Verilerinizi yedeklemek kesinlikle iyi bir fikirdir. Fiziksel bir harici sabit diskte yedekleme yapmak her zaman ihtiyatlı olsa da, bulut bilişim, çevrimiçi veri yedeklemelerini saklamayı inanılmaz derecede kolaylaştırdı. Ücretsiz bulut yedekleme hizmetleri, kullanıcılara sundukları alanla sınırlıdır, ancak yedeklenecek çok fazla verileriniz yoksa veya yalnızca kritik verileri yedeklemeniz gerekiyorsa, ücretsiz çevrimiçi yedeklemeler mükemmeldir. FBu makalede listelenen ree çevrimiçi yedekleme hizmetleri, yalnızca sundukları hizmetlerin genel kalitesi için değil, verilerinizin gizliliğini korumak için sağladıkları güvenlik özellikleri için de tanınır..

Gizliliğe ilişkin tarihi kaygılar nedeniyle Dropbox ve Google Drive gibi en popüler ücretsiz çevrimiçi yedekleme hizmetlerinin birkaçının bu listeye dahil edilmediğini unutmamak önemlidir. Sonuçta, hassas veri yedeklemelerinizi şüpheli gizlilik uygulamaları olan kuruluşlara emanet etmek, belirli doğuştan gelen riskleri beraberinde getirir. Verilerinizin gizliliğini korumak sizin için önemliyse, iyi çalışan ve verilerinizin özel ve güvenli bir şekilde korunmasını sağlamak için gerekli adımları atan bir çevrimiçi yedekleme hizmetine devam etmek çok daha iyidir..

En İyi Ücretsiz Bulut Yedekleri

Aşağıdaki en iyi ücretsiz bulut yedeklemelerine göz atın. Her hizmetin bir özetini okumak için aşağıya kaydırın veya daha fazla bilgi edinmek için web sitesini tıklayın.


 1. Syncthing

 2. IDrive

 3. Nextcloud

 4. Sync.com

 5. Jottacloud

5 En İyi Ücretsiz Bulut Yedekleme Hizmeti

Aşağıda, bugün piyasadaki en iyi beş ücretsiz çevrimiçi yedekleme hizmetinin her birini detaylandıran ayrıntılı bir liste bulacaksınız. Her hizmet mükemmel işlevsellik sunar ve her biri verilerinizi korumak için mükemmel güvenlik özellikleri sunmak için ekstra bir yol kat eder.

1. Senkronizasyon

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Senkronizasyon, iki veya daha fazla cihaz arasında dosyaları güvenli bir şekilde senkronize etmeyi kolaylaştıran güvenli bir sürekli dosya senkronizasyon programıdır. Syncthing'in bu listedeki diğer hizmetlerle ilgili benzersiz yönü, kullanıcı olarak yedeklemenin depolandığı donanımı sağlamanızdır. Bu, yedeklemenin ayrı bir bilgisayarda, sabit diskte, sanal makinede veya istediğiniz herhangi bir geçerli aygıtta depolanabileceği anlamına gelir. Bu, veri yedeklemenizin nerede saklandığı ve tam olarak üçüncü taraf bir barındırma hizmetinin verilerinizi depolamaya dahil olmadığı konusunda tam kontrol sahibi olduğunuzdan, hizmetin genel güvenliğini artırır..

Ek güvenlik özellikleri arasında uçtan uca şifreleme, mükemmel ileri gizlilik ve TLS sertifikası tabanlı kimlik doğrulama bulunur. Bunun da ötesinde, Syncthing tamamen şeffaf olmaya çalışır ve tamamen açık kaynaklıdır, yani herkes kaynak kodunu özgürce inceleyebilir. Ne’Dahası, hizmet aynı zamanda yazılımla ilgili tüm hataların ve sorunların açıkça ve hemen “sorun izleyici” herkesin görmesi için bir sayfa. Bu şeffaflık, Syncthing'in veri yedeklerinin sürekli senkronizasyonunu kolaylaştırırken gizliliğini korumak için kullanıcılarına açık ve hesap verebilir olmaya çalıştığının kanıtıdır..

Senkronizasyonun kullanımı da çok basittir ve tüm büyük işletim sistemlerinde ve Android sistemlerle mobil uyumluluğunda mevcuttur. En iyi yanı tamamen ücretsiz olmasıdır! Cömert hissediyorsanız, Syncthing web sitesinde nedene güvenli bir şekilde bağışta bulunabilirsiniz..

2. IDrive

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 17.38
  yıl başına

IDrive, tam özellikli bir ücretsiz bulut yedekleme hizmeti sunar. Ücretsiz “Temel” plan, cömert olursun 5 GB depolama alanı ayrıca hizmeti arkadaşlara yönlendirmek için hesap kredileri alın. IDrive ile ilgili en güzel şeylerden biri, herhangi bir hesapla sınırsız sayıda cihazı yedeklemenize izin verirken, diğer birçok hizmet her bir cihaz için ücret alır. Ayrıca, Dosya Senkronizasyonu özelliği tüm dosyalarınızı ve klasörlerinizi otomatik olarak senkronize etmenizi sağlar ve Anlık Görüntü ve Sürüm Oluşturma özellikleriyle verilerinizin önceki 30 sürümünü saklayabilirsiniz.

IDrive ayrıca çok güvenli, 256 bit AES şifreleme ile tüm dosyalarınızı depolayıp aktarıyor ve kullanıcı olarak şifreleme anahtarını tanımlamanıza izin veriyor. Bu, anahtarın IDrive sunucularında hiçbir yerde saklanmamasını sağlar, yani anahtara ve dolayısıyla verilerinize yalnızca siz erişebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken, bunun özel şifreleme anahtarınızı korumaktan sorumlu olacağınız ve kaybolması durumunda IDrive'a yedeklenen verileri geri yükleyemeyeceğiniz anlamına gelir..

Servis, Windows, Mac ve Linux dahil olmak üzere tüm büyük platformlarda kullanılabilir ve Android ve iOS için mobil uygulamalar sunar. Bunun da ötesinde, IDrive NAS kullanıcıları için de harika. Genel olarak, IDrive harika çalışıyor, sağlam gizlilik ve güvenlik özellikleri sunuyor, mükemmel müşteri desteği sağlıyor ve 5 GB ücretsiz teklifiyle oldukça cömert..

3. Sonraki

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Nextcloud, kullanıcılara hem barındırılan hem de barındırılan seçenekler sunan açık kaynaklı bir ücretsiz bulut yedekleme aracıdır. Bu, veri yedeklemelerinizi kendi cihazlarınızdan birinde, sanal bir makinede, bir veri merkezinde veya Nextcloud tarafından sağlanan bir sağlayıcıda depolayabileceğiniz anlamına gelir. Kendi kendini barındırma seçeneğiyle gitmeye karar vermeniz durumunda, Nextcloud kendi kendine barındırılan sunucunuzun hizmetle güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için yararlı ipuçları ve öneriler sunar..

Nextcloud, verilerinizin önceki birkaç sürümünü kaydetmek için dosya sürümü oluşturma, kolay dosya paylaşım özellikleri, medya dosyası akışı ve otomatik mobil cihaz fotoğraf senkronizasyonu gibi yararlı özellikler sunmanın yanı sıra kullanıcılara üstün güvenlik ve gizlilik özellikleri sunar. Nextcloud, aktarım sırasında verileri güvenceye almak için TLS şifrelemesi kullanır ve beklemede 256 bit AES şifrelemesi ile güvence altına alınabilir. Dosyalar ve klasörler ayrıca cihazlar arasında senkronize edilebilir ve uçtan uca şifreleme ile güvence altına alınabilir ve gerçek bir sıfır bilgi çözümü sağlar. Servis ayrıca mevcut güvenlik araçlarıyla kolay entegrasyona izin verir. Diğer önemli güvenlik özellikleri arasında iki faktörlü kimlik doğrulama, güvenli dosya paylaşımı için özelleştirilebilir gizlilik korumaları ve özel sunucunuzun güvenliğini kontrol etmenizi sağlayan özel bir bulut güvenlik tarama aracı bulunur.

Nextcloud, Windows, macOS, Linux ile uyumludur ve Android ve iOS için mobil uygulamalar sunar. Bir web portalı da mevcuttur. Hangi barındırma seçeneğini seçtiğinize bağlı olarak, Nextcloud'un kullanımı son derece basit olabilir veya kendi kendine barındırma yoluna giderseniz biraz daha gelişmiş olabilir. Bu durumda, Nextcloud'un sunduğu ipuçları ve öneriler çok yardımcı olabilir. Genel olarak, Nextcloud kullanıcı güvenliğine büyük önem veren mükemmel bir ücretsiz çevrimiçi yedekleme aracıdır.

4. Sync.com

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 5.00
  / ay

Sync.com, Kanada merkezli, tam özellikli bir çevrimiçi veri yedekleme ve senkronizasyon hizmetidir. “Senkronizasyonu Başlatan” planı ücretsiz olarak kullanılabilir, 5 GB depolama alanı, ve asla sona ermez. Başlangıç ​​planı ile veri aktarımınız sınırlıdır ve ancak temel paylaşım ve işbirliği özelliklerine erişebilirsiniz. Buna rağmen, Sync.com, üstün işlevselliği ve zengin özellikli sunumu nedeniyle ve ücretsiz olarak ücretsiz kullanıcılara, ödeme yapan kalabalığa olduğu gibi aynı sağlam gizlilik ve güvenlik özelliklerini sağladığı için mükemmel bir ücretsiz çevrimiçi yedekleme aracı sağlar..

Sync.com, uçtan uca şifreleme sağlayan gerçek anlamda sıfır bilgili bir çevrimiçi veri yedekleme hizmetidir, yani hizmetin verilerinize erişme yolu yoktur. Tüm verileriniz 2048 bit RSA, SSL / TLS şifrelemesi ile korunur. Ek güvenlik özellikleri arasında parola korumalı dosya paylaşımı, iki faktörlü kimlik doğrulama ve uzak aygıt kilitleme özelliği bulunur. Bunun da ötesinde, Sync.com ücretsiz planla 30 güne kadar veri sürümlendirme özellikleri sunarak verilerinizin eski sürümlerini geri yüklemenize olanak tanır.

Birkaç mükemmel güvenlik ve gizlilik özelliğinin yanı sıra Sync.com, olağanüstü bir ücretsiz hizmet haline getirmeye yardımcı olan bir dizi dikkat çekici özellik sunar. Her şeyden önce, hizmet kullanımı inanılmaz derecede basit ama kesinlikle değil’t İşlevsellik eksikliği, yeni kullanıcılar ve ileri düzey kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Platformlar arası senkronizasyon ve yedeklemeler bir cazibe gibi çalışır, tamamen sorunsuzdur ve gerçek zamanlı olarak yapılır. Ayrıca, verilerinizi yalnızca bulutla “Apps Kasasını Senkronize Et” özellik. Bu, verileri tamamen çevrimiçi depolamanıza ve cihazlarınızda değerli sabit disk alanından tasarruf etmenize olanak tanır. Ne’daha fazla, mobil cihazlarda otomatik olarak buluta fotoğraf ve video yüklemeyi seçebilirsiniz.

Sync.com çevrimiçi yedekleme hizmeti Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur. Maalesef şu anda Linux uyumluluğu yok, ancak bir web portalı var. Yine de Sync.com'u, kullanıcı veri güvenliğini gerçekten ön plana çıkaran mükemmel bir ücretsiz çevrimiçi yedekleme hizmeti olarak tamamen öneriyoruz.

5. Jottacloud

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Jottacloud, tam özellikli ücretsiz bir plan sunan, Norveç'e ait bir çevrimiçi yedekleme hizmetidir. 5GB veri depolama. Ülke, dünyanın en gizlilik dostu yasalarından bazılarıyla tanındığından, Norveç yargı yetkisi mahremiyet için harikadır. Jottacloud hakkında harika olan şey, hizmetin’t Güvenlik ve gizlilik konusunu gözden kaçırır ve ücretsiz hesaplar için ücretli üyeliklerle aynı güvenlik özelliklerini sağlar.

Teknik güvenliğe gelince, verileriniz transit ve beklemede 256 bit AES şifrelemesi ile korunur. Ek güvenlik özellikleri arasında iki faktörlü kimlik doğrulama, belirli tarayıcı oturumlarının ve / veya cihazların hesabınıza erişimini iptal etme yeteneği ve giriş geçmişinizi ve hesabınıza erişimi olan cihazların bir listesini görüntüleme yeteneği bulunur. Bunun ötesinde, Jottacloud tamamen GDPR uyumludur ve tamamen kullanıcılarının gizliliğini korumaya kendini adamıştır..

Jottacloud ayrıca veri yedekleme ihtiyaçlarınızı tamamlamak için çeşitli diğer harika özellikler sunar. Örneğin, hizmet fotoğraf yedeklemeleri, paylaşma, düzenleme ve görüntüleme için en iyilerinden biridir. Buna ek olarak, Jottacloud hemen hemen her dosya türünü saklayabilir ve size her türlü ortamı kısıtlama olmadan saklama özgürlüğü verir. Dikkate değer diğer özellikler arasında dosya sürümlendirme, çevrimdışı erişim, komut satırı aracı, belge tarama, belge paylaşımı ve işbirliği özellikleri ve yanlışlıkla otuz taneye kadar geri dönüşüm kutusuna sürüklediğiniz dosyaları kurtarmanıza olanak tanıyan bir kurtarma özelliği bulunur. günler.

Jottacloud, Windows ve Mac için masaüstünde, Android ve iOS için mobil cihazlarda uyumludur. Komut satırı aracı Windows, Mac ve Linux ile çalışır. Uygulamalar sezgisel ve kullanımı kolaydır ve ücretsiz aboneler için bile harika işlevler sunar. Tüm bunlar, şirket ile birlikte’Kullanıcı gizliliğine sadık kalmak, Jottacloud'u ücretsiz çevrimiçi yedekleme hizmeti arayan herkes için mükemmel bir seçim haline getirin.

Neden ücretsiz bir bulut yedekleme hizmeti kullanmalısınız?

Fotoğrafları, videoları, müzikleri, ses kayıtlarını, yazılı belgeleri, tıbbi kayıtları, e-postaları veya diğer ortamları yedeklemek istediğinizde, bilgisayarlarımızda ve cihazlarımızda sakladığımız çok değerli verilerin hacmi kuşkusuz muazzamdır. Tüm bu verilerin kaybedilmesi açıkçası yıkıcı olabilir. Bu, vazgeçilmez verilerinizi çeşitli yerlerde yedeklemenin çok önemli olmasının nedenidir. Bilgisayarınız veya cihazınız herhangi bir nedenle çökerse ve verilerinizi kurtarılamaz hale getirirse, yanlışlıkla sabit sürücünüzü silmeniz durumunda, verileriniz kötü niyetli bir siber saldırı tarafından silinirse veya cihazınız kaybolursa veya çalınırsa, birden çok sürücüye sahip olmak hayati önem taşır. verilerinizi yedekler, böylece kaybolmaz.

Çeşitli yetenekler ve özellik teklifleri ile verilerinizi cihazlarınızdan buluta yedeklemenizi sağlayan çevrimiçi çeşitli hizmetler vardır. Gerçekten de, kişisel ihtiyaçlarınız için en iyisini seçmek zor olabilir, bu yüzden bu makalede en iyisi listeledik..

Son düşünceler

Bir veri kaybından sonra yüksek ve kuru kalmak, dünyadaki en sinir bozucu ve korkunç duygulardan biri olabilir. Kayıp verilerinizi kurtarmanın bir yolu olsa bile, veri kurtarma asla ucuz bir çaba değildir ve tam veri kurtarma asla garanti edilemez. Bu yüzden bir yedek plana sahip olmak esastır ... kelimenin tam anlamıyla. Bu makalede listelenen ücretsiz çevrimiçi yedekleme hizmetlerinin her biri, paha biçilmez verilerinizi güvenli bir şekilde ve en önemlisi sizin için ücretsiz olarak yedekleyebilir. İşlem yapmak ve verilerinizi yedeklemek için en iyi zaman şu anda, verilerinizi iyi bir şekilde kaybetme riskini göze alamazsınız. Kendinize bir iyilik yapın ve yukarıda listelenen olağanüstü seçeneklerden biriyle başlayın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me