Bir VPN yönlendirici, ev ağınızdaki birden fazla cihazı korumanın en iyi yoludur. Yönlendirici düzeyinde bir VPN ile, VPN'yi her bir makineye yüklemeye gerek kalmadan ağınızdaki her cihazı koruyabilirsiniz.

vpn yönlendirici

2020'deki en iyi VPN Router: Özet

Aşağıda önerilen VPN yönlendiricimizi bulacaksınız. Modellerden herhangi biri hakkında ayrıntılı bilgi için ilerlemeye devam edin.

 1. Linksys WRT3200ACM
  - Bu en iyi genel VPN yönlendiricisi olarak kabul edilir.
 2. Asus RT-AC5300
  - Bu, büyük evleri veya büyük miktarda cihazı olan insanlar için en uygun son derece güçlü bir yönlendiricidir.
 3. Netgear R6400
  - Para için olağanüstü değer isteyen insanlar için mükemmel sağlam bir yönlendirici.
 4. Linksys WRT1900ACS
  - Daha fazla bütçeye sahip insanlar için mükemmel bir seçim.
 5. Netgear R7800 X4S
  - Orta evler için mükemmel, ancak Amazon'daki fiyatlara kıyasla biraz pahalı (parlamayan).

VPN yönlendirici nedir?

Bir VPN yönlendirici, üzerine doğrudan VPN yerleştirilmiş bir yönlendiricidir. Bir yönlendirici VPN'niz olduğunda VPN sunucularına tüm bağlantılar yönlendiricide yönetilir.

Bir VPN istemcisi genellikle akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarlar gibi ayrı cihazlara yüklenir. Bu yazılım, her bir cihazı korumak için doğrudan VPN'ye bağlar. Öte yandan bir VPN yönlendirici ağdaki tüm cihazları korur; yazılımı her birine yüklemeye gerek kalmadan.


VPN'ler yalnızca VPN bağlantılarını yönetebilen bellenime sahip belirli yönlendiricilere yüklenebilir. Böylece her yönlendirici bir VPN yönlendiricisi olamaz.

En iyi VPN yönlendiricileri

Önerilen VPN yönlendiricilerinin derinlemesine listemiz size uygun olanı seçmenize yardımcı olacaktır:

Linksys WRT3200ACM (En İyi Genel VPN Yönlendirici)

Linksy Wrt3200 VPN Yönlendirici

 • 4 Harici Anten
 • AC3200 Mbps'ye Kadar Çift Bant

Önerilen Kullanım: Orta Ev / 6-10 Cihaz

İlk olarak bu mükemmel Linksys yönlendirici. Sadece 249 $ 'a uygun fiyatlı ve kaputun altında topladığı güç nedeniyle, bugün piyasada bulunan en çok yönlü ve uygun VPN yönlendiricisidir. Bu yönlendirici 1.8 GHz Çift Çekirdekli ARM işlemciye sahiptir ve Marvell yonga setini kullanan ilk VPN yönlendiricilerinden biridir. Oyun, akış, video görüşmeleri veya diğer veri yoğun görevler için güçlü bir yönlendiriciye ihtiyaç duyan herkes bu yönlendiriciyi şiddetle tavsiye eder.
Bunu destekle alabileceğinizi ve normal VPN fiyatıyla sadece 50 $ karşılığında tamamen yanıp sönen ve kullanıma hazır bir garanti vermenin mutlak bir çalma olduğunu düşünüyoruz.!
Kullanılabilirlik:

 1. FlashRouters (önceden yanıp sönen, VPN Gizlilik Uygulaması Dahil): 249 $

 2. Amazon (önceden yanıp sönen, Uygulama Yok, VPN Desteği Yok): 199 $

Asus RT-AC5300 (İleri Seviye Kullanıcılar İçin En İyisi)

asus rt-ac5300 vpn yönlendirici

 • Harici Antenler
 • 5300 Mbps'ye kadar Üç Bant

Önerilen Kullanım: Büyük Ev / 10+ Cihaz

Bu, büyük evler ve küçük işletmeler için mükemmel bir şekilde son derece güçlü bir yönlendiricidir. 10 cihaza kadar rahatça destekleyebilir ve sekiz harici anteni (Tri-Band WiFi sağlayan) sayesinde daha geniş bir yüzey alanına WiFi sağlayabilir. 1.4 GHz işlemcisi, gecikmesiz oyun ve yüksek kaliteli 4K akışı için amiral gemisi yönlendiricisi yapar. Bu VPN maliyetli, ancak sizin için ne ödeme olsun; en yeni özelliklere sahip bir dizi yönlendirici. Eğer güce ihtiyacınız varsa, daha fazla kendinizi yormayın!

Kullanılabilirlik:

 1. FlashRouters (önceden yanıp sönen, VPN Gizlilik Uygulaması Dahil): 479 $
 2. Amazon (Önceden yanıp sönmemiş, Uygulama Yok, VPN Desteği Yok): 350 $

Netgear R6400 (En İyi Değerli VPN yönlendirici)

netgear r6400 vpn yönlendirici

 • Gigabit ethernet hızları
 • Harici anten

Önerilen Kullanım: Küçük Ev / En fazla 5 Cihaz bu.

Netgear’ın yönlendiricisi, ucuz olan pratik bir şeye ihtiyaç duyan herkes için mükemmel bir seçimdir. Kablosuz-G ve Wireless-N cihazları için tam destek sağlarken, yönlendirici de Kablosuz-AC standartları için onaylanmıştır. R6400, güçlü bir Çift Çekirdekli 1 GHz Broadcom CPU dahili işlemcisi ile 5 cihaza kadar çalışabilecek kadar güçlü olmasını sağlar. Ayrıca, akış gerçekleştirme konusunda endişeleriniz varsa; Bu VPN, 4K'yı sorunsuz bir şekilde ele alacak.

Kullanılabilirlik:

 1. Flash yönlendiriciler (önceden flash edilmiş, VPN Privacy App Included)
 2. Amazon (önceden yanıp sönmüş, Uygulama Yok, VPN Desteği Yok): Yok

Linksys WRT1900ACS

linksy wrt 1900 vpn yönlendirici

 • 1,6 GHz çift çekirdekli
 • 4 harici anten

Önerilen Kullanım: Küçük Ofis / Orta Ev / 4-7 Cihazlar

Bu VPN, standart olarak tamamen yanıp sönmeye ve kullanıma hazır hale gelmek için fiyat soran fiyattan sadece 55 $ daha fazla olduğu düşünüldüğünde para için olağanüstü bir değerdir. Önceki modellerden gelen deneyimlere dayanarak, Linksys'in WRT1900ACS dört harici antene sahip güçlü bir yönlendiricidir. 1,6 GHz Çift Çekirdekli ARM işlemci, oyun, akış, video görüşmeleri veya yoğun veri için yönlendirici VPN arayanlar için mükemmeldir görevler. Ayrıca, DD-WRT WRT1900ACv2'ye yükseltildiği için OpenVPN bağlantılarına izin verir.

Kullanılabilirlik:

 1. Flash yönlendiriciler (DD-WRT Yüklendi, VPN Gizlilik Uygulaması Dahil, Garanti + Destek): 249 $
 2. Amazon (önceden yanıp sönen, Uygulama Yok, VPN Desteği Yok): 195 $

Netgear R7800 X4S

netgear r7800 vpn yönlendirici

 • 4 harici anten
 • MU-MIMO ve Quad Stream teknolojisi

Önerilen kullanım: Büyük Daire / Orta Ev / 5-9 Cihazlar

Bu Netgear yönlendirici tüketiciler arasında son derece popüler. R7000 Nighthawk adı verilen popüler bir yönlendirici modelinin hardcore büyük kardeşi. R7800 gelişmiş kablolu bağlantı sağlar ve geleceğe dönük olarak kabul edilir. Yönlendiricinin 4 güçlü harici anteni ve 1,7 GHz Çift Çekirdekli İşlemcisi vardır - bu, attığınız her şeyi işleyebilecek kadar güçlü hale getirir.

Kullanılabilirlik:

 1. FlashRouters (DD-WRT Yüklendi, VPN Gizlilik Uygulaması Dahil, Garanti + Destek): 349 $
 2. Amazon (önceden yanıp sönen, Uygulama Yok, VPN Desteği Yok): 175 $

Bir yönlendiriciye VPN nasıl yüklenir

Bir yönlendiriciye VPN yüklemek modele bağlı olarak değişir Ancak temel bir taslak aşağıdaki gibidir:

 1. Üreticinin talimatlarını kullanarak yönlendiricinin kontrol paneline erişin.
 2. Yönlendiricinin VPN istemcisine erişin ve sağlayıcınızın sunucu ayrıntılarını ve diğer gerekli bağlantı ayrıntılarını ekleyin. VPN'nizin web sitesinde bunun için kılavuzlar olacak.
 3. İstediğiniz VPN sunucusuna VPN bağlantısını başlatın
 4. Yönlendirici VPN sunucusuna bağlandığına göre, evinizdeki tüm cihazlar bu konumda görünüyor. Buna ek olarak, dijital gizlilik sağlamak için hepsi şifreleme ile korunuyor.

VPN Yönlendiriciyi Yapılandırma

Hemen hemen tüm DD-WRT destek VPN yapıları PPTP protokolünü kullanır. Bununla birlikte, bu çok güvenli değildir ve genellikle OpenVPN kullanmak daha iyidir. DD-WRT için temel çerçeve OpenVPN'i destekler, ancak tüm yönlendiriciler bunu yapan yapıları desteklemez. Bu nedenle, satın almadan önce bunun sizin için önemli olup olmadığını kontrol etmek her zaman en iyisidir.

Birçok VPN sağlayıcısı, yönlendiriciler için kurulum kılavuzları sağlar, ancak bazıları yalnızca PPTP için destek sağlar.

İpucu: VPN yönlendirici almanın en kolay yolu, önceden yanıp sönen bir tane satın almaktır!

Farklı VPN Yönlendirici Türleri

DD-WRT

DD-WRT, varsayılan programlamayla yönlendiricilere getirilen kısıtlamaları ortadan kaldıran Linux tabanlı bir üretici yazılımı çözümü geliştirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir projedir.

DD-WRT'yi yönlendiricinize yüklemek, işletme düzeyinde bir yönlendiricinin tam işlevselliğini sağlar, ancak maliyeti yoktur. Tüm bu avantajların tam listesi bu makale için çok uzun olacaktır, daha fazla bilgi için DD-WRT yönlendirici sayfamıza bakın..

Domates

Domates, yönlendiriciler için alternatif bir Linux tabanlı bellenim paketidir, en dikkat çekici domates yönlendiriciler; Linksys WRT54G / GL / GS, Buffalo WHR-G54S / WHR-HP-G54 ve diğer Broadcom tabanlı yönlendiriciler. DD-WRT gibi, uyumlu bir yönlendiriciyi flaşlamak için kullanılabilir. Bu, bir VPN ağ geçidi olarak kullanılmasına izin verir ve aynı zamanda DD-WRT flaşlı yönlendiriciye benzer bir işlevsellik sağlar.

DD-WRT daha fazla yönlendirici ile uyumludur ve genellikle daha yeni başlayanlar için kabul edilir, ancak birçok kişi Tomato’nun arayüzünü ve mükemmel gerçek zamanlı ağ izleme yeteneklerini tercih eder.

Neden bir VPN yönlendirici edinmelisiniz??

Mobil aygıt, dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar için VPN'e ihtiyacınız olup olmadığı; VPN yönlendiricisi yardımcı olabilir.

VPN yönlendiricileri bir VPN hizmetine bağlanacak şekilde ayarlanmıştır. Bu yönlendiriciler çoğu VPN hizmetine bağlanacak şekilde ayarlanabilir, bu da tercih ettiğiniz hizmete hala abone olabileceğiniz anlamına gelir.

Yönlendiricileri DD-WRT ve Tomato gibi üçüncü taraf ürün yazılımı ile flaşlamak da mümkündür. Bazı sağlayıcılar, hizmetleri için önceden yapılandırılmış önceden yanıp sönen yönlendiriciler bile sunar. Bunlar doğrudan VPN'den veya gibi çevrimiçi bir mağazadan satın alınabilir FlashRouters.com

VPN yönlendiricileri - Avantajları

 • Yönelticiye bağlanan her cihaz VPN tarafından korunur.
 • Buna akıllı TV'ler, oyun konsolları ve Roku kutuları gibi VPN yazılımlarını kendileri çalıştıramayan cihazlar da dahildir.
 • Yönlendirici, sağlayıcınız açısından yalnızca bir VPN bağlantısı olarak sayılır. Bu, VPN'ye yönlendirici üzerinden bir defada sınırsız sayıda cihaz bağlayabileceğiniz anlamına gelir.

VPN yönlendiricileri - Dezavantajları

Ana dezavantajı, VPN verilerinin şifrelenmesi ve şifresinin çözülmesinin son derece işlemci yoğun olmasıdır (özellikle OpenVPN kullanılırken). Çoğu yönlendirici mücadele eder, bu da düşük internet bağlantı hızlarına neden olabilir.

Bu nedenle, gerçekten başa çıkacak kadar güçlü bir yönlendirici seçmek önemlidir. Genel olarak, bu, ihtiyacınız olanı elde etmek için makul miktarda para yatırmanız gerekeceği anlamına gelir..

Küçük işletmeler için VPN yönlendiricileri

Küçük bir işletme için bir VPN yönlendirici arıyorsanız, tüm çalışanlarınızı aynı anda dijital gizlilikle korumak için; ikinci sırada yer alan VPN'yi seçmenizi öneririz. Asus RT-AC5300 DD-WRT "uzman kullanıcılar" içindir. Yavaş bir bağlantıdan muzdarip olmadan bir VPN'de on veya daha fazla cihazı güvenli bir şekilde çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir..

Daha fazla bilgi için Küçük işletmeler için VPN'ler sayfamıza bakın..

SSS

Bu makaledeki her önemli noktayı ele almaya çalıştık. Bununla birlikte, VPN yönlendiricileri hakkında bir şey hala sizi şaşırtıyorsa, belki de bu Sık Sorulan soru bölümü yardımcı olabilir!

VPN WIFI üzerinde çalışıyor mu?

Bir VPN yönlendirici ile yerel ağınızdaki her cihaz korunur. Ancak, evden ayrılır ve genel WiFi kullanıyorsanız - VPN istemcisini doğrudan cihazınıza yükleyerek mobil cihazınızı veya dizüstü bilgisayarınızı kullanarak VPN'ye bağlanmanız gerekir.

Yönlendirici için ücretsiz bir VPN kullanabilir miyim?

Çoğu kişi bir yönlendiricide ücretsiz VPN kullanmaz. Tamamen imkansız olmasa da, ücretsiz VPN'lerin bir yönlendiricide kullanım için uygun olmayan kullanım sınırları vardır.

VPN'ler yasal mı?

Evet, VPN'ler dünyanın birçok yerinde yasaldır. Ve VPN kullanımının yasa dışı olduğu ülkelerde bile, yasadışı olan sansürlü web sitelerinin (VPN'den ziyade) engellenmesi eylemidir..

Hangi yönlendiriciler DD-WRT ile uyumludur

Çok sayıda yönlendirici DD-WRT ile uyumludur (burada adlandırmak için çok fazla). Lütfen uyumluluğundan emin olmak için her bir modeli kontrol edin. Daha fazla bilgi için DD-WRT VPN makalemizi ziyaret edin.

Neden evde VPN kullanmalıyım??

VPN, verilerinizi şifreleyerek dijital gizlilik sağlar. Bu, ISS'nizin ve hükümetin sizi gözetlemesini önler. Buna ek olarak, bir VPN dijital küre paça gitmenize izin verir; dünyanın başka bir yerinde gibi davranarak yerel kısıtlamaları atlayabilir ve coğrafi kısıtlamalı içerik ve hizmetlere erişebilirsiniz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me