WiTopia


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 5,83
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • iOS

  • Android

  • Linux

ProPrivacy.com Puan
7.7 10 üzerinden

özet

WiTopia Personal VPN, sağlayıcının web sitesini ziyaret ettiğinizde, The New York Times ve The Economist'in onaylarıyla kesinlikle ilk izlenimi verir. İyi izlenimler de devam ediyor; mükemmel istemci yazılımı ve anında 7/24 destek sayesinde. Ne yazık ki, WiTopia Personal VPN, son derece değişken bir performansla kendini hayal kırıklığına uğratıyor ve size önerilmesi zor bir hizmet sunuyor.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Birleşik Devletleri
 • Eşzamanlı bağlantılar
  8
 • Ülkeler
  42

Özellikleri

 • 42 ülkede sunucu
 • İyi tasarlanmış ve yenilikçi istemci yazılımı (PC ve Mac için)
 • Mükemmel 7/24 canlı sohbet desteği
 • Şifreleme protokolleri seçeneği (premium OpenVPN)
 • Bazı belirsiz platformlar için destek

Hız ve Performans

WiTopia'nın performansını kontrol etmek için bir dizi hız testi yaptık. Başlangıç ​​olarak, VPN bağlantısı olmadan bağlantımı kıyaslamak için Speedtest.net'i kullandım. Karşılaştırma indirme hızım 7Mbps'nin biraz altındaydı.

Sonra, WiTopia müşterisi tarafından seçilen Lizbon sunucusunu test ettim "hızlı bağlantı" modu. İndirme hızımı neredeyse yarıya indirdiği için sonuç hayal kırıklığı yarattı. Sonra, L2TP aracılığıyla New York'a bağlandım ve tekrar test ettim. Bu sonuç daha da kötüydü - orijinal indirme hızımızın yarısından daha az. Son olarak, Londra sunucusuna bağlandım ve 6 Mbps'nin hemen altındaki hızları aldım, bu da hizmetten aldığım en iyi sonuç oldu.

Genel olarak karışık sonuçlar ile hayal kırıklığına uğradım, çünkü neredeyse kesinlikle servisle arabelleğe almadan akış şansımı yok edeceklerdi.

Fiyat ve Planlar

1 ay

$ 5,83
her ay

WiTopia Personal VPN iki VPN hizmeti sunar: "temel" paket ve bir "profesyonel" seçeneği. Ayrıca bir donanım VPN çözümü sunuyorlar, ancak bu incelemede yer almıyor.

İki paket arasında iki temel fark vardır: "profesyonel" seçeneği, daha fazla ülkede VPN sunucuları sağlar ve diğer VPN protokollerinin yanı sıra OpenVPN'i de destekler. Daha ucuz "temel" paket, güvenlik ve gizlilik için tercih ettiğimiz protokol olan OpenVPN için destek sunmuyor.

Diğer bir önemli fark ise "profesyonel" paket yalnızca altı aylık veya yıllık abonelik esasına göre kullanılabilir (sırasıyla 39,99 ABD doları veya 69,99 ABD Doları). "Temel" paket ayrıca daha kısa aylık ve üç aylık dönemler için de kullanılabilir. Bir ay sadece 5,99 ABD doları tutar, bu da kötü bir başlangıç ​​fiyatı değildir. Ancak, genel hizmet göz önüne alındığında, ben bile bu fiyat noktada tavsiye etmem.

WiTopia herhangi bir ücretsiz deneme sunmamasına rağmen, "şartsız" 30-gün para iade garantisi. Ancak, gerçek şu ki, para iade garantisi abone şikayetlerine göre her zaman onurlandırılmamaktadır.

Gizlilik ve güvenlik

WiTopia iyi bir şifreleme protokolleri yelpazesi sunar ve aradığımız teknik ayrıntıları bulmayı kolay bulduk.

WiTopia, PPTP, IPsec üzerinden L2TP ve Cisco IPsec protokol seçenekleri sunar. Ayrıca, OpenVPN (SSL) "profesyonel" paketlemek. Premium hesapta 256 bit'e kadar şifreleme kullanılabilir. Ancak, OpenVPN'in Perfect Forward Gizlilik ile uygulanıp uygulanmadığını doğrulayamıyorum ve bu nedenle platformun güvenliğini kesin olarak kefil edemiyorum.

Sağlayıcının gizlilik politikasına danıştık ve ayrıca WiTopia'nın kayıt politikasını açıklığa kavuşturmak için destek departmanıyla konuştuk. Bize, şirketin müşteri etkinliği günlüklerini kasıtlı olarak izlemediği veya saklamadığı ve önbellek dosyalarının düzenli olarak imha edildiği söylendi. Ancak, WiTopia bir "sondaki" hizmet şartlarındaki herhangi bir ihlali tanımlamak için kullandıkları günlüğü.

Sonuç olarak, bu hizmeti kesinlikle gizlilik amacıyla öneremem.

Son düşünceler

WiTopia için gerçekten yüksek umutlarımız vardı - büyük destek yaşadık, fiyat haklıydı ve istemci yazılımı gerçekten iyi tasarlanmıştı.

Bu nedenle, hız testlerimiz sırasında bu tür tutarsız bağlantı hızlarını deneyimlemek ağlamaktan utanç vericiydi ve sonuçlar çok iyi ila gerçekten korkunç arasında değişiyordu..

Buna ek olarak, bu VPN tamamen bir killswitch gibi önemli özelliklerden yoksundur. Ayrıca, bazı abonelik planlarında OpenVPN eksikliği bir hayal kırıklığıdır. Sonuç olarak, benzer bir fiyat aralığındaki diğer VPN'lerle karşılaştırıldığında bunu tavsiye etmesi zor bir hizmet buluyoruz.

Ancak, iPlayer ve Netflix US'in engellemesini kaldırır - bu nedenle yalnızca bu nedenle bir test çalıştırması yapmak isteyebilirsiniz!

WiTopia Kişisel VPN'yi ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me