Ağa bağlı depolama (NAS), doğrudan internet yönlendiricinize veya WiFi ağınıza bağlanan akıllı bir depolama cihazıdır. Ev NAS'ında genellikle bir ila dört bölme bulunur, ancak küçük işletmeler sekiz bölmeli bir sistem kurmayı seçebilir.


NAS kullanışlıdır, çünkü verileri verilerinize süper hızlı erişim sağlayan güvenli ve erişilebilir bir yerde yedekleyebileceğiniz kişisel bir bulut oluşturur. Hem kişiler hem de işletmeler, bir disk hatasına kaybetmeyi göze alamayacakları hassas dosyaları yedeklemek için NAS'ı kullanır.

NAS kutuları, verilerinizi Dropbox, Google Drive ve Box gibi hizmetlerle senkronize edebilmeniz için otomatik olarak buluta yedeklenecek şekilde de ayarlanabilir. Bu, verilerinizin platformlar arasında tutarlı kalmasını sağlar. Yedekleme zamanı olmayan NAS kullanıcıları için, 2018 için en iyi 5 NAS yedeklemesinin bu kullanışlı listesini hazırladık.

Aşağıdaki liste öncelikle, endüstri devleri QNAP, Synology ve Netgear tarafından ticari NAS cihazları için yerel uygulamalara sahip yedekleme sağlayıcılarıyla ilgilidir. Bununla birlikte, daha fazla DIY yaklaşımı kullanarak NAS yedeklemelerini çalıştırmanıza izin veren sağlayıcılar hakkında bilgi de ekledik.

5 En İyi NAS Yedeklemesi

Aşağıda en iyi NAS yedeklemelerini listeledik. Her hizmetin bir özeti için aşağı kaydırın veya daha fazla bilgi için sağlayıcı web sitesine tıklayın.

 1. ElephantDrive

 2. IDrive

 3. CrashPlan

 4. CloudBerry

 5. DropBox

En İyi NAS Yedeklemeleri - Özetler

1. ElephantDrive

 • Fiyatlandırma

  itibaren 10,00 $
  / ay

ElephantDrive en iyi tavsiyemizdir çünkü NAS'a adanmıştır. Eşitleme ve paylaşma seçenekleri, otomatik yedeklemeler ve arşivleme gibi eksiksiz yedekleme özellikleri sunmanın yanı sıra, ElephantDrive NAS yedeklemeleri için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.

ElephantDrive uygulamaları QNAP, Netgear ve Synology'den edinilebilir, aynı zamanda Western Digital, Drobo, D-Link Vault, Thecus ve Seagate - ve hepsi için destek sağlar. Bu, ElephantDrive'ı NAS yedeklemeleri için en kullanıcı dostu sağlayıcılardan biri yapar. Yeni başlayanlar için idealdir çünkü her şey otomatiktir ve herhangi bir sorunu çözmenize yardımcı olacak mükemmel müşteri desteğine sahiptir.

O’s, evdeki NAS'lardan ve iş yedeklemelerinden yedeklemek için kullanabileceğiniz çok çeşitli ev aygıtlarıyla da uyumludur. ElephantDrive'ın 1 TB depolama alanı için aylık 10 ABD dolarından başlayan abonelik planları var ve orada’s go go vermek isteyen herkes için ücretsiz deneme ücretsiz.

2. IDrive

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 17.38
  yıl başına

IDrive, en sevdiğimiz bulut yedekleme hizmetlerimizden biridir ve aslında NAS kullanıcıları için oldukça harika. Bu tam özellikli hizmet, kullanıcıların eşlenen sürücülerden yedeklemelerini sağlar ve ayrıca Synology, QNAP ve Netgear ReadyNAS için uygulamalar sağlar. IDrive, NAS ile ilgili sorgularda her zaman size yardımcı olmaya hazır olan mükemmel müşteri desteğine sahiptir ve ayrıca her şeyi ayarlamanıza yardımcı olacak SSS bölümünde kılavuzlar sağlar.

IDrive ayrıca paranızın karşılığını verir. 1 TB çevrimiçi depolama alanı aylık yalnızca 3,71 ABD dolarıdır (tek seferde yıllık olarak ödenir). Ancak, ikinci yıla ulaştığınızda fiyatın ayda 4,95 dolara atladığını belirtmek gerekir..

Aboneler, senkronizasyon ve paylaşım özelliklerinin yanı sıra sınırsız sayıda cihazdan yedekleme yapabilmenin yanı sıra, esnek yedekleme ve geri yükleme seçeneklerine de sahip olurlar. 5GB'lık ücretsiz hesabı sayesinde, bu hizmete nasıl olduğunu görmek için bir test çalıştırması yapabilirsiniz..

3. CrashPlan

 • Fiyatlandırma

  itibaren 10,00 $
  / ay

CrashPlan, son derece uygun bir fiyat noktasında sınırsız depolama alanı ve sağlam güvenlik sağlayan mükemmel bir yedekleme hizmetidir. Bununla birlikte, kullanımı eğlenceli olan iyi bir yazılıma sahip olsa da, NAS seçenekleri dokunaklı bir dokunuştur (bu listedeki daha yüksek seçeneklerle karşılaştırıldığında).

QNAP kullanıcıları bununla en iyi şekilde ilgilenecektir çünkü özel bir üçüncü taraf uygulamasıyla (birlikte verilir) iyi çalışır. Mac ve Linux da iyi anlaşılmalıdır çünkü takılı sürücülerden kolayca yedekleme yapmak mümkündür.

Windows kullanıcıları ise başka bir yerde alışveriş yapmak isteyebilir. Windows'ta yerleşik sınırlamalar, CrashPlan'ın’t Takılı sürücülerden yedeklemeleri destekleme.

Ancak, öğrenmek isteyen teknik kullanıcılar için gayri resmi montaj yöntemlerinin faydalı bir listesini sunar. Ve piyasadaki en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir; öğrenmek için uğraşanlar için iyi bir seçenektir.

4. CloudBerry

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 49.99
  yıl başına

CloudBerry, aslında bulut depolama hizmetlerinin kendisini sağlamadığı için bu makaledeki diğer hizmetlerden biraz farklıdır. Bunun yerine, Amazon S3, Google Drive, OneDrive, Oracle Cloud, Rackspace ve Microsoft Azure gibi mevcut bulut hizmetlerine yedeklemeleri yönetmek için bir hizmettir. Ancak, eklemeye karar verdik çünkü sadece NAS değil, diğer yararlı yedekleme özellikleri söz konusu olduğunda son derece iyi yuvarlandı.

CloudBerry, popüler NAS sağlayıcıları QNAP ve Synology için ücretsiz uygulamalarla birlikte gelir. Bu uygulamalar, kullanıcıların NAS saklama kutularından istedikleri bulut depolama hizmetine veri yedeklemelerine izin verir. CloudBerry masaüstü istemcisini kullanarak NAS dosyalarını geri yüklemelerine de izin verir.

Ayrıca CloudBerry, Cloud to Cloud yedekleme, sınırsız dosya sürümü oluşturma, sıkıştırma ve isteğe bağlı 256 bit AES şifreleme gibi kullanışlı özelliklerin bir karışımına sahiptir. Bu, ayda sadece 10,00 dolardan başladığı göz önüne alındığında etkileyici. NAS'ınızı senkronize etmek istediğiniz bulut depolama alanınız varsa idealdir.

5. DropBox

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Dropbox değil’t Yukarıda belirtilen yedekleme sağlayıcılarıyla tam olarak karşılaştırılabilir. Acil durumlarda verilerinizi geri yüklenmek üzere depolamaya odaklanan geleneksel bir çevrimiçi yedekleme hizmeti olmak yerine, dosya paylaşımına ve uzaktan dosya erişimine de izin veren bir Bulut depolama hizmetidir..

Peki bu NAS ile nasıl çalışıyor? Dropbox, NAS'ınıza kaydedilen dosyaları Cloud depolama sunucularıyla senkronize etmenizi sağlayan uygulamalar sağlar. Böylece, tüm dosyalarınızı düzenli ve güncel tutan merkezi bir hizmet olan Cloud depolama yöneticisi gibi bir şey elde edersiniz. Sonuç olarak, Dropbox verilerinizi hem yerel hem de çevrimiçi olarak güvende tutmak için kullanılabilecek mükemmel bir seçenektir.

iş & Kurumsal Kullanıcılar

NAS, küçük işletmeler için çok popüler bir depolama çözümüdür. Sonuç olarak, popüler kurumsal depolama çözümlerine yönelik NAS yedeklemeleri için çok sayıda uygulama sunan QNAP, Synology ve Netgear'ı bulacaksınız.

nas

Microsoft Azure, Amazon Glacier, Google Cloud Storage ve Symform'un tümü NAS sağlayıcılarıyla uyumludur; bu da firmaların verilerini hem yerel hem de çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde yedeklemelerini kolaylaştırır.

DIY NAS Yedeklemeleri

Bir NAS kutusu için ödeme yapmak yerine kendi NAS'larını oluşturmak isteyen herkesin uygulamalara erişemeyeceğini bilmelidir. Ancak, verilerinizi çevrimiçi depolamak için hala birçok yöntem vardır.

SOS, Acronis, JustCloud, BackupGenie ve ZipCloud gibi sağlayıcıların tümü, bir NAS cihazından bir dosya konumu olarak seçerek yedeklemenizi sağlar. Ancak, bazı sağlayıcılar ayrıcalık için sizden yıllık olarak ücret alabilir.

Ayrıca, SpiderOak, Memopal ve LiveDrive kullanarak ağ sürücülerinin yedeklerini de oluşturabilirsiniz; bunların tümü, sürücünün tanınabilmesi için eşlemenize olanak tanır. Neyse ki, bu işlem basittir ve onları kurmanıza yardımcı olacak kılavuz kılavuzları vardır.

NAS Yedekleme Sonucu

NAS yedeklemeleri, verilerinizin yalnızca yerel bulutunuzda değil çevrimiçi ortamda da korunmasını sağlamanın mükemmel bir yoludur. İster sizin için zor olan özel bir uygulama ister - ya da kendiniz bir NAS kurmayı tercih edin, bu makalede sizin için mükemmel olan bir çevrimiçi yedekleme sağlayıcısı var.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me