Birçok kişi Outlook, Yahoo ve Gmail gibi güvenli olmayan e-posta sağlayıcılarını bırakmayı tercih ediyor. Bu hizmetlerin, kullanıcının e-postalarını reklam verileri için taradığı gösterilmiştir. Hatta NSA'daki hükümet gözetmenleri için e-postaların içeriğine erişim sağlamada yakalandı.


Gizliliğinizin istila edilmesinden bıktıysanız, ücretsiz olarak daha iyi e-posta güvenliği almaya başlamanın mümkün olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. İyi haber şu ki, piyasada ücretsiz olarak basit, tek adresli servis sağlayan birçok güvenli e-posta sağlayıcısı var.

Çok fazla depolama alanı ve bir Google hesabıyla gelen tüm ekstra özellikler olmasa da, güvenli şifreli mesajlar alırsınız; yani, e-posta gönderip aldığınızda, bu e-postaların içeriğine yalnızca sizin erişebildiğinizi bilirsiniz..

En iyi 4 ücretsiz özel e-posta sağlayıcısını listeledik. Bu listedeki tüm ücretsiz hizmetler güvenli uçtan uca şifreleme kullanır, harika uygulamalar sunar ve PGP (Oldukça İyi Gizlilik) desteği.

En iyi ücretsiz güvenli E-posta sağlayıcıları nelerdir?

 1. ProtonMail

 2. Tutanota

 3. Mailfence

 4. Hushmail

En iyi ücretsiz, güvenli E-posta sağlayıcıları: Derinlemesine analiz

Aşağıda en güvenli 4 ücretsiz e-posta sağlayıcısını listeledik. Tüm bu hizmetler özel e-postalarınızı gizli tutacak ve verilerinizi en yüksek teklif veren kişiye satan Gmail, Outlook ve diğer hizmetlere harika alternatiflerdir. Servisleri hakkında daha fazla bilgi için e-posta sağlayıcının web sitesine tıklayın.

1. ProtonMail

500 MB depolama alanı ücretsiz - E-posta etkinliğinizin kayıtlarını tutmaz - iOS ve Android uygulaması

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  500mb'ye kadar

ProtonMail, ABD ve İngiltere gibi istilacı yargı bölgelerinden çok daha iyi kabul edilen İsviçre merkezli bir bölgedir. Bu, firmanın asla IP adresinizi veya diğer kişisel olarak tanımlanabilir verilerinizi saklamayacağına söz veren güçlü bir gizlilik politikası sağlayabileceği anlamına gelir.

İsviçreli otoritelerin firmaya sahip olduğu verileri sağlamak için bir emir sunması mümkün olsa da, hiçbir kayıt tutmuyor (ödeme bilgileri hariç), başka bir şey teslim edilmeyecek.

Bununla birlikte, ücretsiz kullanıcılardan hesaplarını doğrulamaları istenir; bu, hesabı oluştururken başka bir e-posta adresi sağlamanız gerekeceği anlamına gelir. Bu ideal değildir ve ücretsiz bir hesap açmak için’size bağlı, bir ihtiyacınız olacak “brülör” başka bir yerde e-posta adresi.

En önemlisi, ProtonMail açık kaynak kodludur ve denetlenmiştir. Ayrıca, şifrelenmiş e-postalar göndermek için tam PGP uyumluluğu sağlar. Ve tüm e-postalar dururken sunucularında güvenli bir şekilde şifrelenir.

Tek bir adres ve 500 MB depolama alanıyla ücretsiz olarak kullanabileceğiniz göz önüne alındığında bu etkileyici. Gizliliğe değer veriyorsanız ve’Birden fazla e-posta adresine ihtiyacınız yok - AOL ve Yahoo'nun beğenilerini geride bırakmak için hiçbir nedeniniz yok.

2. Tutanota

1 GB depolama alanı yok - PGP olmadan güvenli bir şekilde e-posta gönderin ve alın - Windows, Mac, Linux, Android ve iPhone için uygulamalar

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Tutanota, kullanıcıların bir e-posta adresine ve 1 GB depolama alanına ücretsiz olarak izin veren gerçekten mükemmel bir e-posta hizmetidir. Bu, özellikle güvenli e-postalar göndermeye yeni başlayan biriyseniz ve PGP anahtarları hakkında bilgi edinmek istemiyorsanız (PGP şifreli e-postanın biraz dik bir öğrenme eğrisi olabilir) gerçekten olağanüstü..

Tutanota ile PGP anahtarları olmadan güvenli bir şekilde e-posta gönderip alabilirsiniz. Bu, Perfect Forward Gizlilik ile güçlü AES şifrelemesi kullanılarak yapılır. Peki bu ne anlama geliyor? Tutanota ile herhangi bir kişiye uçtan uca şifreli e-posta göndermek için özel bir bağlantı sistemi ve parola kullanabilirsiniz: şu anda hangi hizmeti kullanıyor olursanız olun.

Ne’Dahası, Tutanota, e-postaların başlığından IP adreslerini çıkarmak için tasarlanmıştır ve hatta meta verileri şifreleyebilir. Sonuç olarak, herkesin e-postalarınızı izlemesini zorlaştıran ve içeriği görmesi imkansız olan son derece güvenli bir e-posta hizmeti alırsınız. Kullanıcılar kendi kendini yok eden e-postalar bile gönderebilir!

Belki de tek dezavantajı, firmanın hizmeti kullanarak 5 gün boyunca gönderilen iletiler hakkında (hizmetin sorunsuz çalışmasını sağlamak için) bazı minimum meta veri günlüklerini depolamasıdır. Ancak, bu kullanıcıların yüzde 99,9'u için bir endişe olmamalı.

3. Posta Çiti

1 GB depolama alanı (500 MB e-posta, 500 MB belge) - İki faktörlü kimlik doğrulama - E-posta desteği

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Bu güvenli e-posta, Belçika merkezli olup son derece etkileyici bir hizmettir. Ücretsiz olarak, kullanıcıların 500 Mb depolama alanına sahip tek bir e-posta adresi almalarına izin verilir. Ve bu hizmeti kullanmanın avantajları çoktur.

Güçlü PGP uyumluluğu sayesinde uçtan uca şifreleme sağlanır. Ancak, yeni başlayanlar için, e-postaları güvenli bir şekilde kullanarak şifreleme seçeneği “paylaşılan sır” şifre sistemi. Bu, karmaşık PGP anahtarları hakkında bilgi edinmeye gerek kalmadan herkesin anında güvenli e-posta göndermeye başlayabileceği anlamına gelir.

Mailfence, takvim, kişiler ve belge depolama gibi harika ekstra özelliklere sahiptir. Hizmeti tüm cihazlarınız arasında senkronize etmek de kolaydır ve bir CSV dosyası kullanarak eski kişilerinizi eski e-posta adresinizden hızlıca içe aktarmanıza olanak tanır.

Mailfence, kullanıcı IP adresleri ve meta veriler dahil olmak üzere kullanıcılarıyla ilgili bazı günlükleri depolarken, bunu yalnızca Belçika yasalarına uymak için yapar. Ayrıca, yetkililerden tam olarak ne kadar talep aldığını gösteren tam bir şeffaflık raporu sunar..

Bununla birlikte, hangi garantiyi alırsa alsın, sağladığı güçlü uçtan uca şifreleme sayesinde e-postaların içeriğine asla erişim sağlayamayacaktır. Yeni başlayanlar için mükemmel.

4. Hushmail

15 MB depolama alanı - Tam PGP uyumluluğu - iPhone için uygulama

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.00
  / ay

Bu Kanadalı sağlayıcı, kullanıcıların ücretsiz bir hesap almasına izin veren başka bir güvenli e-posta hizmetidir. Ücret ödemeden tüketiciler 15 MB depolama alanı ile tek bir adres alabilir. Kuşkusuz, bu çok fazla depolama alanı değildir, bu, büyük eklere sahip e-postaları alamayacağınız veya silmek için uğraşmadığınız büyük bir e-posta gelen kutusuna sahip olamayacağınız anlamına gelir. Ancak, ilerlerken e-postalarınızı silmekten memnunsanız, bu ücretsiz hizmet sizin için uygun olabilir.

Kullanıcılar, tam PGP uyumluluğu sayesinde uçtan uca şifreli e-postalara erişebilir ve tüm e-postalar beklemede güvenli bir şekilde saklanır. IMAP ve POP desteklenir, yani olası bir Javascript güvenlik açıklarından kaçınmak için bu e-posta hesabını üçüncü taraf bir istemciyle kullanabilirsiniz.

5 Gözün bir parçası olan Kanada'da yerleşik olmak, gizlilik açısından mükemmel kabul edilmeyen bir ülkeden geldiği anlamına gelir. Bu, bazı kişileri hizmetten çıkarmak için yeterli olabilir. Ancak, uçtan uca şifrelemenin yetkililer firmaya yaklaşsa bile şifrelenmiş e-postaların içeriğine erişemeyecekleri anlamına geldiği unutulmamalıdır..

Bu makalede daha yüksek olan bazı hizmetler kadar iyi değil, ancak Google'ın beğenilerinden çok daha iyi olan ücretsiz, güvenli bir e-posta sağlayıcısı.

Ücretsiz güvenli E-posta Alternatifi

işaret

Sınırsız depolama alanı - şifreli mesajlar - Android ve iPhone için uygulamalar

Tamam, bu yüzden bunun aslında bir e-posta hizmeti olmadığını kabul ederek başlayacağız. Bununla birlikte, ücretsizdir ve güçlü uçtan uca şifreleme içeren mesajlar söz konusu olduğunda, kullanım kolaylığı ve güvenlik için Signal'a gerçekten rakip hiçbir şey yoktur.

Sinyal tamamen güvenlidir ve hiçbir zaman hükümet yetkilileriyle çalışmaya söz vermeyen az sayıdaki hizmetten biridir. Singal’ın geliştiricisi Open Whisper, yetkililere asla arka plan sağlayamayacağını belirten kayıtlarda ve Sinyal protokolü hem açık kaynak hem de son derece sağlam.

Signal ile ilgili güzel bir şey, tamamen ücretsiz olmasıdır. Bu, herkesin, her yerden, bir kuruş ödemeden hizmeti kullanarak mesaj gönderebileceği anlamına gelir. Ve Signal ile, mesajlarınızın içeriğini kimsenin görmeyeceğini biliyorsunuz - amaçlanan alıcı dışında.

Bu, teknik olarak bir e-posta hizmeti olmasa da, internet üzerinden şifrelenmiş mesajlar göndermenize izin verir. Birçok insan için Signal'ın iletişim kurmak için Google gibi büyük bir teknoloji firmasına ait bir e-posta adresinden daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, insanların bu ücretsiz hizmete bakmalarını öneririz!

Sonuç

Güvenli e-postaları ücretsiz olarak göndermeye başlamak istiyorsanız, hiçbir şey için uçtan uca şifreleme sağlayan bir e-posta sağlayıcısına ihtiyacınız olacaktır. Bu son derece nadirdir, çünkü güçlü uçtan uca şifreleme sağlamak kolay değildir.

KOLAB Now gibi birçok ücretsiz e-posta hizmeti vardır ve bu hizmetler Gmail'den daha iyi kabul edilir, çünkü bunları pazarlama amacıyla taramak için kullanıcının e-postalarına aktif olarak girmezler. Ancak, bu e-posta sağlayıcılarının çoğu beklemedeki veriler veya uçtan uca şifreleme için şifreleme sağlamaz.

Sonuç olarak, bu ücretsiz e-posta hesapları güvenli kabul edilemez. Çünkü, eğer hükümet tarafından bir emirle yaklaşılırlarsa, e-postalarınızın içeriğine erişim sağlamaları (ve sağlayabilmeleri) gerekir.

Bu kılavuzda, yalnızca yalnızca ileti gönderen ve alıcılarının içeriklere erişmesini sağlayan güçlü şifreleme sağlayan e-posta hizmetlerini listeledik. Bu gerçek e-posta güvenliği ve bu hizmetler ücretsiz olarak sağlar.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me