VortexVPN


ProPrivacy.com Puan
1 10 üzerinden

özet

VortexVPN artık yok. Android için en iyi VPN'leri görmek için bu sayfaya gidin.

Fiyatlandırma & Planlar

VortexVPN planı, daha önce gördüğümüzden farklıdır, sizi bir süre boyunca ücretlendirmek yerine, kullandığınız veriler için ücretlendirir, ki oldukça yaratıcı olduğunu düşünüyoruz - elbette bunun artıları ve eksileri var. Ne kadar çok veri için o kadar ucuza kaydolmanız şaşırtıcı değildir. Android Uygulamasını indirdiğinizde ücretsiz olarak değerlendirmek için 250 MB alırsınız. Ayrıca, satın aldığınız tüm verilerin bir yıl sonra sona ereceğini unutmayın - ancak bu, yeterince uzun bir süre.

VortexVPN_Pricing

Özellikleri

VortexVPN, yalnızca Android kullanıcıları için en iyi hizmeti sunmaya adanmış olması nedeniyle diğer sağlayıcılardan farklıdır. Şu anda 4 farklı ülkede sadece 4 sunucu sağlıyorlar, bu nedenle erişim sınırlıdır, ancak konumları nedeniyle coğrafi olarak engellenen hizmetler için oldukça iyidir. Web sitelerinde veri kullanımınızı azaltmak için web sayfalarını sıkıştırmakla övünüyorlar ve bu gerçekten işe yarıyor ve şaşırtıcı bir şekilde veri kullanımınız sıkıştırma sonrası hesaplanıyor. Küçük boyutlarıyla karşılaştırıldığında, aşağıda açıkladığımız gibi güzel bir çok yönlü hizmete sahipler veya gidip hemen kontrol edebilirsiniz:

Güvenlik & Gizlilik

Diğer çoğu sağlayıcıdan farklı olarak, sadece her durumda en güvenli olduğuna inandığımız için bir dezavantaj olarak görülmemesi gerektiğini düşündüğümüz bir OpenVPN şifreleme hizmeti sağlarlar ve 1024 bit kullanırlar.!

İsviçre'de ana sunucuları olan bir Yeni Zelanda şirketidir, bu nedenle yasalar onlara çok sınırlı erişime sahiptir, ancak yine de ağ istatistikleri için oturum açma ve çıkış zamanlarınızı kaydeder, ancak ağ trafiğini izlemezler.

İnternet sitesi

Gezinmesi kolay çok basit bir web sitesine sahipler, ancak belki de hizmetler hakkında daha fazla ayrıntı içerebileceğini düşünüyoruz & güvenlik ve kullanıcıların vaat ettikleri gelişimi görüntüleyebilecekleri bir haber sayfası.

VortexVPN_Home

Destek

Diğer küçük VPN sağlayıcılarının çoğunda olduğu gibi, VortexVPN'in sadece küçük bir ekibi vardır ve 7/24 tam destek sağlayamaz. Bilet destekleri yine de çok verimli ve onlardan her zaman 24 saat içinde bir cevap aldık.

VortexVPN_Support

Süreç

Kayıt olmak

Bir hesaba kaydolmak, diğer tüm şirketlerle olduğu kadar basittir, ancak ödeme yalnızca BitCoin ödemelerini kabul ettikleri için daha basit olabilir (Kart ödemeleri gelecekte kullanılabilir).

Vortex_Account

Android istemcisi

Ana odakları Android'de olduğundan, testlerimizin çoğunu yaptığımız platform budur. Uygulamanın kurulumu ve kullanımı kolaydır. Burada tartışabileceğiniz veya sizi bilgilendirecek çok az şey var çünkü tek yapabileceğiniz bir sunucu seçmek ve bağlanmak - basit.

Vortex_AndroidHome Vortex_Server Vortex_Connected

Uygulama ana sayfası

Bir sunucu seçmek - yardımcı bir hız göstergesi olan pingleri gösterir

Dublin sunucusuna bağlandı

Performans (Hız, DNS ve IP Testi)

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, DNS ve IP testlerinin hepsi harika geldi ve hız testleri çok iyiydi.

Vortex_SpeedNoVPN Vortex_SpeedOpenVPN
VPN yok OpenVPN bağlantısı

Web sitelerinde, veri kullanımınızı ve sayfa yükleme sürelerini azaltmayı amaçladıklarını söyledikleri için, VPN hizmeti etkin olan ve olmayan bir dizi web etkinliği gerçekleştirdik (aradaki önbelleği ve diğer tarama verilerini temizlediğinizden emin olun). Bu süre zarfında veri kullanımımızı kaydettik ve gerçekten VPN hizmeti etkinken makul ölçüde daha az kullanmayı başardığımızı gördük - bu elbette kullandığınız web sitelerinin türlerine bağlı olacaktır. Ayrıca biraz daha hızlı yükleme sürelerini de fark ettik..

Diğer Platformlar

Ne yazık ki, bir Windows istemcisini tartışamıyoruz çünkü biri yok. Web siteleri aracılığıyla, bir dizi cihazla kullanabileceğiniz OpenVPN yapılandırma dosyalarını indirebilirsiniz ve yaptığımız OpenVPN yazılımı (iOS, Linux ve Windows'ta) ile nasıl kurulacağınızı size yönlendirirler..

Performans (Hız, DNS ve IP Testi)

Android için optimize etseler de, yine de Windows üzerinde bir hız testi yaptık. Android'e kıyasla sonuçlardan biraz şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık, ancak yine de iyi çalıştı. Kullandıkları görüntü sıkıştırma, daha büyük bir ekranda çok daha görünür ve sinir bozucuydu (bir tablette de test ettik ve bu katlanılabilirdi).

Vortex_NoVPN Vortex_VPN
VPN yok OpenVPN yazılımı ile

Sonuç

Biz beğendik

  • Basit Uygulama
  • Android'de yüksek hızlar
  • Azalan ağ kullanımı
  • Ücretsiz deneme

Bundan emin değildik

  • Diğer platformlarda kullanma
  • Müşteri hizmetleri hızı
  • Sıkıştırma oranı ayarlanamıyor

Nefret ettik

  • Az sayıda sunucu

PC platformlarında çok iyi olmasa da, veri kullanımınızı azaltan ve pil ömrünü uzatan özel bir Android VPN sağlayıcısı arıyorsanız, genel olarak VortexVPN'in harika bir hizmet olduğunu gördük.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me