WASEL Pro


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 7.50
  / ay

ProPrivacy.com Puan
6 10 üzerinden

özet

WASEL Pro İnceleme Özeti

WASEL Pro, çeşitli platformlar için OpenVPN istemcileri sunan işlevsel bir VPN hizmetidir, ancak düşük hızlar ve nispeten yüksek bir fiyatla engellenir.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Hollanda
 • Eşzamanlı bağlantılar
  2
 • Ülkeler
  11

Özellikleri

WASEL Pro merkezi Mısır'dadır ve Mısır yasalarına tabidir, ana şirketi iSpire Holding U.A. Hollanda dışında faaliyet göstermektedir. Sekiz ülkede on OpenVPN ve on L2TP sunucusu sağlıyor, Hindistan ve Singapur'da, Avrupa ve ABD'de sunucular var.

Müşterilerin aynı anda iki VPN bağlantısına izin verilir, ancak aynı sunucu / protokole izin verilmez. Şartlar ve koşullara göre, dosya paylaşımına / P2P'ye kısıtlama olmaksızın izin verilir.

Hız ve Performans

Performans açısından, WASEL Pro’nun hizmetinin oldukça değişken ve kesinlikle yavaş tarafa doğru eğilimli olduğunu gördük. İngiltere sunucusunda 1.4Mbps kadar düşük düşüşler yaşadık, bu da normal tanımlı içeriği sorunsuz bir şekilde akıtmanın tehdit edilebileceği noktaya geliyordu, ancak genel tarama için herhangi bir sorunumuz yoktu. Performans genellikle HD içerik akışı için yeterli olan 7Mbps civarında seyretti ve bir meslektaş, istemcideki SSH seçeneğini kullanarak 22Mbps'ye kadar hız elde etmeyi başardı.

Ostrom hız testi İngiltere wasel_speed_uk1 wasel_speed_us1
VPN yok, İngiltere hız testi. İngiltere OpenVPN, İngiltere hız testi. ABD OpenVPN, ABD hız testi.

WASEL Pro kendi DNS sunucularını kullanıyor, ancak Windows istemcilerinde DNS sızıntısı koruması uyguladıklarını görmek güzel olurdu.

Fiyatlandırma ve Planlar

WASEL Pro müşterilerine, aynı anda daha uzun abonelik satın almak için aylık fiyatta indirimler içeren tek bir hizmet planı sunulmaktadır. Web sitesinde ifadelerdeki farklılıklara rağmen, tüm planlar aynı hizmeti sunmaktadır. Aylık ödeme, 9,99 dolar iken, bütün bir yıl önceden satın almak aylık maliyeti 7,50 dolara indirir. Aşağıda göreceğimiz gibi, sunulan hizmet için bu üst tarafta.

wasel_prices

WASEL Pro web sitesinde tam hizmetin ücretsiz bir denemesi sunulmaktadır, ancak yazma sırasında birkaç hafta boyunca deneme mevcut değildi ve desteğin ne zaman eski durumuna getirileceğinden emin değildi. Bunun yerine, hizmeti denemek isteyen yeni kullanıcılara yedi günlük para iade garantisi sunuluyordu. Ödeme, kredi kartları, PayPal ve banka havalesi gibi çeşitli hizmetler kullanılarak yapılabilir..

Gizlilik ve güvenlik

Yukarıda belirtildiği gibi, WASEL Pro, her ikisi de 256 bit veri akışı şifrelemesini kullanan sunucularına çeşitli OpenVPN veya L2TP bağlantıları sunar. L2TP kimlik doğrulaması herkese açık bir PSK kullanır. Ne yazık ki, destek OpenVPN üzerinden kimlik doğrulaması istediğimizde bize tam bir cevap vermedi, ancak şifreleme için kullanılan protokolün eski varsayılan BlowFish standardı olduğunu belirtti.

Şirket, VPN'lerinin tamamen logless olduğunu ve ne kullanıcı etkinliklerini ne de bağlantı meta verilerini kaydettiğini iddia ediyor.

Kullanım kolaylığı

WASEL Pro’nun web sitesi, çoğu sağlayıcının kullandığı standart VPN web sitesi şablonundan biraz farklıdır. İlk izlenimler maalesef dağınıklık ve karışıklıktır. Etrafta yüzen çok sayıda simge var ve kullanılan İngilizce yazı tipleri ne en okunaklı ne de en çekici. Aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışacağımız SSS, destek ve iletişim alanları arasında yararsız bir ayrım var ve sitenin İngilizce sürümünde açılan anlık sohbet metni Arapça komut dosyasıyla bir giriş sunuyor. Şifreleme türleri ve güçlü yönleri gibi VPN'nin teknik yönleri hakkında bilgi eksikliğinden de hayal kırıklığına uğradık.

wasel_website

Ancak, istemci indirme bağlantısını bulmak ve WASEL Pro hizmetini kullanmaya başlamak kolaydır. Ayrıca, hizmet güncellemelerini ve iyileştirmelerini ayrıntılı olarak gösteren bir haber bölümü de var, ancak haber sayfasında ücretsiz denemenin geçici olarak geri çekilmesi hakkında hiçbir şey yoktu (veya ne zaman geri dönebileceğinden bahsediyor)..

Destek

Sorunlu veya meraklı kullanıcılar için yardım, e-posta, canlı web sohbeti veya bilgi tabanını ziyaret ederek WASEL Pro'dan edinilebilir. Şaşırtıcı bir şekilde, sitenin yardım kaynakları sayfanın sağ üst köşesindeki iki bağlantı ile sol taraftaki bir bağlantı arasında bölünür. Çok yararlı bilgiler içeren SSS, destek alanının geri kalanından ayrılmıştır ve maalesef içinde oldukça güncel olmayan bazı bilgiler bulunmaktadır..

Ana bilgi tabanının, yine bazı çok yararlı bilgiler içermesine rağmen, karşılaştırma yoluyla gezinmesi zordur. E-posta desteğine, "iletişim" bağlantısı altında bulunan e-posta adresini kopyalayıp yapıştırarak veya "Geri bildirim bırakmak için burayı tıklayın" altındaki bir formu doldurarak ulaşabilirsiniz..

E-posta yanıt süreleri değişkenini bulduk: sunucular, günlükler ve torrent politikası hakkında basit bir soru birkaç saat içinde cevaplandı, ancak şifreleme protokolleriyle ilgili sorumuz ne yazık ki eksik bir cevap için daha uzun süre bekledi.

wasel_livechat

Bu arada web sitesindeki canlı sohbet servisi, bir operatör için birkaç saniyeden daha fazla beklememizi sağladı, ancak buradaki yanıt kalitesi de değişkendi. Korkunç bir şekilde yardımcı olmasa bile, bir operatörün durumu düzleştirmesi için sorumuzun cevabının ne olabileceği hakkında hiçbir fikri yoktu. Diğer sorular daha başarılı bir şekilde karşılandı ve aldığımız cevapların çoğu önceden paketlenmiş ve kopyalanmış olsa da, soruyu cevaplar ve çok hızlı bir yanıt sağlarsa bu sorun olmaz.

Süreç

Kayıt olmak

WASEL Pro'ya kaydolmak oldukça ağrısızdır, ancak maalesef, tam bir ad, ülke ve adresin yanı sıra normal e-posta adresi ve şifrenin girilmesini gerektirir. Formda bir telefon numarası bile isteniyor ve zorunlu olmasa da, now şimdi kaydol ’düğmesini tıklayana kadar bunu belirtecek hiçbir şey yok. Tüm bu bilgilerin tahrif edilmesi mümkündür, ancak hiç talep edilmemesini tercih ederiz.

wasel_registration

Kayıttan sonra, verilen e-posta adresine bir etkinleştirme bağlantısı gönderilir ve kullanıcılar ödeme planlarını ve yöntemlerini ayarlamak için web sitesindeki hesap portalında oturum açabilirler.

Windows VPN istemcisi

WASEL Pro’nun Windows VPN istemcisi, özellikle hoş olmasa da işlevsel ve kullanımı kolaydır. İstemciyi başlangıçta çalıştırmak ve otomatik olarak harika bir VPN bağlantısı kurmak ve VPN bağlantısının herhangi bir nedenle düşmesi durumunda yeniden bağlanmak için seçenekler vardır. Hızlı bir şekilde bağlanır ve bağlanırken faydalı bilgiler görüntüler ve SSH üzerinden de bağlanma seçeneği vardır.
wasel_client

Maalesef müşteri ile de birkaç sorun yaşadık. VPN bir bağlantı kuramadığında bize vazgeçme veya yeniden deneme seçeneği sunmadı, istemciden çıkıp onu yeniden başlatmamızı istedi. VPN'ye bağlanan uzun bir oturumdan sonra bağlantının görünüşte düştüğü zaman, istemci tamamen yanıt vermedi ve internet bağlantımızın sıfırlanması gerekirken görev yöneticisi kullanılarak öldürülmesi gerekiyordu. Ve daha az ciddi tarafta, seçenekler alanını araştırdıktan sonra bağlantı diyaloğuna nasıl geri döneceğini bulmak biraz zor olabilir. Bunun gibi küçük detayları görmek güzel olurdu.

Diğer Platformlar

WASEL Pro, Windows istemcilerinin yanı sıra Mac, iOS ve Android için istemcilere sahip, ayrıca Linux'ta L2TP için bir kurulum kılavuzu var. Tüm istemciler / uygulamalar standart olarak OpenVPN kullanır.

Android uygulaması

Google’ın Play mağazasında, biri iWASEL ve diğeri WASEL Pro markalı WASEL uygulamasının iki sürümü vardır. WASEL Pro web sitesini kullanıyorsanız, hesaplar iki site arasında ayrı olduğu için indirmeniz gerekir. İstemcinin kendisi Windows kuzenine benzer bir estetik ve işlevsellik ile iyi çalışıyor ve bağlıyken tarama hızları iyi.

wasel_android

İstemciyi sistem başlangıcında otomatik olarak çalıştırma seçeneği vardır, ancak ne yazık ki VPN bağlantısını otomatik olarak başlatma seçeneği yoktur.

Son düşünceler

WASEL Pro'nun hem temel hizmetlerinde hem de müşterilerine sundukları destekte parlaması ve geliştirilmesi için bolca yer var. Fiyat noktası göz önüne alındığında, kesinlikle hızlarda bir iyileşme ve kayıt için istenen daha az gereksiz kullanıcı verisini görmek istiyoruz. Halen, çoğu büyük platform için güçlü şifreleme ve iyi istemcilerle işlevsel bir VPN hizmeti sunuyorlar ve günlüksiz politika övgüye değer.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me