Yapışkan Parola

ProPrivacy.com Puan
9.8 10 üzerinden

özet

Yapışkan Parola
kullanıcıların birden çok hesabı güçlü ve benzersiz parolalarla korumalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir yazılım çözümüdür. Popüler şifre yöneticisinin genellikle piyasadaki en sezgisel şifre yöneticilerinden biri olduğu söylenir. Ancak büyük soru, piyasadaki diğer sağlam şifre yöneticileriyle nasıl karşılaştırılacağıdır? Ve zaman ayırmaya değer mi? Bu derlemede, en son Yapışkan Parola sürümünü 8.2.2.1 test ederek size bildireceğiz.

Hızlı İstatistikler

 • ülke
  BİZE

Fiyat:% s

Bedava

$ 0.00
her ay

1 yıl

$ 29.99
her ay


genel bakış

Diğer şifre yöneticileri gibi Yapışkan Şifre de tüketicilerin çok sayıda farklı hesap için otomatik olarak birden fazla sağlam şifre depolamasına olanak tanır. Bu şifreler merkezi şifreli bir veritabanında saklanır; kullanıcı tarafından tek bir şifre ile erişilebilir.

Bu, kullanıcının kullanması gereken tüm platformlarda ve hizmetlerde su geçirmez güvenlik sağlarken hatırlaması gereken zor parola sayısını kısıtlar.

Yapışkan Parola, freemium temelinde kullanılabilir, bu harika. Ancak, prim için ödeme yapmadığınız sürece, daha önemli özelliklerinden bazıları kısıtlanmıştır. Bu, tek bir yıl (29,99 $) veya bir ömür boyu hesapla (149,95 $) satın alınabilir. Aşağıdaki resim, freemium sürümünde eksik olduğunuz özellikleri gösterir.

yapışkan şifre freemium sürümü

Artı tarafta, 30 günlük ücretsiz Premium deneme sürümüne sahip olursunuz, bu yüzden skint olsanız bile o anda tüm mevcut şifrelerinizi senkronize edebilirsiniz. Bunun ötesinde - ödememeyi seçerseniz - hatırlanması için bunları her platforma manuel olarak girmeniz gerekir..

Yapışkan Parola'dan emin değilseniz, bazı alternatifler için en iyi şifre yöneticileri listemize göz atın.

Kurmak

Yapışkan Parola, web sitesinden indirilebilen 45 Mb yükleyici ile birlikte gelir. Yürütülebilir dosya hızlı bir şekilde indirilir ve kurulumu kolaydır. Ayrıca, dört popüler platformun tümü için kullanılabilir, ancak Linux'tan kullanılamaz. Yükleyici, uygulamanın temel özelliklerini açıklayan temel bir adımla birlikte gelir. Ayrıca kullanıcılara anonim verileri firma ile paylaşma seçeneğini devre dışı bırakma seçeneği sunar (varsayılan olarak açıktır).

yapışkan şifre lisans sözleşmesi

Yazılımı yükledikten sonra kullanıcı, hesabına giriş yapabilir veya yeni bir hesap oluşturabilir. Yeni kullanıcılar, premium hesap için ödeme yapma veya ücretsiz (otuz günlük premium deneme sürümü ile) kullanma seçeneğine sahiptir. Premium, kullanıcıları yılda 26,95 ABD doları geri alacak.

yapışkan şifre hesabı oluştur

İlk aşamada girdiğiniz ana parolanın diğer tüm parolalarınızı koruyan parola olacağını unutmayın; bu nedenle güçlü olduğundan ve unutmayacağınızdan emin olmanız gerekir. Yazılımın alt kısmında kullanışlı bir şifre gücü ölçer vardır ve metreyi en üst düzeye çıkarmayan bir şifre oluşturmanıza izin verse de, bunu yapmanız şiddetle tavsiye edilir..

yapışkan şifre oluştur giriş detayları

Yazılım, parolanın şirket sunucularında depolanmayacağını ve unutursanız tüm parolalarınıza erişiminizi kaybedeceğinizi hatırlatır. Bu, bazı insanları gerginleştirebilir, ancak aslında güvenlik açısından tercih edilir, çünkü ana şifreniz, teorik olarak saldırıya uğratılabileceği şirket sunucularında asılı değildir..

ana şifreyi onayla

Son olarak, her seferinde ana şifrelerini girmemeyi tercih edenler için, parmak izi kimlik doğrulamasını etkinleştirme seçeneği de mevcuttur. Bu özellik hem Android hem de iOS'ta kullanılabilir - cihazınızda parmak izi tarayıcısı olduğu sürece.

Yapışkan Parola Özellikleri

Diğer şifre yöneticilerinde olduğu gibi, Yapışkan Parolalar da kullanıcıların parolalarına hızlı ve zahmetsizce erişmelerini sağlayan bir dizi önemli özelliğe sahiptir. Bu özellikler şunları içerir:

 • Windows, Apple, Android ve iOS ile uyumluluk
 • Web sitelerine giriş yapmak için formları otomatik olarak doldurma yeteneği
 • Yeni hesap oluştururken yeni giriş ayrıntılarını gerçek zamanlı olarak kaydedin
 • Tüm popüler tarayıcılarla entegrasyon ve uyumluluk (toplam 16)
 • Hız ve kullanım kolaylığı için otomatik şifre oluşturma
 • Tüm cihazlarda Cloud Sync şifre senkronizasyonu
 • Daha fazla güvenlik için Wifi Sync şifre senkronizasyonu
 • Şifreleri güvenli bir şekilde saklamak ve iletmek için AES 256 şifreleme
 • Google kimlik doğrulayıcı kullanarak İki Faktörlü Kimlik Doğrulama
 • Parmak izi kilidini açma (Android ve iOS)
 • Zamanlayıcıda otomatik şifre kilidi
 • Parola veritabanınızı bulutta yedekleme seçeneği (yalnızca Premium)
 • Güvenli notlar özelliği
 • Adları ve adresleri olan formları otomatik doldurma için kimlik özelliği

Bulut senkronizasyonunu etkinleştirmek, şifrelenmiş verilerinizin Sticky Password’ün güvenli bulut sunucuları üzerinden sorunsuz bir şekilde senkronize edilmesini sağlar. Bu, şifrelerinizi her zaman tüm cihazlarınızla paylaşmanıza olanak tanır. Daha da iyisi, Yapışkan Parola, şifrelenmiş tüm şifrelerinizi yerel ağınız üzerinden tüm cihazlarınızla paylaşmanızı sağlayan bir WiFi senkronizasyon seçeneğine sahiptir. Bu mükemmel çünkü şifreli veritabanınızın buluta gitmesi gerekmiyor. Buna ek olarak, uygulama bir USB sürücü veya SD kart kullanarak şifreleri manuel olarak senkronize etmenizi sağlar.

Son derece paranoyak için, şifrelenmiş tüm verilerinizi yerel olarak yalnızca şifre yöneticisinin kurulu olduğu cihazda saklamayı seçebilir. Bu, parolaların orta saldırıdaki bir adama yakalanma veya maruz kalma olasılığını ortadan kaldırır. Her ne kadar Cloud Sync kullanıldığında bile parolaların son derece sağlam olduğu düşünülen AES 256 şifrelemesi kullanılarak senkronize edildiğini ve bu nedenle güvenli olması gerektiğini belirtmek gerekir..

Yukarıdaki yöntemlerden birini kullanarak senkronizasyonun güzelliği, tek bir ana şifre ile herhangi bir cihazınıza şifre yöneticisine hızlı ve kolay bir şekilde yükleyip oturum açabilmenizdir..

Kullanım kolaylığı

Yapışkan Parola, hesaplarınızı başlatıldığı andan itibaren korumaya başlamayı kolaylaştırır. İlk olarak, tercih ettiğiniz tarayıcılarda kullanıma hazır hale getiren tarayıcı senkronizasyonu istenir.

İlk izlenimlerde, Grafik Kullanıcı Arayüzünün hem hissini hem de görünümünü mükemmel bulduk. Bu kesinlikle yeni başlayan veya teknik olmayan bir kişiye tavsiye edilebilecek bir şifre yöneticisidir.

Giriş bilgilerinizi ve şifrelerinizi girmek basittir, çünkü tek yapmanız gereken normalde yaptığınız gibi hesaplarınıza giriş yapmaktır. Bu aşamada Yapışkan Şifre, şifreyi kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır; evet tıklayın ve Yapışkan Parola o noktadan itibaren sizin için zor işi yapacak. Yanlış parola girerseniz, bu bir sorun değildir - parolalara yazılımdaki bir sekmeden erişebilir ve istediğiniz zaman parolayı güncelleyebilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizi (adınız ve doğum tarihiniz gibi) Yapışkan Parola'ya kaydetmeye karar verirseniz, bunlar otomatik doldurma özelliği ile de kullanılabilir.

yapışkan şifre otomatik doldurma

Yapışkan Parola ayrıca Skype gibi uygulamalarla çalışacak şekilde ayarlanmıştır ve ödeme formlarını çevrimiçi olarak da otomatik olarak doldurabilmeniz için banka veya kart bilgilerinizi hatırlamak üzere ayarlanabilir. Açıkçası, ödeme bilgilerinizi veritabanında saklamaya karar verirseniz, ana şifrenizin son derece sağlam olduğundan kesinlikle emin olmak istersiniz..

yapışkan şifreye uygulama hesabı ekle

Kullanıcıların rasgele verileri güvenli bir şekilde saklamasına olanak tanıyan güvenli bir not özelliği de bulunmaktadır. Bu, örneğin uzun kripto para parolalarını saklamak isteyen insanlar için yararlı olabilir. Aşağıda, kaydedebileceğiniz veri türünün uygulamasından bazı örnekler verilmiştir:

güvenli not yapışkan şifresi

Mobil versiyon

Mobil cihazlarda, uygulamanın masaüstüne çok benzer şekilde çalıştığını gördük. Çeşitli tarayıcılar için eklentiler mevcuttur ve bunlar Yapışkan Parolanın sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesine izin verir. Diğer uygulamalar için “Yüzen Yapışkan Pencere” şifrelerinize hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Ancak, bu şifrelerin pano aracılığıyla paylaşılması gerektiğini belirtmek gerekir. Bu, panolardan veri çalmak için tasarlanmış macun yazılımlarının varlığı nedeniyle ideal değildir.

yapışkan şifre mobil versiyonu

Senkronizasyon

Senkronizasyonu test etmek için WiFi senkronizasyon özelliğini denemeye karar verdik, çünkü bu, kullanım kolaylığı ve güvenlik kombinasyonu için bana en çok hitap eden özellik. Kurulumu kolaydır, istemcinin sol alt tarafındaki “Senkronizasyon” a tıklamanız ve tercih ettiğiniz seçeneği seçmeniz yeterlidir; “Senkron yerel” seçtik.

yapışkan şifre senkronizasyonu devre dışı

Sonra tıklayın: Menü > Ayarlar > Synchronization ve "Wifi ve diğer yerel ağlar" a siyah bir nokta koydu. Oradan, yazılım her iki cihaza zaten kurulu olduğu sürece, ikisi de WiFi senkronizasyonuna ayarlanmış ve her ikisi de yerel WiFi ağına bağlı - senkronizasyon gerçekleşmeye hazır. Senkronizasyonun hiçbir sorunla karşılaşmadan çalıştığını gördük.

Otomatik kilitleme (önerilir)

Bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı gözetimsiz bırakırsanız ve yine de Yapışkan Parola'ya giriş yapmışsanız, herkesin çevrimiçi hesaplarınıza veya banka bilgilerinize erişebileceğini belirtmek gerekir. Bunun gerçekleşmediğinden emin olmak için, uygulamayı her kullandıktan sonra sistem tepsinizde kilitlediğinizden emin olmanız gerekir.

Unutabileceğinizden korkuyorsanız, Yapışkan Parola, yazılımın kilitlenmesini ve belirli bir süre sonra ana parolayı gerektirmenizi sağlayan mükemmel bir otomatik kilitleme özelliğine sahiptir. Optimum güvenlik seviyesi için en kısa süreyi seçtik (1 dakikalık hareketsizlik).

yapışkan şifre güvenlik sekmesi

Güvenlik ve Gizlilik

Yapışkan Parola, parolaları yerel olarak güvenli bir şekilde saklamak ve bulut eşitleme özelliği aracılığıyla iletmek için AES-256 şifrelemesini kullanır. Parola veritabanları için bulut yedekleme hizmetini kullanmaya karar veren premium kullanıcılar, veritabanlarını askeri sınıf AES-256 şifreleme standartlarıyla güvenli bir şekilde koruyacak.

Kimlik doğrulama için ana şifre, PHP için PBKDF2 şifre karma ve 10.000 tur rastgele tuz kullanarak bir şifreleme anahtarı üretir. Bunlar sağlam kriptografik temeller; bu da Yapışkan Parola'nın gizlilik ve güvenlik açısından güvenilebileceği anlamına gelir.

Ana şifre kurtarma eksikliği, bazı insanlar için sinir bozucu olmasına rağmen, bu hizmetin bir başka sağlam güvenlik özelliğidir. Ve manuel olarak veya WiFi üzerinden senkronizasyon özelliği de bir artı.

Başka bir güzel güvenlik özelliği, tuş kaydedicilerin ve izleyicilerin hangi parolanın girildiğini görmesini imkansız hale getirmek için birden fazla fare imleci üreten yerleşik bir sanal klavye biçiminde gelir. Ayrıca, bazı rakiplerinde eksik olan bir özellik olan çift faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlama yeteneğini de seviyoruz.

Müşteri desteği

Yapışkan Parola web sitesinde gezinmek kolaydır ve çok sayıda değerli bilgi ve olağanüstü kurulum kılavuzları sağlayan mükemmel bir kaynaktır. Senkronizasyonu ayarlamak, otomatik kilidi açmak ve diğer birçok yararlı özellik için sayfalar bulduk.

Web sitesindeki bir blog bölümü, insanların en son gelişmeler ve özellikler hakkında güncellemeler almasına olanak tanır. Ayrıca firma 19 sayfalık PDF kılavuzuna erişim sağlıyor.

Ücretsiz kullanıcılar herhangi bir ek desteğe erişemese de, premium kullanıcılar hem canlı sohbet hem de e-posta desteği alma hakkına sahiptir. Bu, tüm paket için ödeme yapmaya karar veren tüketiciler için güzel bir ekstra.

Aşağıda, Firefox tarayıcısıyla senkronize ettikten sonra üye alanına girişin nasıl göründüğünü görebilirsiniz ...

yapışkan bir şifre hesabını yükseltme

Sonuç

Buradaki gizli gizlilik ve güvenlik hayranları için, Yapışkan Parolanın Açık Kaynak olmaması gerçeği bir kapanış olabilir. Bu geçerlidir, çünkü platformdaki güvenlik iddialarını kapalı kaynak olarak doğrulamak zordur. Öte yandan, Apple Mac platformlarında güvenlik ve gizlilik için saygı duyuyor ve bu kapalı kaynak olduğu için kötü şöhretli - bu yüzden bir anlaşma kırıcı olmak zorunda değil.

Genel olarak, bu şifre yöneticisinin iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay olduğunu gördük. Cihazlar ve tarayıcılar arasında senkronizasyon zahmetsizdi, bu da Yapışkan Parola'ya bazı rakiplerine üstünlük kazandırdı. Uygulamalar, sınıfının en iyisi bir şifre yöneticisinden beklediğiniz her şeyi yapar ve özellikle çift faktörlü kimlik doğrulamayı veya parmak izi okuyucuyu etkinleştirme yerel yeteneğini sevdik.

Bu şifre yöneticisinin kullanımı son derece kolaydır ve örneğin KeePass gibi bir şeyden çok daha kolaydır (gizlilik odaklı birçok kişinin favorisi). Bu nedenle, bunu şifreleri hatırlamada sorun yaşayan tekniksiz insanlar veya yaşlı vatandaşlar için mükemmel bir seçenek olarak görüyoruz.

Tabii ki, yazılımın kapalı kaynak niteliği sizin için bir sorunsa, açık kaynak kodlu kullanımı kolay bir şifre yöneticisi olan Bitwarden'i tercih edebilirsiniz. Ancak, Yapışkan Parola sekiz yıldır piyasada ve şu ana kadar güvenlikle ilgili herhangi bir sorunu olduğu görülmüyor; bu tasarımın bir kanıtıdır.

yapışkan şifre manatee kampanyayı kurtarmak

Son olarak, Manate'lerden bahsetmeliyiz. Yapışkan Parola, Manatees'i kurtarmak için her abonelik ödemesinin bir kısmını bağışlar. Bu, Manatee pazarlaması tarafından referans verilen alışılmadık ve övgüye değer bir şirket politikasıdır.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me