Çevrimiçi alışveriş yaparken çözmeniz gereken büyük bir güvenlik sorunu var. Bu, özellikle halka açık yerlerde WiFi erişim noktalarında eBay'e bağlanırsanız geçerlidir. Sahtekarlar bağlantınıza dokunabilir ve tüm kişisel verilerinizi alabilir. Dolandırıcıları Sanal Özel Ağ (VPN) ile folyolayabilirsiniz. Bu, tüm iletişiminizi şifreleyen bir sistemdir,


Yüzlerce VPN hizmeti vardır, bu listedeki beş hizmet çevrimiçi alışveriş için en iyiyi temsil eder. Bu nedenle, eBay için en iyi beş VPN'e bakalım.

EBay için en iyi VPN'ler

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 3. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 4. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

 5. IPVanish

EBay için En İyi VPN'ler: Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sahte WiFi Etkin Noktaları

Muhtemelen bir kafeye veya otobüs terminaline girdiniz ve telefonunuzun mevcut WiFi ağlarını algılamasına ulaştınız. Birini seçtiğinizde sinir bozucu, sadece ödeme istenecek. Gerçekten istediğiniz şey ücretsiz bir WiFi hizmetidir ve içinde bulunduğunuz kuruluş bir tane sağlamalıdır..

Telefonunuzdaki, tabletinizdeki veya dizüstü bilgisayarınızdaki mevcut bağlantıları tararken, bulunduğunuz yere benzer bir adı taşıyan bir bağlantı aramanız gerekir. Chillout Café'de iseniz, WiFi ağı, "Chillout Café WiFi." Bu WiFi hizmetleri genellikle bir şifre gerektirir. Özellikle daha iyi bir bahis gibi görünen başka bir WiFi bağlantısı görüyorsanız, şifre istemek için bekleyen personelin dikkatini çekmek istemeyebilirsiniz. Muhtemelen buna benzer bir şey "Chillout Café Ücretsiz WiFi."

Ne yazık ki, o WiFi hotspot'u kimin çalıştırdığı hakkında hiçbir fikriniz yok. Çoğu zaman, muhtemelen içinde bulunduğunuz kuruluş olacaktır. Ancak, bazen sıcak noktayı sağlayan kişinin mekanla hiçbir ilişkisi yoktur. Aslında, WiFi sağlayıcısı yakındaki bir masada oturan yerin başka bir müşterisi olabilir.

Veri yakalama

WiFi özellikli herhangi bir dizüstü bilgisayar veya mobil cihaz etkin noktaya dönüştürülebilir. Bu yeni etkin nokta, başka bir yerden internet erişim hizmetlerine güvenmek zorunda. Chillout Café örneğinde, dolandırıcı kuruluşun ücretsiz WiFi hizmetine bağlanacak ve daha sonra Chillout Café Free WiFi adlı kendi WiFi etkin noktasını oluşturacaktır. Bu sahte bağlantıya bağlandığınızda, dolandırıcı cihazın cihazı aracılığıyla iyi niyetli bağlantıya geçtiğiniz için hala internete girersiniz..

Tüm WiFi bağlantıları güvenlik için şifrelenmiştir. Bu nedenle, dolandırıcıların faaliyetlerinin hiçbir şey için olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak, sahtekar, bağlantınızın bilgisayarınızdan sahte etkin noktaya ilk sıçramasını kontrol eder. Bağlantı kurma prosedürleri şifreleme anahtarlarının görüşülmesini içerir. Sıcak nokta bu anahtarı ürettikçe, dolandırıcı tüm iletişimlerinizin şifresini çözebilir, depolayabilir ve okuyabilir.

Bağlantı verilerinin incelenmesi bilgisayar programları tarafından gerçekleştirilir ve çok hızlı bir şekilde gerçekleşir. Giriş bilgileriniz, e-posta adresiniz, PayPal hesabınız ve girdiğiniz finansal bilgileriniz dahil olmak üzere eBay verilerinizin tümü yakalanabilir. Bu trafik hemen orijinal WiFi bağlantısına ve internete çıkıyor. Geri dönen tüm trafik benzer şekilde gerçek etkin noktadan, sahte etkin noktadan yönlendirilir ve size.

WiFi Erişim Noktası Koruması

Dolandırıcı, WiFi trafiğinizi gözetmenlerden korumak için gereken ağ şifrelemesini çözebilir. Açıkta kalan mesajı herkesin okumasını imkansız hale getirmeniz gerekir. Bir VPN kullandığınızda, tüm iletişiminiz uzak VPN sunucusu ile bilgisayarınızdaki VPN istemci yazılımı arasında paylaşılan bir anahtarla şifrelenir. Bu anahtarlar bir ortak anahtar şifreleme sistemi kullanılarak dağıtılır. Bu şifreleme sistemleri mesajları şifrelemek ve şifresini çözmek için farklı anahtarlarla çalışır. İşlem ayrıca bir sertifika sistemi kullanır, böylece her uç nokta diğerinin kimliğini doğrulayabilir. Bu anahtar dağıtım sistemi tüm kilitleyicileri kilitler.

Sahte WiFi aldatmaca bir denilen kesmek türüdür "orta saldırı adam." VPN bilgisayarınızda çalışırken, dolandırıcı bilgisayarın bilgisayarı iki VPN öğesi arasında geçen tüm verileri incelese bile, ev sunucusuyla güvenli bir şekilde iletişim kurabilir. Sahte WiFi hotspot denetim yazılımı, ağ koruması anahtarı ile mesajlarınızın şifresini çözdüğünde, altında başka bir şifreleme katmanıyla karşılaşır, bu da çatlamak imkansızdır.

Bir VPN kullanırken orta saldırılardaki adam hakkında endişelenmenize gerek yok - tüm eBay verileriniz korunacak.

En İyi Ebay VPN'leri: Sonuç

Listemizdeki VPN'ler, yalnızca eBay'e erişiminiz için değil, tüm bağlantılarınız için gizlilik oluşturacaktır. Bir VPN'nin sağladığı gizlilik, torrent indirmeyi ve yurtdışından film akışı gibi etkinlikleri denemenizi sağlar.

Yetkililerin internet erişimini kısıtladığı bir ülkede yaşıyorsanız, yeni VPN'niz sayesinde bu blokları aşabilir ve engellenen sitelere ve hizmetlere erişebilirsiniz.

Listemizdeki VPN'lere göz atın ve her birinin sunucu konumlarına özellikle dikkat edin. VPN'yi açtığınızda, seçtiğiniz sunucunun bulunduğu ülkede görüneceksiniz. Bu nedenle, VPN'nizin, hizmetlere erişmek istediğiniz bir yerde bir konuma sahip olduğundan emin olun..

Bu listedeki tüm VPN'lerin geri ödeme süreleri vardır. Bunlardan yararlanın ve denemek için bir VPN yükleyin. Seçtiğiniz VPN'nin tasarımından ve işlevlerinden memnun değilseniz, sözleşmeyi iptal edin, paranızı geri alın ve listedeki bir sonrakine geçin. Her şeyden önce, eBay için en iyi beş VPN'den birini kullanarak tüm kimlik ve finansal bilgilerinizin korunduğundan emin olun.

EBay için En İyi VPN'ler: Yan Yana Karşılaştırmalar

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 3. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 4. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

 5. IPVanish

GÖRÜNTÜ KREDİLERİ: IB Photography / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me