Dijital dünyada, hepimiz şifrelerin sürekli bir stres kaynağı olduğu konusunda hemfikiriz. Farklı siteler genellikle rastgele görünen her türlü şifre koşulunu gerektirir. Bazıları en az bir büyük harf ve bir rakam isteyecektir; diğerleri $ veya $ gibi belirli bir sembol de dahil olmak üzere en az 8 karakter gerektirir &.


Parolanızın tüm varyasyonlarını hatırlamak ne kolay ne de güvenlidir. Bilgisayar korsanları şifrelerinizden birini kırdığında, diğer hesaplarınızdan bazılarına erişirler. En kötü senaryo, e-posta hesabınıza girecek. Buradan, bu e-postaya bağlı her bir hesaba şifre sıfırlama talebinde bulunabilirler.

Neyse ki, bugün şifre yöneticilerine ve şifre uygulamalarına erişimimiz var. İlk olarak, en iyi şifre yöneticilerine bakalım ve sonra bunları ayrıntılı olarak tartışacağız.

En İyi Şifre Yöneticileri

Şifre yöneticisi pazarında rekabet şiddetli. Size en uygun hizmeti seçebilmeniz için en iyi hizmetleri topladık ve değerlendirdik! Bu şifre yöneticilerinin fiyatları yıllık 11 ila 40 dolar arasında değişmektedir. Hesaplarınızın finansal ve duygusal etkilerinin yanlış ellere düştüğünü düşünüyorsanız bu küçük bir tutardır. Ancak, fiyat bir endişe ise, listedeki bazı sağlayıcıların hizmetlerinin ücretsiz bir sürümünü sunuyoruz.

1. Dashlane

Dashlane, kapalı kaynak platformlarının tartışmasız en iyisidir, ancak anlaşılabilir bir prim maliyetiyle gelir

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.33
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

Dashlane, listeden en pahalı seçenektir, ancak ücretsiz bir plan ve 30 günlük para iade garantisi sunar. Ücretsiz plan uzun vadede geçerli olmayabilir, çünkü en fazla 50 şifrenin saklanmasına izin verir ve yalnızca bir cihazda kullanılabilir.

Dashlane premium, nispeten yüksek fiyat etiketini haklı gösteren sınırlı bir VPN hizmeti içerir. Bu, herkese açık WiFi'ye bağlandığında kullanıcıya ekstra güvenlik sağlar. Genel olarak, Dashlane çok etkileyici, en iyi şifre yöneticileri listemizdeki yerini kazanıyor.

2. Yapışkan Parola

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

StickyPassword, çeşitli nedenlerle şifre yöneticisi kalabalığından sıyrılıyor. Ücretsiz, yıllık prim ve özel ömür boyu prim planı sunarlar. Cihazın parmak izi taraması ile donatılmış olduğu sürece, serbest planı bile biyometrik kimlik doğrulamasına sahiptir.

Eğer bir hayvan aşığıysanız, Yapışkan Şifre nesli tükenmekte olan erkekleri kurtarmak için bir hayır kampanyası başlattı. Ne yazık ki, bu hizmetinin geliştirilemeyeceği anlamına gelmez. Bununla birlikte, genel olarak, iyi bir şifre yöneticisi - ömür boyu abonelik sunan şirketlere karşı her zaman dikkatliyiz.

3. NordPass

NordPass, gittikçe doygun hale gelen pazara inanılmaz derecede güçlü, kullanıcı dostu bir giriş

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 2.49
  / ay

NordPass, bağımsız bir ürün olarak veya her şey dahil bir aboneliğin bir parçası olarak sunulan NordVPN'deki insanlardan yeni gelen bir kişidir. Şirket gibi’s üzerinde hizmetler, o’Özellikle uzun vadeli planları tercih ederseniz, inanılmaz derecede rekabetçi fiyatlara sahip olabilirsiniz. Ücretsiz deneme yok, ancak kendinizi memnun hissetmiyorsanız 30 günlük tartışmasız para iadesi garantisinden yararlanabilirsiniz..

Nispeten kalabalık bir pazara inanılmaz derecede güçlü bir giriş, uçtan uca şifreleme, en popüler istemciler arasında tarayıcı uzantıları ile güçlü güvenlik ve farklı kullanıcı dostu bir yaklaşım sunuyor.

4. 1Şifre

1Password, en iyiye rakip olacak geniş bir özelliğe sahiptir, ancak eşleşen bir fiyat etiketi vardır

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.99
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

1Password daha pahalı bir şifre yöneticisidir ve’t Ücretsiz bir plan sunma. Ancak, kullanıcının 1Password'ü tanımasına yardımcı olabilecek bir deneme sürümü var.’abone olmaya karar vermeden önce özellikleri

1Password'ün tüm özelliklerini listelemek oldukça zaman alıcı olacaktır. Kısacası, kullanımı kolaydır, mükemmel çapraz uyumluluğa sahiptir ve harika bir güvenlik özelliğine sahiptir. Ancak, 1Password'ü gerçekten özel kılan şey, Apple'ın 123.000 çalışanının tümüne şifre yönetimi sağlamak için onları işe almasıdır. Şimdi, araştırmamızı yapmak istiyoruz, ancak Apple'ın 1Password'u seçmeden önce çok daha fazla faktörü ve rakibi incelediğinden eminiz..

Listede en ucuz olmayabilir, ancak 1Password, 5 ayrı kullanıcı için nispeten uygun bir 59.88 $ aile planıyla 2019'un en iyi şifre yöneticilerinden biridir..

5. RoboForm

RoboForm blok etrafında olmuştur ve hem özellik hem de estetik olarak gösterir

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 1.79
  /ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

RoboForm, şifre yöneticisi oyunundaki belki de en uzun oyuncudur, bu da uzun vadeli uygulanabilirliklerinin bir kanıtıdır. Bununla birlikte, yaşı, rakiplerine ve özelleştirilebilirliğe kıyasla özellikler açısından da gösterir. Eklenen bu seçenekler tam olarak gerekli değildir, ancak daha teknolojik olarak eğimli olanlar için ince ayar yapmak için çok şey sunar.

Yaşından dolayı, RoboForm'un birçok formu ve işlevselliği vardır. Ne yazık ki, modernleşme söz konusu olduğunda çok geride kalıyorlar. Bu, hiçbir şekilde kötü oldukları anlamına gelmez, sadece gelecekleri için umutlu değiliz. Ancak, çevrede oldukları için harika bir şifre uygulaması.

6. Keepass

KeePass bir şifre yöneticisi için en iyi güvenlikten bazılarını sunar, ancak çalışması için biraz bilgi gerektirir

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

KeePass, geniş bir özelleştirilebilirlik ve şifreleme sunan açık kaynaklı bir şifre yöneticisidir, tek sınırlaması sabit diskinizin kaç tane şifreyi saklayabileceğidir. KeePass ile hiçbir gizli maliyet veya kilitli özellik yoktur ve son derece taşınabilir bir yürütülebilir dosyadır.’Çalışmak için bir sisteme kurulması gerekmiyor.

Şifreleri yerel olarak depolayarak varsayılan olarak çevrimdışı doğası nedeniyle en güvenli olanlardan biridir. Platformlar arası senkronizasyonu kullanmak istiyorsanız, hizmeti güvenilir bir bulut depolama sağlayıcısıyla eşleştirmek ve ardından .kdbx dosyasını paylaşılan bir klasöre kaydetmek istersiniz..

KeePass değil’t En kullanıcı dostu veya erişilebilir servis, kalkmak ve çalıştırmak için dirsek gresi gerektirir. Neyse ki, süreçte size yardımcı olacak kendi KeePass Kılavuzumuz var.

7. LastPass

LastPass'in freemium yaklaşımı, satın almadan önce denemenizi sağlar

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

Diğer freemium hizmetleri gibi LastPass da bir ödeme duvarının arkasındaki bir dizi özelliği kilitler. Ancak, parolaları kaydetme, doldurma ve oluşturma ve bunlara herhangi bir cihazdan erişme, notları güvence altına alma ve paylaşma ve hesabınızı iki faktörlü kimlik doğrulaması ile kilitleme de dahil olmak üzere temel şifre yönetimi hizmetlerini kullanmak tamamen ücretsizdir..

On yıldan fazla bir süredir var olan LastPass 58 dili, tüm temel işletim sistemlerini ve çoğu tarayıcıyı desteklemektedir. Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera ve artık güncel olmayan Internet Explorer için uzantılarla, sistemler arasında çalışan ve herhangi bir zamanda birden fazla tarayıcı kullanan kişiler için en iyi ücretsiz şifre yöneticilerinden biridir..

LastPass hasn’Güvenlik açığı geçmişte en yumuşak yolculuğa sahipti ve güvenlik açıkları 2011'den bu yana birçok kez ortaya çıktı. Buna rağmen, LastPass, keşif günlerinde en son kusurların yamasını sağlayarak, en popüler keşiflerden biri olarak yerini sağlamlaştırdı. platformlar.

8. LogMeOnce

LogMeOnce, daha çok yönlü bir şifre yöneticisi için önceki sınırlamaları kaldırdı

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

Ücretsiz sürümdeki sınırlı reklamlar sayesinde, LogMeOnce artık birçok özelliği ile artık kilidi açılmış olarak istediğiniz kadar cihazda kullanılabilir. Standart şifre oluşturmanın yanı sıra, tek tıklamayla giriş işlevselliği ve kötü ve yinelenen şifreleri algılayan şifre gücü raporları sağlar.

LogMeOnce, kimlik doğrulama söz konusu olduğunda, çok yönlü iki faktörlü bir çok faktörlü metodoloji kullanır. Sadece ana şifreyi, pin kodunu ve biyometrik parmak izi kimlik doğrulamasını desteklemekle kalmaz, aynı zamanda LogMeOnce de tescilli PhotoLogin'i ekstra bir önlem olarak kullanır. Varsayılan olarak, bu, bağlı mobil cihazınız tarafından atılmadan önce 60 saniye içinde manuel olarak doğrulanması gereken kendi kendini imha eden bir resminizi çekmek için web kameranızı veya yerleşik kameranızı kullanır. Eğer yapmazsan’resimler gibi, masaüstünüzde orijinal bir görüntü kullanan görsel bir OTP kodu sayesinde PhotoLogin'i kullanmaya devam edebilirsiniz.

9. NortonPasswordManager

Norton, şifre yönetimi hizmeti ile benzersiz ama hoş bir yaklaşım benimsiyor

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

LifeLock'u kullanma’kimlik hırsızlığı koruma uzmanlığı, Symantec güvenlik uzmanları’s Norton, tamamen ücretsiz bir şifre yöneticisi hazırladı. KeePass'ın aksine, Norton Password Manager, üçüncü taraf bulut satıcılarına bakmadan desteklenen platformlar arasında senkronizasyon özelliğine sahiptir. Şifre yöneticisi doğrudan tarayıcı entegrasyonu lehine Windows ve macOS uygulamalarından vazgeçtiğinden, bunun kendi sınırlamaları vardır..

Garip bir şekilde, şifre üreticisi yerleşik bir işlev değil, doğrudan web sitesinde sağlanan bir işlevdir. Bu, mevcut en sağlam şifre üreticilerinden biri olduğu için özellikle garip küçük bir rahatsızlıktır ve şifrenizi özelleştirmenizi sağlar’s uzunluğu ve büyük harf, sayı veya noktalama işareti birleşimi. Neyse ki, bu yaklaşım, herhangi bir şifre yöneticisine sahip herhangi birinin, istedikleri takdirde bu özelliği tarayıcılarından kullanabileceği anlamına gelir..

10. Zoho Kasası

Zoho Vault, ücretsiz denemesini izlemeye devam etmek isteyip istemediğinizi size sunmak için otomatik faturalandırmadan kaçınır

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.90
  / ay

Zoho Vault nispeten yeni bir şifre yöneticisidir (veya şifre kasası demeliyiz). Kurumsal planında 15 günlük bir deneme süresi var ve eğer biterse, sizi serbest planlarına taşıyorlar. Deneme süreniz sona erdikten sonra el altında otomatik faturalandırma yapılmaz.

Ücretsiz sürümünde bile Zoho Vault ile kaç şifre saklayabileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur. Bunun dezavantajlarından biri,’t Gmail'e giriş yaparken küçük bir rahatsızlık yaratabilecek iki sayfalı girişleri yönetme. Diğer bir dezavantaj, web formu doldurma özelliklerinin olmamasıdır.

Zoho Vault’s kurumsal planı diğer çoğu şifre yöneticisinden daha ucuzdur’ standart versiyon. Diğer şeylerin yanı sıra, şifre olayları ve kullanıcı grubu yönetimi hakkında bildirim sunar. Zoho Vault son zamanlarda oyuna adım attı, bu yüzden şimdi fiyatlarını yükseltmeden önce yıllık planlarını almak isteyebilirsiniz.

Şifre Yöneticileri Nasıl Çalışır?

Parola yöneticileri, tüm farklı parolalarınızı tek bir ana parolanın arkasında saklayarak çalışır. Bu tek şifre, hatırlamanız gereken tek şifredir. Mutlak güvenliği sağlamak için hem şifreleriniz hem de ana şifreniz şifrelenir.

Çoğu şifre yöneticisi, şifreleri sizin için otomatik olarak dolduran tarayıcı uzantıları ve mobil uygulamalar sunar. Bu, özellikle genel wifi kullanırken çok uygundur. burada her zaman kamusal alana girdiğinizde kredi kartı bilgilerinize erişme tehlikesi vardır.

Parola yöneticileri ayrıca tüm cihazlarınızda parolalarınızı senkronize edebilir. İster masaüstü, mobil veya tablet cihazınızdan hesabınıza girmek isteyin, güvenilir şifre yöneticiniz sizin için doldurmaya hazır olacaktır.

Bir Parola Yöneticisi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Maliyet

Parola yöneticileri, son derece kullanışlı bir araç olmasına rağmen gülünç derecede ucuz olabilir. Ayda bir kahve fiyatı gerçekten (1-3 $). Ayrıca, çoğu şifre yöneticisi ayrıca bir deneme sürümü veya ücretsiz bir sürüm sunar. Bu, kullanıcılar paralarını masaya yatırmadan önce ürünü denemek istediklerinde yararlı olabilir.

Özellikleri

Parola yöneticileri birçok yararlı özelliğe sahiptir. Hangi şifre kasasının kullanılacağına karar verirken dikkat edilmesi gereken önemli birkaç nokta.

Şifre Üreticisi

Dahili özelleştirilebilir şifre üreticisi, şifre yöneticilerinin birçok yararlı özelliğinden sadece biridir. Sonuçta, ücretsiz çevrimiçi şifre üreticileri neredeyse güvenilir olmayabilir. Bazı siteler şifrelerde özel karakterlere izin vermez. Özel karakter içermeyen bir şifre almak için tek yapmanız gereken, oluşturmadan önce bir kutunun işaretini kaldırmaktır.

Cihaz Çapraz Uyumluluğu

Çoğu şifre yöneticisi her türlü cihazla uyumludur. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar adını! Ayrıca tüm cihazlarınızda şifrelerinizi ve kişisel verilerinizi senkronize ederek çok fazla sorun ve başarısız oturum açma tasarrufu sağlarlar. Çoğu, ailenizdeki veya şirketinizdeki kullanıcılar arasında şifreleri paylaşmanıza olanak tanır.

Otomatik doldurma

Şifre yöneticileri web siteleri için şifreyi otomatik olarak doldurur. Bu, özellikle bankanız gibi belirli bir süre sonra oturumunuzu kapatan uygulamalar için gerçekten kullanışlı bir özelliktir..

Biyometrik Güvenlik

Birçok şifre uygulaması artık parmak izinizi veya FaceID'nizi ana şifre olarak kullanmanızı sağlar. Bu nedenle, mobil cihazınızı veya tabletinizi kullanırken uygulamalara ve web sitelerine giriş yapmak kesinlikle sorunsuzdur.

Güvenlik

Şifre yöneticilerinin amacı sadece kolaylık sağlamak değildir, aynı zamanda şifrelerini güvende tutmak için kullanıcılarına büyük bir güvenlik sağlar..

TFA - İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Güvenlik önlemlerinden biri iki faktörlü kimlik doğrulamadır. Bu, kullanıcının telefonundan erişimini onaylamasını gerektirir. Bir mucize tarafından bir yabancı ana parolanızı ele geçirse bile, yine de erişim sağlayamaz. Telefonunuza ihtiyacı var ve girmek için kilidini açabiliyordu.

Şifreleme

Şifreleme ayrıca şifrelerinizin güvenli olmasını sağlamada büyük bir rol oynar. Güçlü bir parolaya ihtiyaç duymanızın nedenlerinden biridir. Açıkçası, tahmin etmenin zor olduğu gerçeğinin yanı sıra.

Ana şifre ne kadar güçlü olursa, şifrelenmesi o kadar da zor olmaz. 4 basamaklı basit bir doğum tarihi, 16 rastgele karakterden oluşan bir dize kadar karmaşık bir şekilde şifrelenemez. Elbette, şifre yöneticisinin güçlü şifreleme kullandığından emin olmanız gerekir. Şifreleme zayıf ve hacklenebilirse, bunun bir anlamı yoktur..

Kamu güvenliği

Şifre güvenliği ile ilgili en büyük sorun, herkese açık durumdayken bunları girmeniz gerekebilmesidir. Bu birkaç nedenden dolayı sorunlu olabilir. Bilgisayar korsanları genel wifi üzerinden dizüstü bilgisayarınıza veya cep telefonunuza keylogger enjekte edebilir. Kullanıcılar şifrenizi girerken kalabalık bir kafede omzunuzun üzerinden de bakabilirler.

Şifre yöneticileri, bilgilerinizi otomatik olarak doldurarak bu sorunu tamamen çözer. Keylogger'lar anahtar isabetlerinizi takip eder, bu da şifreleriniz otomatik olarak doldurulursa işe yaramaz. Ayrıca, karmaşık şifrelerinizden herhangi birine bakmanıza ve girmenize gerek kalmayacağından da son derece kullanışlıdır..

Şifre yöneticileri ne kadar güvenlidir?

Parola yöneticileri, tüm iş modelleri güven olmadan başarısız olacağından verilerinize karşı özen gösterir. Bilgileriniz genellikle mümkün olan en iyi şifreleme ile korunur, yani bir bilgisayar korsanlığı olursa güvenli olacağı neredeyse garanti edilir. Maalesef ana şifreniz için aynı şey söylenmeyebilir.

Sıfır bilgi politikasını destekleyen şifre yöneticileri ana şifrenizi veya şifreleme anahtarlarını saklamaz ve verilerinize kimin erişebileceğini kontrol etmenizi sağlar. Sıfır bilgi politikası olmayanlar, unutmanız durumunda şifrenizi kurtarma olanağı sağlar, ancak sonuç olarak çok sayıda sorun sunar. Ana şifreyi bulutta depolanırken korumak için önleyici tedbirler olmasına rağmen, yanlış ellere geçmesi imkansız değildir. Platformun menşe ülkesine bağlı olarak müdahaleci hükümetler tarafından bile talep edilebilir.

Haliyle, gerçek bir alternatif yoktur ve bir şifre yöneticisi kullanmak, yinelenen şifreleri olan çok sayıda hesabı manuel olarak yönetmekten çok daha iyidir. Güçlü, ancak unutulmaz bir ana şifre seçmeyi unutmayın, kötü amaçlı kötü amaçlı yazılımların verilerinize el atmasını önlemek ve bilinen hatalardan yararlanabileceğiniz için sisteminizi güncel tutmak için güvenilir antivirüs yazılımı kullanın..

Sonuç

Sonuç olarak, şifre yöneticileri günümüzün siber ortamında şarttır. Hem güvenlik endişeleri hem de rahatlık nedeniyle. Şifreleriniz için sadece dijital bir yapışkan nottan çok daha fazlasıdır. Bunu düşük fiyatıyla birleştirin, dava açmamak için iyi bir neden yok.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me