Facebook yaşadığınız yerde engellendi mi? Facebook'u kullanmaktan endişe duyuyorsunuz çünkü birisi öğrenebilir ve başınız belaya girebilir mi? Facebook için bir VPN ile Facebook'un engelini her yerden güvenle kaldırabilirsiniz. Çin'de, İran'da veya ABD'de çalışırken Facebook'un engelini kaldırmak için bir Facebook VPN kullanın. Hepsinden iyisi, Facebook'u ISS'niz, hükümet, ev sahibi, okul veya işvereniniz bunu yaptığınızı bilmeden kullanabilirsiniz. Bir VPN size Facebook messenger'ın engellemesini kaldırmak için dijital gizlilik sağlar.

Acele mi ediyorsun? Aşağıdaki tabloda uzmanlarımızın Facebook için ilk 5'e girdikleri VPN sağlayıcılarına göz atın. Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz? Derinlemesine analiz için ilerlemeye devam edin.

Facebook VPN Özetleri:

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN


  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

Facebook için VPN nedir?

VPN, abonelerin iki şey yapmalarına izin veren çevrimiçi bir hizmettir. Birincisi, bir VPN hizmeti, herkesin farklı bir ülkede gibi davranmasına izin verir. Bunu yapmak, VPN abonelerinin hükümet tarafından engellense bile Facebook'a (ve Facebook messenger) erişmesine izin verir.

İkinci olarak, bir VPN askeri düzeyde şifreleme sağlar. Bu, İnternet Servis Sağlayıcılarının ve yerel ağ yöneticilerinin bir VPN kullanıcısının çevrimiçi olarak ne yaptığını söyleyememesini engeller. Bu su geçirmez dijital gizlilik, kimsenin, herhangi bir yerde, keşfedilmek konusunda paranoyak olmak zorunda kalmadan Facebook'u kullanmasına izin verir.

Seyahat ederken Facebook'un engellemesini kaldırma

İnsanların bir Facebook VPN istemesi için başka bir neden, seyahat etmek üzereler. Türkiye, Rusya, Çin, BAE, Suudi Arabistan, İran ve diğerleri gibi ülkelere seyahat eden kişiler, uzaktayken Facebook hesaplarına erişemeyecek. VPN, nerede olursanız olun Facebook'un engellemesini kaldırmanızı sağlar. Seyahat ederken VPN kullanma hakkında daha fazla bilgi için Seyahat için en iyi 5 VPN sayfamıza bakın. BAE için bir VPN veya Çin'de ve yukarıdaki diğer ülkelerde bir VPN kullanırken dikkatli olmanız gerektiğine dikkat etmek önemlidir..

Facebook'u Evde Paranoya Olmadan Kullanma

Ülkenizde Facebook yasaklanmışsa, özellikle paylaşılan bir konaklama yerindeyseniz veya meraklı bir ev sahibinden bir mülk kiralıyorsanız, Facebook'u evde kullanmaktan korkabilirsiniz. İyi haber şu ki, bir VPN'nin sağladığı şifreleme, herkesin evde Facebook kullandığınızı bilmesini durduruyor. Bir VPN ayrıca ev IP adresinizin Facebook kullanımı için işaretlenmesini de engeller.

Unutmayın, Facebook'u kullandığınızda hala kim olduğunuzu bilecektir, çünkü gerçek isminizle servise giriş yaptığınız için Ancak VPN, Facebook'u farklı bir konumda olduğunuzu düşünmeye kandırır. Bir Facebook hesabının da anonim olmasını istiyorsanız, gizlilik için bir VPN kullanmanız ve sahte bir adla kaydolmanız gerekir. Bunu başarmak çok zor olacak. Ancak, teoride, Facebook'a asla kendiniz hakkında gerçek bir bilgi vermezseniz veya gerçek fotoğraflar vermezseniz - bir VPN kullanarak gerçekte nerede veya kim olduğunuzu bilmemelidir.

İşyerinde veya Okulda Facebook'un engellemesini kaldırma

Facebook üretkenliğe zarar verebilir. Çalışanlar ve öğrencilerin, çalışmalarını durdurabilecek bir sosyal medya bağımlılığı olduğu bilinmektedir. Çoğu işveren ve öğrenme kurumu - okullar, kolejler ve üniversiteler dahil - yerel ağ yöneticisinden Facebook'a erişimi engellemesini ister. İyi haber şu ki, Facebook için bir VPN ile, engellenmiş olsa bile Facebook'a erişmek mümkün. Sadece bir VPN sunucusuna bağlanın ve artık okulda görünmüyorsunuz; aynı şey iş için de geçerli.

Ayrıca harika: VPN şifrelemesi, işvereninizin veya okul ağı yöneticinizin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı söylemesini imkansız hale getirir. VPN şifreleme, Facebook'u okulda veya işyerinde kullanmakta sorun yaşayabileceğiniz tek yolun, birisinin arkanda yürür ve hizmeti kullanarak sizi yakalamasıdır..

Gittikçe daha fazla kurumun VPN'leri bildiğini ve VPN'lerin engellenmesini bulmak giderek yaygınlaşmaktadır. VPN bloklarının etrafından dolaşma hakkında bilgi için lütfen VPN Bloklarını Atlama kılavuzumuza göz atın..

Facebook'un engellemesini kaldırmak için VPN Nasıl Kullanılır

Facebook'un engellendiği bir yerden (okul, işyeri veya ülke) engelini kaldırmak son derece kolaydır. Bunu yapmak için şu basit adımları izleyin:

 1. Facebook için bir VPN seçin. Facebook'un engellemesini kaldırmak için VyprVPN'yi öneririz
  çünkü Facebook'un engellemesini kaldırmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip güvenli ve güvenilir bir sağlayıcıdır. Bu, VPN'ler de engellendiğinde bile Facebook'un engellemesini kaldırmak için gizli modu içerir. Ancak, bu kılavuzdaki VPN'lerden herhangi biri harika bir seçenektir, bu nedenle sizin için uygun olup olmadığını görmek için lütfen her bir özete göz atın..
 2. Facebook için en sevdiğiniz VPN'i tıklayın. Bir VPN'ye karar verdikten sonra web sitesine gidebilir ve VPN'ye abone ol
 3. Abone olduktan sonra şunları yapabilirsiniz: VPN web sitesine giriş yapın ve VPN yazılımını indirin (olarak bilinir "VPN istemcisi").
 4. Cihazınız için doğru yazılımı almayı unutmayın. VyprVPN, VPN'i beş cihaza kurmanıza ve kullanmanıza izin verir. VPN'ye bağlanabilir ve Facebook'u tüm bu cihazlarda aynı anda kullanabilirsiniz!
 5. OpenVPN şifrelemesini seçin. Bu en güçlü ve en güvenilir VPN şifrelemesidir, lütfen kullanın.
 6. VPN gizlemeyi açma (ayrıca "VPN gizlilik modu" ve "VPN gizleme teknolojisi"). VPN kullanımının engellendiği bir yerde yaşıyorsanız veya VPN'ler yerel bir ağ yöneticisi tarafından engelleniyorsa, VPN gizlemeyi kullanmanız gerekir. VyprVPN
  , ExpressVPN
  ve Torguard
  hepsi mükemmel gizleme özelliklerine sahiptir.
 7. Killswitch ve DNS sızıntı korumasını açın (Facebook kullandığınızı öğrenenleri durdurmak için güvenlik özellikleri).
 8. Listeden bir VPN sunucusu seçin. Facebook'a izin verilen bir yer seçmeyi unutmayın. Size yakın bir sunucu daha iyi hızlar sağlayacaktır.
 9. Bağlan'a tıklayın.
 10. VPN bağlanır bağlanmaz şunları yapabilirsiniz: Facebook'a gidin ve katılın. Facebook'a katılmak için bir e-posta hesabına ihtiyacınız olacak ve gizlilik nedenleriyle normal e-posta adresinizi kullanmak istemeyebilirsiniz.
 11. Abone olduktan sonra şunu unutmayın: Facebook'u her kullandığınızda VPN'nize bağlanın. İnternet Servis Sağlayıcınıza (Facebook kullandığınızı gösteren bir veri) sızdırmadığınızdan emin olmak için Killswitch özelliğini de açın.

Facebook için VPN'ler: Güvenlik Konuları

Piyasada 850'den fazla VPN var ve bunların büyük çoğunluğu güvenilir değil. Facebook'u hükümet tarafından engellendiği bir ülkede kullanırken, güvenilirlik son derece önemlidir. Bu nedenle güvensiz bir hizmete girmemek hayati önem taşımaktadır.

En ucuz VPN (PureVPN) gibi bazı VPN'ler, çevrimiçi akış içeriğinin engellemesini kaldırmak için mükemmeldir. Bununla birlikte, PureVPN, Facebook'un engellendiği bir ülkede sizi koruyacak kadar güvenli kabul edilmez. Bu nedenle, sadece eski bir VPN hizmeti için değil, Facebook için önerilen bir VPN seçmek çok önemlidir!

Bir Facebook VPN kullanırken gizliliğinizi sağlamak için aşağıdaki özellikleri de kullanmalısınız:

 • DNS sızıntı koruması. bu, ISS'nize DNS istekleri sızdırmanızı engeller. DNS sızıntısı Facebook'u kullandığınızı ortaya çıkarabilir, bu nedenle lütfen DNS sızıntı korumasını açın.
 • Killswitch. bu özellik, ISS'ye Facebook'a eriştiğinizi ortaya çıkarabilecek herhangi bir trafik sızdırmasını önler.
 • Otomatik bağlantı. Bağlantı kesilirse bu özellik VPN'yi yeniden bağlar.
 • Gizli mod veya "gizleme". Bu, VPN kullanımını gizler ve insanların VPN bağlantılarını engelleyen yerlerde VPN kullanmasına izin verir.

Facebook VPN Nasıl Çalışır?

Normalde, internete bağlandığınızda, önce internet servis sağlayıcınıza (ISS) bağlanırsınız, bu da sizi Facebook'a bağlar (örneğin). Tüm internet trafiğiniz İSS'nizin sunucularından geçer ve İSS'niz tarafından görüntülenebilir.

Ancak VPN kullanırken, şifreli bir bağlantı (bazen “VPN tüneli” olarak da adlandırılır) aracılığıyla VPN sağlayıcınız tarafından çalıştırılan bir sunucuya (“VPN sunucusu”) bağlanırsınız. Bu, bilgisayarınız ile VPN sunucusu arasında seyahat eden tüm verilerin şifrelenmiş olduğu anlamına gelir, böylece yalnızca siz ve VPN sunucusu onu “görebilir”.

Böylece ne ISS'niz ne de bilgisayarınız (veya tabletiniz veya akıllı telefonunuz) ile internet arasındaki trafiği izleyen herhangi biri, çevrimiçi ortamda ne elde ettiğinizi göremez. Buna Facebook ziyareti de dahildir.

Facebook Nerede Engellendi?

Birçok hükümet Facebook'u engelliyor, çünkü Facebook'un vatandaşların muhalif görüşleri ve fikirleri dünyanın dört bir yanından insanlarla tartışmasına nasıl izin verdiğini sevmiyorlar. Hükümetler Facebook'u güçleri için bir tehdit olarak görüyor. Aşağıdaki ülkeler Facebook'a sansür uyguluyor. Bu bilgilerin değişebileceğini unutmayın.

Çin'de engellemeyi kaldır

Facebook anakara Çin'de tamamen engellendi. Ya da en azından teori budur. Büyük Güvenlik Duvarı'nın uygulanmasındaki tutarsızlıklar aslında uygulamada bazı yerlerde ve farklı zamanlarda kullanılabileceği anlamına gelir. Çin vatandaşlarının büyük çoğunluğu için bu büyük bir sorun değil, çünkü evde büyüyen 51.com, renren ve 开心 网 (Kaixin001) sosyal ağlar çok daha popüler.

Bununla birlikte, Çin'de tahmini yarım milyon Facebook kullanıcısı var. Çin'e gelen gurbetçilerin ve ziyaretçilerin genellikle sosyal medya hizmetlerine erişmeye hevesli oldukları görülüyor. Çin'den Facebook'a nasıl erişeceğiniz hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen Çin için En İyi VPN kılavuzumuza göz atın. Hong Kong'da Facebook'un sansürlenmediğini de belirtmek gerekir..

İran'daki Facebook üzerindeki engellemeyi kaldır

İran'da Facebook yasaklandı. Ayrıca İran hükümeti özel eğitimli “siberpolis birimleri kullanıyor" Facebook dahil yasaklanmış web sitelerine gelen ziyaretçileri takip etmekle görevli. Çevrimiçi faaliyetlerini gizlemek için umutsuz İranlıların yerel VPN sağlayıcılarına yöneldiklerine dair raporlar duyduk. Ne yazık ki, bunlar ucuz olsa da, birçoğu devlet tarafından işletilen honeypotlar gibi görünüyor.

İnsanlar hükümetin yasaklarından kaçmaya çalışırken yakalandı, sorgulandı, işkence, hapis ve hatta ölümle karşılaştı. Genellikle bu tür gözdağı vermekten hoşlanmama rağmen, İran'daki herhangi birinin yasaklanmış içeriğe erişmek için bir VPN (veya başka bir yöntem) kullanmadan önce dikkatlice düşünmesini şiddetle tavsiye ediyorum..

Risk almaya değer olduğunu düşünüyorsanız, yabancı bir VPN sağlayıcısı kullanın (Avrupa'daki bir tane muhtemelen en iyi seçeneğinizdir) ve denizaşırı VPN sunucularını kullanın. Ayrıca, TÜM VPN güvenlik özelliklerini kullanabilirsiniz.

facebook-khameni

Tuhaf bir şekilde, durum göz önüne alındığında, Ayetullah Ali Khamenei sadece Facebook'u kullanmakla kalmıyor, 2012'den beri kendi Facebook sayfasını işletiyor! Yazma sırasında, sayfası yaklaşık 150.000 Beğeni çekti

Facebook'ta engellemeyi kaldır Kuzey Kore

Baskı rejimleriyle dolu bir dünyada, Kuzey Kore en baskıcı olanıdır. Nüfusun büyük çoğunluğunun internet erişimi yoktur. Çin, Kuzey Kore'ye bazı geniş bant hatları tedarik ettiğinden, birkaç hükümet ve parti yetkilisinin muhtemelen internete sınırlı erişimi var. Bununla birlikte, bu erişimi Facebook'u incelemek için kullanmalarına izin verilmesi çok düşük bir ihtimaldir..

Suriye'deki Facebook üzerindeki engellemeyi kaldır

Fcebook, hükümet ve IŞİD nedeniyle birçok yerde engellendi, bir VPN harika bir çözüm. Ancak, devam eden bir savaşta siyasi duruma büyük dikkat gösterilmesi.

Vietnam'daki engellemeyi kaldır

Facebook “gayri resmi olarak” yasaklandı, ancak yine de ev kullanıcıları için yaygın olarak mevcut görünüyor. Bu muhtemelen yasağa rağmen 13.5 milyon Vietnamlının (nüfusun yaklaşık% 15'i) Facebook kullandığını açıklıyor.

Birçok otel ve internet kafe, yasağı atlamak için VPN yazılımı yükledi. Ancak ziyaretçiler, bu bilgisayarların genellikle virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara bulaştığına dikkat etmelidir. Bu konuyla ilgili daha fazla tartışma için Vietnam için En İyi 5 VPN'e göz atın.

Facebook Messenger için VPN

Facebook Messenger birçok ülkede yasaklandı. Çin, İran ve Kuzey Kore'nin Facebook ve messenger üzerinde kalıcı bir yasakları var. Bununla birlikte, Bangladeş, Suriye, Mısır ve Türkiye de dahil olmak üzere diğer birçok ülke, bazen protestolar gibi politik olarak hassas olaylar sırasında sosyal medya sitelerini ve habercileri karartmaktadır. Suudi Arabistan'ın Facebook Messenger'da kalıcı bir yasağı var, ancak Facebook'ta değil. Bu yasak Suudi devlete ait telekom şirketinin gelirini korumak.

Facebook messenger da artık "Gizli Sohbetler" Bu hizmet, Signal protokolünü kullanarak görüşmelere uçtan uca şifreleme ekler. Bu nedenle, Facebook Messenger'a erişimin dünya çapında artan sayıda ülkede daha zor olmasını bekleyebilirsiniz. Neyse ki, Sanal Özel Ağ (VPN) kullanarak Facebook messenger'a her yerden erişebilirsiniz.

Facebook için VPN'ler: Sonuç

Facebook dünyanın birçok ülkesinde engellendi. Facebook'a izin verilen ülkelerde bile, işyerleri ve okullar genellikle Facebook'u engeller. Bu yazıda, Facebook için bir VPN seçmeyle ilgili bilmeniz gereken her şeyi açıkladık. Özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, bu kılavuzda sizin için Facebook için mükemmel bir VPN var. Bu yüzden, lütfen VPN özetlerine bakmadan önce bu makalenin her bölümünü okuduğunuzdan ve anladığınızdan emin olun..

Ancak, acele ediyorsanız ve Facebook için en iyi VPN'i istiyorsanız VyprVPN
mükemmel ve olağanüstü değerdir. Bununla birlikte, bu kılavuzdaki tüm VPN'ler dünya standartlarındadır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza bağlı olarak hepsi dikkate değerdir. VPN'nizi seçerken herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize bir mesaj bırakın: size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me