının kişisel bilgilerinize ulaşması için en erişilebilir yollardan birini sunar.

Erişim kısıtlamalarını aşın Gana'da VPN bulunan Amazon Prime, DSTV ve Netflix gibi sitelerde. Afrika'dan ayrılıp uzak yerlere seyahat ettiğinizde bile, nereye giderseniz gidin evdeki TV ile iletişiminizi sürdürün. Netflix ve Amazon Prime'ın engelini kaldırma hakkında daha fazla bilgi için VPN Netflix ve VPN Amazon Prime kılavuzlarımıza bakın..

Bir VPN ile internet teknolojisini takip edin ve internet erişiminizi açık ve güvenli tutun.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me