DEĞERLENDİRMELERİ NASIL PUANLIYORUZ!
ProPrivacy.com'daki tüm incelemeler için puanlama sürecimizi yakın zamanda güncelledik. Yeni puanlama kriterlerimizin ayrıntılarını burada bulabilirsiniz


VPNArea

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 2.99
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Android

  • iOS

  • Mac os işletim sistemi

  • Linux
 • unblocks:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

ProPrivacy.com Puan
9.3 10 üzerinden

özet

VPNArea, Bulgaristan'da kayıtlı, ancak sunucuları ve e-postaları İsviçre'de barındırılan bir firma olan Offshore Security LTD'ye aittir. VPN, tüm dünyadaki sunuculara erişim sağlayan sıfır günlüklü bir hizmettir. Aboneleriyle son derece iyi bir üne sahip ucuz bir VPN'dir. Bu VPNArea incelemesinde, müşterileri tarafından neden bu kadar sevildiklerine bir göz atıyoruz.

Hızlı İstatistikler

 • Ülkeler
  70
 • Eşzamanlı bağlantılar
  6
 • yargı
  Bulgaristan
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  40,59 Mbps

Video İncelemesi

Zamanınız mı kısa? Bu mükemmel VPN hakkında daha fazla bilgi edinmek için hızlı VPNArea video incelememize göz atın.

VPNArea İncelemesi | ProPrivacy

VPNArea İncelemesi | ProPrivacy

VPNArea İncelemesi | ProPrivacy

Fiyat

36 ay

$ 2.99
her ay

12 ay

$ 4.92
her ay

1 ay

$ 9.90
her ay

Tüketiciler üç farklı abonelik planı ile VPNArea satın alabilirler. Abonenin taahhüt ettiği süre uzadıkça maliyet azalır. Bir aylık teklifin maliyeti aylık 9,90 ABD dolarıdır, bu da pahalı ancak bir aylık VPN planı için normaldir. Yıllık plan için maliyet 4,92 dolara düşer. Bununla birlikte, 3 yıl abone olmak, maliyeti ayda sadece 2,99 dolara düşürür, bu da paranız için ne aldığınızı düşünmek için zor bir fiyattır.

VPNArea ücretsiz bir deneme sunmasa da, otuz günlük para iade garantisi (1 aylık hesapta 14 gün) vardır. Bu, hizmeti bir hafta boyunca test edebileceğiniz ve mutlu değilseniz geri ödeme alabileceğiniz anlamına gelir.

VPNArea birçok farklı ödeme seçeneği sunar. Visa, Mastercard, Discover, American Express, UnionPay, JCB ve Maestro hepsi kabul edilir. Kullanıcılar Bitcoin veya PayPal, Payza ve Webmoney gibi e-cüzdanlar aracılığıyla ödeme yapmayı seçebilir.

Desteklenen Ödeme Platformları


Visa / MasterCard


Amex


Kripto para

Engellemeyi kaldır Netflix?

VPNArea
NordVPN
ExpressVPN

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Engellemeyi kaldırma içeriği söz konusu olduğunda VPNArea mükemmeldir. Bu hizmet Netflix için dünyanın dört bir yanından gelen Netflix içeriğinin engelini kaldırabileceğinden fanatik bir VPN'dir. VPNArea, İngiltere dışında BBC iPlayer'ı izlemenizi sağlar. Aslında, RTE Ireland, Italian SkyGo ve Italian Netflix gibi daha nadir hizmetlerin engelini kaldıran birkaç VPN'den biridir. VPNArea hakkında sevdiğimiz şey, abonelerini dinliyor ve talep edilmesi durumunda hizmetlerin engellenmemesini sağlamak için kendi yolundan gidecek olması..

Özellikleri

torrenting
Toplam sunucu 200
Ülkeler 70
Eşzamanlı bağlantılar 6
Yönlendirici Desteği
Port yönlendirme
Port seçimi
Desteklenen Yönlendiriciler ASUS GLi DD-WRT
Çıplak metal veya sanal sunucular Kombinasyon

VPNArea, abonelerin ihtiyaç duyacağı her şeyi sağlayan tam bir gizlilik ve güvenlik özellikleri paketine sahiptir:

 • Günlük politikası yok

 • Dünya çapında 70 ülkede sunucu

 • OpenVPN şifrelemesi ve IKEv2 VPN protokolü

 • Üstün müşteri hizmetleri

 • Mükemmel güvenlik özellikleri (DNS sızıntısı koruması)

 • Killswitch (Windows, Mac OSX, Android)

 • P2P kullanımına izin verildi

 • Canlı sohbet 7/24

 • 6 eşzamanlı bağlantı

 • Otomatik bağlantı

 • Otomatik IP değiştirme

 • Stunnel, güvenlik duvarlarını atlamak ve VPN kullanımını gizlemek için bağlantıları gizledi

 • Özel sunucu eklentisine sahip özel IP adresleri

 • Netflix ABD ve BBC iPlayer'ın engelini kaldırır

Özellikle VPNArea’nın aynı anda cömert altı bağlantı ödeneği aldık - yani aboneler tüm cihazlarını tek bir abonelikle koruyabilir. Bu, VPNArea'yı korumak için bir dizi cep telefonu, masaüstü ve tabletin bulunduğu aile evleri için mükemmel kılar.

Dahası, bu özel IP'ler sağlayan birkaç VPN'den biridir. Aboneler, mevcut aboneliklerine özel bir sunucu ile özel bir IP eklemek için yılda 15 $ kadar az bir ödeme yapabilir. Aboneler, İngiltere, ABD, Hollanda ve Avustralya dahil olmak üzere bir dizi etkin noktada özel bir IP alabilir. Bu, poker ve diğer uzman grupları oynayan insanlar için harika (örneğin posta veya oyun sunucuları çalıştırmak isteyen herkes).

Hız ve Performans

VPNArea'yı bilimsel sunucu tabanlı hız test sistemimizi kullanarak günde üç kez test ediyoruz. İngiltere, ABD, Hong Kong ve Avustralya'da bulunan sunucuları ortalama ve en yüksek (seri) bağlantı hızları için test ediyoruz.

VPNArea indirme hızı sonuçlarının ortalamanın üzerinde olduğunu gördük. Ortalama 30 Mbps'nin hemen altındaki indirmelerle - bu VPN'nin Netflix veya diğer kısıtlı HD akışları için neden harika olduğunu görmek kolaydır.

70 Mbps'lik patlama hızlarının mutlaka kör olması gerekmez - ancak bu VPN'nin bol miktarda güce sahip olduğunu ve daha fazla veri yoğun görevler söz konusu olduğunda işi her zaman yapacaklarını kanıtlarlar..

VPNArea Hız Testi

IP Sızıntıları

IPv4 sızıntısı tespit edildi?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
Veri sınırları
Bant genişliği sınırları
IPv6 sızıntısı algılandı?
ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 40.59

IPP4 ve IPv6'daki sızıntılar için VPNArea'yı mükemmel sızıntı test aracı ipleak.org'u kullanarak test ettik. VPNArea'nın her iki bağlantı türünde IP sızıntısı, DNS sızıntısı veya WebRTC sızıntısı olmadığını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu çok etkileyici çünkü birçok premium VPN IPv6'da bazı sızıntılara maruz kalıyor: VPNArea.

IP sızıntılarını, DNS sızıntılarını ve WebRTC sızıntılarını kendiniz kontrol etmek için ipleak.net'i kullanabilirsiniz. Önbellek sorunlarını önlemek için tarayıcınızda her zaman özel bir tarama penceresi kullanmayı unutmayın.!

VPNArea'ya bağlandığınızda, DNS istekleri Cloudflare tarafından çalıştırılan üçüncü taraf DNS çözümleyicileri tarafından işlenir. Bununla birlikte, VPNArea her zaman önce bu isteklere proxy uygular - yani bu VPN gizlilik açısından tamamen güvenlidir.

Cloudflare DNS çözümleyicilerini kullanmanın tek dezavantajı, DNS arama sürelerini biraz yukarı itmesidir, bu da VPNArea bağlıyken sayfa yükleme sürelerinin biraz artacağı anlamına gelir.

Gizlilik

Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması
Öldürme Anahtarı
Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Evet

VPNArea, Bulgaristan ve İsviçre merkez sunucularındaki tabanı nedeniyle gizlilik açısından harikadır. Bu, abonelerinin verilerini İngiltere ve ABD gibi istilacı yargı bölgelerinin erişiminden uzak tutar. Buna, sıfır günlüklü bir VPN olduğu gerçeğini ekleyin. Bu, müşterileri hakkında hiçbir veri tutmayacağı, böylece talep edilmesi halinde yetkililere geçecek hiçbir şeyleri olmadığı anlamına gelir..

Dahası, VPNArea Mac OS X, Windows ve Android'de bir öldürme anahtarına sahiptir, bu da bu VPN'nin torrentleri güvenli bir şekilde indirmek isteyen insanlar için mükemmel olduğu anlamına gelir. Buna ek olarak, VPNArea, sanal konumlar sağlasa bile üzerinde tam denetime sahip olduğu çıplak metal sunucuları kullanır.

Sonuçta, VPNArea'nın gizlilik amaçları için son derece iyi olduğundan ve Bitcoins ile ödeme yapabildiğinden ve bir isim vermeden göreceli anonimlik olasılığı yarattığından şüphe duymuyoruz.

Şifreleme

IKEs2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
Diğer protokoller Çift OpenVPN

VPNArea, güçlü ve güncel şifreleme uygulaması sağlamaktan gurur duyan bir VPN'dir. OpenVPN ve IKEv2 protokollerine erişim sağlar; her ikisi de askeri sınıf şifreleme olarak kabul.

OpenVPN söz konusu olduğunda, VPNArea'ya Las Vegas'ta VPN protokolü protokol ödüllerini uygulaması için beşte beş ödül verildi.

VPNArea, OpenVPN'i kontrol kanalına nasıl uygular:

 • 256 bit AES CBC şifre

 • HMAC SHA 256 kimlik doğrulaması

 • RSA 4096 el sıkışma

 • RSA + DH-4096 ile Mükemmel İletme Gizliliği

Veri kanalı benzer yüksek standartlarla korunmaktadır…

 • AES-256-CBC şifre

 • HMAC SHA 256 kimlik doğrulaması

Bu son derece sağlam OpenVPN uygulamasıdır, yani VPN'ye güçlü güvenlik sağlamak için güvenilebilir.

Dahası, VPNArea'nın web sitesinde beyaz şapka bilgisayar korsanlarını müşterilerindeki güvenlik açıklarını bulmak için para kazanmaya davet eden bir hata ödülü bile var. Bu mükemmel ve firmanın platformunda güvenliği sağlamak istemeye açık olduğunu gösteriyor.

Müşteri servisi

Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet
Para iade garantisi uzunluğu 7
Ücretsiz deneme Hayır

Müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda, şimdiye kadar test ettiğimiz ve VPNArea ile aynı ligde olan birkaç VPN var. Aboneler ve abone olmayanlar 7/24 canlı sohbet desteğine erişebilir ve temsilcileri samimi, bilgili ve yardımseverdir.

Ayrıca, aboneler e-posta yoluyla soru sormak için bir bilet sistemine, yararlı bir SSS bölümüne ve tüm İşletim Sistemleri ile DD-WRT ve Domates yönlendiricileri için kurulum kılavuzlarına erişebilir.

Canlı sohbetlerini iyice test ettim ve hatasız buldum. Şifreleme uygulamasıyla ilgili son derece teknik bir sorum olduğunda, cevabı e-posta bilet sistemi aracılığıyla alacağım söylendi. Yanıt nazikti ve hem özel IP adresleri hem de hizmetlerinin güvenlik özellikleri ile ilgili bazı ek bilgilerle soruma doğrudan cevap verdi.

Son olarak, VPNArea hem Twitter (@vpnareacom) hem de Facebook (VPN Bölgesi - Offshore Security EOOD) üzerinde iyi yönetilen sosyal medya hesaplarına sahiptir. Tüketiciler bu platformlarda da soru sorabilir.

Kullanıcı deneyimi

pencereler
Android
iOS
Windows Phone
Mac os işletim sistemi
Linux

VPNArea web sitesi hizmete iyi hazırlanmış ve kullanışlı bir ektir. SSS bölümünde bol miktarda bilgi mevcuttur ve aboneler üye alanına giriş yaptıktan sonra yararlı kurulum kılavuzlarına ve kaynaklarına erişebilirler.

VPNArea'ya kaydolmak son derece kolaydır ve kullanıcıların adlar gibi istilacı verileri teslim etmeleri gerekmez. Yazışma için bir e-posta adresi gerekir, ancak isterseniz daha fazla güvenlik için bir yazıcı e-postası kullanarak katılmayı seçebilirsiniz.

Windows uygulaması

Tüm VPNArea’nın uygulamalarında olduğu gibi, Windows VPN istemcisi de basitçe düzenlenmiştir ve kullanımı kolaydır. Ayarlar menüsünde gezinmek kolaydır ve kullanıcılar öldürme anahtarını veya gizlemeyi etkinleştirmek istedikleri ayarları hızla değiştirebilirler, örneğin.

Windows istemcisindeki hızlar mükemmel ve kesintisiz saatlerce akış gerçekleştirebildik. Asla herhangi bir çökme veya başka kesinti yaşamadık.

Bağlantı kesilirse VPN sızıntı verilerini durdurmak için bir killswitch mevcuttur, bu da bu VPN'nin gizlilikle torrent için mükemmel olduğu anlamına gelir. DNS sızıntısı koruması istemcide de mevcuttur, bu da harika.

Otomatik IP Değiştirici, kullanıcıların IP değiştirilmeden önce bir süre ayarlamasına olanak tanır. Son olarak, kullanıcılar VPN başlar başlamaz VPN'i çalıştıracak, kullandıkları son sunucuya otomatik olarak bağlanacak, güncellemeleri kontrol edecek ve IPv6 sızıntı korumasını etkinleştirecek şekilde ayarlayabilir.

Diğer platformlar

VPNArea, Mac OSX, iOS, Android ve birkaç dağıtımda bir Linux VPN GUI mükemmel uygulamalar sunar. Tüm istemciler eksiksiz bir özellik paketi sunar. İOS VPN'lerinin varsayılan olarak IKEv2 şifrelemesini uyguladığını ve bir öldürme anahtarına sahip olmadığını belirtmek gerekir. Ancak, OpenVPN OpenVPN bağlantı uygulaması üzerinden bağlanarak kullanılabilir.

Bunun dışında tüm platformlar son derece benzer ve hepsi hız ve kararlılık açısından eşit verimlilik sağlıyor. DD-WRT, Merlin Ürün Yazılımı ve Domates gibi yönlendiriciler de uyumludur ve her platformu yapılandırmaya yönelik kurulum kılavuzları VPNArea’nın yalnızca üyeler alanında bulunabilir. IPv4 bağlantısıyla iOS ve Android VPN uygulamalarını test ettik ve kullanımlarının kolay olduğunu gördük; hiçbiri IP sızıntısı yaşamadı. Ayrıca Mac VPN istemcisini hem IPv4 hem de IPv6'da kontrol ettik, yine hiçbir sızıntı bulunmadı, bu mükemmel.

Son düşünceler

VPNArea, Bulgaristan merkezli ve İsviçre'de barındırılan oldukça güvenli bir VPN sağlayıcısıdır. Tüm platformlar için mükemmel uygulamalara sahip çok yönlü bir hizmettir. Bir abonelik maliyeti, kayıt tutmayan politika, 256 bit AES şifreleme, DNS kaçak tespiti, killswitch - ve diğer ek özellikler gerçekten olağanüstü.

Müşteri hizmetleri bu sağlayıcıyla daha iyi olamazdı ve tüketicilerin içeriğin engelini kaldırmasına yardımcı olmak her zaman heveslidir. Dahası, bu 2020'de iPlayer ve Netflix ABD'yi hala engelleyen birkaç hizmetten biri.

Özel bir sunucu ile özel IP adreslerinin bulunması mükemmeldir ve bazı insanlar için bir satış noktası olacaktır. Sonuç olarak, bu VPN, 30 günlük para iade garantisi sayesinde kesinlikle test edilmeye değer harika bir çok yönlüdür. Hizmeti beğendiyseniz, üç yıllık bir abonelik paraya değer.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me