Şifre yöneticileri harika gizlilik araçlarıdır, ancak ücretsiz olduklarında daha da iyidirler! Bu makalede, en iyi beş ücretsiz şifre yöneticisini listeliyoruz. Tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra, bu makaledeki tüm hizmetler gizliliğinize saygı duyuyor, harika güvenlik özellikleri sunuyor ve açık kaynak kodlu.

Tüm çevrimiçi hesaplarınız ve hizmetleriniz için şifreleri hatırlamaktan yorulduysanız, muhtemelen bir şifre yöneticisi almayı düşünüyorsunuzdur..

Şifreleri hatırlama zorluğu, bir şifre yöneticisi ile buharlaşarak her hesap için zor ve benzersiz şifreler belirlemenize olanak tanır.

Ancak, herkesin harcayacak çok parası olmadığını biliyoruz, bu yüzden piyasadaki en iyi ücretsiz ve güvenli şifre yöneticilerini bulmak için pazarı analiz ettik. Önerilerimiz tüm platformlarda çalışacak ve gizlilik ve güvenlik açısından sağlam oldukları bilindiği için güvenliğinizden ödün vermeden bu ücretsiz şifre yöneticilerini tercih edebilirsiniz.


En iyi ücretsiz şifre yöneticileri

Aşağıda en iyi ücretsiz şifre yöneticilerinin bir listesi var. Tüm bu hizmetler harika özellikler sunar, bu nedenle aşağıdaki hizmetlerden herhangi biri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sağlayıcının web sitesine giden bağlantıları tıklayın veya her bir hizmeti mükemmel yapan şeyin bir özeti için bu listenin altına gidin..

 1. keepass

  - Mükemmel bir ücretsiz şifre yöneticisi

 2. Bitwarden

  - Kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış açık kaynaklı bir şifre yöneticisi

 3. Şifre Güvenli

  - Sizi güvende tutar, her seferinde bir şifre

 4. Son Geçiş

  - Ücretsiz katman, premium hizmetinden çok fazla eksik değil

 5. RoboForm

  - Yüksek özellikli ve kullanımı kolay

Ücretsiz Şifre Yöneticileri - Özetler

Aşağıda en iyi ücretsiz şifre yöneticilerini yapan özellikleri özetledik. Bu hizmetlerin web siteleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa.

1. Keepass

KeePass, en iyi ücretsiz şifre yöneticisini düşündüğümüz mükemmel bir hizmettir.

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

Açık kaynaklı bir hizmettir, yani kod herhangi bir güvenlik profesyoneli tarafından doğrulanabilir. Uçtan uca şifreleme sağladığı için şifreleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz.

Bu, şifrelerin kurtarılamayacağı anlamına gelir, bu nedenle ana şifrenizi asla unutmamalısınız. Bununla birlikte, bu kolaylıktan ödün vermek, KeePass'ı şifre yönetimi güvenliği için altın standart olarak simüle ediyor.

Buna ek olarak, KeePass son derece esnektir, birçok eklentiye sahiptir ve .kbdx veritabanlarınız üzerinde tam kontrol sağlar. KeePass şifreleri varsayılan olarak yalnızca yerel olarak depolasa da, .kbdx veritabanınızı güvenli bir çevrimiçi depolama platformu aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz..

Yapmadığınız sürece’t Nasıl kullanılacağını öğrenmek akılda, KeePass aklınıza gelebilecek parolalarla her şeyi yapmanızı sağlayan yüksek özellikli bir şifre yöneticisidir. Kuşkusuz, KeePass, iki numaralı önerimiz Bitwarden'den biraz daha zor, yani tam bir teknophobe iseniz diğer hizmetlerden birine bağlı kalmanız tercih edilebilir..

KeePass tüm popüler platformlar için kullanılabilir ve tüm popüler tarayıcılarda şifreleri otomatik olarak doldurmanıza izin verecek olan KeePass HTTP-Connector olan KeeForm'u kullanarak tarayıcılarla çalışacak şekilde ayarlanabilir..

2. Bitwarden

Bitwarden mükemmel bir açık kaynak kodlu, kullanımı kolay şifre yöneticisidir!

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

Bitwarden tüm popüler platformlar için kullanılabilir (Linux, macOS, Windows, Android ve iOS). Açık kaynak olması, yazılımın herhangi bir güvenlik uzmanının denetlemesi için çevrimiçi olarak ücretsiz olarak kullanılabileceği anlamına gelir. Sonuç olarak, bu şifre yöneticisine şifrelerinizle tam olarak iddia ettiği şeyi yapması için güvenilebilir.

Şifre yönetimi söz konusu olduğunda en önemli faktörlerden biri, şifrelerin uçtan uca şifreleme ile korunup korunmadığıdır (e2ee). E2ee ile, şifrelerinizin ana anahtarını yalnızca siz tutarsınız, yani kesinlikle güvenlidirler. Tabii ki, bu aynı zamanda ana şifrenizi unutursanız, istemciden ve dolayısıyla kalan şifrelerinizden otomatik olarak kilitleneceğiniz anlamına gelir..

Bitwarden ile tüm parolalar güvenlik nedeniyle mükemmel olan e2ee ile korunur. Ancak, hesabınıza erişimi (şifre kaybı durumunda) kurtarabilme konusunda endişeleriniz varsa, farklı bir hizmeti tercih etmek isteyebilirsiniz.

Tüm platformlara yönelik uygulamalara ek olarak Bitwarden, Chrome, Firefox, Opera, Microsoft Edge ve Safari için uzantılara sahiptir. Bu uzantılar, oturum açarken veritabanınıza kolayca şifre eklemenize olanak tanır ve şifreleri anında otomatik olarak doldurmanıza olanak tanır.

Bunun, şifreleri endişesiz olarak saklamak için gereken her şeyi sağlayan ücretsiz en iyi açık kaynaklı şifre yöneticilerinden biri olduğunu düşünüyoruz.

3. Şifre Güvenli

E2e şifreleme & açık kaynak kodlu temeller Password Safe'i daha güvenli şifre yöneticilerinden biri yapar!

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

Password Safe, uçtan uca güçlü şifreleme sağlayan açık kaynaklı bir seçenektir. Bu şifre yöneticisi sadece mükemmel özellikleri nedeniyle değil, aynı zamanda dünyaca ünlü şifreleme uzmanı Bruce Schneier tarafından geliştirildiği için popüler.

Password Safe, Windows için kullanılabilir ve Android, iOS, Linux ve Mac için klonlara sahiptir. Bu klonların çoğu pwsafe web sitesinde bulunabilir. PWSafe for Windows, minimalist yaklaşımı sayesinde kullanımı zor değildir, ancak özellik eksikliği, favori tarayıcınıza kolayca entegre olmayacağı anlamına gelir.

Otomatik doldurma kullanılabilir, ancak kurulumu kolay bir uzantı aracılığıyla çalışmaz. Bu şifre yöneticisinin mükemmel olduğu yerlerde şifreler son derece verimli bir şekilde aranabilir ve düzenlenebilir. Kullanıcılar ayrıca şifreleri sorunsuz bir şekilde diğer şifre yöneticilerine aktarabilir ve aktarabilir.

Ana dezavantajı bulut senkronizasyonunun kullanılamamasıdır - bu nedenle şifre kasanızı USB ile paylaşmanız gerekecektir. Sağlam parolalar oluşturmayı kolay ve kolay hale getirmek için bir parola oluşturucu da dahildir. Kolaylığı nedeniyle Password Safe, aktif açık kaynaklı topluluk sayesinde tüm platformlar için mevcut olan basit ama etkili bir şifre yöneticisi olmaya devam ediyor.

4. LastPass

LastPass, hem ücretsiz hem de premium hizmetler sunan rakiplerinden daha çok bir hane adıdır.

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.00
  / ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

Bu ücretsiz şifre yöneticisi, hem zengin özellikli hem de ücretsiz bir şifre yöneticisi arayan sıradan internet kullanıcıları için mükemmel bir seçenektir. Tüm süslemelere sahip kullanımı kolay bir şifre yöneticisi arayan herkes için, bu şifre yöneticisi kesinlikle bir çok kutuyu işaretleyecektir. LastPass tüm platformlar için mevcuttur ve parolaların güvenli olmasını sağlamak için güçlü bir uçtan uca şifreleme sağlar. Ne yazık ki, LastPass bu listede daha yüksek olan şifre yöneticilerinde olduğu gibi tamamen açık kaynaklı değil.

Kişisel tehdit modelinize bağlı olarak sizi erteleyebilecek veya erteleyebilecek bu küçük dezavantaja rağmen, LastPass, ücretsiz bir şifre yöneticisine ihtiyaç duyan çoğu tüketiciyi mutlu edecek mükemmel bir şifre yöneticisidir..

Ücretsiz olarak, tek bir kullanıcı sınırsız şifre depolama, tüm cihazlarda şifre erişimi, 2FA, güvenli bir şifre paylaşım özelliği, güvenli notlar, bir şifre üreticisi ve şifrelerin güvenliğini kontrol etmek için bir araca erişim sağlar. Bu özellikler LastPass'ı piyasadaki en iyi ücretsiz şifre yöneticilerinden biri yapar; neredeyse hiç öğrenme eğrisi olmadan çalışan kolay bir çözüm isteyen herkes için ideal.

Kuşkusuz, LastPass bazı güvenlik açıklarının keşfedilmesi nedeniyle yıllar boyunca bazı kötü baskılara maruz kalmıştır. Bununla birlikte, LastPass, güvenlik uzmanları tarafından keşfedilen ve zamanla daha güçlü bir ürüne yol açan sorunları düzeltmek için hızlı olmuştur..

5. RoboForm

RoboForm'un ücretsiz katmanı, yumruğunuzu sallayabileceğinizden daha fazla özellik içeriyor - ancak yine de ucuz yükseltmeye değer

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 1.79
  /ay

 • Desteklenen platformlar


  • pencereler

  • Linux

RoboForm etkileyici ücretsiz bir şifre yöneticisidir. Ücretsiz sürümü son derece özellikli ve kullanımı kolaydır. RoboForm tüm popüler platformlar için mevcuttur ve Chrome, Firefox ve Safari'de otomatik doldurma gerçekleştirmek için uzantılar sağlar. Güvenli giriş paylaşımı mevcuttur; bu nedenle şifreleri paylaşmanız gerekirse bunu e-posta ile yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, şifre senkronizasyonuna ve 2FA'nın ek güvenliğine ihtiyacınız varsa - ücretli plana yükseltmeniz gerekir. Ayrıca RoboForm'un’t Açık kaynak - bazı insanları erteleyebilir. Ancak özellikler söz konusu olduğunda, bu ücretsiz şifre yöneticisi gerçekten etkileyicidir ve güvenli e2ee'ye sahiptir, bu da şifrelerinizi korumak için güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Öncelikle bir cihaz için şifre yönetimine ihtiyacınız olduğu sürece - bu sizin için çalışan ücretsiz bir şifre yöneticisi olacaktır. Ancak, senkronizasyon sizin için önemliyse - yukarıdaki hizmetlerden birine bağlı kalmanızı öneririz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me