Reklam engelleyiciler, son yıllarda çevrimiçi alan gezintimizde önemli araçlar haline geldi ve performans, koruma ve gizliliğin artırılmasına yardımcı oldu. Çok sayıda platformda yüzlerce ürünü ortaya çıkaran popülerlikte böyle bir patlama ile, hangi reklam engelleyicinin sizin için doğru olduğunu ve hangi yollarla yardımcı olabileceğini seçmek zor olabilir.

En iyi reklam engelleyiciler nelerdir?

 1. uBlock Menşei

  - En İyi Tarayıcı Uzantısı

 2. CyberSec (NordVPN)

  - Reklam Engelleyici ile en iyi VPN

 3. AdFender

  - En İyi Masaüstü Uygulaması

 4. AdLock


  - Android için en iyi reklam engelleyici

 5. 1Blocker X

  - iOS için en iyi reklam engelleyici

 6. reklam engelleyici artı

  - Mansiyon

Bir noktada, hepimiz, çoğu zaman gelir gelirini kullanıcı memnuniyetine göre önceliklendiren şirketler tarafından dağıtılan korkunç bir reklam türü olan korkunç pop-up ile karşılaştık. Aynı şey otomatik oynatılan videolar ve animasyonlar, ses ve metinlerle ağzına kadar dolu karmaşık web siteleri, kaçınılmaz olarak yavaşlayan sistemler ve bunların bant genişliği için de söylenebilir..

Reklam engelleyiciler, müşterilerin reklamları önlemesine, yükleme sürelerini hızlandırmasına ve pil ömründen tasarruf etmesine yardımcı olabilir.

Reklamların ekranda görünmesini engelleyerek tüketicilerin markaların manipülasyonundan kaçınmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir yazılım olan adblocker'a girin. Masaüstü kullanıcıları daha hızlı yükleme web sayfalarında hemen iyileşme görüyor, ancak yararları özellikle pil ömrünü koruyan mobil ve dizüstü bilgisayar cihazlarında belirgindir..

Aracın isminin verildiği yerde işlevsellik sona erdiğini düşünmek için affedilirsiniz, ancak bazı ürünler çok daha fazlasını yapabilir. Saldırganlar zararlı kod yaymak için kullandıklarından, kullanıcıları "kötü amaçlı reklamcılık" olarak bilinen kötü amaçlı reklamlardan korumaya yardımcı olurlar. Bu, kullanıcıyı güvenliği ihlal edilmiş bir web sitesine yönlendirerek veya şüpheli olmayan kurbanlara gizli bir indirmeyi piggyback yaparak, bazı durumlarda reklamın kendisini tıklamadan yapılabilir..

Reklam engelleyiciler, web siteleri kullanıcı verilerini sifonlamaya devam ettikçe gizlilik savaşında da etkili olduğunu kanıtlıyor. Bir dizi reklam, kullanıcının yaptığı her tıklamayı izlemek, yaş, yer, arkadaşlar ve daha fazlası gibi samimi bilgileri içeren bir ilgi alanı profili oluşturmak için rezil.

Reklam Engelleyici Türleri

Her zaman olduğu gibi, tüm programlar eşit inşa edilmemiştir ve çeşitli şekillerde gelebilir. Bazı türler diğerlerinden belirgin olarak daha popüler olsa da, Chrome, Firefox veya Safari gibi tarayıcılar, Windows 10, Android veya iOS gibi işletim sistemleri ve sayısız cihaz için en iyi reklam engelleyicilerini belirlemek için artıları ve eksileri tartmak zorunludur. Orada.

Tarayıcı Uzantıları

Bir kullanıcı Google Chrome veya açık kaynak teklifleri gibi şirkete ait bir yazılım parçasını tercih ederse, hemen hemen tüm tarayıcılar reklam yazılımlarını önlemek için yerleşik reklam engelleme özellikleriyle birlikte gelir. Ne yazık ki, bu önlemler genellikle sınırlıdır ve çoğu, tarayıcının kapasitesinden en iyi şekilde yararlanmak için uzantılara yönelir.

Tarayıcı tabanlı reklam engelleyiciler, kurulumu en kolay olanıdır ve birçok özelleştirme sunar.

Şimdiye kadar en popüler reklam engelleyici türü olan uzantılar, sadece birkaç tıklamayla yüklenmek ve bir dizi özelleştirme sunmak için en kolay olanıdır. Reklamlar genellikle varsayılan olarak engellenir; bir şirketin gelirine katkıda bulunmak isterse kullanıcıların güvenilir web sitelerini manuel olarak beyaz listeye eklemek zorunda kalmalarıyla.

Tabii ki, Chromium tabanlı tarayıcılar, küresel pazarın çoğunu köşeye sıkıştıran Chrome sayesinde en büyük reklam engelleme uzantılarına sahiptir. Firefox iyi bir ürün yelpazesine sahip olsa da, gizlilik için oluşturulmuş en güvenli 5 tarayıcıda listelenen diğerleri için destek daha az ve daha fazladır. Kullanıcılar ayrıca, birçok uzantıyı kullanırken tarayıcı parmak izine karşı güvenlik açığıyla karşı karşıya kalabilir ve bu da Firefox için Canvas Defender gibi ekstra korumaya ihtiyaç duyar..

Ücretsiz mutlaka iyi değil

İlk başta, birçok reklam engelleyicinin kullanımının ücretsiz olduğu bir nimet gibi görünebilir, ancak ne yazık ki, hepsi bir tüketicinin beklediği gizlilik düzeyini güvence altına alamaz. Bazıları gelirlerini geliştirici ile paylaşmayı seçen şirketlerin reklamlarını gizli bir şekilde beyaz listeye ekleyerek para kazanırken, diğerleri bazen kullanıcıların verilerini toplayıp satarak çalışır.

Tarayıcı Uzantılarının Artıları

 • Kurulumu kolay
 • Kullanıcı dostu
 • kişiselleştirilebilir
 • Ücretli ve ücretsiz reklam engelleyicilerin geniş seçimi

Tarayıcı Uzantısının Eksileri

 • Tarayıcı başına destek aralıkları
 • Ek koruma olmadan tarayıcı parmak izine karşı güvenlik açığı
 • Bazı ücretsiz reklam engelleyiciler göründüğü kadar özel değil

Adblocker'lı VPN'ler

Sanal özel ağlar (VPN'ler), çevrimiçi gizlilik söz konusu olduğunda, aldığınız şeyi gizleme yetenekleri ile hayati önem taşır ve bu da onları reklam engelleyicilerle eşleştirmek için mükemmel bir araç yapar. Bazı geliştiriciler, hizmetlerinde reklam engelleme özellikleri sunarak ortadaki adamı ortadan kaldırarak, web'e özel olarak göz atmak için daha fazla zaman ve mükemmel yazılım için daha az zaman avlamak için ayrıldı.

Reklam engelleyicilere sahip VPN'ler kullanışlı, ancak maliyetli olabilir.

Tek elden bir dükkan olarak, kullanıcılar geleneksel bir reklam engelleyicinin tüm avantajlarını bir VPN işlevinin yanında toplarlar ve bu da reklam yazılımının bir profil oluşturmasını inanılmaz zorlaştırır. Paketler genellikle premium aboneliklerin bir parçasıdır ve bu da kullanıcının aynı anda birden fazla cihazı korumasını sağlar.

Yerleşik program ücretli bir özellik olduğundan, şirketin nasıl para kazandığına dair komik bir iş yoktur, ancak bu, bazı tarayıcı uzantılarından daha az erişilebilir olmasını sağlar. Bununla birlikte, birincil dezavantaj, işlev yalnızca VPN'ye bağlandığında etkinleştirildiği için reklam engellemenin bağımsız olarak kullanılamamasıdır.

Reklam engelleyicilere sahip VPN'lerin artıları

 • Bir VPN ile birlikte gelir
 • Gizlilik için bir durak

Reklam engelleyicili VPN'lerin eksileri

 • Premium, ücretli bir abonelik gerektirir
 • Reklam engelleyici işlevi bağımsız olarak kullanılamaz

Reklam engelleyici masaüstü uygulamaları

Reklamlardan kurtulmanın çok daha alışılmadık bir yöntemi olmasına rağmen, doğrudan masaüstlerine yüklenebilen az sayıda reklam engelleyici uygulaması var.

Masaüstü reklam engelleyicileri, birden çok tarayıcı ve uygulamadaki reklamları engeller.

Uzantılardan farklı olarak, bu programlar reklamların aynı anda birden fazla tarayıcıda görünmesini engelleme yeteneğine sahiptir - bu, birden fazla tarayıcının yüklü olması her zaman teşvik edildiğinde kullanışlıdır. Diğer uygulamalara ve Windows 10'a yapılan reklamların bile bu reklam engelleyici uygulamalarına karşı zor zamanları var.

Ayrıca, uzantıların aksine, adblocker uygulamaları, kullanılmadığında bile bellek gibi daha büyük miktarda sistem kaynağı alma eğilimindedir. Programların tamamen ücretsiz sürümleri de ücretli alternatiflerine kıyasla kısıtlı kalıyor veya gelişimin gerisinde kalıyor ve onları biraz daha az erişilebilir hale getiriyor.

Masaüstü adblocker uygulamalarının artıları

 • Birden çok tarayıcı ve programı kapsar

Desktop adblocker uygulamalarının eksileri

 • Kaynak ağır
 • Ücretsiz sürümler genellikle kısıtlanır veya güncelliğini yitirir
 • Pek bir seçim yok

Yönlendirici yüklü reklam engelleyicileri

Biraz bilgi birikimi ile, adblocker'ları özel veya sanal yönlendiricilere yüklemek ve Alan Adı Sistemi (DNS) düzeyinde reklamları engellemek mümkündür. Uygulama her bir yönlendiricinin arabirimine bağlıdır ve genellikle alternatiflerden daha zorlayıcı olsalar da, en büyük sonuçları verir.

Yönlendirici yüklü reklam engelleyiciler, reklamları sisteminize çarpmadan önce engeller ve işleri hızlı tutar.

Daha önce bahsedilen reklam engelleyiciler reklamların görünmesini engellerken, çoğu web sayfasının kullanıcının tarama geçmişine ve depolanan çerezlere göre kişiselleştirilmiş banner'ları, resimleri ve videoları indirmesini önlemek için hiçbir şey yapmaz. Bu reklamların DNS düzeyinde yüklenmesini engellemek, yalnızca performansı en üst düzeye çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda birden fazla tarayıcı yerine evdeki birden fazla cihaza hitap eder.

DNS kullanarak reklamları önlemek, genellikle kullanıcı tarafından ayarlarının ne kadar katı olduğuna göre özelleştirilebilen battaniye çapında bir bloktur. Belirli web sayfalarının kırılması ve ticari sitelerin çapraz ateşe yakalanma riski vardır; bunların her ikisi de manuel beyaz listeleme ile düzeltilebilir. Yönlendirici tabanlı hiçbir çözüm yerel kardeşleri kadar erişilebilir değildir, ancak daha önce de belirtildiği gibi, bu özellikle yönlendiricinin kullanıcı arayüzüne bağlıdır.

Yönlendirici yüklü reklam engelleyicilerin artıları

 • Tesis içindeki tüm cihazlara hitap eder
 • Reklamların yüklenmesini ve gösterilmesini durdurur

Yönlendirici yüklü reklam engelleyicilerin eksileri

 • Kurulumu kolay olabilir
 • Yönetilmesi kullanıcı dostu değil

En iyi adblocker hizmetleri

1. uBlock Menşei

En İyi Tarayıcı Uzantısı

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

uBlock Origin değil’t, her tarayıcıya hitap ediyor, ancak Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera ve diğer Chromium tabanlı tarayıcıların temel masaüstü sürümlerini desteklemiyor. Bu rekabete kıyasla hafif ve biz onları beyaz listeye almak için yalvaran, deneyimimi geliştiren web sitelerinden en az tespit mesajı ile karşılandı..

2. CyberSec (NordVPN)

Reklam Engelleyici ile En İyi VPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

CyberSec güvenlik paketi olmasa da’t Ücretsiz, NordVPN aboneliğine dahil edilir ve para için inanılmaz değer verir. Kullanıcılar, reklam engelleme ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma dahil olmak üzere en yüksek puanlı VPN hizmetimizin tüm avantajlarına erişebilir.

3. AdFender

En İyi Masaüstü Uygulaması

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 15.95
  yıl başına

AdFender artık 2.50 sürümünden itibaren ücretsiz bir sürüm sunmamakla birlikte, nispeten ucuz yıllık 19.95 $ aboneliği sayesinde Windows Vista'dan Windows 10'a kadar en iyi reklam engelleyicilerinden biri olmaya devam ediyor. En çok gizlilik odaklı tekliflerden ikisi olan Waterfox ve Pale Moon dahil çok çeşitli tarayıcılar kullanılarak denenmiş ve test edilmiştir..

4. AdLock

Android için en iyi reklam engelleyici

 • Fiyatlandırma

  itibaren 10,00 $
  / ay

AdLock’s masaüstü sürümü isn’t Yılda 22 dolar ile oldukça rekabetçi, ancak 11 dolarlık Android aboneliği bir tedavi kanıtlıyor. O’kaynaklar için mobil cihazlar için tarayıcı tabanlı alternatiflerden biraz daha yoğun olmakla birlikte, ayrı bir uygulama olarak, otomatik oynatılan videoları, pop-up'ları ve genel reklamları mobil cihazlarda engelleyebilir. Reklam engelleme hizmetlerinin Google tarafından engellenmesi’s Play Store, yani kullanıcıların bunu cihazlarına yandan yüklemeleri gerekecek.

5. 1Blocker X

İOS için en iyi reklam engelleyici

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

İOS için ilk beğenilen reklam engelleyicilerinden biri olan 1Blocker X, iPhone ve iPad cihazları için reklamları uzak tutan bir veya iki numara seçti. Safari için bir optimizasyon görevi gören 1Blocker X kazandı’t uygulamalar üzerinde çalışır, ancak içeriğin önceden indirilmesini önleyen 115.000'den fazla engelleyici kuralı ve ayarlarıyla sistem kaynaklarını kurtaracaktır. Bu, bir kerelik 4,99 ABD doları ödeme için doğrudan App Store'dan edinilebilir.

6. Adblock Plus

Mansiyon

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

ABP olarak da bilinen AdBlock Plus, Firefox için en popüler reklam engelleyici eklentisi olarak kurulan en eski uzantılardan biridir. Ne yazık ki, uzatma son yıllarda ‘Kabul Edilebilir Reklamlar’ ödeme yapan bazı reklamverenlerin beyaz listeye geçmesine olanak tanır. Bu seçenek seçeneklerde kapatılabilir, ancak bunun bir çıkar çatışması olduğu ve orada daha iyi, daha fazla özel hizmet olduğu göz önüne alındığında,’l listemizi yapmak.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me