VPNGate


ProPrivacy.com Puan
6 10 üzerinden

özet

VPNGate, gönüllü olarak çalışan bir VPN ağıdır. “İyi bir dağıtılmış VPN sistemi” araştırmak için tasarlanmıştır ve SoftEther VPN'nin bir yan projesidir. Bu, Japonya'daki Tsukuba Üniversitesi tarafından geliştirilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir çoklu protokol yazılımıdır. VPN Gate kullanıcıları SoftEther VPN protokolünü veya daha geleneksel VPN protokollerini kullanarak bağlanabilir.

Özellikleri

Kullanıcılar dünyanın dört bir yanındaki gönüllüler tarafından yönetilen binlerce sunucudan herhangi birine özgürce bağlanabilir. Bunu yazarken, 96'sı çevrimiçi olan 9,111 kayıtlı genel VPN geçiş sunucusu var. Bu sayı günden güne biraz değişecek, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz her zaman bir sürü olacak.

sunucu listesi

Sunucular hemen hemen her yerde bulunur! Tam ve güncel bir sunucu listesi her zaman mevcuttur.

VPN Gate VPN geçiş sunucuları tarafından kullanılan SoftEther sunucu yazılımı, SoftEther VPN protokolü (aşağıya bakın), OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP ve daha fazlasını kullanarak bağlantıları kabul edebilir.

Pratikte, SoftEther ve OpenVPN en iyi desteklenen VPN protokolleridir.

SoftEther

SoftEther ücretsiz ve açık kaynaklı alternatif bir VPN platformudur. SoftEther VPN protokolü SSL-VPN olarak da adlandırılır. Bunun nedeni HTTPS'ye dayanması ve bu nedenle SSL / TLS şifrelemesi ve 443 TCP bağlantı noktasını kullanmasıdır..

Bu, SoftEther VPN trafiğini normal güvenli HTTPS trafiğinden ayırt edilemez hale getirir. Bu nedenle güvenlik duvarlarının engellenmesi çok zordur. SoftEther SSL-VPN protokolü bu nedenle çeşitli VPN blok formlarının üstesinden gelmek için mükemmeldir.

SoftEther

Kendi VPN protokolünü kullanmaya ek olarak, SoftEther VPN Server yazılımı çeşitli diğer VPN protokollerini kullanarak bağlanabilir.

SoftEther VPN, Windows, Linux, Mac, FreeBSD ve Solaris için kullanılabilir. Diğer cihazlar desteklenen farklı bir protokol kullanarak SoftEther VPN sunucularına bağlanabilir. Buna Android, iOS ve diğer cihazlar dahildir.

Geliştiricileri SoftEther'in OpenVPN'den daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Hız ve performans

Her VPN Gate sunucusu özel olarak bir gönüllü tarafından çalıştırılır, yani sunucular arasında performansta herhangi bir tutarlılık bekleyemezsiniz. Ve bu, sizden coğrafi uzaklık gibi faktörleri dikkate almadan önce bile.

Bu nedenle, bu sonuçlar yalnızca VPN Kapısı'nı kullanırken bekleyebileceğiniz türden hızların kabaca bir göstergesi olarak görülmelidir. Sunucular, konuma ve reklamı yapılan performans metriklerine göre az çok rastgele seçildi.

Bağlanmaya çalıştığım tüm sunucuların yaklaşık yarısına bağlanamadığımı unutmayın. Test ettiğim sunucular:

  • Japonya (Hat hızı 207,7 Mbps, Ping 21,21)
  • Amerika Birleşik Devletleri (Hat hızı 32.7, Mbps Ping 11,11)
  • İngiltere (Hat hızı 16.1, Mbps Ping -, -)

İndirme hızlarıYükleme hızları

Grafikler, her sunucu ve konum için en yüksek, en düşük ve ortalama hızları gösterir. Daha fazla ayrıntı için tam hız testi açıklamamıza bakın.

Bu sonuçların herhangi bir ticari VPN sağlayıcısını gece uyanık tutması olası değildir! Aslında, testlerimde, tüm VPN Gate sunucuları Tor Ağını kullanmaktan çok daha yavaştı. İndirme hızları genellikle yalnızca birkaç Kb / sn'ye düştü!

Bununla birlikte, en hızlı sunucuların Doğu Asya'da bulunduğuna dikkat edilmelidir. Dolayısıyla, coğrafi olarak Japonya ve Güney Kore gibi yerlere daha yakınsanız, performans çok daha iyi olabilir.

IP Kaçak Testleri

SoftEther VPN kullanırken IPv4 DNS sızıntısı veya WebRTC sızıntısı tespit etmedim. ISS'm (Virgin Media UK) IPv6'yı desteklemediğini, bu nedenle IPv6 sızıntılarını test edemediğimi unutmayın.

OpenVPN üzerinden bağlanıyorsanız, DNS sızıntılarını önlemek için uygun bir DNS sunucusu belirten .ovpn dosyalarını indirmeyi seçebilirsiniz..

ABD Netflix, test ettiğim ABD sunucusunu kullanırken beni engellemedi, ancak bağlantı hızı o kadar zayıftı ki pratikte video oynatımı imkansızdı. Video içeriği akışı sağlayacak kadar hızlı bir ABD sunucusu bulabiliyorsanız, muhtemelen VPN Kapısı'nı kullanarak bunu yapabileceksiniz..

Fiyat

1 ay

$ 0.00
her ay

“VPN Kapısı gelecekte ASLA ödeme yapan bir hizmet olmayacak.”

Tor Network'e benzer şekilde, tüm VPN Gate sunucuları gönüllüler tarafından yönetilir. Bu, VPN Kapısı'nın kullanımının tamamen ücretsiz olduğu anlamına gelir.

“Ayrıca, Japon Telekomünikasyon Yasası, herhangi bir“ ücretli ağ hizmeti ”nin hükümete kaydedilmesini ve İçişleri ve İletişim Bakanının emrine uymasını gerektirmektedir. VPN Kapısı ücretli bir hizmet haline gelirse, Japon Hükümeti tarafından müdahale edeceğiz. Bundan kaçınmak için, ücretli bir hizmet olmak istemiyoruz. VPN Gate'in dünya çapında birçok gönüllüden oluşması faktörü, durumu ücretli bir hizmet haline getirmek için daha zor hale getirmelidir. ”

Yani “özgür” gerçekten özgür demek! Bu herkesin favori fiyatı. Yaşasın!

Kullanım kolaylığı

Kayıt olmak

Kayıt veya kişisel bilgi gerekmez. Kullanılabilir sunucular VPN Sunucuları Listesi sayfasında listelenir. Her sunucu, desteklediği protokollerden herhangi biri aracılığıyla bağlanmak için gereken bir kılavuz ve ilgili yapılandırma dosyaları sağlar.

Sunucu istatistikleri

Sunucu listesi, sizin için uygun olan bir sunucuyu seçmenize yardımcı olmak için verim sunucusu ping süresi gibi istatistiklerin bir özetini gösterir.

Windows SoftEther VPN İstemcisi

VPN Kapısı'nı kullanmanın en kolay yolu indir ve SoftEther VPN İstemcisinin özel bir sürümünü yükleyin. Bu "VPN Gate Client Eklentisi" Önceden konfigüre edilmiştir. Bu, SoftEther VPN protokolünü kullanarak VPN Gate sunucularına bağlanmanıza izin verir.

Müşteri yöneticisi

Kurulduktan sonra, “VPN Gate Public VPN Relay Sunucuları” nı seçin…

Genel VPN geçiş sunucuları

Ve size bir sunucu listesi sunulur! Çeşitli istatistikler mevcuttur ve sunucular önceliklerinize göre sıralanabilir.

Bağlantı durumu

Karar verdikten sonra, bağlanmak için bir sunucu girişine çift tıklayın

Son sunucular

Çalışırken, SoftEther VPN’in önemli işlevlerinin çoğuna bildirim simgesine sağ tıklayarak erişilebilir

Fark ettiğim bir sorun, bir VPN sunucusuyla bağlantıyı kestiğimde, DNS ayarlarımın önceki varsayılanlarına geri dönmemesi. Bu yüzden ihtiyacım vardı manuel olarak sıfırla İnternete erişmek için her seferinde.

İnternet sitesi

VPN Gate, Japonya'daki Tsukuba Üniversitesi tarafından geliştirilen bir yan proje SoftEther VPN'dir. Bu nedenle web sitesinin (ve ilgili SoftEther VPN web sitesinin) faydalı teknik bilgilerle dolu olması şaşırtıcı değildir. Sonuçta, Tsukuba Üniversitesi'ndeki çocuklar teknolojilerini göstermeye çok hevesli!

Bilgiler iyi organize edilmiştir ve temel kavramlar iyi açıklanmıştır. İnfografikler ve ekran görüntüleri, yapılan noktaları göstermek için cömertçe kullanılır.

Her ne kadar İngilizler ara sıra biraz gergin olsa da, söylenenleri anlamada hiç sorun yaşamadım.

Destek

VPN Kapısı ticari bir hizmet değildir. Bu nedenle, sorun yaşarsanız size yardımcı olacak hiçbir destek ekibi yoktur. Ancak, soru gönderebileceğiniz bir VPN Kapısı Kullanıcı Forumu vardır.

Bu oldukça aktif ve en mantıklı (spam olmayan) sorular yanıt alıyor gibi görünüyor. Ancak, forum üyelerinin tüm yardımların gönüllü olduğunu lütfen unutmayın..

Gizlilik ve güvenlik

Gizlilik

VPN Gate hakkında anlaşılması gereken en önemli şey, gönüllüler tarafından yönetilmesidir. Bu, herkesin bir VPN Gate sunucusunu çalıştırmak için gönüllü olabileceği anlamına gelir. Bu nedenle herhangi bir gönüllü internet etkinliğinize casusluk yapabilir (HTTPS tarafından gizlenmedikçe).

VPN Sunucuları Listesi sayfasında, her giriş sunucunun günlük ilkesini açıkça belirtir.

Günlük kaydı politikası

Uygulamada, bu genellikle iki haftadır. Bununla birlikte, bu günlük kaydı ilkesinin izlendiğini garanti etmenin bir yolu yoktur ve bazı sunucuların honeypot işlevi görmesi tamamen mümkündür..

Buna ek olarak, istismarla mücadele politikasının bir parçası olarak, Tsukuba Üniversitesi bağlantı günlüklerini (kullanım günlükleri değil) “üç ay veya daha fazla” tutar. Bu günlükler şunları içerir:

  • Tarih ve saat
  • Hedef VPN sunucusunun kimliği, IP adresi ve ana bilgisayar adı
  • Eylem türü (bağlama veya bağlantıyı kesme)
  • Kaynak VPN istemci bilgisayarının ham IP adresi ve ana bilgisayar adı
  • VPN protokollerinin türü (SSL-VPN, L2TP, OpenVPN veya SSTP)
  • VPN istemci yazılımı adı, sürümü ve kimliği (varsa)
  • Bir VPN bağlantısı sırasında paket ve bayt sayısı ve iletişim hatalarının hata ayıklama bilgileri

Bu bilgiler, her VPN Gate sunucusu tarafından otomatik olarak üniversitenin günlük sunucusuna iletilir.

“VPN Bağlantı Günlüğünü Analiz Etmek onun kaynak global IP adresini araştırmak için faydalıdır. VPN Bağlantı Kayıtlarını bir polis memuruna, savcıya, avukata veya yürürlükteki yasaların yetkilendirdiği bir mahkemeye ifşa edeceğiz. ”

VPN Kapısı bu nedenle gizlilik isteyenler için uygun değildir (bırakın “anonimlik!”). Gizlilik istiyorsanız, bunun yerine iyi bir ticari günlük kaydı olmayan VPN hizmeti veya Tor kullanın. Tam gizlilik elde etmek için bir Tor VPN hizmeti kullanmanızı öneririz. Adil olmak gerekirse, VPN Kapısı bunun için gizlilik değildir. Bunun yerine sansür ve halka açık WiFi korsanlığı aracı olarak görülmeli.

Teknik güvenlik

SoftEtherVPN çeşitli şifreleme seçeneklerini kabul eder.

Şifreleme yöntemleri

Her VPN Gate sunucusu operatörü, sunucularında hangi şifreleme seçeneklerinin kullanılacağını seçmekte özgürdür.

Şifreleme seçici

RSA 4096 bit anahtar şifrelemesine sahip 256 bit AES şifreleme, Perfect Forward Secrecy (çeşitli Diffie Hellman grupları) ile SHA-1 HMAC karma kimlik doğrulaması desteklenir.

Bununla birlikte, her sunucunun pratikte hangi şifrelemeyi kullandığını söylemek zordur. Değeri ne olursa olsun, rastgele VPN Gate sunucularından bir dizi OpenVPN yapılandırma dosyası indirdim ve inceledim. Tüm durumlarda, SHA-1 HMAC karma kimlik doğrulamalı AES-128 kullanıldı.

Teorik olarak, VPN Kapısı sunucuları çok güçlü şifreleme kullanabilir. Bununla birlikte, pratikte yapmadıklarını varsaymak en güvenlidir. VPN Kapısının gerçekten gizlilikle ilgili olmadığı düşünüldüğünde, bunun çoğu kullanıcı için büyük bir sorun olması pek olası değildir..

Aynalar

VPN Gate'in en iyi kullanımlarından biri sansür karşıtı bir araçtır. Bazı hükümetlerin güvenlik duvarları (Çin, Kuzey Kore, İran ve Suriye'deki gibi) VPN Kapısı web sitesine erişimi engelliyor, ayna siteleri kullanılabilir (ayrıca bkz. buraya).

Özellikle Çin, bilinen VPN Gate sunucularının IP adreslerini düzenli olarak engelliyor. Görünüşe göre birkaç saatten uzun bir süredir çevrimiçi olan tüm sunucular engellenecektir. Bu nedenle Çin'deki kullanıcıların kaydol yansıtma URL listesini içeren günlük e-posta bildirimleri için (uluslararası bir e-posta hizmeti kullanarak).

Yansıtma sunucuları

torrenting

P2P torrent indirmeye izin verilip verilmeyeceği gri bir alan gibi görünüyor (web sitesinin forumlarından yola çıkarak). Sistem buna izin verir, ancak teknoloji meraklısı düğüm operatörleri üçüncü taraf yazılımı kullanarak engelleyebilir.

P2P indirmenin yasadışı olduğu sunucuları kullanarak iş yapmak operatörleri sıkıntıya sokabilir ve bu nedenle çok kaba görünüyor. Ve operatörler, DMCA veya benzeri bildirimler sunulması durumunda IP adreslerini telif hakkı icra organlarına ihlal etmeyi muhtemelen aktarabilir. Bununla birlikte, yasal olduğu ülkelerde sunucuları kullanarak indirmek iyi olabilir.

Son düşünceler

Ücretsiz, gönüllü çalışan, sansür karşıtı bir araç olan VPN Gate'i vurmak zordur. Bu yüzden Tsukuba Üniversitesi'ndeki VPN Gate geliştiricilerine ve tüm VPN Gate sunucusu gönüllülerine saygı gösterin. Ne yazık ki, pratikte, VPN Kapısı'nı kullanırken değer vermeyecek kadar yavaş buldum.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me