Bulut yedekleri, verilerinizi mümkün olduğunca ağrısız hale getirmek için tasarlanmıştır, dosyalarınızın en güncel sürümünü otomatik olarak çoğaltarak ve güvenli bir çevrimiçi alanda depolayarak işinizi kaybetme konusunda çığır açan deneyimden kaçınır. Hangi hizmeti kullanacağınızı seçmek de zahmetli olabilir, bu nedenle işleri kolaylaştırmak için mevcut en iyi 5 bulut yedekleme depolama hizmetini özetledik.


Bulut yedekleme

En iyi bulut yedekleme hizmetleri nelerdir?

Aşağıda, 2020'deki en iyi bulut yedekleme hizmetlerinin bir listesi bulunmaktadır. Bu hizmetleri sundukları güvenlik, güvenilirlik ve özelliklerine göre seçtik. Her hizmet hakkında daha fazla ayrıntı için bu bölümün altına gidin veya hizmete tıklayın.

 1. Tresorit

  - Sıfır bilgi | 2FA | Platformlar arası destek

 2. Sync.com

  - Uçtan uca şifreleme | 2FA | % 100 Çevrimiçi depolama seçeneği

 3. IDrive

  - Uygun maliyetli | Anlık Görüntüler | Kullanıcı dostu

 4. Nextcloud

  - Barındırma seçenekleri | Özelleştirilebilir | Medya akışını destekler

 5. SpiderOak

  - Sıfır bilgi | Dosya sürümlendirme | e2e şifreleme

2020'nin En İyi 5 Bulut Yedekleme Çözümüne Derinlemesine Bakış

Ayrıntılı özetlerde aşağıdaki en iyi bulut yedekleme çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

1. Tresorit

Tresorit, İsviçre merkezli büyük bir sıfır bilgi bulut sağlayıcısıdır - gizlilik için başlıca bölge

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Tresorit ana sayfası

Tresorit, bir bulut depolama hizmeti olarak gösterilen çabalarıyla bir ev ismi haline geldi, ancak iş paketlerine odaklanması onu göz alıcı bir bulut yedekleme adayı haline getiriyor. Bireylerden 100'den fazla kişiyle kuruluşlara hizmet veren Tresorit, iki faktörlü kimlik doğrulama ve sunucularında tek bir şifreleme anahtarı saklamadan uçtan uca şifreleme sağlayan sıfır bilgi politikası sunar.

Şirket ürüne haklı olarak güveniyor’Premium, Solo ve Small Business paketlerinin 14 günlük deneme sürümünü ve 7 günlük para iade garantisi sunuyor. Tresorit İncelememizde firmayı övdük’Yeni hükümet değişikliklerine ve özelliklerinin çoğu rekabetten daha zengin olmasına rağmen gizlilik meraklıları için rahatlatıcı olarak İsviçre kökenli ancak bu daha yüksek bir fiyata geliyor.

2. Sync.com

Harika platformlar arası senkronizasyon ve tam özellikli mobil uygulamalarla hayatlarını adıyla senkronize edin

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 5.00
  / ay

Sync.com ana sayfası

Ölçeğin karşı ucunda, Sync.com ana özelliklerden ödün vermeden paranızın karşılığını en iyi şekilde sunar. Kanada'da yerleşik olmak ülkeye karşı biraz ihtiyatlı davranacaktır.’s Five Eyes üyeliği, ancak tüm katmanları arasında uçtan uca şifreleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama ile sıfır bilgi politikası, verileri güvende tutmayı vaat ediyor.

Bu, bulut depolama için yeterli olabilecek ücretsiz 5GB katmanını içerir, ancak’bir bulut yedekleme hizmeti isteyenler için uygun değildir. Neyse ki, premium paketleri söz konusu olduğunda, düşük bir fiyatla başlayan ve kişi başına 10 TB'a kadar değişen depolama alanı ile oldukça cömerttir..

Uygulamalar Linux için kullanılamasa da Sync.com çok çeşitli işletim sistemlerini desteklemektedir. Özellikle mobil cihazlarda etkileyicidir, sıyırma özellikleri olmadan temiz bir kullanıcı arayüzü sağlar. İncelemenin tamamını Sync.com hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

3. IDrive

IDrive, çok fazla fedakarlık etmeden - e2e şifrelemesine bile sahip olmadan diğer birçok sağlayıcıyı alt üst ediyor

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 17.38
  yıl başına

iDrive ana sayfası

Yapmadığı için’t Varsayılan olarak tüm dosyaları yedekler ve eşitleme özelliklerine farklı bir odak verir, bazıları başka bir bulut yedekleme hizmetinin IDrive alması gerektiğini iddia edebilir’Bu listede yer alır. Buna rağmen IDrive, sağlam gelişmiş zamanlama ve geri yükleme seçeneklerinden Windows, macOS, Android ve iOS'taki destek yelpazesine kadar yerini güçlendiren bir dizi özelliğe sahiptir. Ne yazık ki, hizmet Linux uygulaması olmadan yetersiz kalıyor, ancak web üzerinden veya komut dosyaları aracılığıyla çalıştırabilirsiniz.

IDrive aboneleri, abonelik kapsamında istedikleri sayıda cihaza bağlanabilir ve 2 TB plan için yıllık 52,12 ABD Doları veya 5 TB için yıllık 74,62 ABD Doları ödeyebilir. Yedekleme sezgiseldir, yalnızca dosyanın tamamını değiştirmek yerine dosyanın değiştirilen bölümlerini değiştirmek için blok düzeyinde dosya kopyalama kullanır. Gerçek arşivleme, yerel olarak silinen dosyaların elle temizlenene kadar bulutta tutulacağı anlamına gelir.

Tüm bunlara rağmen, şirket, gizlilik konusundaki müdahaleci duruşuyla bilinen bir ülke olan ABD'de bulunuyor. Bilgilerinizi meraklı gözlerden korumak için yerel olarak saklanan bir özel şifreleme anahtarını seçebilirsiniz, ancak bu, IDrive'ı kaldırır’s paylaşım özellikleri ve unutulursa kurtarılamaz. Bu seçeneği tercih ettikten sonra, saklanan verileriniz dahil her şeyi sıfırlamadan değiştiremezsiniz.

4. Sonraki bulut

Nextcloud, kendi kendine barındırılan ve ücretli barındırılan varyantlarda gelir - yüksek derecede özelleştirilebilirlik sağlar

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Nextcloud ana sayfası

Nextcloud, bu listedeki tek açık kaynaklı bulut yedekleme hizmetidir ve verileriniz üzerinde rakipsiz bir kontrol sağlar. Hazırda kendi donanımınız varsa, aylık ücret karşılığında üçüncü taraf barındırma sağlandığında tamamen ücretsizdir. Tabii ki, başkalarını bir bulut yedekleme sistemine dönüştürmek, otomatik olarak düşünmek için ekstra güvenlik riskleri ekler, ancak kapalı kaynak alternatiflerinden daha fazla değildir.

Tamamen Nextcloud'u nasıl ayarladığınıza bağlı olarak özellik kümesi için son derece özelleştirilebilir bir modüler yapıya sahiptir. Hem kendi kendini barındıran hem de uzak sunucular yeni gelenler için göz korkutucu olabilir, bu yüzden’Her bir işlemi kolayca sindirilebilir adımlara ayıran Nextcloud'un nasıl kurulacağına dair bir kılavuz hazırlamak için zaman ayırdık ve daha fazla bilgiyi tam incelememizde bulabilirsiniz..

5. SpiderOak

SpiderOak, NSA casusluk skandalı açığa çıkmasının ardından Edward Snowden tarafından kişisel olarak onaylandı

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 5,75
  / ay

SpiderOak ana sayfası

Edward Snowden tarafından genel bulut depolama sağlayıcılarına ana bir alternatif olarak onaylanan SpiderOak ONE Backup, listemizi şaşırtıcı bir şekilde tamamlıyor. Gizlilik savunucuları, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki operasyonları konusunda dikkatli olmak isteyebilir, ancak meraklı gözlerden kaçınmak için sıfır bilgi politikasına ve güvenli uçtan uca şifrelemeye sahip olduğundan emin olabilirler..

Mobil uygulamaları salt okunur bir yaklaşımla istenen bir şey bırakıyor ve iki faktörlü kimlik doğrulamasının eksikliği tereddüte neden olacak, ancak SpiderOak hala Big Three'ye rakip bir arayüzle masaüstünde sağlam bir seçenek..

Bulut üzerinde karışıklık

“Bulut” son yıllarda kafa karıştırıcı bir terim haline geldi ve tüketici ve iş hizmetleri arasındaki benzerlikleri giderek bulanıklaştırdı. Microsoft’un OneDrive, Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama alanları her zamankinden daha popülerdir ve dosyalarınızı çevrimiçi olarak senkronize etmenize ve paylaşmanıza olanak tanır, ancak felaket durumlarında bilgilerinizi gerçekten yedeklemek için ideal değildir.

Dosya sürümü oluşturma gibi özellikler bir çakışma gösterir, ancak bulut depolama hizmetleri genellikle bir dosya oluştururken veya çevrimdışı bir dosyayı manuel olarak yüklerken paylaşılan bir klasör kullanmanızı gerektirir. Bir web arayüzü aracılığıyla tarayıcılara güvenmeleri, şifrelemenin yalnızca sunucu taraflı yapılabileceği anlamına gelir, bu da güvenlikte zayıf bir bağlantı olarak kabul edilir.

Bunun tersine, bulut yedekleme hizmetleri kullanıcı müdahalesi olmadan değişiklik yapıldığında verileri otomatik olarak depolar ve tüm dosyaların sunucuda bozulmadan kalmasını sağlamak için durum raporları sağlar. Çoğu, sunucu arızasının veri kaybıyla sonuçlanması durumunda benzeri görülmemiş bir garanti sunarak işletmeler için bir tür sigorta sağlar.

3-2-1 birden daha iyidir

Bulut yedekleme hizmetleri ek bir koruma katmanı eklerken, yerel depolama alanınızın yerini asla almamalıdır. Yalnızca donanıma güvenmekle aynıdır, merkezi verileri tamamen kaybetmek sadece bir felaket gerektirir.

Bunun yerine, verilerin üç farklı yöntem kullanılarak yedeklendiği 3-2-1 kuralını kullanmanızı öneririz. Geleneksel olarak, birincil yerel aygıtta depolanan orijinal kopyayı ve ardından harici bir sabit sürücüde veya ağa bağlı depolama (NAS) aygıtında ilk yedeklemeyi görür. En üste çevrimiçi bulut yedekleme hizmeti eklemek bilgileriniz için en iyi güvenliği sağlar.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me