ZenMate VPN


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 1.64
  / ay

ProPrivacy.com Puan
7 10 üzerinden

özet

ZenMate, ücretsiz VPN uygulamaları ile bilinen bir şirkettir, ancak şimdi premium bir VPN hizmeti sunmaya odaklanmaktadır. Bazı VPN hizmetleri kadar tam özellikli olmasa da, çoğu VPN kullanıcısının muhtemelen en düşük fiyata istediği her şeyi sağlar.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Almanya
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • Ülkeler
  30
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  67.7 Mbps

Fiyatlandırma

Bu günlerde giderek yaygınlaştığı için ZenMate, aylık olarak ödenirse oldukça yüksek bir aylık fiyat ile basit bir tek bedene uygun plan sunuyor ve bir veya iki yıllık abonelik satın alırsanız önemli ölçüde düşüyor.

Ve uzun vadeli planlarının piyasadaki en ucuz planlar arasında olduğu söylenmelidir..

3 yıl

$ 1.64
her ay

1 yıl

$ 4.49
her ay

1 ay

$ 9.99
her ay

Tüm abonelikler 30 günlük para iade garantisi ile gelir. Ayrıca, yalnızca geçerli bir e-posta adresinin gerekli olduğu 7 günlük ücretsiz denemeden de yararlanabilirsiniz. McAfee Total Security'ye bir yıllık abonelik de ücretsiz olarak atılır.

Ödeme, Cleverbridge tarafından işlenen kart ödemeleriyle PayPal veya kredi kartı ile kabul edilir.

Desteklenen Ödeme Platformları

Özellikleri

Eşzamanlı bağlantılar 5
Ülkeler 30
 • Günlük yok
 • Aynı anda 5 cihaza kadar
 • 35+ sunucu konumu
 • Çoklu platform desteği
 • Tarayıcı uzantıları
 • Kill switch (Windows ve macOS)

Sunucularının çoğu Avrupa'da bulunmaktadır, ancak ZenMate ayrıca Doğu ve Batı Kıyısı ABD, Kanada, Brezilya, İsrail, Güney Afrika, çeşitli Doğu Asya lokasyonlarında ve Avustralya'da sunucular çalıştırmaktadır..

ZenMate kendisini meslekten olmayan kullanımı kolay bir VPN hizmeti olarak pazarlamaktadır. Bu yeterince adil, ancak özellik setinin biraz temel olduğu anlamına geliyor.

Hız ve Performans

hız

ZenMate için ağırlıklı indirme hızı test sonuçlarımız çok ortalama. Maksimum patlama hızı sonuçları da biraz yol ortasındadır, ancak yine de aynı coğrafi bölgedeki bir sunucuya bağlanırken herhangi bir yavaşlama görmeyeceğiniz kadar yeterince hızlıdır..

IP sızıntı testleri

ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 67.7

Windows'da tek IPv6 WebRTC sızıntısını tespit ettik, bu nedenle Windows kullanıcıları tarayıcılarında WebRTC'yi veya sistem düzeyinde IPv6'yı devre dışı bırakmalıdır. Alternatif olarak ZenMate, Chrome için kendi WebRTC Protect tarayıcı eklentisini sunar.

MacOS'ta hiçbir sızıntı tespit etmedik, ancak hem macOS hem de Windows'da bazı DNS sorgularının gerçek fiziksel konumumuza çok yakın bir yerde çözüldüğünü görünce biraz şaşırdık. DNS çevirisi ZenMate’in sunucuları tarafından işleniyordu ve bu yüzden bir DNS sızıntısı oluşturmuyor.

Şu anda IPv6 bağlantısı kullanan mobil cihazları test edemiyoruz, ancak IPv4 bağlantısında herhangi bir IP sızıntısı tespit edilmedi

ZenMate Netflix'in engellemesini kaldırıyor mu??

ZenMate, dünyanın farklı ülkelerindeki popüler akış hizmetlerinin bir seçimini kaldırmak için optimize edilmiş özel akış sunucuları sunar.

Zenmare Netfli

Bu sunucuları, karşılaştırmalı Netflix ABD ve BBC iPlayer hizmetlerimizi kullanarak test ettik ve yeterince başarılı bir şekilde her iki platformun da engellemesini kaldırdılar. ZenMate, ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa merkezli özel Netflix sunucuları çalıştırıyor.

Kullanım kolaylığı

Daha önce de belirtildiği gibi, ücretsiz denemeye kaydolmak için yalnızca bir e-posta adresi gereklidir ve tam hizmet için ödeme yapmak için ek olarak gerekli ödeme ayrıntılarının sağlanması gerekir. Windows, macOS, iOS, Android ve Android TV için özel uygulamalar mevcuttur.

Manuel OpenVPN kurulum kılavuzları, Linux ve Chrome OS dahil tüm büyük platformlar için de mevcuttur. Ne yazık ki, gerekli yapılandırma dosyalarını web sitesinde herhangi bir yerde bulamadık, çünkü tüm bağlantılar yararlı olmayan sayfalara yönlendirildi.

Windows istemcisi

ZenMate’in Windows VPN yazılımı iyi görünüyor ve kullanımı kolay.

Windows'ta ZenMate Server listesi

ZenMate’in en basit felsefe mantrasına uygun olarak, sunucu konumlarını seçebilirsiniz ancak ayrı ayrı sunucuları seçemezsiniz. Bununla birlikte, sunucuları seçilen akış hizmetlerinin engellemesini kaldıran ve torrent oluşturmaya izin verenler için sıralayabilirsiniz.

ZenMate Windows istemci ayarları

OpenVPN, IKEv2 ve L2TP / IPsec VPN protokolleri arasında seçim yapabilirsiniz ve OpenVPN varsayılan değerdir. Ayrıca, orta düzeyde VPN sansürünü yenmek için kullanışlı olan OpenVPN UDP ve TCP arasında seçim yapabilirsiniz. Benzer şekilde, rastgele bağlantı noktası seçim özelliği basit VPN bloklarını yenmede etkili olabilir.

Bir öldürme anahtarı dahildir. Bir yazılım çökmesini simüle etmek için uygulamanın kendisini zorla kapatmak VPN bağlantısını sonlandırmadı. OpenVPN arka plan programının zorla kapatılması gerekiyordu, ancak artık internete bağlanamadık. Bu, öldürme anahtarının VPN tüneli dışındaki bağlantıları önlemek için sistem düzeyinde güvenlik duvarı kuralları kullandığı anlamına gelir..

CyberGhost istemcisiyle yakın benzerlikleri tespit eden deneyimli VPN kullanıcıları yanlış değildir. Şimdi her ikisi de Kape Technologies'e ait ve ortak bir sunucu ağını paylaşıyor gibi görünüyor.

MacOS istemcisi

Küçük işletim sistemi arayüzü farklarını engelleyin, ZenMate’in macOS VPN istemcisi Windows ile aynı görünüyor. Mac uygulaması yalnızca OpenVPN kullanıyor ve rastgele bağlantı noktası seçimi veya UDP'den TCP'ye geçme özelliği içermiyor. Bununla birlikte, bir öldürme anahtarı içerir.

Mobil uygulamalar

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, OpenVPN Android uygulaması basit bir iştir. Bununla birlikte, iyi çalışır ve rastgele bağlantı noktası seçimi ve UDP'den TCP'ye geçiş olanağı sunar. Android 7.0+'da herhangi bir VPN uygulamasıyla çalışan yerleşik bir kill anahtarı bulunmasına rağmen, kill anahtarı yoktur..

İOS VPN uygulaması, Android VPN uygulamasıyla neredeyse aynı görünüyor ancak IKEv2 protokolünü kullanıyor ve rastgele bağlantı noktası taraması sunmuyor.

Müşteri servisi

Web sitesinde canlı sohbet tarzı bir widget bulunmasına rağmen, yanıtlar yalnızca e-posta yoluyla gönderilir. Kuşkusuz teknik olan ama hiç cevap almayan bazı sorular sorduk. Diyelim ki bu bizi etkilemedi!

Ayrıca web sitesinde kurulum kılavuzları ve birkaç teknik sorun giderme türü kılavuzu bulunmaktadır.

Gizlilik ve güvenlik

yargı

ZenMate'in kendisi Almanya'dadır. Bu, güçlü veri gizliliği yasalarıyla bilinen bir ülkedir ve 2018'de veri koruma mevzuatını GSYİH ile tam olarak uyumlu hale getiren ilk ülke olmuştur..

Bunun aksine, şu anda insan hakları temelindeki geçersiz AB Veri Tutma Direktifini yerel yasalara da dahil etti. Bu, 2016'da tam olarak yürürlüğe girdi ve tüm telekomünikasyon ve internet servis sağlayıcılarının kullanıcı meta verilerini 10 haftaya kadar tutmasını gerektiriyor. Ne yazık ki, yasa tarafından kullanılan “meta veri” tanımı ziyaret edilen tüm web sitelerinin bir listesini içerir.

Şu anda, Veri Tutma Yasasının Almanya merkezli VPN hizmetleri için geçerli olup olmadığını belirleyemiyoruz.

Almanya ABD'nin yakın bir müttefiki olup, NSA ülkedeki Avrupa merkezini temel alır. 2016 İletişim İstihbarat Toplama Kanunu Almanya'nın Federal İstihbarat Servisi'ne (BND) ülkeye giren ve çıkan tüm internet trafiğini izlemek için kapsamlı yetkiler verdi.

2018'de ZenMate, şimdi İngiltere'de yerleşik görünen Kape Technologies tarafından satın alındı. İngiltere, şimdiye kadar her yerde geçirilen en kapsamlı kitlesel gözetim yasalarını uyguladığından ve Five Eyes casusluk ittifakının kurucu üyesi olduğundan, GCHQ güvenlik ajansı NSA ile çok yakın işbirliği içinde çalıştığı için bu ideal olmaktan uzaktır..

Kütükler

ZenMate web sitesi, ziyaret ettiğinizde benzersiz internet (IP) adresiniz de dahil olmak üzere birçok kişisel bilgi toplar. Uzun gizlilik politikası, web sitesinden toplanan veya hizmete kaydolurken sağladığınız bilgilerle ne yaptığını ve ne yapmadığını ayrıntılarıyla açıklar..

Sadece vurgulamak gerekirse, bu sadece web sitesi için geçerlidir. Oldukça kısa olsa da, gizlilik politikası açıkça (oldukça kısaca; ZenMate bize yakında değişeceğini söyler), VPN hizmetini kullanırken hiçbir günlük tutulmayacağını belirtir:

“Yukarıda belirtilen Kişisel Veriler, herhangi bir noktada, ZenMate VPN tüneli içinde kullanıcı tarafından yapılan, hiç KAYDEDİLMEYEN, KAYDEDİLMEMEK VEYA DEPOLANMAMIŞTIR.

Bununla birlikte, Alman VPN hizmetlerinin Veri Tutma Yasası'na dahil edilip edilmediğinin daha açık olmasını ve bu nedenle yasaların günlükleri 10 hafta boyunca tutmasını talep ediyoruz..

Teknik güvenlik

Windows uygulaması varsayılan olarak OpenVPN şifreleme protokolünü kullanır, ancak IKEv2 veya IPsec'e geçebilirsiniz. Android ve macOS uygulamaları OpenVPN kullanırken iOS uygulaması IKEv2 kullanıyor.

OpenVPN kullanırken, veri kanalı SHA-256 karma kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-CBC şifresi kullanılarak sabitlenir.

Muhtemelen CyberGhost tarafından kullanılanla aynı olmasına rağmen, kontrol kanalı için kullanılan ayarlarda bilgi mevcut değildir: SHA256 karma kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-CBC şifresi. Kontrol kanalı: AES-256 şifre, RSA-4096 anahtar şifrelemesi ve SHA384 karma kimlik doğrulaması. Mükemmel ileri gizlilik, ECDH-4096 anahtar değişimi ile sağlanır.

Bu çok güçlü bir kurulum.

ZenMate, gizlilik için harika bir haber olan% 100 çıplak metal sunucuları da kullanıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, Windows'ta WebRTC sızıntıları tespit ettik, ancak uygulamalar başka şekilde güvenli.

Son düşünceler

ZenMate, kutuda söylediklerini yapan, kullanımı kolay, ucuz bir VPN hizmetidir. Bu nedenle, daha sıradan bir VPN kullanıcısı için para için büyük bir değer sunduğunu düşünüyoruz.

Kapılardaki puanlar

8/10

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me