Whatsapp, özellikle şifrelemesi nedeniyle en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ne yazık ki, uçtan uca şifrelemenin oluşturduğu gizlilik, uygulamanın birçok ülkede kaşlarını çattığı anlamına gelir. Bazı yerlerde, İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS'ler) WhatsApp'ı tamamen engeller. Neyse ki, bir WhatsApp Sanal Özel Ağı (VPN) ile, herkes, her yerde popüler uygulamaya yeniden erişebilir.


WhatsApp için güvenilir ve güvenilir bir VPN, farklı bir ülkede olduğu gibi güvenli bir şekilde davranmanıza izin verir. Sonuç, İSS'ler ve hükümetler tarafından getirilen yerel kısıtlamaların üstesinden kolayca gelebilmenizdir. Aslında, bir VPN sadece sansürün değil, coğrafi kısıtlamaların da üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Bu, bir VPN'i yalnızca WhatsApp'a güvenli bir şekilde erişmek ve kullanmak için değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki diğer içeriklerin engellemesini kaldırmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Bu yazıda, WhatsApp için bir VPN edinme hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyoruz. Bir VPN'nin ne olduğunu ve popüler messenger uygulamasının engellemesini nasıl kaldırdığımızı açıklıyoruz. Ayrıca WhatsApp VPN'inizi nasıl kuracağınız konusunda size yol gösteriyoruz ve neden bazı VPN'lerden uzak durmanız gerektiğini açıklıyoruz.

Ayrıca, WhatsApp için güvenilir bir VPN ile yapabileceğiniz her şeyi açıklıyoruz. Aslında, bu makalenin sonunda, şu anda WhatsApp'tan zevk alan milyarlarca kişiye başarıyla katılmak için ihtiyacınız olan bilgilere sahip olacağınızdan eminiz. Hadi dalış yapalım!

WhatsApp için en iyi VPN'ler

Aşağıdaki VPN'ler harika şifreleme sağladıkları için seçildi ve kısıtlamaları atlayabilirler. Ayrıca harika Android VPN ve iOS VPN uygulamaları sunuyor.

 1. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 2. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 3. Ivacy

 4. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

 5. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

WhatsApp için VPN Nedir?

Sanal Özel Ağ, çevrimiçi engelleme ve kısıtlamaların üstesinden gelmenizi sağlayan bir hizmettir. Bu, engellendiği yerlerde WhatsApp'a yeniden erişebileceğiniz anlamına gelir.

VPN'ler bunu bir VPN sunucuları ağına bağlamanızı sağlayarak yapar. Yurt dışında bir sunucuya bağlandığınızda, VPN gerçek IP adresinizi gizler. Sonuç olarak, yabancı bir ülkedeymişsiniz gibi internete erişebilirsiniz.

Kulağa riskli gelmesinden endişe ediyorsanız, iyi haber şu ki bir VPN de şifreleme sağlıyor. Ne yazık ki, birçok VPN'in çöp gizlilik politikaları ve / veya kötü bir şekilde uygulanmış şifrelemesi vardır. Ancak, su geçirmez gizlilik politikaları ve askeri sınıf şifrelemeleri olduğu için bu kılavuzdaki VPN'leri dikkatle seçtik.

Bu şifreleme, devam edip endişelenmeden WhatsApp'ı indirip kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Ücretsiz WhatsApp VPN Alabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Piyasada ücretsiz VPN'ler var. Bununla birlikte, birçok ücretsiz VPN hizmeti, kullanıcı verilerini üçüncü taraflara satmalarına izin veren çok rahatsız edici gizlilik politikalarına sahiptir. Bu büyük bir risk. Saygın bir VPN sağlayıcısının yaptıklarının tam tersi. Bir VPN gizlilik sağlamalıdır, bu yüzden lütfen kötü bir gizlilik politikası ve eski şifreleme ile güvenilmez, ücretsiz bir VPN kullanmadan önce çok düşünün.

Gerçekten ücretsiz bir VPN kullanmak istiyorsanız, en iyi ücretsiz VPN kılavuzu. Bu VPN'ler güvenlikten ödün vermeyen ücretsiz hizmetler sunar. İnsanları tam abonelik almaya teşvik etmek için bu hizmetleri sunuyorlar. Bu nedenle, indirme ve bant genişliği sınırları ile sınırlandırılmıştır. Buna rağmen, önerdiğimiz ücretsiz hizmetler, daha önce hiç kullanmadıysanız bir VPN denemek için iyi bir yoldur.

WhatsApp'ın Engellemesini Kaldırmak İçin Hangi VPN Olmalı??

Mükemmel gizlilik politikalarına sahip oldukları ve güçlü şifreleme sağladığı için bu kılavuzdaki VPN'leri seçtik. Ayrıca, ISS azaltma ve güvenlik duvarlarını atlamak için 'gizli mod' teknolojisine sahipler.

Bu teknoloji BAE, Dubai, İran, Çin ve VPN kullanımını engelleyen diğer ülkeler için bir VPN kullanırken çok kullanışlıdır. Gizli mod, VPN şifreli web trafiğini normal HTTPS trafiği olarak gizler. Gizliliğin önemli olduğu bir yerde yaşıyorsanız, lütfen VPN'nizin gizli modunu kullandığınızdan emin olun..

Ayrıca, seçtiğimiz tüm VPN'lerin dünyanın her yerinde çok hızlı sunucuları vardır. Bunlar, videolar gibi daha büyük dosyalar göndermek ve almak ve arkadaşlarınızla video mesajlaşmak için mükemmeldir.

Günün sonunda, hangi VPN'yi seçtiğiniz size kalmış. Neyse ki, bu kılavuzdaki WhatsApp için tüm VPN'lerin para iade garantisi vardır. Bu, hangisini tercih edeceğinize karar vermeden önce hangisini isterseniz risksiz test edebileceğiniz anlamına gelir..

WhatsApp Nerede Yasaklandı?

Freedom House'a göre, aşağıdaki yerler WhatsApp'ı geçici veya kalıcı olarak yasakladı:

 • Bangladeş
 • Brezilya
 • Çin
 • Mısır
 • Etiyopya
 • Ürdün
 • Kazakistan
 • Karadağ
 • Suudi Arabistan
 • Gambiya
 • Türkiye
 • Uganda
 • Zimbabve

Ek olarak, WhatsApp'a izin veren bazı ülkeler insanların sesli arama (VoIP) özelliğini kullanmasını yasaklar. Bu, telekomünikasyon şirketleri tarafından hükümetlere uygulanan baskı nedeniyle yapılır. Bu uluslar:

 • Azerbeycan
 • Bahreyn
 • Fas
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Özbekistan

VPN Nasıl Kurulur ve WhatsApp'a Nasıl Erişilir

Ülkenizde WhatsApp engellenirse, bir VPN'ye abone olmanız gerekir. Bunu yapmak için şu basit adımları izleyin:

 1. Yukarıda listelenen beş taneden WhatsApp için bir VPN seçin. En iyi seçenek ExpressVPN'dir, çünkü güçlü şifreleme, çok sayıda hızlı sunucu ve mükemmel gizlilik modu teknolojisine sahiptir.
 2. Seçtiğiniz VPN'i tıklayın ve abone olun.
 3. Yazılımı indirin ve yükleyin. Platformunuz için doğru sürümü almayı unutmayın.
 4. Ekrandaki yönergeleri izleyerek yazılımı yükleyin. Sadece birkaç dakika sürmeli.
 5. Lütfen ayarlarda gizli modu, OpenVPN şifrelemesini ve kill anahtarını seçtiğinizden emin olun. VPN bağlantısının kesilmesi gerekiyorsa, bir kill anahtarı tüm verilerin ISS'nize sızmasını önler.
 6. Artık tüm güvenlik ayarlarınız yapılandırıldı, bir ülkede WhatsApp'a izin veren bir sunucu seçin.
 7. Her zamanki uygulama mağazanıza gidin ve WhatsApp'ı indirin. WhatsApp listede yoksa, bağlı olduğunuz ülkeden bir adres kullanarak oturumu kapatıp yeni bir hesapla uygulama mağazasına katılmanız gerekebilir (bu Apple App Store için geçerlidir).
 8. Artık denizaşırı görünüyorsun, WhatsApp'ı herkes gibi kullanabilirsin!

WhatsApp'ın engellemesini kaldırma konusunda sorun yaşıyorsanız, doğrudan VPN'nize başvurmaya değer. WhatsApp'ın engellemesini kaldırmak için belirli sunucuları olabilir. Hükümetler web sitelerini ve çevrimiçi hizmetleri ISS düzeyinde engeller. Bazı ISS'ler VPN'lere ait IP adreslerini engeller. Ancak, VPN'niz muhtemelen engellenmemiş sunuculara sahip olacaktır.

ISS güvenlik duvarını atlamaya yardımcı olabileceğinden VPN'nizin gizli modunu kullandığınızdan emin olun. Bu makaledeki tüm VPN'leri seçtik çünkü harika müşteri hizmetleri ve para iade garantisi sunuyorlar. Lütfen VPN ile iletişim kurmaktan korkmayın ve WhatsApp'ı çalıştıramazsanız her zaman paranızı geri isteyebilirsiniz. Ancak, bu VPN'lerin 2017'de WhatsApp'ın engellemesini kaldırdığından eminiz.

WhatsApp ile Neden VPN Kullanmalı??

Facebook 2014 yılında WhatsApp'ı satın aldığından, bir dizi güvenlik sorunu ortaya çıktı. Bunu akılda tutarak, iletişiminize ekstra bir güvenlik katmanı eklemek için WhatsApp ile bir VPN kullanmaya değer.

Wikileaks gibi web siteleri, CIA ve NSA gibi devlet kurumlarının sahip olduğu üst düzey gözetim yeteneklerini sürekli olarak ortaya koymaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak, WhatsApp iletişiminize ve diğer tüm web verilerinize başka bir güçlü katman eklemek için yılda yaklaşık 79 $ harcamanız şiddetle tavsiye edilir..

WhatsApp'ı VPN ile Kullanmak Yasal mı??

Bazı yerlerde, yetkililer insanları WhatsApp ile mesaj gönderdikleri için tutukladı. Bu gibi durumlarda, müstehcen içerik ve iftira niteliğinde veya küçük düşürücü içerik gibi Yasadışı içerik gönderen kişilerle ilgili masraflar.

Bunların, insanların mesajlarının şifresini çözen hükümet vakaları olmadığını belirtmek gerekir. Bunun yerine, yetkililer, mesaj alıcısının onları devre dışı bıraktığı bir soruşturma sırasında insanları telefonlarının kilidini açmaya zorladı. Bir VPN kullanıyorsanız bu yine de olabilir.

Bir VPN kullanarak verileriniz daha güvenlidir. Ancak, bazı konumlar VPN kullanıldığında kaşlarını çattı. Bu nedenle, VPN kullanımınızı ISS'nizden gizlemek için gizli modu kullanmaya değer.

Bir VPN ile Başka Ne Yapabilirim?

Bu kılavuzdaki VPN'lerin tüm dünyada sunucuları vardır. Bu, sayısız olasılık olduğu anlamına gelir! Dünyanın dört bir yanındaki sunuculara bağlanmak, bu ülkelerdeki kısıtlı TV akışlarına, filmlere, çevrimiçi hizmetlere ve hesaplara güvenli bir şekilde erişmenize olanak tanır.

Sporseverler için bu, birçok farklı ülkeden yarışmaları izleyebilmek anlamına geliyor: Örneğin BBC iPlayer'da Wimbledon. Netflix aboneleri için, daha büyük ABD kataloğuna veya Sling TV'deki ABD kablolu TV'ye erişmek için bir VPN kullanılabilir. Bir VPN herhangi bir şeyin engelini kaldırır, böylece sonsuz özgürlük sağlar.

En İyi WhatsApp VPN: Sonuç

Dünyanın her yerinde insanlar Facebook’un WhatsApp messenger'ı bir VPN ile kullanmak istiyor. Bunu yapmak, haberciyi hükümet kısıtlamaları nedeniyle engellendiği yerlerde kullanmanızı sağlar.

Bu makaledeki VPN'ler, WhatsApp'ın engellemesini kaldırmak için tüm dünyada hızlı sunuculara sahip oldukları için özel olarak seçildi. Ayrıca, tüm bu VPN'ler güvenilirdir, tüm sunucularında% 100'e yakın çalışma süresine sahiptir ve harika müşteri desteğine sahiptir.

Bazı ülkelerde WhatsApp'ın engellemesinin kaldırılması nedeniyle, bir kill switch'i ve gizli modu olan VPN'leri dahil ettik. Kill switch, VPN bağlantısı düştüğünde hiçbir veri sızmadığından emin olmak için internet bağlantınızı keser. Gizli mod, VPN şifreli trafiği normal HTTPS trafiği olarak gizler, böylece ISS bunu tanımaz.

Yaşadığınız yere bağlı olarak, bu özellikleri kullanmak isteyebilirsiniz, bu nedenle sizin için doğru VPN'yi aldığınızdan emin olmak için özetleri dikkatlice okuduğunuzdan emin olun..

En İyi WhatsApp VPN: Özet

 1. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 2. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 3. Ivacy

 4. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

 5. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me