Sanal Özel Ağ (VPN), insanlara internete bağlandıklarında dijital gizlilik sağlar. Ayrıca, web sitesi içeriği ve hizmetlerinin engelini kaldırmak için dünyanın herhangi bir yerinde gibi davranmalarını sağlar. Bir VPN ‘yanıp sönen’ yönlendirici ile bir evdeki her cihazın bir VPN üzerinden web'e bağlanması mümkündür - her zaman!


DD-WRT olarak bilinen açık kaynaklı yazılımlar yönlendiricilere yüklenebilir. Önceden yanıp sönen bir DD-WRT yönlendirici satın alıyor ya da yazılımı kendiniz yüklüyor olun, doğrudan bir yönlendiriciye DD-WRT VPN hizmeti yükleyebilirsiniz. DD-WRT ürün yazılımının yönlendiricinin iç ayarlarına erişim sağlayarak kullanıcılara tüm web trafiğini bir VPN ile koruma olanağı verir.

En İyi DD-WRT Yönlendiriciler

Bir DD-WRT yönlendiriciye bir VPN istemcisi yüklemek çok uygundur. Bu, WiFi üzerinden bir yönlendiriciye bağlanan her cihazın VPN şifrelemesi ile korunduğu anlamına gelir. Genellikle, korumak istediğiniz her cihaza bir VPN kurulmalıdır. DD-WRT VPN, birçok eşzamanlı bağlantıya izin veren bir VPN alma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, DD-WRT VPN hizmeti büyük aileler için mükemmeldir.

Ayrıca, bir DD-WRT VPN ile WiFi'ye bağlı herkes gerçek IP adreslerini gizliyor. Bu, Netflix ABD, BBC iPlayer ve Hulu gibi uluslararası içeriğe erişmek için sansür ve coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelebilecekleri anlamına gelir.

DD-WRT'ye sahip bir yönlendiriciyi kendileri flaş etmek isteyen kişiler için, bu makalenin ilerleyen kısımlarında bir kılavuz vardır. Diğer herkes için en iyi DD-WRT VPN (ExpressVPN)
önceden yanıp sönen bir yönlendirici satmaktadır. Daha fazla yönlendirici seçeneği istiyorsanız, en iyi 5 DD-WRT yönlendirici makalemize göz atın.

En İyi DD-WRT Yönlendiriciler?

Aşağıdaki favori DD-WRT yönlendiricilerimizin ayrıntılı analizine göz atın;

Asus RT-AC5300

(Amazon: 399,99 ABD doları, FlashRouters: 599,99 ABD doları)

Asus AC5300

Asus RT-AC5300 kablosuz yönlendiricilerin Ölüm Yıldızıdır. AC88U teknik özellikler söz konusu olduğunda biraz daha iyi olmasına rağmen, performans söz konusu olduğunda AC5300 kazanır. Bu kısmen, dört iletim, dört alma (4T4R) yapılandırmasında kurulan ve ona fantastik bir aralık veren sekiz harici anten sayesinde. 4T4R aynı zamanda cihazlar arasındaki paraziti önlemeye yardımcı olur, böylece aktarım hızlarını artırır. Yönlendirici ayrıca kullanıcıların iki gerçek 5GHz ağ kurmasına izin verir.

Buna ek olarak, yönlendiriciye MU-MIMO teknolojisi (Çok Kullanıcı - Çoklu Giriş Çoklu Çıkış) ve şaşırtıcı kablosuz teknolojiyi daha da güçlendirmek için özel oyun teknolojisi yüklenir.

Genel olarak, evinizi veya ofisinizi 4K video akışınızı ve sonsuz kablosuz cihazlarınızı destekleyecek bir yönlendirici ile donatmak istiyorsanız, bu Asus sizin için en iyi DD-WRT yönlendiricisidir!

Asus RT-AC5300 Teknik Verileri

İşlemci: 1400MHz çift çekirdekli
RAM: 256MB
Flash: 128 MB
Antenler: 8 harici
USB: USB 2.0, USB 3.0
Aktarım Hızları: 1000Mbps 2.4GHz, 2x 2167Mbps 5GHz

WRT3200ACM

(Amazon: 248,99 $, FlashRouters: 499,99 $ - 349 $ satış fiyatı)

Dört anten bu yönlendiriciye fantastik bir aralık verir ve yönlendirici hem 2.4GHz hem de 5GHz kanallarında iyi performans gösterir. Bunun bir Tri-Stream yönlendirici olarak faturalandırılmasına rağmen, DD-WRT ile yanıp söndüğünde bu işlevin gerçekten kaybolduğunu lütfen unutmayın; böylece teknoloji DD-WRT için geçerli değildir. Aynısı MU-MIMO için de geçerlidir. MU-MIMO, yönlendiricinin aynı anda birden fazla cihazla iletişim kurmasını sağlayarak WiFi ağının hızını artırır (cihazlar arasındaki parazitlerden kurtularak). Ancak, her VPN'nin uyumlu olması gerekmez.Linksys Router

Buna rağmen, WRT3200ACM, DD-WRT ile yanıp söndüğünde üstün seviyelerde performans gösteren harika bir yönlendiricidir. Marvell yonga seti nedeniyle, oyun, akış, video görüşmeleri veya maksimum hızlı VPN kullanımı gibi yoğun görevler için mükemmeldir.

Linksys WRT3200ACM DD-WRT Teknik Verileri

CPU: 1.8Ghz çift çekirdekli işlemci
RAM: 512 MB
Flash: 256 MB
Antenler: 4 harici
USB: USB 2.0, USB 3.0
Aktarım Hızları: 600Mbps (maks.) 2.4GHz, 2600Mbps 5GHz

Netgear R7000

(Amazon: 249,99 ABD doları, FlashRouters: 349,99 ABD doları)

Netgear R7000

Netgear R7000, geçen yılın galibi oldu, ancak bir dizi yeni sürüm nedeniyle üçüncü sıraya düştü. Ancak, bu yönlendirici hala kesinlikle muhteşem bir seçenektir.

R7000 video akışı yapabilir, çevrimiçi oyun deneyiminizi geliştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Yukarıdaki ikisinin güç ve aktarım hızlarından yoksun olsa da, hepsi aynı düzeyde işlevsellik elde edebilmeniz için DD-WRT MEGA yapılarını destekler. Netgear yönlendiricinizde DD-WRT çalıştırmak istiyorsanız, açık kaynaklı Netgear topluluğu MyOpenRouter'ı da ziyaret etmelisiniz..

Netgear R7000 Teknik Verileri

İşlemci: 1000MHz çift çekirdekli
RAM: 256MB
Flash: 128 MB
Antenler: 3 harici
USB: USB 2.0, USB 3.0
Aktarım Hızları: 600Mbps 2.4GHz, 1300Mbps 5GHz

Asus RT-AC56U

(Amazon: 101,99 ABD doları, FlashRouters: 249,99 ABD doları)

Asus AC56U

RT-AC56U ev kullanımı için çok popüler bir yönlendiricidir. Asus, performansını çok fazla etkilemeden bir köşeye sıkışmasına izin veren kaygan bir tasarıma ulaştı.

Şirket ayrıca yönlendiriciye iki adet USB modülü ekledi, böylece aile ve iş arkadaşları arasında verimli paylaşım için sabit sürücünüzü bağlamanızı sağlar. Bol yumruklu düşük fiyatlı bir yönlendirici arıyorsanız, bu mükemmel bir çözümdür. Bu DD-WRT yönlendiriciyle (ve bu konudaki herhangi bir DD-WRT yönlendiriciyle) ne kadar yapılabileceğini öğrenmek için kesin DD-WRT kılavuzumuzu okuyun..

Asus RT-AC56U Teknik Verileri

CPU: 800MHz çift çekirdekli
RAM: 256MB
Flash: 128 MB
Antenler: 3 dahili
USB: USB 2.0, USB 3.0
Aktarım Hızları: 300Mbps 2.4GHz, 867Mbps 5GHz

Linksys WRT1200AC

(Amazon: 99 $, FlashRouters: 299 $ - 199 $ satışta)

Linksys Yönlendirici 2

Linksys WRT1200AC mükemmel bir yönlendiricidir, ancak aldığınız için belki de çok pahalı. Buna rağmen, hem özellikleri hem de fantastik performansı için (yine özellikleri için) iyi bir aralık sağladığı kanıtlanmış popüler bir yönlendiricidir. Harika haber, FlashRouters'ın bu yönlendiriciye çok sayıda farklı VPN ile kullanılmak üzere önceden flaşlanmış olmasını sağlamasıdır. Bu nedenle, bu çoğu insanın ihtiyaçları için yeterli güçten fazlasını sağlayan hızlı ve kolay bir seçenektir.

Bu yönlendiricinin gerçekten performans gösterdiği yer, hem USB 2.0 hem de USB 3.0'ı içermesidir. Bu, bir sabit sürücünün bir gigabit bağlantısı aracılığıyla doğrudan yönlendiriciye bağlanmasına izin verir ve hızlı bir ağ depolama sunucusu olarak kullanılmasını sağlar (NAS sunucusu satın almak zorunda kalmadan).

Linksys WRT1200AC Teknik Verileri

CPU: 1.3GHz çift çekirdekli işlemci
RAM: 256MB DDR3 sistem belleği
Flash: 128 MB
Antenler: 2 harici
USB: USB 2.0, USB 3.0
Aktarım Hızları: 400Mbps 2.4GHz, 867Mbps 5GHz

DD-WRT Yönlendirici SSS

DD-WRT Yönlendirici nedir?

DD-WRT yönlendirici, üzerinde DD-WRT adı verilen özel bir yazılıma (bellenim) sahip bir yönlendiricidir. Çoğu yönlendiricinin (bir geniş bant sözleşmesi satın aldığınızda ISS'nizden aldığınız gibi) çok az işlevi vardır: DD-WRT yönlendiricileri, kullanıcılarının birçok gelişmiş özelliği denetlemelerine izin verir. Ayrıca, kullanıcıların doğrudan yönlendiricinin belleğine daha fazla yazılım yüklemesine izin verir. Bu, DD-WRT yönlendiricisinin sahibinin doğrudan üzerine bir VPN yüklemesine izin verir.

DD-WRT yönlendirici ve VPN seçme

Bir yönlendiricinin DD-WRT ile yanıp sönmesi zordur, bu yüzden çoğu insan önceden yanıp sönen bir yönlendirici satın almayı tercih eder. Özellikle teknik bir kişi değilseniz, önceden yanıp sönen bir yönlendirici en iyi seçenektir. Uzmanlığa (ya da öğrenmeye sabrı) sahip insanlar için - bir yönlendiriciye bir VPN'nin yanıp sönmesi ve kurulması mümkündür. Ancak, DD-WRT ile her yönlendiricinin yanıp sönemeyeceğini lütfen unutmayın.

Akılda tutulması gereken bir şey, yanıp sönen bir DD-WRT yönlendirici tüm cihazlarınızı koruyor olsa da, tüm bu cihazların korunmasının seçtiğiniz VPN hizmetinin kalitesiyle sınırlı olacağıdır. Bu nedenle, bir DD-WRT yönlendiriciye güvenilir ve güvenilir bir VPN hizmeti almanız çok önemlidir. Bunun yapılmaması, tüm cihazlarınızın aynı standart altı VPN hizmetinden muzdarip olduğu anlamına gelir.

DD-WRT için bir VPN seçerken, doğrudan bağımsız cihazlarda kullanmak için bir VPN seçerken olduğu gibi aynı VPN hususları geçerlidir. Şifreleme güçlü olmalı ve yüksek bir standarda uygulanmalıdır. Sunucular çok iyi konumlara yerleştirilmeli ve bu sunucular internetin tadını çıkarmak için yüksek hızlar sağlamalıdır. Ayrıca, herhangi bir sorunu hızlı bir şekilde çözebilmeniz için müşteri hizmetleri ve VPN sağlayıcısının profesyonelliği göz önünde bulundurulmalıdır..

DD-WRT Gizlilik

Yanıp sönen DD-WRT yönlendiriciye bir VPN yükleme sorununa gidecekseniz, VPN'nin dünya standartlarında olması çok önemlidir. Bu nedenle, bu kılavuzdaki tüm VPN'ler piyasadaki en iyi şifrelemeyi sağlar (OpenVPN şifrelemesi). Buna ek olarak, abonelerine gizlilik sağlama konusunda kanıtlanmış bir geçmişleri vardır. Ayrıca su geçirmez gizlilik politikaları da vardır, yani verileriniz her zaman gizli kalacaktır: tüm cihazlarınızda.

DD-WRT Bağlantı Hızları

Bir VPN'nin ana avantajlarından biri, abonelerin sansür ve coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelebilmeleridir. Örneğin ABD veya İngiltere'deki bir VPN sunucusuna bağlanmak, VPN kullanıcısının gerçekten bu ülkelerden birinde olduğu anlamına gelir. Birçok VPN çok düşük bağlantı hızı sağlar, bu da HD'de akışın imkansız olduğu anlamına gelir.

Bir numaralı önerilen DD-WRT VPN hizmetimiz ExpressVPN'dir
, dünya çapında 94 ülkedeki sunuculara yıldırım hızında erişim sağlıyor. Ancak, bu listede önerdiğimiz tüm DD-WRT VPN'leri tüm dünyada hızlı sunuculara erişim sağlar. Aboneler bu ülkelerin herhangi birindeki içeriğin engellemesini kaldırabilir. Yanıp sönen bir DD-WRT VPN hizmeti ile bu erişim özgürlüğü evinizdeki her cihazda kullanılabilir.

Neden bir DD-WRT yönlendirici VPN Kullanmalısınız??

VPN, insanların farklı bir ülkede rol yapmalarına izin verir. Bunu, VPN kullanıcılarının IP adresini gizleyerek yapar. Bir VPN sunucusuna bağlandığınızda, yerel sansür ve kısıtlamalar kaldırılır. Bir VPN ayrıca coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelir. sonuç, bir VPN ile dünyanın her yerinden web sitelerine ve web sitesi hizmetlerine erişmek mümkündür.

VPN, şifreleme sayesinde dijital gizlilik de sağlar. Bu, ISS'lerin, hükümetlerin, işyerlerinin, okulların ve ev sahiplerinin VPN kullanıcısının çevrimiçi yaptıklarını takip etmesini engeller.

Bir yönlendiriciye bir VPN yüklendiğinde, bu yönlendiriciye bağlı tüm cihazlar otomatik olarak VPN tarafından korunur. bu, kullanıcıların her VPN kullandıklarında bir VPN'ye bağlanmayı hatırlamaları gerekmesini engeller. Ayrıca, WiFi'ye bağlı her dizüstü bilgisayar, PC, tablet, telefon, akıllı TV ve diğer IoT cihazlarına otomatik olarak dijital gizlilik verildiği anlamına gelir.

Bir Smart TV, Chromecast, Apple TV veya başka bir internet bağlantılı akış sisteminde çok fazla içerik akışı yapmak isteyenler için DD-WRT yönlendirici, farklı bir ülkede gibi davranmanın en kolay yoludur. Bu cihazlarda VPN kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki kılavuzlara göz atın:

  • Akıllı TV'de VPN
  • Apple TV'de VPN
  • Chromecast'te VPN

İş İçin DD-WRT Yönlendirici Kullanma

İnternete bağlı birkaç bilgisayar veya dizüstü bilgisayarı olan daha küçük işletmeler ve ofisler, DD-WRT flaşlı yönlendirici ve VPN satın alarak internete bağlı tüm bilgisayarları VPN ile koruyabilir. Bu, işletmelerinizin dijital gizliliğini korumanın en iyi yoludur. Ayrıca, işletme WiFi'sine bağlı tüm cihazların dijital gizlilikle otomatik olarak korunmasını garanti eder: çalışanların sorumluluğunu almak.

Bir VPN'in şifrelemesi ayrıca, işletme WiFi'sine girmeyi başaran potansiyel bilgisayar korsanlarının "koklamak" kurumsal verileri veya diğer hassas verileri çalma trafiği.

DD-WRT Yönlendirici Nasıl Seçilir

DD-WRT yönlendirici almanın en kolay yolu, önceden yanıp sönen bir yönlendirici satın almaktır. Bu, kendiniz yanıp sönme zorunluluğunu ortadan kaldırır - yönlendiriciyi “tuğla” hale getirebilecek bir işlemdir (kullanılamaz hale getirir). Önceden yanıp sönen bir yönlendirici satın almak biraz daha maliyetlidir, ancak aynı zamanda bir kerelik bir yatırımdır (ve dünyaya mal olmaz). Yanıp sönen bir yönlendirici almak için en iyi seçenekler şunlardır:

Doğrudan VPN sağlayıcısından satın alın: en çok tavsiye edilen VPN'imiz ExpressVPN
(ve StrongVPN gibi diğerleri), önceden yazılım yüklü olan önceden flash edilmiş bir yönlendirici satar. Sadece VPN hesabınıza giriş yapabilir ve evinizi koruyabilirsiniz.

Express Ddwrt

Ön Flaşlı DD-WRT yönlendiriciler

FlashRouters'ı ziyaret etmek, yanıp sönen bir yönlendirici almanın başka bir mükemmel yoludur.
FlashRouters, özel bir DD-WRT yanıp sönme ve özelleştirme hizmeti sunar. Tek yapmanız gereken VPN'inizi ve yönlendiriciyi flashrouters'tan satın almak. Geldiğinde, hesabınıza giriş yapmanız için ayarlanacak ve hazır olacaktır.

Doğrudan yönlendirici üreticisinden satın almak, yanıp sönen bir yönlendirici almanın son yoludur. Popülerliği nedeniyle, birçok yönlendirici üreticisi DD-WRT yönlendiricileri yapar. Bu yönlendiricileri Amazon'dan ve başka bir yerden satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, DD-WRT yönlendiriciyi doğrudan satın alırsanız, Flashrouters'tan aldığınız müşteri bakım ve kurulum yardımını alamazsınız: ve Flashrouters'in çok rekabetçi fiyatları var.

Ayrıca VPN'yi yönlendiriciye kendiniz yüklemeniz gerekecektir. Ancak, bu makaledeki tüm VPN'lerin bu süreçte size yardımcı olacak kılavuzları ve destek personeli olacaktır..

DD-WRT VPN'de OpenVPN Şifrelemesini Ayarlama

OpenVPN piyasadaki en güvenli VPN şifrelemesidir. Kullanmanızı önerdiğimiz VPN şifrelemesidir, bu nedenle DD-WRT yönlendiricinizde VPN'yi kullanarak bağlanacak şekilde ayarlamanız gerekir.

OpenVPN kurulumu farklı VPN sağlayıcıları için değişiklik gösterir. DD-WRT yönlendiricinize nasıl VPN kuracağınızı öğrenmek için kurulum kılavuzumuza bakın.

Yönlendiricinizin OpenVPN'i Desteklediğini Kontrol Edin

DD-WRT yönlendiricinizin OpenVPN'i desteklediğinden emin olun. Çoğu DD-WRT yönlendirici varsayılan olarak OpenVPN'yi kabul eder, ancak kontrol etmeye değer. OpenVPN ile bağlanmak istiyorsanız (ve siz yapın!), Yönlendiricinizi satın aldığınızda OpenVPN'i desteklediğinden emin olun.

Şimdi VPN'nizin web sitesine gidin ve giriş yapın. VPN'inizin indirme sayfasında .ovpn dosyalarını (veya en azından bağlanmak istediğiniz sunucu için olanı) indirin..

DD-WRT VPN: Sonuç

Bu yazıda, yanıp sönen DD-WRT yönlendirici ve dört koşucu için en iyi VPN'i öneriyoruz. Bir DD-WRT yönlendiricisinde bir VPN çalıştırmanın en kolay yolu, önceden flashed satın almaktır.

Sahip oldukları bir yönlendiriciyi flaş etmek isteyenler için bir kurulum kılavuzumuz var. Bununla birlikte, kılavuzun yalnızca bir taslak olduğunu ve ayrıntıların her VPN sağlayıcısı için değişeceğini lütfen unutmayın. Lütfen ayrıntıları VPN sağlayıcınızdan almayı unutmayın.

Bu makaledeki tüm VPN'ler, bir VPN yönlendiricide çalışmak için mükemmeldir, çünkü VPN'lerin sunabileceklerinin en iyisini sergileyen güvenilir ve güvenilir hizmetlerdir. Hepsi dünyanın her yerinde yıldırım hızında sunuculara sahiptir, bu da neredeyse her şeyi engellemenizi sağlar. Geriye kalan tek şey hangi VPN'i tercih ettiğine karar vermen için.

Kişisel koşullarınız ne olursa olsun, bu kılavuzdaki herkes için ideal bir VPN olduğundan eminiz. Bu yüzden seçenekleri dikkatlice okuyun ve VPN'nizi güvenle seçin. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Başlık resim kredisi: Casezy idea / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me