Son derece popüler bir sağlayıcı olmasına rağmen, Comcast'in internet tüketimi söz konusu olduğunda birçok kısıtlaması var. Aslında hizmetlerinin izin verdiği internet miktarına bir sınır koymanın yanı sıra, Comcast, kullanılan web sitelerine veya uygulamalara bağlı olarak bağlantı hızlarını sınırlamasıyla da bilinir - kısma.

Comcast VPN

Comcast VPN devreye giriyor. Sanal özel ağ (VPN) kullanarak, kısıtlanmış web sitelerinin engellemesini kaldırabilir ve aynı internet bağlantısı üzerinden engellenen içeriğe erişebilirsiniz. Aynı zamanda, Comcast için en iyi VPN'i bulmak, şirketin sinir bozucu hız sınırlamalarından kaçınarak bağlantınızın performansını artırmanıza izin verebilir.

Bu sayfada, Comcast için en iyi VPN'lere bakacağız, Xfinity ile ilgili temel konuları tartışacağız ve bu müthiş sanal özel ağları bilgisayarınıza kurmayla ilgili adım adım bir kılavuz sunacağız.

Ancak önce, Comcast bağlantısı için en iyi VPN'leri seçmek için aşağıdaki tabloyu kullanın


 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

Comcast Xfinity nedir?

Comcast, ABD genelinde internet, kablo ve telefon hizmetleri sunan bir teknoloji holdingidir. Genellikle ülkenin en büyük internet servis sağlayıcısı (ISP) olarak adlandırılan şirket, torrent ve video akışı için ideal olan hızlı bağlantılar sunar.

Ya da en azından kağıt üzerinde! (biraz daha bu konuda!)

Xfinity, Comcast’in üç temel ürününün yanı sıra yeni cep telefonu hizmetlerini de tanımlayan şemsiye terimdir.

Xfinity markası birkaç nedenden dolayı yaratıldı - esas olarak Comcast NBC ile birleşti ve tüketiciler adına karışıklığı önlemek için yeni bir marka başlatmak istediğinden. Eşit olmayan müşteri hizmetleri sunmakla tanınan şirket, bu olumsuz itibarı uzaklaştırmak için Xfinity'e geçiş yapmaya çalıştı..

Ancak, bu girişimlerin hiçbirinin işe yaramadığını söylemek güvenlidir. Çoğu tüketici Comcast ve Xfinity arasındaki farkı bilmiyor. Birçoğu her iki adı da sadece internet hizmetine atıfta bulunmak için kullanıyor (başlığımıza dikkat edin?)..

Xfinity için VPN nedir?

Sanal özel ağ veya VPN, güvenliği artırmak için kullanılan bir araçtır. VPN'ler, özel veya genel bir ağ kullanırken ek bir güvenlik katmanı sağlar (VPN şifrelemesi sayesinde).

Bir VPN, genel güvenliği artırmanın yanı sıra, özel olarak veri göndermenize ve almanıza da olanak tanır. Bu, bilgisayar korsanlarının, Comcast gibi internet sağlayıcılarının ve trafik geçmişinize erişmek isteyen kişilerin gözetiminde olmadan internete göz atabileceğiniz anlamına gelir.

Aynı zamanda, VPN'ler aşağıdakiler gibi farklı amaçlar için de kullanılabilir:

 • Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişme
 • Ücretsiz P2P paylaşımına izin ver (herhangi bir nedenle kısıtlanmışsa)
 • Çevrimiçi bankacılık gibi belirli hizmetlere erişmek için IP adresini maskeleme
 • Yüksek düzeyde çevrimiçi anonimlik elde edin
 • Bağlantı hızlarını artırın

Comcast Bağlantınızı Hızlandıracak En İyi VPN'ler

VPN'ler çok yönlüdür. Güvenliği artırmak ve coğrafi kısıtlamaları atlamak için sıklıkla kullanılırken, İnternet bağlantı hızınızı artırmanıza da yardımcı olabilirler.

Performanslarına, özelliklerine ve maliyetlerine göre Comcast için en iyi VPN söz konusu olduğunda en iyi seçimlerimiz.

Comcast yönlendirici ile gizlilik için bir VPN'ye ihtiyacım var mı?

Bir Comcast internet bağlantısı için ödeme yaparsanız ve bir Comcast yönlendirici kullanıyorsanız, kendinizi gizlilik sorunlarına maruz bırakıyor olabilirsiniz. Güvenlik araştırmacıları Karan Saini ve Ryan Stevenson tarafından yapılan bir araştırma, bu yıl Xfinity yönlendiricileri etkinleştirmek için kullanılan Comcast web sitesiyle ilgili bir hata keşfetti.

Aşağıdaki modellerden birine sahipseniz: "kablosuz ağ geçidi" yönlendiriciler, bu makalede önerilen VPN hizmetlerinden birini almayı ciddi olarak düşünmelisiniz:

 • Kablosuz Ağ Geçidi 1 (model numaraları TG862G ve TC8305C)
 • Kablosuz Ağ Geçidi 3 (model numarası TC8717C)
 • Xfinity xFi Kablosuz Ağ Geçidi (model numaraları DPC3939, DPC3941T ve TG1682G)
 • xFi Gelişmiş Ağ Geçidi (model numaraları TG3482G ve CGM4140COM)

Mayıs ayında yayınlanan hata, Xfinity web sitesinin Comcast kullanıcısının SSID'sini ve şifresini internet üzerinden düz metin olarak gönderdiğini ortaya koyuyor. Bu, ağında gözetleyen herkes için kullanılabilir hale getirir. Ayrıca, web sitesinin çalışma şekli, bilgisayar korsanlarının Comcast müşterisinin yönlendirici SSID'sine ve şifresine, insanların eski faturalarından kolayca çalınan ayrıntılarla erişmesine olanak tanır.

Bu büyük bir risktir, çünkü bilgisayar korsanlarının şifrelenmemiş trafiğinizi okumak için ağınıza erişebileceği anlamına gelebilir. Neyse ki cevap bir VPN. Bir VPN şifrelemesi tarafından sağlanan gizlilik tüm verilerinizi korur, böylece ağda gizlice dinleyen biri tarafından koklanamaz.

Xfinity Bağlantımı Hızlandırmak için Neden Bir VPN'e İhtiyacım Var??

Düşünüyor olabilirsiniz - Xfinity ABD'deki en büyük sağlayıcıysa ve süper hızlı bağlantılar sunuyorsa, neden bir VPN'e ihtiyacınız var??

VPN'ler, evde veya herkese açık bir WiFi kullanarak güvenliği artırmanıza yardımcı olabilir, ancak bu araçlar ayrıca Comcast ve diğer internet sağlayıcıları tarafından uygulanan belirli sınırlamaları atlamanıza yardımcı olabilir.

Bu sınırlamaların nasıl çalıştığını anlamak için birkaç temel kavramı ve Comcast’in tarihine kısa bir genel bakışı gözden geçirelim.

Mutlu Müşterilere Sahip Olmanın En Kötüleri Arasında

Comcast, şirketin uzun bir müşteri memnuniyeti hikayesine sahip olduğu için eleştirilere yabancı değildir. Tüketiciler, herhangi bir sektördeki en kötü müşteri hizmetleri temsilcilerinden bazılarına sahip olmanın yanı sıra, gizli maliyetler ve diğer kötü sürprizlerden de şikayet ediyorlar.

Şirket ayrıca net tarafsızlığa karşı sağlam bir duruş sergilemektedir. Farkında olmayanlarınız için, net tarafsızlık, internetteki tüm trafiğin eşit şekilde ele alınması gerektiği konseptidir. Net tarafsızlığın Amerika'daki milletvekilleri arasında sıcak bir tartışma konusu olduğunu belirtmek gerekir..

Ve bu onların sınırlamalarının gerçekleşmeye başladığı yer.

Netflix gibi çevrimiçi akış hizmetleri çok popüler. Ancak, bu platformların kullanımı çok fazla bant genişliği kullanır. Bu, sonuçta tüm kullanıcılar için tüm ağı yavaşlatabilir.

Kısma Argümanı

Comcast gibi şirketler, bant genişliğinin çoğunu almak için kullanıcılara hizmet ederken herkes için hızlı hizmetler sunmanın çok paraya mal olduğunu savunuyor. İsabet almak ve tüketicileri mutlu etmek yerine, Comcast kısma uygulamaya karar verdi.

Kısma, bant genişliği tıkanıklıklarını yönetmek için internet bağlantılarını yavaşlatmaktan ibarettir. Kısıtlamanın yasadışılığı hala belirsiz olsa da, en azından söylemek etik dışıdır. Çok fazla veri tüketen kullanıcılar için kraliyet ağrısı olabileceğinden bahsetmiyorum bile.

Comcast P2P ve Netflix bağlantılarını kısıtlıyor, bu bir sır değil. Şirket bir zamanlar her türlü azaltmayı reddetse de, inkar edilemez kanıtların ortaya çıkmasından sonra belirli trafik türlerini yavaşlattığını itiraf etti..

Netflix, video akışı hizmeti için azaltmayı durdurmak için bu ISP ile bir anlaşma yapmayı başarmış olsa da, Comcast hala P2P ve yeterli gördükleri diğer internet trafiğini aktif olarak kısıtlıyor.

Kısıtlamaya Karşı VPN Kullanımı

VPN bağlantıları şifreli bir tünelden yönlendirilir. Bu, bilgilerinizi hükümet, bilgisayar korsanları ve internet servis sağlayıcınız dahil olmak üzere erişmek isteyebilecek tüm varlıklara karşı korur.

Güvenilir bir VPN kullanıyorsanız Comcast trafiğinizi göremez. Başka bir deyişle, Comcast bağlantılarınızı kısıtlayamaz veya trafiğinize sınırlamalar uygulayamaz: çünkü ne yaptığınızı bilemezsiniz.

Xfinity için En İyi VPN'i Seçme

Xfinity için en iyi VPN'i seçmek hız sınırlamalarından kaçınmanıza yardımcı olurken, aklınızda bulundurmanız gereken diğer birçok özellik vardır. Muhtemelen internete her bağlandığınızda VPN'nizi kullanmak istediğiniz için, veri tüketimi sınırlaması olmayan bir sağlayıcı bulmalısınız.

Bir VPN seçerken hız her zaman önemli bir faktördür, ayrıca sunduğu güvenlik özelliklerine de göz atın. En iyi VPN'ler 256 bit anahtarla OpenVPN UDP gibi sektör lideri şifreleme protokollerini uygulayacak.

Ayrıca, VPN'lere yönelik acil bir tehdit olmasa da, Comcast’in hoşlanmadığı trafiği basitçe engelleme eğilimini de düşünmelisiniz. Comcast'in kullanım kısıtlamalarını uygulamak için VPN trafiğini azaltmaya başlayabileceğini düşünmek çılgınca değil. Bu durumda, VPN gizleme gibi özelliklere sahip bir sağlayıcı seçmek, bağlantı türünüzü kamufle ederek gelecekte sizi kısıtlamaya karşı koruyabilir.

Birçok kullanıcı P2P paylaşım hızlarını artırmak için VPN arar. Tercih ettiğiniz VPN'nin torrent için torrentlere izin verdiğini her zaman doğrulamayı unutmayın. Son olarak, öldürme anahtarı özelliğine sahip bir VPN almalısınız, böylece VPN'iniz herhangi bir nedenle başarısız olursa internet bağlantınız hemen sonlandırılır.

Torrent kullanırken VPN kullanma hakkında daha fazla bilgi için Torrent siteleri için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın.

Kurulum Seçenekleri

Çok fazla teknik bilgiye sahip değilseniz, her zaman ne kadar sürecek kurulum türüne bakmalısınız. VPN'ler otomatik yükleyicilerle gelebilir veya manuel kurulum gerektirebilir.

Otomatik yazılım en popüler VPN kurulum yöntemidir ve büyük markalar arasında en yaygın olanıdır. Tek yapmanız gereken bir uygulamayı indirmek, açmak ve ekranınızda göreceğiniz adım adım talimatları takip etmektir. Bu tür kurulum yöntemi çok kolaydır ve çoğu zaman teknik bilgi gerektirmez.

Kısmi veya tam manuel kurulum gerektiren VPN'ler de bulacaksınız. İyi olan şey, bunların daha fazla seçenek ve ayar içermesidir, ancak bunları ayarlamak için belirli bir teknik bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Tüm VPN sağlayıcılarının olmasa bile çoğunun kesin talimatlar sunduğunu unutmayın. Özel VPN incelemelerimizde “İşlem” adlı bölüme de bakabilirsiniz..

Xfinity için VPN Yükleme

Daha önce hiç kurulum yapmamış olsanız bile, Comcast için bir VPN kurmak çok kolaydır. İşte VPN'nizi otomatik yazılımla yüklemek için adım adım kılavuz:

 1. En çok ihtiyacınız olan özelliklere göre Xfinity için bir VPN seçin. En iyi Xfinity VPN için öneri tamponludur, ancak IPVanish ve NordVPN'in de mükemmel seçenekler olduğunu belirtmek gerekir..
 2. kaydol favori VPN'in için.
 3. Kurulum yazılımını indirin ve çalıştırın. Harika bir VPN sağlayıcı her zaman mobil ve masaüstü uygulamaları sağlar, ancak diğer gadget'ları da kullanmak istiyorsanız desteklenen cihazları iki kez kontrol edin.
 4. Uygulamayı çalıştırın yüklendikten sonra son yükleme parçalarını tamamlayın. Bu noktada ayarınızı seçme ve seçme şansınız da olacak.
 5. ABD'de bulunan bir sunucuya bağlanma veya tercih ettiğiniz ülkeye giderseniz web'de sörf yapmaya hazır olacaksınız! Sunucuya ne kadar yakın bağlanırsanız, bağlantının o kadar hızlı olacağını unutmayın, bu nedenle şehrinizde veya bir sonraki en yakın sunucuyu seçmeniz daha iyi olur.

Comcast VPN'lerin Kullanımına İzin Verir mi?

Kendi şartlarında net olmayan bazı İSS'lerin aksine, Comcast müşterilerine kişisel, ticari olmayan kullanım için olduğu sürece VPN'leri özgürce kullanmaları için yeşil ışık verir. Aynı zamanda, şartlarını gözden geçirmeye ve politikalarını kullanmaya değer çünkü VPN kullanımınız da bunları ihlal etmemelidir!

Bağlantınızı Daha da Geliştirin

VPN'ler genellikle güvenlik ve kısıtlamaları atlamak için kullanılır, ancak bazı Comcast müşterileri genel bağlantı hızlarını önemli ölçüde artırabilir. Bağlantı hızınızı artırmanıza ve VPN'nizin performansını aşağıdaki yollarla optimize etmenize yardımcı olursunuz:

 • Konumunuza yakın bir VPN sunucusu seçme
 • Kullanılmadığında telefonunuzun ve diğer cihazların İnternet bağlantısı kesilmiş durumda kalması
 • İnternet bağlantınızın / kutunuzun düzgün çalıştığını tekrar kontrol edin
 • Farklı protokol türlerini denemek ve hanginizin sizin durumunuzda daha hızlı çalıştığını görmek, ancak güvenlik nedeniyle her zaman OpenVPN UDP kullanmanızı öneririz

Xfinity için En İyi VPN - Sonuç

Xfinity’in kaygan pazarlamaya düşmek bir şey, ancak internet hızlarını vaat etmemek tamamen farklı bir konudur. Comcast için en iyi VPN'i seçmek, tek bir hareketle güvenlik standartlarını geliştirirken sinir bozucu kısıtlamalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Her durumun farklı olduğunu unutmayın, bu nedenle VPN seçiminizi gerçekten ihtiyacınız olan özelliklere dayandırmalısınız. Bu makaledeki her bir VPN'ye göz atmanızı, en çok sevdiğinizi okumanızı ve hizmetlerine kaydolmadan önce ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olduğundan emin olmanızı öneririz. Bu makaledeki tüm VPN'ler VPN oyununun üstündedir, bu yüzden istediğiniz tüm özelliklere sahip olmalıdırlar!

 1. ExpressVPN

  - Test ettiğimiz en hızlı VPN, her yerde inanılmaz hizmetle her şeyin engelini kaldırıyor

 2. NordVPN

  - Çok iyi bir değere ve uygun bir fiyata sahip büyük marka

 3. CyberGhost VPN

  - Harika fiyat ve hızlarla uzun zamandır üst sıralarda yer alan VPN

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - En ucuz VPN'lerden biri, ama yine de iyi bir hizmet

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me