Windscribe


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.70
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • unblocks:


  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com Ödülleri, VPN sektöründe olağanüstü başarıyı tanımak için hızla endüstri altın standardı haline geldi. Bu yılki özel Las Vegas etkinliğinde Windscribe VPN, imrenilen En İyi Ücretsiz VPN ödülümüzde ikinci sırayı aldı, Nedenini bulmak için bu derinlemesine Windscribe incelemesini okuyun.

ProPrivacy.com Puan
9.8 10 üzerinden

özet

Windscribe, paranızın karşılığını tam olarak veren bir Kanada VPN hizmetidir. Hem premium (ücretli) hem de ücretsiz plan mevcut. Bu inceleme öncelikle Windflix özelliği ile Netflix'e erişim sağlayan premium VPN hizmetlerine odaklanıyor.

Windscribe premium, abonelere tüm dünyadaki sunuculara erişim, sınırsız bant genişliği ve sınırsız cihaz bağlama olanağı sunan tam özellikli bir hizmettir. Windscribe VPN, tüm popüler platformlar için yazılımın yanı sıra bu makalede de incelenen bir Chrome tarayıcı uzantısına sahiptir.

Hızlı İstatistikler

 • Ülkeler
  51
 • yargı
  Kanada
 • Eşzamanlı bağlantılar
  100

Özellikleri

torrenting
Toplam sunucu 600
Ülkeler 51
Yönlendirici Desteği
Port yönlendirme
Port seçimi
Desteklenen Yönlendiriciler DD-WRT, Domates, Asus, Netgear
Çıplak metal veya sanal sunucular Çıplak metal
Eşzamanlı bağlantılar 100

Windscribe Ltd Ontario, Kanada merkezli yeni başlayan bir VPN sağlayıcısıdır. Windscribe'ı inanılmaz derecede genç bir VPN hizmeti yapan 2016 yılında kuruldu. Windscribe VPN'i en son incelediğimizde, özelliklerini web sitesinde bulmak kolay değildi. İyi haber şu ki Windscribe, web sitesini bir "Özellikler" sayfası içerecek şekilde güncelledi. Web sitesinin üst kısmındaki menüde kolayca bulunabilir.

Mükemmel yeni ek olarak "Özellikleri" sayfasında, tüm önemli farklar "Sınırsız" ve "Sınırlı" planları kolayca karşılaştırılabilir "Fiyatlandırma" sayfa. Üzerindeki aboneler "Sınırsız" plana erişim sağlayın:

 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • 50 sunucu konumu
 • Sınırsız bant genişliği
 • OpenVPN şifrelemesi
 • Windows ve Mac için Beta sürümünde IKEV2 şifrelemesi (iOS'ta varsayılan).
 • DNS sızıntı koruması
 • Killswitch (İstemcide Güvenlik Duvarı olarak bilinir)
 • Gizli mod ve bağlantı noktası yönlendirme seçenekleri
 • Reklam engelleyici
 • Eşler arası (P2P) desteği
 • Chrome ve Firefox uzantıları
 • Windflix Netflix erişimi (yalnızca profesyonel)
 • R.O.B.E.R.T reklam engelleme özelliği (tamamen özelleştirilebilir mükemmel reklam bloğu)

Windscribe'in (sınırsız cihaza izin vermesine rağmen) kullanıcıları uyardığını belirtmek gerekir. "Hesap paylaşımı yasaktır". Bu ilginç çünkü özellikler sayfasında Windscribe hiçbir tutmak için iddia ediyor "kalıcı günlükler".

Abonelerin VPN'de nerede oturum açtıklarını analiz etmek için bazı bağlantı günlüklerinin tutulması gerekir - bu yüzden bu incelemenin sonraki bölümünde araştıracağım bir şey.

Netflix

Windscribe, Windflix sunucuları aracılığıyla Netflix ABD'ye ve dünyadaki diğer çeşitli kataloglara erişim sağlar. Bu sunucular yalnızca ücretli planlarda kullanılabilir. Sistemin başarılı bir şekilde çalıştığını gördük, yani Windscribe, daha fazla içeriğin engellemesini kaldırmak için uygun bir hizmet. Ancak, zaman zaman biraz mizaç bulduk, yani Netflix birincil endişenizse başka bir yerde alışveriş yapmayı tercih edebilirsiniz

Hız ve Performans

Windtest'in ücretli sürümünü speedtest.net kullanarak test ettim. VPN hızlarını kendiniz test etmek istiyorsanız, bu aracı kullanarak yapabilirsiniz (şimdiye kadar karşılaştığım en güvenilir bağımsız hız test sitesidir). Temel bağlantı hızımı elde etmek için İngiltere ve ABD test sunucusu kullandım (VPN olmadan). İngiltere test sunucusundan İngiltere ve Hollanda VPN sunucularını test ettim. ABD East Coast sunucusunu bir New York test sunucusundan test ettim. Ortalama olmak için tüm testleri beş kez çalıştırdım.

Windscribe İndirWindscribe Yüklemesi

Yukarıdaki grafiklerde de görebileceğiniz gibi, Windscribe Unlimted çok daha yüksek hızlar sağlar. Aslında, Windscribe'daki hızların mükemmel olduğunu söylemek adil - bu da içeriği HD kalitesinde çevrimiçi akış için mükemmel bir hizmet haline getiriyor. VPN bağlantımı biraz yavaşlatmasına rağmen, en yoğun veri gerektiren işleri bile yapabilmek için hızlar yüksek kaldı.

Bağlantı hızlarındaki en büyük düşüş, Birleşik Krallık ve Hollanda sunucularına kıyasla biraz hayal kırıklığı yaratan ABD sunucusunda görülmüştür. Ancak, bu sonuçlar bile yeterli.

Sızıntı testleri

IPv4 sızıntısı tespit edildi?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
Veri sınırları
Bant genişliği sınırları

Yüksek hızlara ek olarak, iyi haber şu ki sırasında herhangi bir DNS sızıntısı tespit etmedim. DNS ve Web Gerçek Zamanlı İletişim (WebRTC) sızıntılarını kontrol etmek için ipleak.net kullandım. Ne yazık ki, ISS'm sağlamadığı için IPv6 sızıntılarını test edemedim. Kendimi sızıntı bulamadım, burada ProPrivacy.com'da VPN'nizin sizin için iyi çalıştığından emin olmak için bu testleri sık sık yapmanızı öneririz..

Fiyat

24 ay

$ 3.70
her ay

12 ay

$ 4,08
her ay

1 ay

$ 9.00
her ay

Windscribe ücretsiz planını yoğun bir şekilde tanıtmasına rağmen, esas olarak insanları premium abonelik satın almaya yönlendirmek var. Windscribe Unlimited (premium sürüm) yalnızca yıllık veya aylık olarak satın alınabilen bir planla gelir.

Windscribe fiyatlandırması

Çoğu VPN hizmetinde olduğu gibi, aboneler daha uzun bir süre taahhüt ettikleri için ödüllendirilir.

Aboneler MasterCard, Visa, PayPal ve American Express kullanarak Windscribe için ödeme yapabilir. Bitcoin kullanarak ödeme yapmayı tercih eden insanlar için (daha yüksek anonimlik düzeylerini korumak için), bu da bir seçenektir. Üç günlük para iade garantisi mevcuttur (10 Gb'ye kadar kullanım için geçerlidir). Tabii ki, mükemmel ücretsiz planı sayesinde Windscribe riskini ücretsiz test edebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

pencereler
Mac os işletim sistemi
Android
Linux
iOS
Windows Phone

Windscribe VPN, piyasadaki hemen hemen her platform için yazılıma sahiptir. Windscribe istemcisi aşağıdakilerin hepsinde desteklenir:

 • Bilgisayarlar: Windows, Mac ve Linux Ubuntu
 • Tarayıcılar: Chrome, Firefox ve Opera
 • Cep telefonları: iPhone, Android ve Windows Mobile
 • Yönlendiriciler: DD-WRT, Domates ve Asus
 • NAS: Synology ve QNAP
 • Torrent istemcileri: uTorrent, Deluge, qBitorrent ve VUZE

Akıllı TV'lerin ve diğer cihaz türlerinin bir yönlendirici veya bilgisayar aracılığıyla VPN ile kullanılabileceğini de akılda tutmak gerekir. Kılavuzlar bölümünde, Amazon FireTV ve Nvidia Shield ve Kodi için kurulum bilgileri bile var. Bu nedenle, Windscribe'a bağlanamayacağınız bir cihaz bulmakta zorlanacaksınız.

Ayrıca, yüklü ve fişe takılmaya hazır VPN ile birlikte gelen Windscribe'den önceden flash edilmiş bir WiFi yönlendirici satın almanın mümkün olduğunu da belirtmek gerekir. Bu, evlerindeki tüm cihazları korumanın sorunsuz bir yolunu isteyen herkes için mükemmel bir seçenektir..

Özellikle torrent için bir VPN kullanmak istiyorsanız, torrent siteleri için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın.

Mobil Cihazda Windscribe

Windscribe, kullanıcılara Android, iOS ve Windows Mobile için bir VPN sunar. Çoğu VPN'in ilk iki platform için yazılımı vardır. Öte yandan, Windows mobile genellikle OpenVPN yapılandırma dosyaları ve üçüncü taraf OpenVPN istemcisi kullanılarak VPN uyumludur. Bu, Windscribe ekibinden, VPN'lerin büyük çoğunluğundan daha fazla üs kaplayan mükemmel bir çalışma..

İstemcilerin tümü Windscribe için indirme sayfasında mevcuttur.

Windscribe mobile çalışır ve masaüstü sürümüyle aynı görünür. İOS ve Android sürümlerinde, Uygulamayı başlattıktan sonra oturum açmanız istenir. Buradan, VPN'yi başlatmak için büyük Açma / Kapama düğmesine dokunmanız ve istediğiniz sunucuyu seçmeniz yeterlidir..

Windscribe VPN iPhone uygulaması varsayılan olarak IKEv2 şifrelemesini kullandı, kullanıcıların iOS cihazlarda OpenVPN üzerinden Windscribe'a bağlanmak için üçüncü taraf OpenVPN bağlantı istemcisini yüklemeleri gerekecek.

Müşteri servisi

Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet
Ücretsiz deneme Ücretsiz temel hesap
Para iade garantisi uzunluğu 3

Windscribe'ın üç farklı destek seçeneği vardır: kurulum kılavuzları, SSS sayfası ve destek biletleri. Ne yazık ki 7/24 canlı sohbet özelliği yok, bu yüzden Windscribe ile iletişim kurmak için e-posta bilet sistemini kullanmanız gerekecek.

Windscribe destek sayfası

Kurulum kılavuzları harika ve tüm cihazlarda ve platformlarda Windscribe kurulumu hakkında ayrıntılar veriyor. Linux, Opera, Windows Mobile, uTorrent veya hatta bir Synology NAS cihazında Windscribe kullanmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın ayrıntılı bir kurulum kılavuzu bulacaksınız. Dahası, her kurulum kılavuzu ekran görüntüleri ile net adım adım talimatlar sağlar.

SSS sayfası da zengin içerikli. Hem temel soruları hem de ileri teknoloji sorgularını kapsar. Kaynak dürüst ve göze batan hatalar yapmıyor. Örneğin, VPN'in anonimlik vermeyeceğini, daha çok gizlilik sağlayacağını açıklar (birçok VPN'nin aradaki farkı anlamıyor gibi görünmesi). Bu mükemmel ve VPN'lerin genel bilgisine olan güveni arttırıyor (ki bu mükemmel görünüyor).

Herhangi bir nedenle bir soruya cevap bulamazsanız, Windscribe destek ekibine bir destek talebi bileti göndermek mümkündür. Kayıt olmadan bu hizmeti kullanıp kullanamayacağımı kontrol ettim ve başarılı bir soru sormak için bir bilet talebinde sahte bir Windscribe kullanıcı adı kullanabileceğimi bulmaktan mutluluk duydum..

Hemen bir bilet yanıtı aldım ve 24 saat içinde sorumun cevabı geldi.

Bir abonelik satın aldıktan sonra, daha teknik bir sorgu gönderdim ve 24 saat içinde tekrar yanıt aldım. Desteğin iyi olduğunu gördüm, ancak birçok üst düzey VPN gibi 7/24 değil.

Gizlilik ve güvenlik

Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması
Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Evet
Öldürme Anahtarı

Windscribe, Five Eyes gözetim anlaşmasının bir parçası olan Kanada'da bulunmaktadır. Buna ek olarak, CSIS'in (NSA'nın Kanada versiyonu) daha önce vatandaşların meta verilerine erişirken yasadışı bir şekilde yakalandığı bilinmektedir. Buna ek olarak, Kanada'daki İSS'lerin korsanlıkla mücadele mevzuatına (Bill C-11) uymak için günlük tutmaları gerekiyor ve Kanada'nın neden bir VPN'nin kurulması için mükemmel bir yer olduğunu anlıyorsunuz..

Bu nedenle, Kanada'da bulunan bir VPN'nin sıfır günlük politikası olması önemlidir. Kanada merkezli bir VPN sağlayıcısı tarafından tutulan günlüklere bir noktada bir emir yoluyla erişilebilir, hatta CSIS yoluyla bile ele geçirilebilir.

EULA Windscribe'da şunları belirtir:

Windscribe Eula

Bu, firmanın aynı anda çok fazla cihaz / IP adresi tarafından kullanılmadığından emin olmak için her VPN aboneliğinde neler olup bittiğini izleyebileceğini gösterir. Bu tür bir analiz yapmak için bağlantı günlüklerinin ve IP adreslerinin saklanması gerekir - süresiz olmasa bile en azından kısa bir süre için. Ancak, EULA'da daha sonra Windscribe, aboneler hakkında toplanan verilerin "kişisel olarak tanımlanabilir".

Gizlilik politikasını kontrol ettim ve şunu belirtiyor:

Windscribe Privay Politikası 1

Gördüğünüz gibi, Windscribe, VPN bağlantısı sona erdikten üç dakika sonra tüm bağlantı günlüklerini siler. Bu, Windscribe'in oturumlar sırasında hizmetin potansiyel kötüye kullanımını izlemesi gerektiği anlamına gelir (birden fazla kişi tarafından kullanılmadığından emin olmak için). Bu iyi bir haber ve Windscribe, daha sonra yetkililer tarafından erişilebilecek hiçbir veri tutmuyor.

Genel olarak, Windscribe genellikle VPN'in sadece bir kişi tarafından kullanılması gerektiğini belirtmesine rağmen, tuttuğu günlükler Windscribe'ın bunu gerçekten zorlamasını zorlaştırıyor. Bu nedenle, Windscribe'in fark edebileceği endişeler olmadan VPN'yi sizinle aynı evde yaşayan diğer aile üyelerinin izin vermesine izin vereceksiniz..

Windscribe'in kayıt politikası adil ve mükemmel. Ayrıca, gizlilik politikası çok açık ve kesin bir şekilde yazılmıştır. Bu, VPN'nin işini düzgün bir şekilde gerçekleştirdiğine güvenmenizi sağlar ve verilerinizin nasıl işleneceğini çevreleyen gri alanlar bırakmaz. Bu Windscribe'in VPN hizmetinin son derece olumlu bir yanı.

Şifreleme Protokolleri

IKEs2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP

İyi haber şu ki, şifreleme söz konusu olduğunda, Windscribe son derece güvenli kabul edilebilir. Yüksek bir standarda uygulanan OpenVPN şifrelemesini (önerilen protokolümüz) sağlar. Bu şifreleme uygulamasının ayrıntıları aşağıdaki gibidir:

AES-256 şifreleme, SHA512 yetkilendirme ve 4096 bit RSA anahtarı - desteklemeye ek olarak Mükemmel İleri Gizlilik Diffie Hellman (DHE) kullanma.

Windscribe'in bu şifreleme ayrıntılarını web sitesinin özellikler sayfasında açıkça tanıttığını da belirtmek gerekir. Bu mükemmel ve birçok VPN sağlayıcısının öğrenebileceği bir şey. Hizmetin bu kilit alanındaki şeffaflık çok yol kat ediyor!

Windscribe Şifrelemesi

Windscribe'in müşterilerine IKEv2 protokolünü ekleme sürecinde olduğunu da belirtmek gerekir. IKEv2, istemcinin yeni Beta sürümünde Windows ve Mac için kullanılabilir. Birkaç ay içinde yeni istemcisinde varsayılan şifreleme olarak kullanıma sunulacaktır. Windscribe ayrıca IKEv2'yi Android istemcisine eklemeyi planlıyor, ancak bu firmaya göre biraz daha zaman alacak. IKEv2, akış için mükemmel hızlar sağlayan güvenli bir şifreleme biçimidir.

ProPrivacy.com'da genel bir kural olarak OpenVPN'i öneriyoruz (çünkü en olgun ve iyi test edilmiş güvenli VPN şifreleme şeklidir). Bununla birlikte, bir seçenek olarak IKEv2'ye sahip olmak, tüketicilere daha fazla seçenek sunmaya yardımcı olan harika bir seçenektir.

Güçlü bir şekilde uygulanan şifrelemeye ek olarak, Windscribe VPN yazılımı ayrıca Internet Protokolü sürüm 6 (IPv6) ve Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) sızıntı koruması sağlar. Ayrıca hangi sunucuların P2P Torrenting için kullanılabileceğini ve kullanılamayacağını açıkça belirtir. Windscribe istemcisi, VPN bağlantınız kesilirse sizi internetten ayıracak bir kill anahtarına da sahiptir. Bu, yanlışlıkla ISS'nize şifrelenmemiş trafik sızdırmasını önler.

Son olarak, Windscribe ayrıca çift atlama (Chrome uzantısında) sağlar. Bu, abonelerin bir yerine iki proxy sunucusu üzerinden tünel oluşturmalarına olanak tanır. Bu, internet bağlantınızı biraz daha yavaşlatır (ve çoğu insan için özellikle gerekli değildir). Bununla birlikte, konumlarını mümkün olduğunca gizlemek isteyen insanlar için ilginç bir ekstra özelliktir.

Son düşünceler

Windscribe, hem şeffaf hem de gizlilik bilincine sahip bir Kanada VPN sağlayıcısıdır. Firmanın dürüst ve iyi sunulmuş gizlilik politikası, kesinlikle ortalamanın üzerinde sayılabilecek hizmetinin bir kanıtıdır. Windscribe'in ücretsiz sürümü, insanların engellenen haber web sitelerine ve benzerlerine erişmesini sağlayacak yavaş bir hizmettir. Bunun hiçbir maliyeti olmadığını düşünürsek, insanların sansür ve coğrafi kısıtlamaları atlamasına kesinlikle izin verecek faydalı bir kaynaktır. Ancak, akış gibi veri yoğun görevler için ücretsiz hizmet onu kesmeyecek.

Windscribe Unlimited planı ise kabarma hızları sağlayan mükemmel bir premium VPN'dir. ABD sunucusu Avrupa sunucularından daha yavaş performans gösterse de: HD akış için yeterince hızlıydı. Bu VPN hizmetinin nispeten düşük fiyatını göz önünde bulundurarak (özellikle bir yıl taahhüt ederseniz), bu VPN'nin iyi düşünülmüş, iyi tasarlanmış, tam özellikli ve kullanımı zevkli olduğunu gördüm. OpenVPN şifrelemesi sayesinde gizliliğin güvence altına alınmasıyla, bu VPN kesinlikle dikkate değer.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me