HD yayın yapmak, video konferans yapmak veya çevrimiçi oyun oynamak istiyorsanız hızlı VPN hizmetleri tek seçenektir. Veri yoğun görevler süper hızlı bir VPN gerektirir, yani VPN'lerin% 99'undan uzak durmanız gerekir. Çoğu VPN, sağlam Tier-1 sunucu ağlarıyla oluşturulmaz, iyi haber, bazılarının.

ProPrivacy.com'da dünyanın en hızlı VPN'lerini test etmek için gigabit hattına sahip özel olarak tasarlanmış sunucular kullanıyoruz. Bilimsel VPN hız testlerimizi günde üç kez yapıyoruz. Sonuç olarak, hangi VPN'lerin en hızlı gerçek VPN'ler olduğunu göstermek için bu makaleye güvenebilirsiniz - katkısız gerçek.

Daha fazla bilmek ister misiniz? VPN hızlarınızı artırma hakkında daha fazla bilgi için yardımcı kılavuzlarımıza göz atın:

 • Kullanılacak en iyi VPN protokolü nedir?
 • Bir VPN üzerinden ping testi nasıl yapılır

En hızlı VPN'ler hangileri??

Aşağıdaki tablo en hızlı VPN'leri göstermektedir. Bu tablo, hız testi sunucularımızdan en son sonuçları almak için otomatik olarak gerçek zamanlı olarak güncellenir. Testlerimizi nasıl yaptığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen okumaya devam edin. Her VPN hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıya doğru derinlikli özetlere gidin.


yer
Sağlayıcı
Ortalama sürat
Max hız
Siteyi ziyaret et
1.

PureVPN

96,73
Mbit / s,
295,96
Mbit / s,
2.

Ivacy

88,15
Mbit / s,
184,15
Mbit / s,
3.

ExpressVPN

82,77
Mbit / s,
212,09
Mbit / s,
4.

StrongVPN

76,39
Mbit / s,
221,73
Mbit / s,
5.

NordVPN

74,58
Mbit / s,
249.3
Mbit / s,

Testlerimiz kusursuz ve doğrudur, yani her gün en hızlı VPN'leri kontrol etmek için bu sayfaya gelebilirsiniz. Son üç yılda, dünyanın önde gelen VPN'lerini 250.000'den fazla kez test etmek için özel hız test sistemimizi kullandık. Bu makalede, en son sonuçların otomatik olarak güncellendiğini görebilirsiniz.

Zaman içinde VPN hızı

En hızlı VPN'ler ilk 10 içinde oldukça tutarlı olma eğilimindeyken, sürekli olarak hareket ederler. Aşağıdaki grafik, en hızlı 5 VPN için 7 günlük ortalama indirme hızları sağlayarak yardımcı olur.

Neden bu VPN hız testini oluşturduk

Benzersiz sunucu tabanlı hız testi yöntemimiz, diğer VPN karşılaştırma sitelerinden çok daha doğru sonuçlar vermemizi sağlar. Bu siteler, İnternet hızınızı evde test etmek için kullandığınız gibi, çevrimiçi hız testi araçlarını ve web sitelerini kullanır.

Bu, bir VPN'nin hızını evde test etmenin iyi bir yoludur. Ancak, bir VPN'yi değerlendirmek için doğru bir yol değildir. Bir VPN sunucusu test sırasında ağır yük altında olabilir, bu da gözden geçirenin son derece yanlış sonuçlar yayınlayabileceği anlamına gelir.

Yöntemimiz kesin sonuçlar verir, çünkü VPN'leri laboratuvar ortamında test ediyoruz - günde üç kez, haftada yedi gün, yılda 365 gün. Gördüğünüz sonuçlar, son 7 günün ortalamasıdır. Bu, bir sağlayıcının ProPrivacy tarafından önerilme şansına sahip olmak istiyorsa sürekli olarak yüksek hızlara sahip olması gerektiği anlamına gelir..

VPN hız testi metodolojisi

 1. Hong Kong, ABD, İngiltere ve Avustralya'da bulunan sunucuları için VPN'den bir OpenVPN yapılandırma (.ovpn) dosyası isteyerek başlıyoruz.
 2. Geliştiricilerimiz daha sonra bu.ovpn dosyalarını sunucu tabanlı hız test sistemine ekler.
 3. Daha sonra bu sunucu konumlarını yerel tabanlı bir test sunucusu kullanarak patlama (maksimum) hız * için test ediyoruz.
 4. Daha sonra, yapılandırma dosyalarımız olan dört sunucuda da hız sonuçları alarak ortalama indirme hızını test ediyoruz..
 5. Bu işlem her VPN için günde üç kez tekrarlanır.

Bu sayfada aldığınız sonuçlar, bu verilerden şu şekilde alınan ortalama değerlerdir:

 • Ortalama indirme hızının% 60'ı
 • Patlama hızının% 40'ı

Neden bu yüzdeler?

Hem en yüksek hız hem de ortalama hızlardan oluşan bir ortalama almak, genel VPN hızını daha iyi anlamamızı sağlar. Bu, hız testi sonuçlarının maksimum hız ve ortalamalardan oluşan çeşitli sunucular arasında adil bir şekilde dağıtılması nedeniyle son kullanıcı için çok daha kullanışlıdır.

Her gün üç kez yapmayı seçiyoruz çünkü bunun kapsamlı olduğuna inanıyoruz ve tüketicilerin istedikleri takdirde VPN hızlarını gerçek zamanlı olarak sürekli olarak analiz etmelerini sağlıyor. Ayrıca, sonuçlarımızın aylarca önceki rastgele bir öğleden sonra yerine güncel ve alakalı olduğu anlamına gelir.!

Belirtilen VPN hızlarını deneyimleyecek miyim?

Bir VPN asla internet bağlantınızı hızlandırmaz.

Bir VPN, verilerinizi şifrelemeli ve şifrelenmiş tünelden nihai hedefe (ziyaret ettiğiniz web siteleri) giderken VPN sunucusuna göndermelidir. Veriler daha sonra web sitesinden cihazınıza dönerken VPN sunucusu üzerinden yönlendirilmelidir. Bu işlem internetinizi biraz yavaşlatır.

Şifrelemenin bağlantı hızlarınızı nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi için VPN şifreleme kılavuzumuza bakın.

Öyleyse, neden merak edebileceğiniz hızlı VPN'ler hakkında bu kadar övünüyorsunuz? Hızlı VPN'ler, mevcut en hızlı VPN sunucularını sağlayan bir hizmettir. VPN sunucuları ne kadar hızlı ve daha fazla kapasite işleyebilirse, daha az tıkanıklık ve hız kaybı bekleyebilirsiniz. İncelediğimiz VPN'ler o kadar hızlı ki bağlantınızı fark edilmeyecek kadar yavaşlatacaklar.

Bu makaledeki hızlı VPN'ler, evinizin internetinden çok daha yüksek hızlar sağlayan sunucu ağlarına sahiptir. Ancak yine de bağlantınızı hızlandıramazlar, çünkü ağınızın hızı ISS'niz tarafından belirlenir ve onlara ne kadar ödeme yaparsınız

Bu nedenle, 10 Mbps internet bağlantı hızı için ödeme yapıyorsanız, VPN'iniz testlerimizde belirtildiği gibi süper hızlı sunuculara sahip olduğu için aniden daha hızlı internet elde edemezsiniz..

Ama VPN'im ağımı hızlandırıyor! Neden?

Dünyadaki bazı İSS'ler ağdaki tıkanıklığı önlemek için kullanıcılarının trafiğini izler ve bant genişliklerini en yoğun zamanlarda azaltır. Bunu yapmak için, akış yapan, torrent indiren, oyun oynayan vb. Kullanıcıları kısırlar. ISS'ler bunu yapabilir, çünkü kullanıcılarının çevrimiçi olarak ne yaptığını ve ziyaret ettikleri web sitelerini tam olarak biliyorlar..

Bir VPN'ye bağlandığınızda, şifreleme ISS'nin ne yaptığınızı izlemesini durdurur ve hizmetleri ziyaret ettiğinizi bilmiyorsa yüksek miktarda bant genişliği kullanmayı bilir - sizi kısıtlamayı durdurabilir. Bu oldukça nadirdir, çünkü ISS'ler her kullanıcının kullandığı bant genişliği miktarını izleyebilir - ve bir eşik karşılandığında gaz kelebeği.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar, özellikle mobil kullanıcılar, azaltmayı atlamak için bir VPN kullandıklarını bildirdi - bu da VPN'leri sayesinde daha iyi hızlara neden oldu! Yine, bu çok nadirdir ve çok özel durumlar nedeniyle, bir VPN kullanarak daha yüksek hızlar elde etmeyi beklememelisiniz.

Ücretsiz hızlı bir VPN alabilir miyim?

Ne yazık ki, ücretsiz VPN'ler hızlı hız sağlamaz. Hızlı sunuculara erişim sağlamak maliyetlidir, bu da ücretsiz hizmetlerin yavaş olma eğilimindedir. İnsanları ücretli planlarına geçmeye teşvik etmek için ücretsiz başlangıç ​​planı gaz hızları sağlayan premium VPN'ler bile.

Ücretsiz hızlı bir VPN almanın en iyi yolu para iade garantisinden faydalanmaktır. Deneme politikaları sayesinde hızlı VPN listemizdeki herhangi bir hizmeti risksiz test edebilirsiniz. Bunlar sağlayıcıdan sağlayıcıya farklılık gösterir ve bazı hizmetler 45 günlük büyük bir VPN para iade garantisi sunar. Ayrıca çok sayıda ucuz VPN hizmeti de var, böylece ayda 2 dolardan daha düşük bir fiyata yüksek hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

VPN hız karşılaştırması

Aşağıdaki listede, dünyanın en hızlı 30 VPN'i için Mbit / s cinsinden ortalama hızları listeledik. Bu sonuçlar günlük olarak güncellenen 7 günlük ortalamalardır. VPN'niz aşağıda listelenmiyorsa; 30. VPN'den daha yavaş.

Hız Testi Listesi

 • PureVPN (96,73 Mbits / s)
 • Ivacy (88,15 Mbits / s)
 • ExpressVPN (82.77 Mbits / s)
 • StrongVPN (76,39 Mbits / s)
 • NordVPN (74,58 Mbits / s)
 • Tamponlanmış (73.63 Mbits / s)
 • TunnelBear (72.46 Mbits / s)
 • Mullvad (69,55 Mbits / s)
 • CactusVPN (69,52 Mbits / s)
 • LeVPN (67,06 Mbits / s)
 • PrivateInternetAccess (64.83 Mbits / s)
 • Hide.me (64.46 Mbits / s)
 • iVPN (63,87 Mbits / s)
 • HMA (62.5 Mbits / s)
 • Şifreleme.me (61.74 Mbits / s)
 • AirVPN (61,67 Mbits / s)
 • IPVanish (58.89 Mbits / s)
 • VPNArea (58,4 Mbits / s)
 • CyberGhost VPN (57,02 Mbits / s)
 • VPN Asya (56.58 Mbits / s)
 • UltraVPN (55,7 Mbits / s)
 • ibVPN (53,04 Mbits / s)
 • ZoogVPN (49,84 Mbits / s)
 • VyprVPN (44,67 Mbits / s)
 • ZenMate VPN (42,72 Mbits / s)
 • PrivateVPN (37,25 Mbits / s)
 • VPN Sınırsız (22,47 Mbits / s)
 • GOOSE VPN (9,13 Mbits / s)

Bir VPN her zaman internetimi yavaşlatır mı?

Evet, tüm VPN'ler internetinizi biraz yavaşlatır. Bunun nedeni, verilerinizin şifrelenmesi ve VPN sunucusuna yönlendirilmesinin zaman almasıdır. Dünyanın en hızlı VPN'lerinde trafiğinizi gereğinden fazla yavaşlatmayacak Seviye 1 sunucuları var.

VPN'lerin büyük çoğunluğu, yavaş ve aşırı abone olunan sunucuları olduğundan trafiğinizi bundan çok daha yavaşlatır. Bu yüzden en iyi VPN'lerin binlerce sunucuya ve bağlanabilmeniz için her bir konumda çok sayıda IP adresine sahip olması gerekir. Sonuç olarak, tıkanıklık yoktur ve verileriniz hız kaybı olmadan sunucularından geçebilir.

Ancak, asla hızlı bir VPN'in internet hızlarınızı hızlandırmasını beklememelisiniz. İnternet bağlantınızı hızlandırmak için ISS'nizi daha hızlı bir bağlantı için ödemeniz gerekecektir..

Daha yüksek VPN hızları nasıl elde edilir - en iyi ipuçları

Mümkün olan en yüksek VPN hızlarını elde etmek için aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririz:

 1. Mümkün olduğunca yakın bir sunucuya bağlanın. Daha yakın bir sunucu seçerseniz bağlantı hızlarınız artar.
 2. En hızlı VPN protokolünü kullanın - OpenVPN, aynı zamanda güvenli olan en hızlı VPN protokolüdür. PPTP hızlıdır, ancak yalnızca gizlilik gerekmiyorsa kullanılmalıdır.
 3. Ethernet kablosuyla yönlendiricinize bağlayın. Bilgisayarınızı bir tel ile yönlendiricinize bağlarsanız, bağlantı hızlarınızı optimize edersiniz.
 4. VPN flash yönlendirici alın. Bir VPN, bilgisayarınızın veya aygıtınızın performansını etkileyebilir ve yavaş çalışmasını sağlayabilir. Bir VPN yönlendirici değerli bilgi işlem gücünü boşaltabilir. Ancak, yavaş bir yönlendirici de sorunlara yol açabilir - bu nedenle VPN'yi çalıştırmak için yeterli güce sahip bir yönlendirici edinin.
 5. Farklı bir bağlantı noktası seçin. İSS'ler bazen belirli bağlantı noktalarından kaynaklanan trafiği kısıtlar. VPN uygulamanız bağlantı noktalarını değiştirmenize izin veriyorsa: bir deneyin.
 6. VPN'inizi başka bir cihazda deneyin. Eski cihazlar her zaman bir VPN bağlantısını işleyemez. Düşük hızların VPN mi yoksa cihazın hatası mı olduğunu görmek için çeşitli cihazları deneyin.
 7. Virüsten koruma uygulamanızı kapatın. Virüsten koruma yazılımı VPN ile çakışabilir ve bu da düşük hızlara neden olabilir. Antivirüs kapalıyken hızlar daha iyi ise, tavsiye için VPN'nin müşteri desteğine başvurun.

Başlık resim kredisi: Ievgenii Meyer / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me