PlayStation 4'ünüzde oyun oynamayı ve akış yapmayı seviyorsanız, bir Playstation VPN aldığınızda korkacaksınız. Sanal Özel Ağ ile PS4'ünüz, ABD Netflix kataloğu gibi büyük miktarlarda kısıtlanmış içeriğe erişebilir. Bu kılavuzda, PS4'te nasıl VPN kuracağınızı ve en iyi beş PS4 VPN'yi nasıl listeleyeceğinizi göstereceğiz.


PlayStation 4 için bir VPN ile ülkenizde resmi olarak yayınlanmadan önce daha fazla oyun oynayabilir ve oyunlara erişebilirsiniz. Ancak, oyun VPN hizmetlerinin etkili olabilmesi için belirli özelliklere sahip olması gerekir, bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Hızlı sunucular - VPN'ler internet bağlantınızı yavaşlatacak, bu nedenle hızlı bir VPN hasarı sınırlayacak ve hala HD ve oyunda gecikmeden akış yapabilmenizi sağlayacaktır.
 • Büyük bir sunucu ağı - Favori akış sitelerinize bağlanmak veya oyun satın almak istiyorsanız, bağlanmak istediğiniz ülkelerdeki sunuculara ihtiyacınız olacak.
 • Bir dizi Şifreleme Protokolü sunmalıdır - Bazı VPN şifreleme protokolleri diğerlerinden daha hızlıdır, bu nedenle seçim yapabileceğiniz çeşitli seçeneklerin olması yararlıdır. OpenVPN en güvenli VPN şifreleme protokolüdür, ancak en hızlı değildir.
 • Güçlü şifreleme - VPN'ler harika gizlilik araçlarıdır ve bu nedenle VPN'nizin şifreleme protokollerini yüksek bir standarda göre uygulaması önemlidir..

En iyi PS4 VPN hizmetleri

Uzmanlarımızın PlayStation için en iyi VPN olarak neyi derecelendirdiğini görmek için tabloya bir göz atın. Listemizdeki VPN hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için, her bir VPN hizmetinin özeti için aşağı kaydırın veya sağlayıcının web sitesine olan bağlantıları tıklayın..

 1. ExpressVPN

  - Her yerde harika bir VPN | Her zaman hızlı sunucular | engellemeyi kaldırmak için harika

 2. NordVPN

  - PlayStation için En İyi VPN | Çok güvenli | İçeriğin engelini kolayca kaldırın | Ön flaşlı yönlendiriciler sunar | 60 ülkede sunucu

 3. CyberGhost VPN

  - Düşük fiyat | Kullanımı kolay uygulama | Güçlü şifreleme | 60 ülkede sunucu

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Düşük maliyetli planlar | Mükemmel güvenlik özellikleri | Kullanımı kolay uygulama

PS4 VPN nasıl kurulur?

Yöntem 1: PS4'te VPN Kurulumu

VPN bağlantınızı ev yönlendiricinizden paylaşın

Gereken toplam süre: ~ 20 dakika (ev yönlendiricinize yönetici erişimine ihtiyacınız olacak)

 1. Bu sayfadaki en iyi PS4 VPN hizmetlerinden birine kaydolun veya doğrudan kişisel favorim ExpressVPN'e gidin
  . VPN yazılımını ev bilgisayarınıza yükleyin.
 2. Yönlendiricinizin kontrol panelini açın (bulmak için yönlendiricinin belgelerine bakın).
 3. Yönlendiricinizin kontrol panelinde Ağ / Kurulum / Ayarlar / WAN sekmesini bulun.

  Bilgisayarsız bir VPN kurma

 4. Bir servise kaydolduktan sonra size gönderilen VPN kurulum ayrıntılarını girin. Bu muhtemelen bir kullanıcı adı, şifre ve VPN sunucusu adresinin bir kombinasyonu olacaktır. Bunların tümü kayıt sırasında verilir.
 5. Bu değişiklikleri onaylayın / kabul edin / kaydedin ve yönlendiricinizin kontrol panelini kapatın.
 6. PS4'ünüzü başlatın.
 7. Ana PS4 menü ekranında şu adrese gidin: "Ayarlar" bunu takiben "Ağ ayarları."
 8. Tıklayın "İnternet Bağlantısını Kurun" ve seç "WiFi kullan" sorulduğu zaman. seçmek "Kolay" bağlantı yöntemi olarak.
 9. Listeden WiFi ağınızı seçin ve ilgili giriş bilgileriyle bağlantı kurun. Emin ol "Proxy Sunucusu Kullanmayın" kutu işaretli.
 10. Her şeyin işe yaradığını ve hazır olduğunuzu onaylamak için bağlantınızı test edin!

PS4 sisteminiz için ExpressVPN ile devam etmeyi mi düşünüyorsunuz? Hizmeti kurarken herhangi bir sorun yaşamadığınızdan emin olmak için ExpressVPN PS4 VPN kurulum kılavuzunda okuyun.

Yöntem # 2: PS4'te VPN Kurulumu

PC'nizin VPN bağlantısını PS4'ünüzle paylaşın

Gereken toplam süre: ~ 10 dakika (bir ethernet kablosuna ihtiyacınız olacak)

 1. Bu sayfadaki en iyi PS4 VPN hizmetlerinden birine kaydolun veya doğrudan kişisel favorim ExpressVPN'e gidin
  . VPN yazılımını ev bilgisayarınıza yükleyin.
 2. Ethernet kablosuyla PS4'ünüzü PC'nize bağlayın.
 3. Bağlandıktan sonra PC'nizdeki Denetim Masası'nı açın. Şuraya gidin: "Ağ ve Paylaşım Merkezi"
  ve tıkla "Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir" sol kenar çubuğunda.
 4. VPN bağlantısını sağ tıklayın (PC'nize yeni yüklediğiniz bağlantı) ve "Özellikleri." Git "Paylaşım" çıkıntı.
 5. İşaretleyin "Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın internet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver" Kutu.
  Bul "Ev ağı bağlantısı" açılır menüyü seçin ve ev internet bağlantınızı seçin.

  PC ile VPN kurma

 6. PC'nizdeki VPN'ye bağlanın. İhtiyaçlarınıza uygun bir sunucu seçtiğinizden emin olun!
 7. PS4'ünüzü başlatın. Ana menü ekranında şu adrese gidin: "Ayarlar" sonra "Ağ ayarları."
 8. Altında "Ağ ayarları," seçmek "İnternet Bağlantısını Kurun." Seç "LAN Kablosu kullanın" sorulduğu zaman.
 9. Seçin "Kolay" bağlantı yöntemi ve onaylamak "Proxy Sunucusu Kullanmayın" sorulduğu zaman.
 10. Yeni ayarlarınızı kabul edin ve test edin, artık hazırsınız!

En İyi Playstation 4 VPN'leri - Özetler

2020'de PlayStation için en iyi VPN'yi ayrıntılı bir şekilde incelemek için aşağıdaki özetleri inceleyin. Bu listedeki hizmetlerden herhangi biri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, ayrıntılı VPN incelemelerimize göz atın..

Playstation VPN nedir?

Sanal Özel Ağ, insanların farklı bir ülkede rol yapmalarına izin veren bir hizmettir. Bir VPN'in bir PlayStation ile birlikte kullanılması, herhangi bir yerde, herkesin coğrafi kısıtlamalı akışların engelini kaldırmasına olanak tanır. Birçok TV kanalı akışı ve çevrimiçi hizmet, telif hakkı kısıtlamaları nedeniyle belirli bölgelerde engellenmelidir. Ülkenizde satın alınabilen Netflix, Hulu veya Amazon Prime TV gibi hizmetler bile çoğu ülkede katalogları büyük ölçüde azaltmıştır. PlayStation VPN, tüm bu içeriğe erişmenizi sağlar.

Belirli bir ülkedeki bir VPN sunucusuna bağlanarak, orada yaşıyormuş gibi görünüyorsunuz. Bu, yabancı sunuculardaki oyunculara karşı canlı oyunlar oynamanıza izin verir. Bu, belirli dilleri konuşan insanlara karşı oynamak isteyen insanlar için harika (örneğin yurtdışında okuyan modern dil öğrencileri, örneğin kendi ülkelerindeki insanlara karşı oynamak isteyen).

Bir Playstation VPN kullanarak farklı bir ülkede gibi davranarak, kullanıcılar kendi ülkelerinde resmi olarak yayınlanmadan önce daha fazla başlığa erişebilir ve oyun başlıkları satın alabilirler.

PlayStation VPN Hakkında SSS

PS3 ve PS4 sistemlerinin en güzel yanı dahili medya oynatıcı işlevselliğine sahip olmasıdır. Ayrıca Netflix gibi uygulamaları ve hizmetleri yüklemenizi ve kullanmanızı sağlar. Bu nedenle, bir VPN böyle bir düşümdür. Sadece Sony PlayStation'ınız için daha fazla uygulamaya erişmekle kalmaz, aynı zamanda zaten sahip olduğunuz uygulamalarda daha fazla içeriğe de erişebilirsiniz.

Önerilen Playstation VPN'larımızdan birine abone olursanız, daha fazla içeriğe erişebileceğiniz uygulamalardan bazıları şunlardır:

 • PlayStation Vue
 • Şimdi PlayStation
 • Netflix
 • Spotify
 • Hulu
 • Amazon Anında Video
 • Youtube
 • Seğirme
 • Plex Geçiş
 • IGN
 • WWE Ağı
 • Vevo
 • HBO Go
 • Crunchyroll

Yukarıdaki uygulama listesinden görebileceğiniz gibi, bir VPN ile PlayStation Now ve HBO Go gibi hizmetlere erişebilirsiniz (her ikisi de yalnızca ABD'dir). Bir VPN sayesinde YouTube ve Vevo gibi ücretsiz hizmetler bile büyük ölçüde gelişecektir. Bir VPN internet bağlantınızı yavaşlatabileceğinden Youtube, Vevo ve diğer akış hizmetlerinin engelini kaldırmak için hızlı bir VPN hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Bunun nedeni, bir hizmet için asla endişelenmenize gerek kalmayacak "Bu video ülkenizde kullanılamıyor" farkına varmak. Hangi uygulamaları kullanmak istediğinize bakılmaksızın, VPN her zamankinden daha fazla içeriğe erişmenizi sağlar. Netflix, Hulu, Spotify vb.Için bir VPN arıyorsanız, listemizdeki tüm hizmetlerin yukarıdaki hizmetin engelini kaldırdığını not etmek önemlidir. Yine de bu hizmetlerin engellemesini diğer VPN'lerle engellemede sorun yaşayabilirsiniz.

PlayStation üzerinde Netflix'in engellemesini kaldırın

İngiltere Netflix aboneleri yalnızca % 40 tam kataloğun

Çoğu ülke, ABD'ye kıyasla küçük bir Netflix kütüphanesi alır. Playstation VPN ile Netflix oyunlarının% 100'ünü dünyanın herhangi bir yerinden izlemek için ABD'deki bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Bazı insanlar için bu, mevcut film ve TV şovlarının sayısında yüzde 85'lik bir artış anlamına gelebilir!

PlayStation'da Amazon Prime Instant Video'nun engellemesini kaldırın

Amazon Prime Instant Video, her şeyi her yerde gösteremeyen başka bir hizmettir. Telif hakkı sahipleri tarafından uygulanan lisans kısıtlamaları nedeniyle, her ülkede nelerin görüntülenebileceği konusunda katı olmalıdır. PlayStation için bir VPN ile, Amazon'daki büyük miktarda ekstra içeriğe erişmek için farklı bir ülkede gibi davranabilirsiniz. Prime ile bir VPN kullanma ve Amazon prime için en iyi VPN'nin ne olduğunu öğrenmek için Amazon ana kılavuzumuza bakın..

PlayStation'da Spotify'ın engellemesini kaldırın

Dünyadaki birçok insan Spotify'ı seviyor. Ne yazık ki, Spotify sadece 59 ülkede kullanılabilir. Bu, milyonlarca insanın popüler müzik akışı servisine erişemediği anlamına gelir. Dahası, lisans kısıtlaması için bu 59 ülkede bazı müzikler mevcut değildir. Ayrıca, bazı yerler Apple Music'e erişemiyor.

PS4 için bir VPN ile PlayStation sunucunuzda çok miktarda müzik dinlemek için Spotify kataloğunun tamamına (Apple müzik dahil) erişmek için ABD'de gibi davranabilirsiniz.

PlayStation Games'e erken erişin

Yeni oyunlar piyasaya sürüldüğünde, bazen bazı ülkeler önce onları alır. Bu, özellikle oynamak için umutsuz bir oyun iseniz, sinir bozucu olabilir. Buna harika bir örnek, aylar sonra dünya çapında piyasaya sürülen Japon ve Kore RPG'leri..

İyi haber şu ki, bir VPN kullanarak, oyunlara erken erişim için başka bir ülkede gibi davranabilirsiniz. Bu şekilde önce herhangi bir oyunu oynayabilirsiniz - tıpkı orada yaşayan şanslı oyuncular gibi!

Daha fazla oyun oyna

Buna ek olarak, bazı PS4 oyunları tamamen yasaklandı bazı yerlerde. Çin'de Battlefield 4'ün yasaklandığını biliyor muydunuz? Vietnam Mega Man 5'i sahip olduğu için yasadışı yapmaya ne dersiniz? "saldırgan oyun patronu?"

Ne yazık ki, bu tür yasaklar yaygındır. Bununla birlikte, bir VPN ile bölgesel kısıtlamaların üstesinden gelebilir ve PlayStation oyun kütüphanesinin tadını çıkarabilirsiniz. Oyunun yasaklanmadığı bir VPN sunucusuna bağlanın ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz! Çin'deki içeriğin engellemesini kaldırma hakkında daha fazla bilgi için Çin için en iyi VPN'ler kılavuzumuza göz atın.

PlayStation ile bir VPN yönlendirici kullanma

Maalesef, doğrudan bir PlayStation'a VPN kurmak mümkün değildir. Ancak, binlerce Ps4 sahibinin bir VPN avantajından yararlanmasını engellemez. DD-WRT yönlendiriciye bir VPN yüklediğinizde, PlayStation'ınız da dahil olmak üzere evinizdeki tüm cihazlara otomatik olarak VPN tarafından servis yapılır. Yönlendirici, seçtiğiniz ülkedeki VPN sunucusuna bağlanır, bu da Playstation'ınızın otomatik olarak o ülkede olduğu anlamına gelir.

Ayrıca VPN şifrelemesi ile korunur, yani verileriniz tamamen özeldir. Bu harika çünkü ISS'nizin PS4'ünüzdeki kısıtlı içeriğe eriştiğiniz hakkında hiçbir fikri yok.

Bir VPN ile PS4'ünüzü bilgisayar korsanlarından koruyun

Bir VPN'nin sağladığı şifreleme, ISS'lerin çevrimiçi yaptıklarınızı izlemesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda gerçek IP adresinizi de (dijital konum) gizler. Bu, bilgisayar korsanlarının ve siber suçluların PS4'ünüzü ve üzerinde bulunan PlayStation Network hesabını hacklemesini önler.

Ne yazık ki, PS4 kullanıcılarının saldırıya uğramasını içeren giderek artan sayıda vaka olmuştur. 2016 yılında bir dava PS4 kullanıcısına birkaç yüz dolara mal oldu. Para kaybetmek istemiyorsanız, VPN mükemmel bir çözümdür.

Bir VPN, kötü niyetli oyuncuların size DDoS saldırıları başlatmasını engelleyebilir - bir oyun kazanma şansınızı mahvedebilir.

Ps4 saldırıya uğradı

Bir VPN ile PS4'ünüzde gecikmeyi azaltın

Playstation VPN kullanmanın bir diğer avantajı gecikmeyi azaltabilir. Çevrimiçi oyun oynamak için bir sunucuya bağlandığınızda - mesafe kötüye gidebilir "ping" oranları. Bu, örneğin, önce birisini vurduğunuz etkiyle sonuçlanabilir (örneğin), ancak buna rağmen mermileri önce sizi öldürür. Bu fenomen son derece sinir bozucu ve bir VPN bazı durumlarda yardımcı olabilir.

Oyun sunucusunun bulunduğu yere yakın bir sunucuya bağlanarak ya da sizinle sunucu arasında yer alarak, ping oranlarını düşürebilir ve hatta internetinizi biraz daha hızlı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Lütfen bunun her yerde herkes için her zaman işe yaramayacağını unutmayın. Dolayısıyla, gecikme yaşarsanız, size yardımcı olup olmadığını görmek için bir VPN denemesi (veya para iade garantisi) kullanmanızı öneririz. Eğer işe yaramazsa, her zaman iptal edebilir ve tam geri ödemenizi alabilirsiniz.

Playstation VPN'leri - Sonuç

Bu makalede, PlayStation 4 için bir VPN edinme hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıkladık. Playstation ile bir VPN kullanmak için yıldırım hızında bir VPN'e ihtiyacınız olacak, bu nedenle lütfen önerilen VPN'lerden birine bağlı kaldığınızdan emin olun. uygun olmayan bir hizmetten ciddi şekilde hayal kırıklığına uğramak istemiyorum.

Son olarak, PS4 sisteminizin keyfini çıkarmak için mutlaka bir VPN'e ihtiyacınız olmasa da, birini kullanmak PS4 deneyiminizi büyük ölçüde artıracaktır. Bu, özellikle belirli oyunların veya akış hizmetlerinin kullanılamadığı bir ülkede yaşıyorsanız geçerlidir..

Dahası, bu makalede önerdiğimiz hızlı VPN'lerin hepsinin deneme süreleri ve para iade garantileri olduğu için, paranızı riske atmadan VPN'leri kendiniz test ederek tüm yaygaraların ne olduğunu görebilirsiniz. VPN'lerden birine abone olun (veya birkaçını test edin) ve paranızı geri isteyin. Favori VPN'inize daha sonra istediğiniz zaman karar verebilirsiniz!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me