Yurtdışına seyahat ediyorsanız ve WiFi erişim noktaları kullanmanız gerekiyorsa, bir VPN kullanmanız önemlidir. VPN'ler veya sanal özel ağlar, bilgisayar korsanlarının verilerinize erişmesini engellemede inanılmaz derecede etkili olan cihazınıza gidip gelen tüm verilerinizi şifreler. VPN kullanmanın bir diğer büyük yararı, bulunduğunuz yerde şu anda engellenmiş olan hizmetlere evden erişmenize izin vermesidir. Bu kılavuzda, en iyi Seyahat VPN Hizmetlerini listeliyoruz ve yurtdışında çevrimiçi güvenliğiniz için size en iyi ipuçlarını veriyoruz.


VPN for Travel kullanmanın iki önemli avantajı vardır:

 1. Web sitelerine evden erişmek için - İş seyahatindeyken veya tatildeyken, çevrimiçi bankacılık ve gerçek zamanlı aktarım hizmetleri gibi birçok önemli çevrimiçi hizmete erişmek imkansız hale gelir. Bir VPN ile kendi ülkenizden bir IP adresi alabilir ve bu sitelere kolayca erişebilirsiniz.
 2. Seyahat Sırasında Çevrimiçi Güvende Kalmak - Seyahat ederken, sık sık halka açık WiFi erişim noktalarına bağlanırız. Herkese açık bir WiFi erişim noktasına bağlandığımızda, yönlendiricinin güvenli bir şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını bilmenin hiçbir yolu yoktur. VPN, kötü yapılandırılmış bir yönlendiriciye veya bir siber suçluya ait sahte bir WiFi etkin noktasına bağlanırsanız verilerinizi korur! VPN tüm verilerinizi güvenli bir şekilde karıştırdığından, bilgisayar korsanlarının verilerinizi, kimlik bilgilerinizi, şifrelerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi çalması imkansızdır.

VPN'lerde yeni?

VPN dünyasında yeniyseniz ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki kılavuzlara göz atın:

 • VPN nedir - VPN'lere yeni başlayanlar kılavuzu, ne oldukları ve nasıl çalıştıkları
 • VPN Şifrelemesi - VPN şifreleme protokolleri ve hangisinin en güvenli olduğu konusunda ayrıntılı bir rehber.

Seyahat İçin En İyi 5 VPN Listesi

Artık bir seyahat VPN kullanmanın faydalarını biliyoruz, seyahat için en iyi beş VPN'i listeledik. Listemizdeki hizmetlerden herhangi biri hakkında daha fazla bilgi için, VPN sağlayıcısının web sitesini görmek için aşağıda listelenen bağlantıları tıklayın veya her hizmetin bir özeti için aşağı kaydırın.

 1. ExpressVPN

  - Süper Hızlı | 94 Ülkede Sunucular | Güvenli ve Güvenilir

 2. NordVPN

  - Hızlı bağlantılar | Özel ve Güvenli | Netflix'in engellemesini kaldırın

 3. CyberGhost VPN

  - İnanılmaz değer | Kullanımı kolay | WiFi koruması için mükemmel

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Kütük yok | Engellemeyi kaldır Netflix US | Güçlü şifreleme

Seyahat için En İyi VPN - Özetler

Aşağıda, en iyi beş seyahat VPN hizmeti hakkında bilmeniz gereken her şeyi özetledik. Hala daha fazla bilgi istiyorsanız, sağlayıcılara tıklayın veya ayrıntılı VPN incelemelerimize göz atın.

Seyahat için bir VPN kurma

Seyahat için bir VPN satın aldığınızda, yazılımı birden fazla cihaza (genellikle üç ila beş arasında) yüklemenize izin verilir. Bu, uzaktayken ailenizin tüm cihazlarını korumak için bir VPN aboneliğinin kullanılabileceği anlamına gelir.

VPN'li bir seyahat yönlendiricisi almadığınız sürece, seyahat VPN'sini her bir cihaza kurmanız gerekir. İyi haber şu ki, bu kılavuzdaki VPN'lerin tüm cihazlar için yazılımı var, böylece VPN'i bir dizüstü bilgisayara veya akıllı telefona yükleyebilirsiniz.

İşte size yardımcı olacak hızlı bir kılavuz:

 1. Listemizden seyahat etmek için bir VPN seçin ve abonelik almak için tıklayın. VPN'inizi yalnızca tatildeyken istiyorsanız, aylık bir plan seçebilirsiniz. Bununla birlikte, VPN'ler tüm yıl boyunca inanılmaz derecede faydalıdır - eve döndüğünüzde bile!
 2. VPN'yi dizüstü bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza veya tabletinize indirin. Platformunuz için doğru VPN'i almayı unutmayın. İsterseniz VPN'yi ailenizin tüm cihazlarına yükleyebilir veya hatta seyahat ettiğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
 3. Kurulum talimatlarını izleyin. VPN kolayca ve sorunsuzca yüklenir.
 4. Yüklü olduğuna göre, tek yapmanız gereken bir sunucuya bağlanmak. Unutmayın, VPN'niz hem ülkenizde hem de yurtdışında olduğunuzda sizi güvende tutacaktır, bu yüzden herkese açık WiFi'de her zaman kullanın.
 5. Artık yurtdışında olduğunuza göre, evinizden bir sunucuya bağlanmayı unutmayın! Bu şekilde TV akışlarını izleyebilir ve nereden geldiğinizden internet hizmetlerini kullanabilirsiniz. Artık yabancı TV şovlarını izlemeye gerek yok!

VPN Seyahat Yönlendiricisi Kullanma

İster kendi başınıza, ister iş için, ister arkadaşlarınız ve ailenizle seyahat ediyor olun, seyahat yönlendiricisi büyük bir avantaj olabilir. Bu şık gadget'lar, tüm cihazlarınızı ayrı ayrı bağlamanıza gerek kalmadan genel bir WiFi erişim noktasına birden fazla cihaz bağlamanızı sağlar. Mini yönlendirici internete bağlanır bağlanmaz, tüm ailenizin ve ailenizin cihazları seyahat yönlendiricisi üzerinden otomatik olarak bu İnternet bağlantısına bağlanır.

Bu kendi içinde harika. Ancak, önceden bir VPN ile yapılandırılmış bir seyahat yönlendiricisi alırsanız daha da iyidir! Bir seyahat yönlendiricisine bir VPN yüklendiğinde, bu seyahat yönlendiricisi aracılığıyla internete bağlanan tüm cihazlar otomatik olarak VPN şifrelemesi ile korunur. Bu, her bir cihaz için endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir: veya çocuklarınızın, ebeveynlerinizin veya partinizdeki herhangi bir kişinin kendilerini saldırıya uğrama riskine (herkesin tatilini mahvedebilir) açtığından emin olun..

Seyahat yönlendiricinizi ayarlama

VPN'li bir seyahat yönlendiricisi istiyorsanız, FlashRouters'daki uzmanları ziyaret etmenizi önemle öneririz
biraz tavsiye için.

Ne yaparsanız yapın, lütfen seyahat yönlendiricisindeki varsayılan yönetici kimlik bilgilerini güncellediğinizden emin olun. Kullanıcı adını ve şifreyi güncellemezseniz, yönlendirici kendini hackleyebilir!

Ayrıca, güvenlik riski oluşturduğu için WPS'nin (eski bir yönlendirici özelliği) kapalı olduğundan emin olmak istersiniz. Neyse ki, FlashRouters tüm bu özellikleri doğru bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olabilir .

Uluslararası Seyahat Güvenliği Kontrol Listesi

Sıralanmış bir VPN ile, sadece birkaç seyahat güvenliği endişesi hakkında düşünmeniz gerekir. Size yardımcı olmak için, seyahat ederken dijital güvenlik için en önemli şeyleri düşündüğüm bu hızlı listeyi oluşturdum:

 1. Şifreler - Belli görünebilir, ancak seyahat ederken cihazlarınızın şifre korumalı olduğundan ve hızlı bir şekilde kilitlenecek şekilde ayarlandığından emin olun, bu yüzden uzaktayken lütfen daha güçlü ayarlar kullanın. Plaj barında veya takside bir telefon veya tablet bırakırsanız, neredeyse anında kilitlenmesi cihazın kilidi açıkken birinin ellerine geçmesini engelleyebilir. Parola yöneticileri, güçlü parolalara sahip olmanızı sağlamak için harika araçlardır.
 2. Güncellemeler - Cihazlarınızı düzenli olarak güncellemeyi hatırlamak, siber suçlulara kolay bir yol sağlayan güvenlik açıklarından muzdarip olmamanızı sağlayabilir, bu nedenle lütfen sık sık güncelleyin.
 3. Düzenli olarak yedekle - Tatilin son gününde bin fotoğraf çekip cihazınızı kaybederseniz, bu fotoğrafları bir daha asla göremezsiniz. Genel bir kural olarak, eğer bir şey önemliyse, buluta yedeklendiğinden emin olun. Bu, daha önce hiç bir cihazı kaybetmemiş olsanız bile geçerlidir - her zaman ilk kez olduğunu unutmayın. Bulut yedekleme hizmetleri harika ve verilerinizi otomatik olarak yedekleyecekler.
 4. Yerel bir SIM satın alın - Daha uzun süre seyahat ediyorsanız, ucuz yerel verilere sahip yerel bir SIM satın almak isteyebilirsiniz. Bu şekilde, herkese açık WiFi'ye güvenmeden hareket halindeyken interneti kullanabilirsiniz (bir VPN kullanarak bunu yapma riskleri azaltılsa da).

Seyahat VPN Sonuç

Tatil sırasında cihazlarınızı güvende tutmak söz konusu olduğunda, yapmanız gereken şeylerin oldukça küçük bir kontrol listesi vardır. Yapılacak en iyi şey, tüm diğer gezginlerinize oturup bu kılavuzdaki noktaları açıklamaktır. Kimse bir tatilin hackerlar tarafından bozulmasını istemez, bu nedenle tüm grubun cihazlarını buna göre korumaya zaman ayırdığından emin olun.

VPN, seyahat ederken alabileceğiniz en iyi dijital koruma şeklidir. Bu yüzden lütfen dikkatli bir şekilde düşünün: Halka açık WiFi'de saldırıya uğrayanların örnekleri her zaman en yüksek seviyededir. Bunun nedeni, bilgisayar korsanlarının kendilerini havuz kenarında güneşlenirken ya da bir Havaalanı'nda uzanırken insanlardan kaçmanın ne kadar kolay olduğunu anlamalarıdır..

Bu kılavuzdaki tüm VPN hizmetleri, hareket halindeyken aygıtları korumanın en iyi yolunu sunar. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce VPN var, bu da bir kabustan birini seçmenizi sağlayabilir.

Bu nedenle, bir koparma servisine rastlamak zorunda kalmadan en iyi seçenekleri belirlemenize yardımcı olmak için bu VPN'i seyahat rehberi için oluşturduk. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde sormaktan çekinmeyin..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me