UnoTelly


  • Fiyatlandırma

    itibaren $ 4.93
    / ay

GÜNCELLEME: UnoTelly şu anda etkin görünmüyor.

ProPrivacy.com Puan
5 10 üzerinden

özet

UnoVPN, UnoTelly’nin Altın aboneliğinin bir parçasıdır. UnoTelly'nin bir gizlilik ve güvenlik hizmeti olarak pazarladığı sınırlı bir Sanal Özel Ağdır (VPN). Aslında UnoTelly, VPN'in yalnızca gizlilik amaçlı olduğunu ve “başka amaçlarla kullanılmaması” gerektiğini belirtir. Bu nedenle, P2P torrent için bir VPN istiyorsanız bu VPN uygun değildir. UnoVPN, OpenVPN şifrelemesi sağlar, bu da iyidir. Bununla birlikte, VPN, sunucularının yavaşlığı göz önüne alındığında aşırı fiyatlandırılır. Sonuç olarak, bu, kaçınmanızı şiddetle tavsiye ettiğimiz aşağıdaki bir VPN hizmetidir.

Özellikleri

UnoTelly, Smart DNS hizmeti ile en iyi bilinen Kanada firmasıdır. VPN hizmeti, UnoTelly'nin ana hizmetini desteklemek için tasarladığı bir ekstradır. Geçtiğimiz yıl VPN, öncelikle güvensiz olan Noktadan Noktaya Tünel Protokolü (PPTP) sağladı. Bununla birlikte, artık daha güvenli olan OpenVPN de sunuyor.

Sunucular yalnızca altı ülkede bulunmaktadır: ABD, İngiltere, Hollanda, Kanada, Almanya ve İsviçre. Bu, hizmet maliyeti göz önüne alındığında oldukça sınırlıdır. Eşler arası (P2P) ABD sunucusunda açıkça yasaktır ve VPN'nin tavsiyelerine dayanarak diğer sunucularda önerilmez..

Bir VPN'in torrent kullanırken kimliğinizi gizlemesini istiyorsanız, torrent siteleri için en iyi VPN kılavuzumuza göz atmanızı öneririz..

UnoTelly özel VPN yazılımı sağlamaz. Bu, kullanıcıların sunucularına bağlanmak için üçüncü taraf OpenVPN yazılımını kullanmaları gerektiği anlamına gelir. Bunun avantajı, OpenVPN yazılımının çok iyi olması ve günümüzde DNS sızıntı korumasına sahip olmasıdır.

Ne yazık ki, bu, VPN hizmetlerinin sunduğu öldürme anahtarı, gizli mod ve diğer önemli özelliklerin olmadığı anlamına gelir. Bu, özellikle bu VPN'nin maliyeti düşünüldüğünde hayal kırıklığı yaratıyor.

UnoVPN, gerektiği kadar cihazdan eşzamanlı bağlantıya izin verir. Ayrıca, istediğiniz sayıda kaynak IP'nin istediğiniz sayıda sunucuya bağlanmasına izin verir. Bu, özellikle Akıllı DNS hizmetinde yalnızca bir IP'ye izin verdiğini göz önünde bulundurarak, son derece cömert bir şarttır..

Akıllı DNS hizmeti, TV akışı için 300'den fazla kanala erişim sağlar. Bu, 30'dan fazla yüksek hızlı DNS sunucusuna erişim sağlayarak yapılır. Bu nedenle, Akıllı DNS hizmeti engellemeyi kaldırmak için özel olarak pazarlanırken, VPN'nin gizlilik için kullanılması gerekiyor.

Hız ve Performans

Bağlantı hızları muhtemelen bu hizmetle ilgili en büyük hayal kırıklığıydı. Onları 50 Mbps fiber bağlantı kullanarak OpenVPN'de test ettim. İngiltere, Hollanda ve ABD sunucularını test ettim.

Gördüğünüz gibi, VPN gerçekten mücadele etti. Muhtemelen HD akış için biraz tembel olur. Bunu söyledikten sonra, muhtemelen en yüksek HD seviyelerinden başka bir şeyde akıştan kurtulursunuz. Yine de, bu mükemmel bir performans değildi.

Otel Dışı Yükleme

VPN'in gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ipleak.net'i kullandım. IP sızıntısı veya DNS sızıntısı bulmadığımı bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Ayrıca, sistemimde herhangi bir Web Gerçek Zamanlı İletişim (WebRTC) sızıntısı bulamadım. Hepsi burada açık, hizmetle ilgili birkaç iyi şeyden biri.

Fiyatlandırma ve Planlar

UnoTelly, UnoVPN'i yalnızca Gold aboneliğinin bir parçası olarak sağlar. UnoVPN ayda 7.95 $ ile 4.93 $ arasında değişen dört planda mevcuttur. Planlar aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak ödenir - daha uzun bir süre taahhüt için verilen indirimlerle.

VPN'nin maliyeti, diğer hizmetlere kıyasla ortalamadır. Ancak, sunduğu hizmet düzeyi için biraz pahalı. Kullanıcılar Visa, Mastercard veya PayPal ile ödeme yapabilir. Üç günlük ücretsiz deneme süresinin yanı sıra yedi günlük, tartışmasız, para iade garantisi var.

unotelly_pricing

14 günlük para iade garantisiyle UnoVPN'i ücretsiz düetler için deneyebilirsiniz. Ayrıca, katılmaya ikna ettiğiniz her arkadaşınız için bir başvuru ücreti alırsınız (4,95 ABD doları).

Gizlilik ve güvenlik

UnoVPN'de şifreleme, PPTP şifrelemesi (128 bit MPPE) veya OpenVPN ile sağlanır. PPTP güvenli değil, bu nedenle OpenVPN kullanmanızı öneririz.

UnoVPN, 128 bit Blowfish (OpenVPN'de yerleşik varsayılan şifre) ile OpenVPN'i uygular. Bilinen zayıflıklarından kaçınılması koşuluyla bu genellikle güvenli kabul edilir. UnoVPN'den OpenVPN uygulamasının tüm ayrıntıları için üç kez sordum, ama bana istediğimi vermedi. Bu nedenle, bildiğimiz tek şey web sitesinde neler var:

  • Veri: 128 bit anahtarlı BF-CBC
  • Yetkilendirme: 1024 bit anahtarlı TLS

Ne yazık ki, 1024 bitlik kimlik doğrulamanın artık güvenli olduğu düşünülmemektedir. ProPrivacy.com'da en az 2048 arıyoruz. Bu nedenle UnoVPN'in gizlilik için güvenli bir VPN olduğunu düşünmüyoruz.

Gizlilik politikasına göre UnoVPN bağlantı kayıtlarını tutar. Neyse ki, bunlar hizmete bağlanma / bağlantıyı kesme zamanı gibi yalnızca minimum günlüklerdir. Buna ek olarak, firma ne kadar bant genişliği kullandığınızı kaydeder (muhtemelen P2P indirmenin olup olmadığını kontrol etmek için).

Bu bilgiler IP adresiniz yerine hesap bilgilerinize bağlıdır. Bu ideal değil. Kanada makamları UnoTelly'ye bir varantla yaklaşırsa, abonelerinin IP adreslerini teslim etmesi gerekir. Bu, hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi keşfedebilecek bir zaman korelasyon saldırısına izin verir.

UnoTelly, "sunucunun ev sahibi ülkesinin yerel yasaları dışında" hiçbir şey kaydetmediğini belirtir. Başka bir deyişle, bağlandığınız sunucunun ülkesinde zorunlu veri saklama yasaları varsa kullanım günlükleri toplanabilir. Bu, UnoVPN tarafından sağlanan gizliliği biraz dokunaklı bir nokta yapar.

DNS hizmeti bile kullanıcıları hakkında günlük tutuyor gibi görünüyor:

"DNS sunucularımızı kullanırken, IP adresiniz ve UnoDNS sunucularıyla cihaz kurulumundan yapılan tüm DNS istekleri toplanır. Bu bilgiler yalnızca sunucularımızda kimliğinizi doğrulamak ve sizi uygun bağlantılara yönlendirmek için kullanılır."

Güçlü gizliliğe ihtiyacınız varsa, UnoTelly idealden uzaktır. Benzer bir fiyata çok daha iyi gizlilik politikaları var, bu yüzden neden buna razı olun?

Kullanım kolaylığı

UnoTelly’nin web sitesi öncelikle Akıllı DNS hizmetine odaklanmaktadır. Dünyanın her yerinden coğrafi kısıtlamalı akış içeriğine nasıl erişileceğini açıklayan açık bir web sitesidir. Abone olduktan sonra, kullanışlı bir gösterge tablosu alanına erişebilirsiniz. Ayrıca, mevcut olanların rehberli bir turunu da alabilirsiniz. Bu, DNS hizmeti ile neler yapabileceğinizi hızlı bir şekilde görmenizi sağlayan mükemmel bir ektir.

unotelly_website

Ne yazık ki, UnoVPN bu tur sırasında bir göz atmıyor. VPN kullanımı hakkında bilgi istiyorsanız bilgi tabanını kullanmanız gerekir.

Web sitesinde VPN hizmeti hakkında hiçbir teknik ayrıntı (şifreleme uygulama ayrıntıları gibi) bulunmamaktadır. Bu gerçek bir şeffaflık eksikliği gösteriyor ve büyük bir dezavantaj, bu bir utanç.

UnoTelly web sitesinde de bir blog var. Ancak, bir kez daha VPN hakkında çok az bilgi ile UnoDNS hizmetini kullanarak engellemeyi kaldırmaya odaklanıyor.

Web sitesinde UnoDNS'nin birçok farklı cihazda çalışmasını sağlamak için birçok yararlı video var. Bu nedenle, akış kılavuzları ihtiyacınız olan şeyse, UnoTelly size.

Destek

Kayıtlı kullanıcılar 7/24 canlı sohbet desteğine erişebilir. Bu, bilgi tabanına faydalı bir ektir ve kesinlikle web sitesindeki VPN hakkında bilgi eksikliğini telafi eder..

Takımın tepki süresinin mükemmel olduğunu gördüm. Bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle konuşmak için bir iki dakikadan fazla beklemek zorunda kalmadım. Ayrıca, '1. seviye' destek biletleri oldukça hızlı bir şekilde yanıtlandı.

Daha uzun süre beklemek zorunda kaldığım tek zaman şifreleme hakkında bilgi istediğim zamandı. O zaman bile birkaç saatten fazla beklemek zorunda kalmadım. Müşteri hizmetleri temsilcilerinin yardımcı ve kibar olduğunu gördüm.

Bilgi tabanı kötü değil, ama aynı zamanda karşılaştığım en iyisi de değil. Arama işlevi iyi çalışıyor, ancak ana sayfa, kategorilerin ve soruların karmaşık bir listesidir. Ne yazık ki, bu kategorilere göz atmayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Bu, arama yapılması gerektiği anlamına gelir - ihtiyacınız olan bilgileri kolayca tehlikeye atmanız olası değildir.

Ayrıca, bir destek bileti açmak için e-posta adresinizi tekrar girmeniz de biraz can sıkıcıdır (ana kontrol panelinden tıklarken bile). Deneyimi hantal ve tıkırtı buldum.

Süreç

Kayıt olmak

UnoTelly'a kaydolmak için yalnızca bir ad, e-posta adresi ve şifre gerekir. Bu, anında üç günlük UnoDNS deneme sürümüne erişmenizi sağlar. Beş günlük ücretsiz UnoDNS erişimi almak için e-posta adresinizi onaylayın. Bu süre, arkadaşları yönlendirmek için “UnoCredits” kullanılarak bir ay uzatılabilir.

Dahası, UnoVPN'i ücretsiz denemek mümkündür. Bunu elde etmek için, bilgi tabanındaki alışveriş sepetinize "UnoVPN 3 günlük deneme" öğesi ekleyen bir bağlantıyı takip edersiniz.

Bu ücretsiz öğe, "ücretli" için. Kredi kartıyla ödeme yapıyorsanız, aslında hiçbir ücret almamanıza rağmen kart bilgilerinizi girmenizi gerektirir. PayPal ile ücretsiz deneme için ödeme yaparsanız, hiçbir şey yapmanız gerekmez (PayPal'a giriş yapmanız bile gerekmez).

Hizmeti test etmek ve 14 günlük para iade garantisini onurlandırdığından emin olmak için bir aylık UnoVPN'e abone oldum. PayPal ile ödeme yaptım, ancak sinir bozucu bir şekilde hala bir fatura adresi vermek zorunda kaldı. Ne yazık ki, Bitcoins'te ödeme seçeneği yoktu.

Windows İstemcisi

Ne yazık ki, UnoVPN ısmarlama VPN yazılımında çalışmaz. Bu oldukça zayıf. Bununla birlikte, herhangi bir VPN'ye üçüncü taraf OpenVPN yazılımı aracılığıyla bağlanmak, günümüzde genellikle çok iyi bir deneyimdir. OpenVPN'in kullanımı kolaydır ve indirmek ücretsizdir. Buna ek olarak, en son sürüm, kullanımı güvenli hale getiren DNS sızıntı korumasına sahiptir..

UnoTelly, TunnelBlick (özellikle Mac kullanıcıları için) ve normal OpenVPN (.ovpn) üzerinden bağlantı desteği sağlar. Bu nedenle, kullandığınız istemci için doğru dosyaları indirdiğinizden emin olmalısınız. Bunu, dosya sonlarına bakarak (.ovpn veya .tblk) yapabilirsiniz..

Şahsen, üçüncü taraf OpenVPN yazılımını kullanmaktan rahatsız değilim (özellikle bunu yapmak için çok fazla deneyimim olduğu için). Ancak, pro hizmet maliyeti göz önüne alındığında, bu kesinlikle hizmetin olumlu bir yönü değildir. Ayrıca, OpenVPN kullanarak UnoVPN sunucularına giriş yaparken olağandışı kurulum sorunları yaşadım. Sorunu çözmek için firmanın giriş bilgilerimi değiştirmesini sağlamalıydım. Bu, zaten eksik olan bir hizmete ekstra hayal kırıklığı ekledi.

Diğer Platformlar

UnoTelly'den UnoVPN'in özel istemcileri bulunmaması nedeniyle, tüm platformlardaki tüm abonelerin VPN'ye bağlanmak için üçüncü taraf OpenVPN yazılımını kullanmaları gerekir. Bu nedenle, incelemenin bu bölümünde bildirilecek başka bir şey yoktur. Bazı iyi haberler, çeşitli platformlar için kurulum talimatlarını içeren UnoTelly’nin bilgi tabanı biçimindedir. Bunlar arasında OS X (Tunnelblick for OpenVPN ile), Android ve iOS (OpenVPN OpenVPN için OpenVPN ile).

Diğer / Ücretsiz Hizmetler

UnoTelly, Akıllı DNS servisi ile belki de en ünlüsüdür. Firma bu şekilde insanlara coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişim izni vermeyi tercih eder. Akıllı DNS hizmetinin daha ayrıntılı bir incelemesi için lütfen buraya bakın.

Son düşünceler

UnoTPN by UnoTelly özel olarak bir gizlilik ve güvenlik hizmeti olarak pazarlanmaktadır. Şirketin ana Akıllı DNS servisi için cıvata bağlantılı bir özelliktir. Akıllı DNS hizmeti, tüketicilerin web sitesi içeriğinin engellemesini kaldırmak ve coğrafi kısıtlamalı TV yayınlamak için kullanması gereken şeydir. Öte yandan VPN, yalnızca web tarama verilerini şifreleme ile güvence altına almak amacıyla kullanılmalıdır..

Bu konuda çok açık olmasına rağmen, UnoVPN, güvenli bir VPN yapmak için gereken güçlü şifrelemeden yoksun bir hizmettir. Bu nedenle, UnoTelly tarafından geliştirilen UnoVPN, başarmak için belirlediği tek görevi yerine getirmede tamamen başarısız olur. Aksaklıklardan, yavaş bağlantı hızlarından ve kötü uygulanmış şifreleme standartlarından muzdarip yavaş, hantal bir VPN hizmetidir.

Bir Akıllı DNS hizmeti istiyorsanız, UnoTelly bilet olabilir. Ancak, çok yönlü bir gizlilik ve engelleme çözümü arıyorsanız, lütfen güvenilir, paranızın karşılığını alabileceğiniz bir premium VPN sağlayıcısı için başka bir yere bakın. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me